Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σαι καλά για την κριτική. Λέω να το δώσω για να πάρω ένα των 100 ευρώ

 

αυτη ειναι η αποψη μου για τις φωτογραφιες σου...αμα σ'αρεσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

U11 με gcam και hdr+

40877104464_f076c269c8_k.jpg

 

Μπραβο Τασο, πολυ καλη λεπτομερεια

γιατι δεν ανεβαζεις πιο συχνα ρε?

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η αποψη μου για τις φωτογραφιες σου...αμα σ'αρεσει.

Νευρα βλεπω και καλο θα ηταν να βρεις τον τροπο σου για χαλαρωση. Εισπνοη εκπνοη κι ετσι ας πουμε. Δεν θελω να τσατιζεσαι γιατι εχεις και περιεργο ιστορικο.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Τασο, πολυ καλη λεπτομερεια

γιατι δεν ανεβαζεις πιο συχνα ρε?

Δεν νομίζω ότι είχα κάτι να αναδείξω Κώστα.

U11 με stock camera

 

39076783751_768a32cad3_k.jpg

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Νευρα βλεπω και καλο θα ηταν να βρεις τον τροπο σου για χαλαρωση. Εισπνοη εκπνοη κι ετσι ας πουμε. Δεν θελω να τσατιζεσαι γιατι εχεις και περιεργο ιστορικο.

 

οσοι αναρωτιεστε ποιος χαλαει το νημα ξαναδιαβαστε το ποστ#8730

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν νομίζω ότι είχα κάτι να αναδείξω Κώστα.

U11 με stock camera

 

39076783751_768a32cad3_k.jpg

 

Εχεις καλο ματι βλεπω...

Edited by gtf4270
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

P10+

40696594235_49a3be2a49_z.jpgauto (11) by Abdalis-3k60 Md, on Flickr

 

40696583675_376b02e8ce_z.jpgmanual auto (8) by Abdalis-3k60 Md, on Flickr

 

Κωστα δεν καταλαβαινω το προβλημα σου. Αν θες να το λυσεις, εδω δεν ειναι το καταλληλο μερος. Υπαρχουν ειδικοι να απευθυνθεις. Εγω σε ευχαριστησα για την κριτικη σου απλα λεγοντας οτι οντως ισως παω σε ενα φθηνο κινητο μιας και δεν εχει μεγαλη διαφορά, κι επειδη απαντησες με νευρα σου ειπα να χαλαρωσεις. Μην ασχολεισαι αμα σε χαλανε τα ποστ μου σε παρακαλω. Καλη σου συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

 

Βλεποντας προσεκτικα τις φωτο διαπιστωνω οτι οι λεπτομερειες ειναι ανυπαρκτες.

Πραγματικα η επεξεργασια που κανει η Huawei ειναι πολυ κακη.

Δειτε κατω δεξια στο δρομο τα πλακακια...τα εκανε αλοιφη ολα.

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας προσεκτικα τις φωτο διαπιστωνω οτι οι λεπτομερειες ειναι ανυπαρκτες.

Πραγματικα η επεξεργασια που κανει η Huawei ειναι πολυ κακη.

Δειτε κατω δεξια στο δρομο τα πλακακια...τα εκανε αλοιφη ολα.

Το οτι βρε σατανα εβγαλες συμπερασμα χωρις να δεις την manual auto φωτογραφια και σχολιαζεις ενα "συγκριτικο" με ξεπερναει!! χαχα Με 0 views η φωτογραφια ειναι...ο καθενας ως εκει που τον κοβει. Και παλι βεβαια θα σε ευχαριστησω για την αποψη σου. Ισχυει ολα ειναι "ενα" σ εκεινο το σημειο.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι βρε σατανα εβγαλες συμπερασμα χωρις να δεις την manual auto φωτογραφια και σχολιαζεις ενα "συγκριτικο" με ξεπερναει!! χαχα Με 0 views η φωτογραφια ειναι...ο καθενας ως εκει που τον κοβει. Και παλι βεβαια θα σε ευχαριστησω για την αποψη σου. Ισχυει ολα ειναι "ενα" σ εκεινο το σημειο.

 

Ισχυριζεσαι κατι αντιθετο απο αυτο που εγραψα?

Link to comment
Share on other sites

οσοι αναρωτιεστε ποιος χαλαει το νημα ξαναδιαβαστε το ποστ#8730

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχεις καλο ματι βλεπω...

 

Το να ψαχνεις συνεχως ποιος χαλαει το topic δε βοηθαει το θεμα.. Τα παραπονα καλο ειναι στη διαχειριση...

...εδω περα κανουμε τεχνικη αναλυση φωτογραφιων και καμερων..

