Jump to content

Samsung Galaxy J7 2017


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα...υπάρχει κάποιος να μου απαντήσει στο εξής ερωτημα; μπορώ να φλασάρω την oreo με τον bl από την nougat για να μπορώ να χρησιμοποιήσω το cf autoroot η θα είναι χάσιμο χρόνου;θελω να κανω την Μετάβαση αλλα με αποτρέπει το δύσκολο root στην oreo. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη στα χέρια μου μια χαρά είναι απλά ήθελα να ρωτήσω αν το όρεο έχει διάφορες από ότι κατάλαβα όχι
Έχει καποιες διαφορες

Έχει shortcuts στα εικονίδια τηλεφώνου επαφών κ.α με παρατεταμένο πάτημα ανοιγει submenu στο εικονίδιο με κάποιες επιλογές,κανεις καποια πραγματα γρηγορότερα πχ στα μηνύματα ανοιγεις νεο μηνυμα απο το εικονίδιο

Έχει καλυτερη διαχειριση εφαρμογών background

Υποστηρίζει περισσότερες συχνότητες στο bluetooth

Είναι ένα τσακ πιο γρήγορο

Υποστηρίζει ζευγάρια εφαρμογών που βαζεις στην αρχική οθόνη (αχρείαστο ξερω)

Aod οθόνες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...υπάρχει κάποιος να μου απαντήσει στο εξής ερωτημα; μπορώ να φλασάρω την oreo με τον bl από την nougat για να μπορώ να χρησιμοποιήσω το cf autoroot η θα είναι χάσιμο χρόνου;θελω να κανω την Μετάβαση αλλα με αποτρέπει το δύσκολο root στην oreo. Ευχαριστώ!

 

Για να απαντήσω εν μέρει στο δικό μου ερώτημα το δοκίμασα και δεν γίνεται. (Κολλάει το odin),αυτό που δεν δοκίμασα είναι τι θα γίνει αν στο Odin αφήσω κενή την θέση του bl και απλός να βάλω Ap cp και csc.,αλλά δεν το σκέφτηκα εκείνη την στιγμή ,κάποια άλλη φορά θα το κάνω (το στήσιμο απο την αρχή σκέφτομαι και όχι την διαδικασία με το Odin).

Link to comment
Share on other sites

Ποιας χώρας είναι το τηλέφωνο;
Το δικό μου εννοεις ? Ιταλικο

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα ήρθε μια νέα ενημερωση..και μετά την ενημέρωση 2 εφ. Samsung members..Η νέα δεν απενεργοποιείται..8c52f39f495d18a4da653f11826ed29f.jpg8d89823897a9f40f0da38008fdc78229.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό δειχνει το Oreo..... Στο δικό μου ,(Ρουμανία)... Ακόμα τίποτα.... :(
((( M o I_ i \/ o S )))
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Με ενδιαφέρει σαν 2η συσκευή να αντικαταστήσει το J5 2016,να το πάρω?Φαντάζομαι δεν θα πάρει Android 9(?) ..Θελω ένα Samsung αυτής της κατηγορίας κάτω από 6 ίντσες, να μην κολλάει πολύ και με καλή μπαταρία. Να το πάρω ή να πάω σε κάποιο J ποιο καινούριο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Με ενδιαφέρει σαν 2η συσκευή να αντικαταστήσει το J5 2016,να το πάρω?Φαντάζομαι δεν θα πάρει Android 9(?) ..Θελω ένα Samsung αυτής της κατηγορίας κάτω από 6 ίντσες, να μην κολλάει πολύ και με καλή μπαταρία. Να το πάρω ή να πάω σε κάποιο J ποιο καινούριο?

 

Αν σε παίρνει οικονομικά, τσίμπα το α8 στα 250

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Με ενδιαφέρει σαν 2η συσκευή να αντικαταστήσει το J5 2016,να το πάρω?Φαντάζομαι δεν θα πάρει Android 9(?) ..Θελω ένα Samsung αυτής της κατηγορίας κάτω από 6 ίντσες, να μην κολλάει πολύ και με καλή μπαταρία. Να το πάρω ή να πάω σε κάποιο J ποιο καινούριο?

