Jump to content

Samsung Galaxy J7 2017


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετοιμαζομουν να το στειλω στο Χαιδαρι

Αυτοι αν ειναι εντος εγγυησης δεν χρεωνουν κατι ετσι?

Ευχαριστω πολυ

Τίποτα απολύτως και είναι και πολυ γρήγοροι.

Εγώ το είχα πάει στον πρώτο μήνα για την οθόνη και μου εβαλαν καινούργια εντελως δωρεάν.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε την cosmote και βαλε μια wind η vodafone να δεις τι παιζει.Με wind εγω παντως ειναι καμπανα 4G.

Το λοιπόν, τη βρήκα την άκρη παιδιά. Είναι θέμα της κάρτας sim, όσο απίστευτο κι αν μου φαινότανε.

Έβαλα τη δική μου κάρτα sim (cosmote κι αυτή) κι έπιανε καμπάνα όχι 4G απλά, αλλά 4G+.

Μα τον Ιούλιο την πήραμε την κάρτα. Πως είναι δυνατόν να μου έδωσαν κάρτα που δεν υποστηρίζει 4G; Τόσο μπαγλαμάδες;

Αφού και στην υποστήριξη που πήρα τηλέφωνο και τους είπα ότι είναι καινούρια, μου απάντησαν ότι αποκλείεται να φταίει η κάρτα.

Θα πεταχτώ αύριο στην comsote ελπίζοντας ότι δε θα μου ζητήσουν το ταληράκι για καινούρια κάρτα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως και είναι και πολυ γρήγοροι.

Εγώ το είχα πάει στον πρώτο μήνα για την οθόνη και μου εβαλαν καινούργια εντελως δωρεάν.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πήγα αλλά μου είπαν ότι αφού έχει αυτό το χτυπηματακι στη γωνία χάνω την εγγύηση και πρέπει να αλλαχτεί η οθόνη με 110€

2018-10-09_05-36-34

Υπαρχει περίπτωση να το πάω αλλού και να το δεχτούν?

Η βλάβη μπορεί να μην έχει σχέση με αυτό που ήταν εδώ και πολύ καιρό γιατί να αλλαχτεί οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα αλλά μου είπαν ότι αφού έχει αυτό το χτυπηματακι στη γωνία χάνω την εγγύηση και πρέπει να αλλαχτεί η οθόνη με 110€

2018-10-09_05-36-34

Υπαρχει περίπτωση να το πάω αλλού και να το δεχτούν?

Η βλάβη μπορεί να μην έχει σχέση με αυτό που ήταν εδώ και πολύ καιρό γιατί να αλλαχτεί οθόνη?

 

Δυσκολο να το δεχτουν..ειναι στην οθονη το χτυπημα αν βλεπω καλα...μπορεις ομως να τους πεις να σου κανουν καλυτερη τιμη...110 δια 1,24 :)

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα που μαύρισε η οθόνη αλλά δεν έχει κ α μένα χτύπημα (ούτε το τζαμάκι) παίζει να μου δεχτούν εγγύηση για την οθόνη???

Μάλλον χλωμό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα που μαύρισε η οθόνη αλλά δεν έχει κ α μένα χτύπημα (ούτε το τζαμάκι) παίζει να μου δεχτούν εγγύηση για την οθόνη???

Μάλλον χλωμό.

Κοίτα, λογικά θα το δεχτούν.

Αν όντως το έχεις σε κατάσταση βιτρίνας, δε νομίζω ότι τους παιρνει να σου αρνηθούν.

Της συζύγου στον πρώτο μήνα ή δίμηνο, δε θυμάμαι καλά, εμφάνισε μια μαυρίλα στην οθόνη όπως ακριβώς συμβαίνει μετά από πτώση. Αφού το επεξεργάστηκαν όσο πιο σχολαστικά μπορούσαν μπας και βρουν κάποιο σημάδι που να δικαιολογεί πέσιμο, μου το άλλαξαν εντελώς δωρεάν.

 

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο να το δεχτουν..ειναι στην οθονη το χτυπημα αν βλεπω καλα...μπορεις ομως να τους πεις να σου κανουν καλυτερη τιμη...110 δια 1,24 :)

 

Βλέπω στον κωτσοβολο την αλλάζουν με 85. Αν το πάω εκεί μετά χάνω την εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στον κωτσοβολο την αλλάζουν με 85. Αν το πάω εκεί μετά χάνω την εγγύηση?

 

Την χανεις την εγγυηση..και στην samsung παντως 85 θα δωσεις....χωρις φπα

Link to comment
Share on other sites

Την χανεις την εγγυηση..και στην samsung παντως 85 θα δωσεις....χωρις φπα

Ή μήπως η εγγύηση έχει χαθεί για πάντα αφού έσπασε η οθόνη ακόμα κι αν το πάω στη Samsung ?

Link to comment
Share on other sites

Ή μήπως η εγγύηση έχει χαθεί για πάντα αφού έσπασε η οθόνη ακόμα κι αν το πάω στη Samsung ?

