Jump to content

Samsung Galaxy J5 2017


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει... Παρατήρησα σήμερα μια γρατζουνιά πάνω στο πισινό φλας ακριβώς..Απίστευτο και όμως αληθινό παρόλο που το κυκλοφορώ σε θήκη. Γνωρίζει κάποιος αν γίνεται κάτι??? Γιατί έχω σκάσει...Είμαι και λίγο ψείρας..Δεν έχει σπάσει, μια γραμμή έχει μέσα στον κύκλο που βρίσκεται το φλας...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει... Παρατήρησα σήμερα μια γρατζουνιά πάνω στο πισινό φλας ακριβώς..Απίστευτο και όμως αληθινό παρόλο που το κυκλοφορώ σε θήκη. Γνωρίζει κάποιος αν γίνεται κάτι??? Γιατί έχω σκάσει...Είμαι και λίγο ψείρας..Δεν έχει σπάσει, μια γραμμή έχει μέσα στον κύκλο που βρίσκεται το φλας...

 

:lol:Εχεις αρρωστησει ε?Ναι αλλα το παρακανεις εαν δεν φαινεται και δεν παρεμποδιζει μην ασχολησε μη το δινεις σημασια αλλιως Παρε τηλεφωνο εδω να σου πουν ενημερωτικα πανω στο προβλημα σου μπορει να μην ειναι τιποτα και να θελει κανα καθαρισμα ---->>> http://www.smartec.gr/el/contact.php

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Το θέμα είναι πώς δεν μπορώ να καταλάβω πώς το έπαθε στο συγκεκριμένο κιόλας σημείο... Τέλος πάντων.. Και πάλι ευχαριστώ θα κοιτάξω και το μαγαζί που μου είπες.:)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Το θέμα είναι πώς δεν μπορώ να καταλάβω πώς το έπαθε στο συγκεκριμένο κιόλας σημείο... Τέλος πάντων.. Και πάλι ευχαριστώ θα κοιτάξω και το μαγαζί που μου είπες.:)

 

Ειναι το κεντρικο επισημο service της Samsung το παραπανω που σου εδειξα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γιατί τόση πτώση στην τιμή ρε παιδιά από τόσο νωρίς???? Μιλάμε για εξευτελιστικές τιμές τόσο σε skroutz (<150euro) όσο και στα κανονικά μαγαζιά (187euro) για ένα κινητό που κυκλοφορεί μόλις 6 μήνες και είναι αρκετά πιο αναβαθμισμένο από τα προηγούμενα δύο μοντέλα..

Το έχω και είναι απροβλημάτιστο για αυτό και μου κάνει εντύπωση αυτή η εξέλιξη. Τα προηγούμενα δύο πάνω στο ένα χρόνο εμφάνιζαν τέτοιες τιμές και με πολύ χειρότερη εξωτερική εμφάνιση....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση πτώση στην τιμή ρε παιδιά από τόσο νωρίς???? Μιλάμε για εξευτελιστικές τιμές τόσο σε skroutz (<150euro) όσο και στα κανονικά μαγαζιά (187euro) για ένα κινητό που κυκλοφορεί μόλις 6 μήνες και είναι αρκετά πιο αναβαθμισμένο από τα προηγούμενα δύο μοντέλα..

Το έχω και είναι απροβλημάτιστο για αυτό και μου κάνει εντύπωση αυτή η εξέλιξη. Τα προηγούμενα δύο πάνω στο ένα χρόνο εμφάνιζαν τέτοιες τιμές και με πολύ χειρότερη εξωτερική εμφάνιση....

 

Αυτα ειναι οφελος για τους υποψηφιους αγοραστες.Αλλωστε οταν μια εταιρια που πουλα ακριβα αλλαζει πολιτικες και μετα το 2μηνο στις καινουργιες συσκευες κατεβαζει τιμες μας συμφερει.Οσο για το σκρουντζ και bestprice προφανως εκει τα καταστηματα βρισκουν ανα την ευρωπη κομματια με χαμηλοτερες τιμες για να πουλανε καλυτερα.Εδω μεχρι προσφατα ο κοσμος αγοραζε κινεζικα αγνωστης προελευσης λογο που πχ.η samsung πουλαγε ακριβα ε τωρα ειναι πιο λογικα πλεον τα δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν λέω έτσι είναι όπως τα λες αλλά π.χ τα α3 και a5 ακόμα και τώρα, δεν έχουν πέσει τόσο σε τιμή μετά από 1 και κάτι περίπου χρόνο κυκλοφορίας (ειδικά το α5).... Επίσης βλέπω ψιλονέκρα στο topic και δεν ξέρω το γιατί..Ενώ στα προηγούμενα δύο μοντέλα j5 γινόταν χαμός. Κάτι δεν μου πάει καλά... Μπορεί να είναι και ιδέα μου.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν λέω έτσι είναι όπως τα λες αλλά π.χ τα α3 και a5 ακόμα και τώρα, δεν έχουν πέσει τόσο σε τιμή μετά από 1 και κάτι περίπου χρόνο κυκλοφορίας (ειδικά το α5).... Επίσης βλέπω ψιλονέκρα στο topic και δεν ξέρω το γιατί..Ενώ στα προηγούμενα δύο μοντέλα j5 γινόταν χαμός. Κάτι δεν μου πάει καλά... Μπορεί να είναι και ιδέα μου.

