Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει τερματίσει το θέμα με τις κάμερες, εγώ δεν καταλαβαίνω τις απαιτήσεις που υπάρχουν από τόσο μικρούς φακούς,νομίζω έχουν πιάσει ταβάνι χρειάζονται πιο μεγάλοι φακοί πλέον, γιαυτό και οι εταιρίες επεμβαίνουν πολύ στο software,επεξεργασία κλπ

Η μόνη απογοήτευση είναι τα υπερβολικά πόσα που ζητούν οι κατασκευαστές για τις ναυαρχίδες τους..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

....

Η μόνη απογοήτευση είναι τα υπερβολικά πόσα που ζητούν οι κατασκευαστές για τις ναυαρχίδες τους..

Αφού υπάρχει ανταπόκριση (δηλαδή κρόιδα) θα συνεχίσουν έτσι!!!

Κανόνας της αγοράς!!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφιες που βλεπω απο το p20 pro...μου θυμιζουν κινητο 5ετιας

 

Τόσο χάλια το βρίσκεις? Και έλεγα μήπως παρω σε αυτό να καθαρίσω για λίγα χρόνια με τέτοια κάμερα.

Μόνο το g5 είχε κάμερα τελικά και το m10!

Link to comment
Share on other sites

Έχει τερματίσει το θέμα με τις κάμερες, εγώ δεν καταλαβαίνω τις απαιτήσεις που υπάρχουν από τόσο μικρούς φακούς,νομίζω έχουν πιάσει ταβάνι χρειάζονται πιο μεγάλοι φακοί πλέον, γιαυτό και οι εταιρίες επεμβαίνουν πολύ στο software,επεξεργασία κλπ

Η μόνη απογοήτευση είναι τα υπερβολικά πόσα που ζητούν οι κατασκευαστές για τις ναυαρχίδες τους..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ νομίζω ότι το ταβάνι είναι το πόσο μεγάλο σένσορα μπορούν να χωρέσουν σε ένα τηλέφωνο και να θεωρείται ακόμα... κινητό.

Μπορεί σε λίγα χρόνια ο σένσορας να είναι και η μισή πλάτη του κινητού.

Δεν ξέρουμε τίποτα.

Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι το ταβάνι συνεχώς ανεβαίνει και με σχετικά μεγάλο ρυθμό τα τελευταία χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώ το νήμα σας διαβάζω προσπαθώ να αποκτήσω γνώμη και καμία γνώση αν και δύσκολο αφού δεν έχω πραγματική κάμερα.

Δε θα το έγραφα γιατί γεννιούνται παρεξηγήσεις εύκολα βλέπω αλλά και γιατί δεν μπορώ να υποστηρίξω την γνώμη μου με επιχειρήματα πέρα απλά από αυτά που βλέπουν τα μάτια μου σε κινητό και PC.

Αφού πέρα από τον gtf το είπε και άλλος( stratos )θα το πω και εγώ.

Σύμφωνα με αυτά που βλέπω το p20pro είναι κατά πολύ κατώτερο από ότι κυκλοφορεί εδώ μέσα τελευταία.

Δε μπορεί παρά να μην έχει έτοιμο και σωστό software γιατί από εξαρτήματα σκοτώνει.

S9 v30 u11 είναι πολύ αποτελεσματικά καθώς θα τολμήσω να πω πέρα από κάτι ημερήσιες που είναι σαν ελαιογραφία οι νυχτερινές του gtf είναι πολύ καλές.

Χωρίς παρεξήγηση μεγάλα παιδιά είμαστε και δηλώνω μη γνωστης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι το ταβάνι είναι το πόσο μεγάλο σένσορα μπορούν να χωρέσουν σε ένα τηλέφωνο και να θεωρείται ακόμα... κινητό.

Μπορεί σε λίγα χρόνια ο σένσορας να είναι και η μισή πλάτη του κινητού.

Δεν ξέρουμε τίποτα.

Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι το ταβάνι συνεχώς ανεβαίνει και με σχετικά μεγάλο ρυθμό τα τελευταία χρόνια.

 

Αν ηταν ετσι, τοτε γιατι επενδυουν σε ολο και πιο μικρους? δες αυτους που εβγαλε η samsung και δινει σε αλλους, καθως και οι υπολοιπες εταιρειες, οπως και η σονυ.. Ολοι επιλεγουν 1/3" οταν καποτε στα nokia ειχαμε τερατα...