 

Καλημερα....οχι, η εγγυηση ισχυει κανονικα αν πας στη Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο νέο κανείς για Oreo 8.1 ?? Νομίζω μερικοί το έχουν λάβει...??
Ιταλικά την πήραμε ,και τα Ουγγρικα ή Πολωνικά

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

b7b13fcd5c457c452e6c8ed96b34dada.jpg

Edited by teokarpouzis
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ακόμα τίποτα σχετικά με oreo 8.1 .... Νομίζω είναι Ρουμανο_βουλγαρικό.... :-) δεν θυμάμαι ακριβώς..

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

((( M o I_ i \/ o S )))
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τι αποψη εχετε για το ορεο? ειναι καλυτερο απο νουγκατ? ευχαριστω αξιζει να το βαλω με odin ? γιατι βλεπω να αργει να ερθει...
Link to comment
Share on other sites

Να μην βάλεις τίποτα, διαφορές ασήμαντες που ούτε θα τις καταλάβεις. Ολα αυτά είναι για να περνά η ώρα. Απο 6.1 και πάνω περίπου όλα τα ίδια είναι. Κάνουμε την τρίχα τριχιά.
Link to comment
Share on other sites

Τι άποψη έχεις για το κινητό τώρα θα το πάρω να το έχω για δεύτερο από θέμα ταχύτητας πως πάει ; Βλέπω πολλούς που κλείνουν τα εφέ για να είναι πιο γρήγορο .. μπορείς να μου δώσεις την δικιά σου άποψη για το συγκεκριμένο ;
Link to comment
Share on other sites

Μακράν ότι καλύτερο έχει περάσει από τα χέρια μου. Το προηγούμενο ήταν ενα xiaomi mi max 2 και τώρα παράλληλα έχω ενα iphone se καθαρά γιατί είναι ότι μικρότερο και βολικότερο υπάρχει, αλλά βέβαια ως εκεί. Τα κλειδώματα που έχει το ios δεν σε αφήνουν να κάνεις και πολλά πράγματα.

Οι συζητήσεις για επιδόσεις είναι πλέον περισσότερο ακαδημαϊκού ενδιαφέροντος, καθώς οποιοσδήποτε σημερινός επεξεργαστής κάνει για το 95% των εργασιών, εκτός κι αν είσαι πιτσιρικάς και παίζεις βαριά παιχνίδια. Από την άλλη προτιμώ ένα επεξεργαστή με λογικές επιδόσεις από κάποιον που θα ανοίγει τις εφαρμογές κάποια milisecond γρηγορότερα αλλά θα τρώει την μπαταρία για πρωινό.

Εκεί όμως όπου το κινητό πραγματικά λάμπει είναι η οθόνη. Η οθόνη είναι το σημαντικότερο κομμάτι με το οποίο αλληλεπιδρά ο χρήστης και οι οθόνες της samsung είναι απλά μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα σαν πρωτο κινητο εχω το one plus 5 οποτε ειμαι καλυμμενος.τωρα επιασα στα χερια μου το j7 2017 και κατευθειαν μειωσα τα εφε γιατι δεν μου αρεσει ολο αυτο το πραγμα που εχει. γενικα εχεις ασχοληθει στο να το ρουταρεις και να σβησεςι τιπτοα η το εχεις μαμα ? εχω αλλαξει παρα πολλα κινητα οποτε ξερεις πως ειναι :P απο θεμα οθονης μια χαρα ειναι πολυ καλη μαλιστα.
Link to comment
Share on other sites

Τι άποψη έχεις για το κινητό τώρα θα το πάρω να το έχω για δεύτερο από θέμα ταχύτητας πως πάει ; Βλέπω πολλούς που κλείνουν τα εφέ για να είναι πιο γρήγορο .. μπορείς να μου δώσεις την δικιά σου άποψη για το συγκεκριμένο ;

 

Είναι πολύ καλό κινητό και από τα καλύτερα στην κατηγορία του. Προσωπικά όμως θα σου πρότεινα το Α6+ που είναι ανώτερο και με ελάχιστη χρηματική διαφορά (προσωπική εμπειρία)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη στα χέρια μου μια χαρά είναι απλά ήθελα να ρωτήσω αν το όρεο έχει διάφορες από ότι κατάλαβα όχι

 

Δεν είπα ότι δεν είναι ωραίο. Απλά επειδή έτυχε να κάνει η αδερφή μου την μετάβαση από j7 (2017) σε Α6+ είπα να σε προλάβω γιατί όντως αξίζει η αλλαγή.

Διαφορές με oreo δεν νομίζω να δεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσοι λέτε ότι δεν έχει διαφορά το τηλέφωνο με λογισμικό 8.1, δοκιμάστε την τελευταία Ισπανική ρομ J730FOXA3BRJ1(εχθές δημοσιεύτηκε στο sammobile ή ΟΤΑ επίσημα) και πείτε μετά τις εντυπώσεις σας. Προσωπικά βλέπω άλλο τηλέφωνο σε ταχύτητα και γενικά σε over all εμπειρία, επίσης πολύ καλό πλέον το δαχτυλικό αποτύπωμα καμία σχέση με πριν. Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια διαφορά αν βάλω την ισπανική εννοώ χάνω τίποτα από την ελληνική?

Οχι δεν χανεις τιποτα .Αντιθετα θα παιρνεις ποιο γρηγορα update .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J7 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...