 

Νεκρα εχει ψιλοπεσει γενικα σε συσκευες samsung γιατι εχει ανεβασει ποιοτητα και λειτουργικοτητα + καμερες και οθονες και στις χαμηλες κατηγοριες τιμης με αποτελεσμα να μην προβληματιζομαστε οπως παλια.

Η σειρα J 2017 εχει ανεβει επιπεδο και η Α 2017.Το δε καινουργιο Α8 2018 νομιζεις οτι εχεις συσκευη σειρας S.Αρα οπως καταλαβαινεις υπαρχει λιγοτερη γκρινια σε ολες τις κατηγοριες samsung:p

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται αυτό που λες εδώ και δύο χρόνια τουλαχιστον....Βεβαια συνεχίζει να αλλάζει τα μοντέλα με γοργους ρυθμούς...Το Α8 σίγουρα είναι πολύ καλό αλλά σχεδιαστικά καμία σχεση με σειρά s σε εμφάνιση..Αρκετά πιο παχύ και για μένα ψιλοάσχημο.

Ας μην ξεχνάμε επίσης τον ανταγωνισμό.Huawei και xiaomi πουλάνε σαν τρελά ειδικά σε νέες ηλικίες...Βεβαια εγώ έχω μια ΜΕΓΑΛΗ ενσταση με τα SAR τους τα οποία για μένα αποκρίπτουν σκοπίμως (βλέπε psmart)...

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνουν οι πιο νέοι να αγοράζουν xiaomi και huawei γιατί η Samsung τα έχει υπερεκτιμημένα τα κινητά της και οι τιμές τους είναι στο θεό.οπότε να κατεβάσουν τις τιμές σε λογικά επίπεδα αλλιώς θα τους μένουν στο ράφι τα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση πτώση στην τιμή ρε παιδιά από τόσο νωρίς???? Μιλάμε για εξευτελιστικές τιμές τόσο σε skroutz (<150euro) όσο και στα κανονικά μαγαζιά (187euro) για ένα κινητό που κυκλοφορεί μόλις 6 μήνες και είναι αρκετά πιο αναβαθμισμένο από τα προηγούμενα δύο μοντέλα..

Το έχω και είναι απροβλημάτιστο για αυτό και μου κάνει εντύπωση αυτή η εξέλιξη. Τα προηγούμενα δύο πάνω στο ένα χρόνο εμφάνιζαν τέτοιες τιμές και με πολύ χειρότερη εξωτερική εμφάνιση....

 

Πλάκα κάνεις? Ευτυχώς πέφτουν οι τιμές. Περίμενα να πέσει στα 150 ευρώ για να αγοράσω. Εξάλλου δεν αξίζει πάνω από 150 ευρώ… Απλά όλοι όσοι βιάζονται πολύ να αγοράσουν, τότε καλά κάνουν και πληρώνουν 50-80-100 ευρώ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνουν οι πιο νέοι να αγοράζουν xiaomi και huawei γιατί η Samsung τα έχει υπερεκτιμημένα τα κινητά της και οι τιμές τους είναι στο θεό.οπότε να κατεβάσουν τις τιμές σε λογικά επίπεδα αλλιώς θα τους μένουν στο ράφι τα κινητά.

 

Δυστυχως δεν ισχυει τιποτα απο οτι λες.Πια xiaomi και huawei ; Εχουν αυτες οι συσκευες στις κατηγοριες των 150-250ε amoled οθονες και καμερες ποιοτητας samsung δεδομενο βασικο για ενα κατοχο ; Ε μη τρελαθουμε κιολας.:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοειται αυτό που λες εδώ και δύο χρόνια τουλαχιστον....Βεβαια συνεχίζει να αλλάζει τα μοντέλα με γοργους ρυθμούς...Το Α8 σίγουρα είναι πολύ καλό αλλά σχεδιαστικά καμία σχεση με σειρά s σε εμφάνιση..Αρκετά πιο παχύ και για μένα ψιλοάσχημο.

Ας μην ξεχνάμε επίσης τον ανταγωνισμό.Huawei και xiaomi πουλάνε σαν τρελά ειδικά σε νέες ηλικίες...Βεβαια εγώ έχω μια ΜΕΓΑΛΗ ενσταση με τα SAR τους τα οποία για μένα αποκρίπτουν σκοπίμως (βλέπε psmart)...

