Jump to content

Samsung Galaxy J7 2017


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμαστε και στην εφαρμογη snap Hdr το εξης: Στο Α8 που εχω η samsung δινει στα βιντεο 4κ , 1080p και 720p να παιζουν στα 30 fps Τα εχει δηλαδη κλειδωμενα . .Πηγαινοντας στις ρυθμισεις βιντεο του snap εβαλα αναλυση βιντεο 720p , video codec MPEG4 και ενεργοποιησα το use HFR frame rate με αποτελεσμα να εχω 720p με 120fps εξαιρετικης ποιοτητας.Για καντε και μια δοκιμη στο J7 μπας και...Εαν το αποθηκευει θα δειτε τις πληροφοριες βιντεο με το mx player. A8 720p 120fps---->>> https://i.imgur.com/GuG8Ns9.jpg Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Τελικα τι εγινε ???

 

Του J7 2016 περυσι μου ζηταγαν 80 ευρω για οθονη ιδια περιπτωση .Το πουλησα για ανταλλακτικα 50 ευρω και πηρα του 2017.

115 είχε η επισκευή στη σαμσουνγκ. Το πούλησα 70 και με τα 115 που θα έδινε για επισκευή το ξαναγορασε καθώς ήθελε πάλι το ίδιο κινητό

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

115 είχε η επισκευή στη σαμσουνγκ. Το πούλησα 70 και με τα 115 που θα έδινε για επισκευή το ξαναγορασε καθώς ήθελε πάλι το ίδιο κινητό

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

Παρομοια περιπτωση με μενα που ηθελα το ιδιο αλλα επειδη ειχε βγει του 2017 το πηρα και ειναι καλυτερο .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε και στην εφαρμογη snap Hdr το εξης: Στο Α8 που εχω η samsung δινει στα βιντεο 4κ , 1080p και 720p να παιζουν στα 30 fps Τα εχει δηλαδη κλειδωμενα . .Πηγαινοντας στις ρυθμισεις βιντεο του snap εβαλα αναλυση βιντεο 720p , video codec MPEG4 και ενεργοποιησα το use HFR frame rate με αποτελεσμα να εχω 720p με 120fps εξαιρετικης ποιοτητας.Για καντε και μια δοκιμη στο J7 μπας και...Εαν το αποθηκευει θα δειτε τις πληροφοριες βιντεο με το mx player. A8 720p 120fps---->>> https://i.imgur.com/GuG8Ns9.jpg

 

Το δοκίμασα. Το παίζει...θα ΤΟ δω και την ημερα

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα. Το παίζει...θα ΤΟ δω και την ημερα

 

Περα απο αυτο .

Μπορεις επισης να πας στις ρυθμισεις του snap/video και να βαλεις αναλυση 1080p και μετα video codec HEVC (Η.265 πρότυπο κωδικοποίησης υψηλών ταχυτήτων και ποιοτητας) .Ανεβασε και τα video bit-rate .Εικονα κρυσταλλο καμια σχεση με το παλιο MPEG4. Γιατι το παλιο ειχε 16×16 pixels στην κινηση της εικονας ενω το νέο πρότυπο HEVC αποδιδει 64×64 pixels, γεγονός που έχει ραγδαια αυξηση ταχυτητας απεικόνισης της κίνησης της εικόνας. Προσοχη: Σαυτο δεν θα βαλεις την λειτουργια Use HFR frame rate. Ευχομαι να το παιζει.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τσεκάρετε την αναβάθμιση,μου ήρθε security patch Ιουνίου 2018 ,256 mb

 

Την πέρασα κ εγώ

 

Μου φαίνεται 1 click πιο σβέλτο :confused::confused::confused:

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση σταμάτησε το πρόβλημα με την αφή που είχα....