Πιστευω οτι ειναι το κλασσικο που οι εταιρειες πιστευουν οτι το λογισμικο κανει θαυματα και μια ζωη μας πρηζουν με τετοιες χαζες ιδεες, ειτε εσκεμενα για να εχουν κατι να ξανα δωσουν ειτε απο βλακεια εσωτερικη ( ΠΧ τμημα σχεδιασμου πιεζει για πιο κομψο σχεδιο με μικρο παχος, τμημα καμερων αποδεχεται προκληση και σχεδιαζει..τμημα λογισμικου αποδεχεται προκληση και γραφει κωδικα..τμημα μαρκετινκ--> πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες).

 

Εκτος αν ειναι ολοι μαζι ασχετοι απο φωτογραφια, που δε νομιζω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σ

 

Εσυ το χαλας ρε φιλε, καταλαβε το και βγαλε το σκασμο επι τελους οταν δεν εχεις να πεις κατι ουσιαστικο.. Ελεος πια!

 

Φιλε μου τα παραπονα καλο ειναι στη διαχειριση...

...εδω περα κανουμε τεχνικη αναλυση φωτογραφιων και καμερων

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τα παραπονα καλο ειναι στη διαχειριση...

...εδω περα κανουμε τεχνικη αναλυση φωτογραφιων και καμερων

 

Αυτό κάνω, αναλύω τη βλακεία σου φίλε μου, αν ήσουν χρήσιμος και έκανες σύγκριση και ανάλυση θα έκανα και εγώ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να υπερβάλει (τουλάχιστον) ο gtf, αλλά κι εγώ δηλώνω απογοητευμένος από το p20 pro.

Το βρίσκω πολύ κατώτερο του αναμενομένου.

Άντε να δούμε το καινούριο XZ2 Premium τώρα.

Κι αυτό "δηλώνει" δυνατό στην κάμερα.

 

Ευχαρισρω που με επιβεβαιωνεις...

...φαινεται ποιος προσφερει στο νημα και ποιος το χαλαει

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν ετσι, τοτε γιατι επενδυουν σε ολο και πιο μικρους? δες αυτους που εβγαλε η samsung και δινει σε αλλους, καθως και οι υπολοιπες εταιρειες, οπως και η σονυ.. Ολοι επιλεγουν 1/3" οταν καποτε στα nokia ειχαμε τερατα...

Πιστευω οτι ειναι το κλασσικο που οι εταιρειες πιστευουν οτι το λογισμικο κανει θαυματα και μια ζωη μας πρηζουν με τετοιες χαζες ιδεες, ειτε εσκεμενα για να εχουν κατι να ξανα δωσουν ειτε απο βλακεια εσωτερικη ( ΠΧ τμημα σχεδιασμου πιεζει για πιο κομψο σχεδιο με μικρο παχος, τμημα καμερων αποδεχεται προκληση και σχεδιαζει..τμημα λογισμικου αποδεχεται προκληση και γραφει κωδικα..τμημα μαρκετινκ--> πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες).

 

Εκτος αν ειναι ολοι μαζι ασχετοι απο φωτογραφια, που δε νομιζω.

 

Kαλά στο τελευταίο μην παίρνεις και όρκο :p

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια το βρίσκεις? Και έλεγα μήπως παρω σε αυτό να καθαρίσω για λίγα χρόνια με τέτοια κάμερα.

Μόνο το g5 είχε κάμερα τελικά και το m10!

 

ακομα και σε εξωτερικα πλανα την ημερα εχει θορυβο...μιλαω για την καμερα του P20 pro

Link to comment
Share on other sites

Kαλά στο τελευταίο μην παίρνεις και όρκο :p

 

Χεσε μέσα. Πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστέψω. Όπως και να έχει δε γίνεται να μην ξέρουν προς τα που πρέπει να πάνε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν ετσι, τοτε γιατι επενδυουν σε ολο και πιο μικρους? δες αυτους που εβγαλε η samsung και δινει σε αλλους, καθως και οι υπολοιπες εταιρειες, οπως και η σονυ.. Ολοι επιλεγουν 1/3" οταν καποτε στα nokia ειχαμε τερατα...