 

Γιώργο, εγώ θα σου προτείνω (όπως έκανα και λίγα ποστ πριν) το Α6+ στις 6" αλλά αρκετά μαζεμένο, με άριστη μπαταρία, πολύ καλή διπλή κάμερα και είναι συσκευή του 2018 (άρα θεωρητικά υποστήριξη σε μεγαλύτερο βάθος χρόνου από το j7) και με μόλις 20€ σχεδόν παραπάνω.

https://www.bestprice.gr/item/2155351067/samsung-galaxy-a6-2018-32gb-dual.html?qid=3hbtt_hEsfb_c5ebc&seq=1

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Α8 το είχα και αναγκάστηκα για οικονομικούς λόγους να το δώσω,οπότε δεν θέλω να δώσω ξανά τα χρήματα για μια κατά τ άλλα εξαιρετική επιλογή που όμως έχω δουλέψει ήδη.Οσον αφορά το Α6+ το χω σκεφτεί και γω,είναι όντως μαζεμένο κινητό?Γιατί είδα και το Α7 του 2018 και είναι μεγάλο στις 6 ίντσες (δεν έψαξα πιο πολύ τις διαστάσεις).
Link to comment
Share on other sites

Το Α8 το είχα και αναγκάστηκα για οικονομικούς λόγους να το δώσω,οπότε δεν θέλω να δώσω ξανά τα χρήματα για μια κατά τ άλλα εξαιρετική επιλογή που όμως έχω δουλέψει ήδη.Οσον αφορά το Α6+ το χω σκεφτεί και γω,είναι όντως μαζεμένο κινητό?Γιατί είδα και το Α7 του 2018 και είναι μεγάλο στις 6 ίντσες (δεν έψαξα πιο πολύ τις διαστάσεις).

 

Ίδιες διαστάσεις έχουν

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ίδιες διαστάσεις έχουν

 

Ωραία δεν το απορρίπτω καθόλου και ίσως αξίζει να τα δώσω απλά έχω και μια τελευταία ερώτηση..Εβγαλε σε προσφορά η Vodafone το Α5 2017 στα 170€.Να ρίξω μια ματιά και σ αυτό ή είναι παλιό μοντέλο?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία δεν το απορρίπτω καθόλου και ίσως αξίζει να τα δώσω απλά έχω και μια τελευταία ερώτηση..Εβγαλε σε προσφορά η Vodafone το Α5 2017 στα 170€.Να ρίξω μια ματιά και σ αυτό ή είναι παλιό μοντέλο?

 

Δεν είναι καλύτερα να ανοίξεις ένα νέο θέμα και να ακούσεις και περισσότερες απόψεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καλύτερα να ανοίξεις ένα νέο θέμα και να ακούσεις και περισσότερες απόψεις;

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος,είμαι ανάμεσα από 3 κινητά Samsung και το ένα είναι του θέματος που μιλαμε.Αν ανοίξω θέμα,μόνο για Samsung δεν θα πάρω προτάσεις και δεν θα ήθελα άλλη μάρκα.Αλλα ας μη βγαίνουμε off topic έχεις δίκιο εδώ μιλάμε για το J7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Φοβάμαι ότι το oreo ίσως δεν είναι τόσο ωραίο. Έχω δυο ενοχλητικά ζητήματα:

Το πρώτο: Όταν ανάβω το τηλέφωνο, μάλλον δε βλέπει αμέσως την κάρτα μνήμης. Τα εικονίδια των εφαρμογών που είναι εγκατεστημένα στην SD εμφανίζονται μετά από 1 - 1,5 λεπτό, ενώ στο μεταξύ δείχνει το προεπιλεγμένο εικονίδιο της SD.

Το δεύτερο, που με πείραξε πιο πολύ, είναι ότι η σωτήρια εφαρμογή πλοήγησης HereWeGo, κρασάρει μόλις ξεκινήσει. Ελπίζω αμφότερα να διορθωθούν σύντομα.

 

Το HereWeGo διορθώθηκε με απεγκατάσταση, καθάρισμα όλων των σχετικών αρχείων και επανεγκατάσταση, μετά από υπόδειξη της τεχνικής υποστήριξής τους.

Edited by linosmas
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μενα χθες βραδυ η ενημερωση για oreo! Ζηταει προτιστως καποια backup κι ειπα να τ αφησω για σημερα..αρχεια στην καρτα μνημης δε φανταζομαι να επηρεαζονται μετα την αναβαθμιση για να δουμε..

Αγορασμενο απο skroutz

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την εγκατέστησα πριν 2 μέρες.Προς το παρόν όλα δουλεύουν άψογα.Η αυτονομία δεν επηρεάστηκε καθόλου.Επίσης μετά την αναβάθμιση έχω 2 gb περισσότερο χώρο στη συσκευή! (Τα δεδομένα στην sd κάρτα δεν επηρεάστηκαν.)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J7 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...