(Το οποίο και ξεκίνησε αμέσως αφότου πέρασα την προηγούμενη αναβάθμιση που είχε βγάλει)

Link to comment
Share on other sites

Άντε να πάρουμε και Oreo απο Σεπτέμβριο και Μετά,εχει ωραια futures ειδικα αυτα τα shortcut στις εφαρμογες με long press πολυ μου αρέσουν (στα τηλέφωνα που έχω δει με 8 )

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την πέρασα κ εγώ

 

Μου φαίνεται 1 click πιο σβέλτο :confused::confused::confused:

Θα συμφωνήσω

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γινεται ενοποίηση χωρου με την sd ή να πανε οι εφαρμογες στην sd ?

 

Οι εφαρμογες πανε στην sd αλλα ενοποιηση απο οσο ξερω δε γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογες πανε στην sd αλλα ενοποιηση απο οσο ξερω δε γινεται.

 

Το κακό είναι πως όταν παίρνουν καποιο update επιστρέφουν (χωρίς ειδοποίηση) στην μνήμη του κινητού....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια μια ερωτηση σχετικα με αυτους που εχουν το κινητο ....

ενδιαφερετε καποιος γνωστος μου για να το αγοραση και θελη να ξερει εαν το κινητο εχει ρυθμιση για πολυ μεγαλη γραμματοσειρα

εχει προβλημμα με τα ματια και θελει να γνωριζει εαν τα γραμματα γινονται μεγαλα ........

μπορει καποιος που το εχει να μασ πει .......

η αν υπαρχει και καποια εγαρμογη που μπορει να τα κανει μεγαλα

 

ευχ......

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση σχετικα με αυτους που εχουν το κινητο ....

ενδιαφερετε καποιος γνωστος μου για να το αγοραση και θελη να ξερει εαν το κινητο εχει ρυθμιση για πολυ μεγαλη γραμματοσειρα

εχει προβλημμα με τα ματια και θελει να γνωριζει εαν τα γραμματα γινονται μεγαλα ........

μπορει καποιος που το εχει να μασ πει .......

η αν υπαρχει και καποια εγαρμογη που μπορει να τα κανει μεγαλα

 

ευχ......

 

Εχει απο μονο του το κινητο .Δεν χρειαζεται καποια εφαρμογη .Και για μεγεθος γραμματοσειρας και για ζουμ οθονης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχει απο μονο του το κινητο .Δεν χρειαζεται καποια εφαρμογη .Και για μεγεθος γραμματοσειρας και για ζουμ οθονης.

 

ευχαριστω

:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεται με bluetooth ακουστικο, δεν χτυπάει το κινητό στις κλήσεις. Καμμία ιδέα; Πού και πού μπορεί να χτυπήσει, δοκιμασμένο με διαφορετικά ακουστικα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Χτυπάει στο ακουστικό. Τελικά λύθηκε συνδέοντας μόνιμα ένα κομμένο 3.5 jack.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα.Το J7 2017 έχει καλύτερο επεξεργαστή από το Α6+?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Το J7 2017 έχει καλύτερο επεξεργαστή από το Α6+?

 

Ειναι σχεδον ιδιοι δεν καταλαβαινεις διαφορες ενα κλικ λιγο καλυτερος ειναι του Α6+ στα games.

Το Α6+ υπερεχει στο συνολο ολων των δεδομενων σε σχεση με το J7 τα οποια βεβαια δεν απεχουν πολυ δεν ειναι σημαντικες οι διαφορες με το j7 στην καθημερινοτητα να κραταει τα πρωτεια στην μπαταρια με μικρη διαφορα.Το J7 θα ειναι σιγουρα ακομα καλυτερο με Oreo 8.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σχεδον ιδιοι δεν καταλαβαινεις διαφορες ενα κλικ λιγο καλυτερος ειναι του Α6+ στα games.

Το Α6+ υπερεχει στο συνολο ολων των δεδομενων σε σχεση με το J7 τα οποια βεβαια δεν απεχουν πολυ δεν ειναι σημαντικες οι διαφορες με το j7 στην καθημερινοτητα να κραταει τα πρωτεια στην μπαταρια με μικρη διαφορα.Το J7 θα ειναι σιγουρα ακομα καλυτερο με Oreo 8.

 

Σ ευχαριστώ για άλλη μια φορά για την αναλυτική απάντηση :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J7 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...