Πιστευω οτι ειναι το κλασσικο που οι εταιρειες πιστευουν οτι το λογισμικο κανει θαυματα και μια ζωη μας πρηζουν με τετοιες χαζες ιδεες, ειτε εσκεμενα για να εχουν κατι να ξανα δωσουν ειτε απο βλακεια εσωτερικη ( ΠΧ τμημα σχεδιασμου πιεζει για πιο κομψο σχεδιο με μικρο παχος, τμημα καμερων αποδεχεται προκληση και σχεδιαζει..τμημα λογισμικου αποδεχεται προκληση και γραφει κωδικα..τμημα μαρκετινκ--> πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες).

 

Εκτος αν ειναι ολοι μαζι ασχετοι απο φωτογραφια, που δε νομιζω.

 

Ο μόνος λόγος που παραμένουν μικροί οι σένσορες είναι ότι πάμε σε λεπτά κινητά, οπότε οι κατασκευαστές πρέπει να βρουν τη χρυσή τομή.

Γι αυτό και έχουν επιλέξει αυτή τη στιγμή να μεγαλώνουν το aperture, ή να επεμβαίνουν με το software.

 

Έχει ένα ωραίο άρθρο εδώ

https://thenextweb.com/opinion/2017/10/23/psa-smartphone-apertures-are-meaningless-without-knowing-the-sensor-size/

 

Αντιγράφω:

So why are do smartphone manufacturers keep using small sensors? Thinness, of course. Larger sensors require larger lenses, and often require larger components for features like optical image stabilization.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω, αναλύω τη βλακεία σου φίλε μου, αν ήσουν χρήσιμος και έκανες σύγκριση και ανάλυση θα έκανα και εγώ

 

Φιλε μου αντι να γκρινιαζεις σαν μικρο παιδι...απολαυσε τισ φωτογραφιες που ανεβαζω.

Οι περισσοτερες ειναι διδακτικες...

...να παρε μια

lg g5 hdr+

40691392495_1794d74afd_c.jpgIMG_20180420_193917 by foxy4270, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που παραμένουν μικροί οι σένσορες είναι ότι πάμε σε λεπτά κινητά, οπότε οι κατασκευαστές πρέπει να βρουν τη χρυσή τομή.

Γι αυτό και έχουν επιλέξει αυτή τη στιγμή να μεγαλώνουν το aperture, ή να επεμβαίνουν με το software.

 

Έχει ένα ωραίο άρθρο εδώ

https://thenextweb.com/opinion/2017/10/23/psa-smartphone-apertures-are-meaningless-without-knowing-the-sensor-size/

 

Αντιγράφω:

So why are do smartphone manufacturers keep using small sensors? Thinness, of course. Larger sensors require larger lenses, and often require larger components for features like optical image stabilization.

 

Προφανως ετσι ειναι, αλλα οκ, δοκιμασαν να βγαλουν ενα σωστο κινητο με μεγαλο αισθητηρα? Δηλαδη το να βγαζουν ενα τερας για δοκιμη ή και καλα φωτογραφικο και να μην περπαταει δεν ειναι δειγμα της τασης...

Ας βαλουν πχ σαν το Ρ20 pro μεγεθος και ας μην ειναι 6mm παχος..ας ειναι 8 και πληρες, ετσι μια χρονια να ρισκαρουν μια ναυαρχιδα..να βλεπαμε αν θα πηγαινε ορθιο, μιας και η διαφορα στην καμερα θα ηταν αισθητη, αν συνοδευοταν απο τα επι μερους, σωστους αλγοριθμους κλπ κλπ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου αντι να γκρινιαζεις σαν μικρο παιδι...απολαυσε τισ φωτογραφιες που ανεβαζω.

Οι περισσοτερες ειναι διδακτικες...

...να παρε μια

lg g5 hdr+

40691392495_1794d74afd_c.jpgIMG_20180420_193917 by foxy4270, on Flickr

 

δυστυχως εισαι για λυπηση. σπαμαρεις το θεμα και ζητας να κανουμε τεχνικη αναλυση και συγκρισεις. πραγματικα κριμα για το θεμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα απολα τα δειγματα μαλλον περισσοτερο μαρεσει φωτογραφικα το s9+. Εμφανισιακα mate 10 και p20 pro και λειτουργικο ios. Δυστυχως ετσι ειναι η ζωη.. λολ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Προφανως ετσι ειναι, αλλα οκ, δοκιμασαν να βγαλουν ενα σωστο κινητο με μεγαλο αισθητηρα? Δηλαδη το να βγαζουν ενα τερας για δοκιμη ή και καλα φωτογραφικο και να μην περπαταει δεν ειναι δειγμα της τασης...