Link to comment
Share on other sites

Το να ψαχνεις συνεχως ποιος χαλαει το topic δε βοηθαει το θεμα.. Τα παραπονα καλο ειναι στη διαχειριση...

...εδω περα κανουμε τεχνικη αναλυση φωτογραφιων και καμερων..

 

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ισχυριζεσαι κατι αντιθετο απο αυτο που εγραψα?

Ειναι λιγο ζορικο μαλλον να καταλαβεις οτι πρεπει να δεις και τις 2 φωτογραφιες για να σχολιασεις. Αλλα γι αυτο σου το ξαναγραφω, γιατι κανουμε υπομονη ασχετα απο το ποσο λιγο μπορεις να καταλαβεις.

 

Επισης βλεπεις οτι σε γλενταει ενα ολοκληρο νημα και οτι δεν σε ψηνει ρε παιδι μου με τετοιες συμπεριφορες...Ξερω οτι σου ειναι δυσκολο και πως θες να τραβας την προσοχη, αλλα προσπαθησε να μην εισαι παντα ο φελλος που επιπλεει στη θαλασσα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο ζορικο μαλλον να καταλαβεις οτι πρεπει να δεις και τις 2 φωτογραφιες για να σχολιασεις. Αλλα γι αυτο σου το ξαναγραφω, γιατι κανουμε υπομονη ασχετα απο το ποσο λιγο μπορεις να καταλαβεις.

 

Επισης βλεπεις οτι σε γλενταει ενα ολοκληρο νημα και οτι δεν σε ψηνει ρε παιδι μου με τετοιες συμπεριφορες...Ξερω οτι σου ειναι δυσκολο και πως θες να τραβας την προσοχη, αλλα προσπαθησε να μην εισαι παντα ο φελλος που επιπλεει στη θαλασσα.

 

Φιλε μου ξαναδιαβασε το σχολιο που εγραψες και αναρωτησου εαν προσφερεις τιπότα στο νημα.

Εγω εκανα αναλυση στη φωτογραφια σου.

Εσυ αντιθετα επελεξες να κανεις προσωπικη επιθεση με συμπεριφορες αλανας.

Βρες τις διαφορες τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ξαναδιαβασε το σχολιο που εγραψες και αναρωτησου εαν προσφερεις τιπότα στο νημα.

Εγω εκανα αναλυση στη φωτογραφια σου.

Εσυ αντιθετα επελεξες να κανεις προσωπικη επιθεση με συμπεριφορες αλανας.

Βρες τις διαφορες τωρα...

Αυτο που εκανες δε λεγεται αναλυση αλλα ισοπεδωση. Αναλυση κανει ο Τε σαλατ ας πουμε. Μαθημα ελληνικων και μαθηματα συμπεριφορας για τον Κωστα λοιπον που ζοριζεται μεσα στο νημα του myphone. Αν βαλουμε δημοψηφισμα στην αρχη για το αν θελουν τα μελη να παραμεινεις και το αν προσφερεις ουτε εσυ δε θα σε ψηφισεις!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εκανες δε λεγεται αναλυση αλλα ισοπεδωση. Αναλυση κανει ο Τε σαλατ ας πουμε. Μαθημα ελληνικων και μαθηματα συμπεριφορας για τον Κωστα λοιπον που ζοριζεται μεσα στο νημα του myphone. Αν βαλουμε δημοψηφισμα στην αρχη για το αν θελουν τα μελη να παραμεινεις και το αν προσφερεις ουτε εσυ δε θα σε ψηφισεις!

 

Εκνευρισμο διακρινω φιλαρακι...αυτη ειναι η αναλυση μου για την φωτογραφια σου.

Δε σ'αρεσε βλεπω...αμα εχεις αντιθετη αποψη να καταθεσεις τα επιχειρηματα σου

Link to comment
Share on other sites

Εκνευρισμο διακρινω φιλαρακι...αυτη ειναι η αναλυση μου για την φωτογραφια σου.

Δε σ'αρεσε βλεπω...αμα εχεις αντιθετη αποψη να καταθεσεις τα επιχειρηματα σου

Τα χρωματα στο πρωτο σετ λοιπον ηταν απολυτως πιστα μιας και αυτα ειναι real life. Point and shoot κατασταση και προφανως αποφυγη αυτου του HDR scape look που εχουν οι φωτογραφιες που ανεβαζεις τελευταια με τα ψευτικα χρωματα. Απο κει και περα στο manual auto ειχε σωστη αντιθεση, με ωραιο ουρανο παρολο που ο ηλιος ηταν "νταλα" και μια χαρα νορμαλ λεπτομερειες. Ικανοποιητικο για ναυαρχιδα του 17 θα ελεγα.