Ας βαλουν πχ σαν το Ρ20 pro μεγεθος και ας μην ειναι 6mm παχος..ας ειναι 8 και πληρες, ετσι μια χρονια να ρισκαρουν μια ναυαρχιδα..να βλεπαμε αν θα πηγαινε ορθιο, μιας και η διαφορα στην καμερα θα ηταν αισθητη, αν συνοδευοταν απο τα επι μερους, σωστους αλγοριθμους κλπ κλπ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δυστυχως εισαι για λυπηση. σπαμαρεις το θεμα και ζητας να κανουμε τεχνικη αναλυση και συγκρισεις. πραγματικα κριμα για το θεμα.

 

για τη φωτογραφια εχεις καποιο σχολιο?...ολα τα υπολοιπα που γραφεις ειναι off topic

και δεν προσφερουν τιποτα στο νημα

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Φιλε μου αντι να γκρινιαζεις σαν μικρο παιδι...απολαυσε τισ φωτογραφιες που ανεβαζω.

Οι περισσοτερες ειναι διδακτικες...

...να παρε μια

lg g5 hdr+

40691392495_1794d74afd_c.jpgIMG_20180420_193917 by foxy4270, on Flickr

 

Κοιτα....με αυτα που γραφεις δεν σε πολυσυμπαθω και αρκετες φορες θελω να σε βρισω.... αλλα πρεπει να παραδεχτω οτι τις πιο πολλες φορες ανεβαζεις πολυ ωραιες φωτογραφιες....οπως αυτη εδω..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ετσι ειναι, αλλα οκ, δοκιμασαν να βγαλουν ενα σωστο κινητο με μεγαλο αισθητηρα? Δηλαδη το να βγαζουν ενα τερας για δοκιμη ή και καλα φωτογραφικο και να μην περπαταει δεν ειναι δειγμα της τασης...

Ας βαλουν πχ σαν το Ρ20 pro μεγεθος και ας μην ειναι 6mm παχος..ας ειναι 8 και πληρες, ετσι μια χρονια να ρισκαρουν μια ναυαρχιδα..να βλεπαμε αν θα πηγαινε ορθιο, μιας και η διαφορα στην καμερα θα ηταν αισθητη, αν συνοδευοταν απο τα επι μερους, σωστους αλγοριθμους κλπ κλπ.

 

Δεν υπάρχουν τέτοια ρίσκα σε τόσο ανταγωνιστικό περιβάλλον.

Πήγε να το κάνει η Panasonic και το αγόρασαν μόνο οι υπάλληλοι της, τέτοιο τούβλο που βγήκε.

Άσε που θα βγει πανάκριβο και μετά θα γκρινιάζουν όλοι για το κόστος.

Από τη στιγμή που μιλάμε για κινητά, πάντα θα υπάρχουν συμβιβασμοί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι το ταβάνι είναι το πόσο μεγάλο σένσορα μπορούν να χωρέσουν σε ένα τηλέφωνο και να θεωρείται ακόμα... κινητό.

Μπορεί σε λίγα χρόνια ο σένσορας να είναι και η μισή πλάτη του κινητού.

Δεν ξέρουμε τίποτα.

Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι το ταβάνι συνεχώς ανεβαίνει και με σχετικά μεγάλο ρυθμό τα τελευταία χρόνια.

Με τα όσα ισχύουν μέχρι σήμερα, θα έλεγα οι όποιες βελτιώσεις θα έλθουν σιγά σιγά αλλά μην περιμένετε πολλά.

Φέτος η εξέλιξη ήταν το 5Χ και πιστεύω ότι τα επόμενα δύο χρόνια θα δουλέψουν όλοι πάνω σ' αυτό.

 

Εδώ υπάρχουν τεράστιες διαφορές μεταξύ mft και DSLR full frame λόγο μεγέθους αισθητήρα. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε 6 φορές μικρότερο σενσορα.

 

Μην περιμένετε λοιπόν ποιότητα DSLR. Ούτε καν ποιότητα κορυφαίων compact όπως η Ricoh GR.

 

Για το P20 διατηρώ κι εγώ επιφυλάξεις. Δείχνει ότι τα πάει καλά μόνο σε συγκεκριμένα mods συν ότι το software τα χαλάει σε συνθήκες που το P10 δεν έχει πρόβλημα. Δεν το κατακρίνω γιατί από άποψη hardware είναι κορυφαίο.

Ελπίζω να βελτιώσουν και το software.

 

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νίκο όσο τις είδα στο αυτόματο είναι πολύ καλές αλλά καμένες στο παράθυρο. Στο hdr πάει να σωθεί κάπως αλλά και στα 2 κινητά έκανε ακριβώς το ίδιο. Το μόνο που το έδωσε είναι το hdr+ που βέβαια όλα τα υπόλοιπα τα έκανε πολύ σκοτεινά οπότε θα πρέπει να πέσει κάπως επεξεργασία αργότερα για να έχεις μια νορμάλ φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

ακομα και σε εξωτερικα πλανα την ημερα εχει θορυβο...μιλαω για την καμερα του P20 pro
Σύμφωνοι, αλλά με βάση τα δείγματα που δείγματα που έχει ανεβάσει το παιδί εδώ. Αλλά προσωπική μου άποψη, και χωρίς παρεξήγηση για το παιδί που ανεβάζει, εμένα μου φάνηκαν οι πιο πολλές φωτογραφίες του "ποδαριού". Σε δύσκολες συνθήκες μεν, αλλά πολλές, όπως τις αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον, είναι τραβηγμένες στο πόδι. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, ο ίδιος γνωρίζει καλύτερα. Οι μακρο για παράδειγμα όμως ήταν πολύ καλές.

Αλλά πριν βγάλουμε συμπεράσματα ας δούμε και άλλα δείγματα. Για πολλά κινητά πχ βλέπε 1+5 και lg g5 είχαν βγει στην αρχή λανθασμένα συμπεράσματα. Στην αρχή κάποιοι τα έθαβαν και στη συνέχεια οι ίδιοι τα αποθέωσαν μόλις είδαμε και άλλα δείγματα. Δεν είναι λογικό όλοι στο internet να αποθεωνουν τις φώτο το 20 pro.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι, αλλά με βάση τα δείγματα που δείγματα που έχει ανεβάσει το παιδί εδώ. Αλλά προσωπική μου άποψη, και χωρίς παρεξήγηση για το παιδί που ανεβάζει, εμένα μου φάνηκαν όλες φωτογραφίες του "ποδαριού". Σε δύσκολες συνθήκες μεν, αλλά οι πιο πολλές όπως τις βλέπω εγώ τουλάχιστον είναι τραβηγμένες στο πόδι. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, ο ίδιος γνωρίζει καλύτερα. Αλλά πριν βγάλουμε συμπεράσματα ας δούμε και άλλα δείγματα. Για πολλά κινητά πχ βλέπε 1+5 και lg g5 είχαν βγει στην αρχή λανθασμένα συμπεράσματα. Στην αρχή κάποιοι τα έθαβαν και στη συνέχεια οι ίδιοι τα αποθέωσαν μόλις είδαμε και άλλα δείγματα. Δεν είναι δυνατόν να υπάρχουν τόσες διάφορες με βάση τα δείγματα για το 20 pro που κυκλοφορούν στο internet

 

Θα συμφωνησω...καποια δειγματα που ανεβηκαν εδω απο μια ψηφοφορια ηταν πολυ καλυτερα

απο αυτες του Βαγγου.Η κριτικη αφορα τις φωτο που ανεβαινουν εδω.

Υπαρχει κι ενα μικρο ενδεχομενο να εχει ελλατωματικη καμερα...παιζει κι αυτο

 

Τι εννοω

Αυτη ειναι φωτο απο το P20 pro σε δυσκολες σχετικα συνθηκες.

Οπως βλεπετε η ποιοτητα ειναι πολυ ανωτερη απο τα δειγματα που ανεβηκαν εδω

41502079712_2a9ba061ef_c.jpgIMG_20180414_220510 by techmaniacs, on Flickr

Edited by gtf4270
Link to comment
Share on other sites

 

Οι φωτο ειναι πολυ χαμηλης ποιοτητας.

Πρωτον, τα χρωμα ειναι ατονα εντελως.Δεν υπαρχει color depth ειναι τελειως flat.

Δευτερον, ακομα και σε ημερησιες φωτο υπαρχει παστελ και μαλιστα εντονο που εχει σβησει

πολλες λεπτομερειες.

Για τετοιο φωτισμο περιμενα πολυ περισσοτερα πραγματα.

Γενικα ειναι μια καμερα που δεν διεκδικει δαφνες...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...