 

Κανενας εκνευρισμος φιλαρακι Κωστα. Δυσκολα να με εκνευρισει καποιος σαν εσενα οσο αστοχα σχολια κι αν κανει. Εσενα βλεπω λιγο ζορισμενο παντως εξ αρχης αλλα δεν σκαμε! Αντε περιμενω τα χρησιμα συγκριτικα σου με τη ναυαρχιδα του 16 πως και πως ρε φιλε...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εκανες δε λεγεται αναλυση αλλα ισοπεδωση. Αναλυση κανει ο Τε σαλατ ας πουμε. Μαθημα ελληνικων και μαθηματα συμπεριφορας για τον Κωστα λοιπον που ζοριζεται μεσα στο νημα του myphone. Αν βαλουμε δημοψηφισμα στην αρχη για το αν θελουν τα μελη να παραμεινεις και το αν προσφερεις ουτε εσυ δε θα σε ψηφισεις!

 

 

 

Δεν σχολιάζω συχνά φωτογραφίες γιατί πολλές φορές δεν είναι εύκολο να κριθούν είτε λόγο συνθηκών, είτε γιατί κάτι στράβωσε όταν τραβήχτηκαν. Όποτε υπάρχει πιθανότητα να την αδικήσω.

Στις συγκεκριμένες κάτι δεν πήγε καλά. Μοιάζει σαν να έχει κάνει φοκους μπροστά στον δρόμο και λείπει οξύτητα από το κτίριο πίσω, που σε άλλες φωτογραφίες του ιδού κινητού είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα.

Τα χρώματα δεν έχουν πρόβλημα, αν προσέξετε το κόκκινο, μπλε και πράσινο αριστερά είναι σωστά. Δεν υπάρχουν χρώματα στο πλάνο εκτός τα ρούχα των ανθρώπων, συν ότι το μεγαλύτερο μέρος του πλάνου βρίσκεται σε σκιές κάτι που δεν βοηθά ούτε στα χρώματα ούτε στην λεπτομέρεια.

Το πολύ έντονο φως στον ουρανό (τον έχει γράψει σωστά) ανάγκασε το κλείστρο να πάει σε μεγάλη ταχύτητα και να έχουμε πολύ μαύρο.

Είναι κλασική φωτό για hdr , η για φωτογράφιση σε διαφορετική ώρα. Επίσης δεν πρέπει να μας πιάνει ψύχωση με τον μπλε ουρανό. Πρώτα μας ενδιαφέρει το θέμα που θελουμε να αναδείξουμε.

Η auto manual δείχνει αν και πιο σκοτεινή σαν να έχει λίγη λεπτομέρεια παραπάνω. Και αυτό μάλλον οφείλεται στο ότι δεν επεχείρησε να διαγράψει θορυβο όπως έκανε στο auto.

Με το κτίριο να βρίσκεται στην σκιά η ταχύτητα κλείστρου δημιούργησε συνθήκες φωτισμού σαν σε σούρουπο. Ένας ακόμα λόγος για λιγότερη λεπτομέρεια.

Με λίγα λόγια δεν είναι από τις φωτογραφίες που κρίνουν μια συσκευή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα χρωματα στο πρωτο σετ λοιπον ηταν απολυτως πιστα μιας και αυτα ειναι real life. Point and shoot κατασταση και προφανως αποφυγη αυτου του HDR scape look που εχουν οι φωτογραφιες που ανεβαζεις τελευταια με τα ψευτικα χρωματα. Απο κει και περα στο manual auto ειχε σωστη αντιθεση, με ωραιο ουρανο παρολο που ο ηλιος ηταν "νταλα" και μια χαρα νορμαλ λεπτομερειες. Ικανοποιητικο για ναυαρχιδα του 17 θα ελεγα.

 

Κανενας εκνευρισμος φιλαρακι Κωστα. Δυσκολα να με εκνευρισει καποιος σαν εσενα οσο αστοχα σχολια κι αν κανει. Εσενα βλεπω λιγο ζορισμενο παντως εξ αρχης αλλα δεν σκαμε! Αντε περιμενω τα χρησιμα συγκριτικα σου με τη ναυαρχιδα του 16 πως και πως ρε φιλε...

 

Οι φωτογραφιες που ανεβασες απο το Huawei p10 ειναι κακιστες...μη προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου.

Απ'οπου και να το πιασεις ...οι φωτο ειναι χαλια.Απο λεπτομερειες...που εχει σβησει ολα τα πλακακια...

απο χρωματα, απο dynamic range...απο παντου.

Xiaomi των 100 ευρω βγαζει καλυτερες ημερησιες....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...