 

Για τα Α8 που λες μαλλον δεν το ειδες ζωντανα .Δεστο σε ενα καταστημα και βγαλε μια ολοκληρωμενη αποψη.Απο την στιγμη που δεν εχεις διαθεση να παρεις ενα ακριβο κινητο των 800-1000ε το A8 ειναι best seller σε ποιοτητα, οθονη ,επιδοσεις τιμη 300ε+ και καθολου παχυ σε πληροφορω τα βιντεακια στο youtube οντως το δειχνουν καπως αλλα οποιος πηγε πχ.σε καταστημα στο πλαισιο η παμπλικ αλλα ειδε ζωντανα.Εγω εχω 3 συσκευες J7 2017 s9 plus και Α8 2018.το A8 οπως λες εαν ηταν ασχημο και χοντρο θα το ειχα στειλει αμεσα αλλα ισχυει το αντιθετο.Και ειναι κατα 90% σχεδιαστικα ιδιο με την σειρα S και με φλατ οθονη.Η δε πισω οψη ειναι S9 .Οριστε βιντεο Α8 2018 με S8 για να λεμε τα πραγματα οπως ειναι---->>>

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις? Ευτυχώς πέφτουν οι τιμές. Περίμενα να πέσει στα 150 ευρώ για να αγοράσω. Εξάλλου δεν αξίζει πάνω από 150 ευρώ… Απλά όλοι όσοι βιάζονται πολύ να αγοράσουν, τότε καλά κάνουν και πληρώνουν 50-80-100 ευρώ παραπάνω.

 

Δεν παραπονιέμαι.... Απλά δεν μας είχε συνηθίσει σε τέτοια η samsung και μου κάνει εντύπωση ειδικά από τη στιγμή που το j5 2017 είναι και τρομερά βελτιωμένο ως προς τον τομέα εμφάνιση όπου τα προηγούμενα δύο υστερούσαν αρκετά αλλά είναι και απροβλημάτιστο με πολύ καλές κάμερες τηρούμενων των αναλογιών.

Εγώ το έχω 6 μήνες με επιδότηση και απόρησα πως με τέτοια τιμή δεν έχει πάρει φωτιά το topic....Ειδικά στο skroutz η τιμή είναι καιρό πεσμένη. Αν επιτρέπεται τι χρώμα επέλεξες φίλε μου????Εγώ ήμουν μεταξύ μαύρου και ασημί και πήρα μαύρο αν και το ασημί πιο εντυπωσιακό..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τα Α8 που λες μαλλον δεν το ειδες ζωντανα .Δεστο σε ενα καταστημα και βγαλε μια ολοκληρωμενη αποψη.Απο την στιγμη που δεν εχεις διαθεση να παρεις ενα ακριβο κινητο των 800-1000ε το A8 ειναι best seller σε ποιοτητα, οθονη ,επιδοσεις τιμη 300ε+ και καθολου παχυ σε πληροφορω τα βιντεακια στο youtube οντως το δειχνουν καπως αλλα οποιος πηγε πχ.σε καταστημα στο πλαισιο η παμπλικ αλλα ειδε ζωντανα.Εγω εχω 3 συσκευες J7 2017 s9 plus και Α8 2018.το A8 οπως λες εαν ηταν ασχημο και χοντρο θα το ειχα στειλει αμεσα αλλα ισχυει το αντιθετο.Και ειναι κατα 90% σχεδιαστικα ιδιο με την σειρα S και με φλατ οθονη.Η δε πισω οψη ειναι S9 .Οριστε βιντεο Α8 2018 με S8 για να λεμε τα πραγματα οπως ειναι---->>>

 

Το έχω δει από κοντά και δεν μ αρέσει.. Σίγουρα η ποιότητα του και τα καλά υλικά κατασκευής του φαίνονται αλλά είναι ένα κινητό μακρύτερο,πλατύτερο και χοντρότερο από s8/s9 αν δεις τις διαστάσεις του... Εντάξει αν μου το χάριζαν δεν θα έλεγα και όχι.. Περιμένω να δω και το a6 το οποίο θα είναι πιο compact..

Link to comment
Share on other sites

Δεν παραπονιέμαι.... Απλά δεν μας είχε συνηθίσει σε τέτοια η samsung και μου κάνει εντύπωση ειδικά από τη στιγμή που το j5 2017 είναι και τρομερά βελτιωμένο ως προς τον τομέα εμφάνιση όπου τα προηγούμενα δύο υστερούσαν αρκετά αλλά είναι και απροβλημάτιστο με πολύ καλές κάμερες τηρούμενων των αναλογιών.

Εγώ το έχω 6 μήνες με επιδότηση και απόρησα πως με τέτοια τιμή δεν έχει πάρει φωτιά το topic....Ειδικά στο skroutz η τιμή είναι καιρό πεσμένη. Αν επιτρέπεται τι χρώμα επέλεξες φίλε μου????Εγώ ήμουν μεταξύ μαύρου και ασημί και πήρα μαύρο αν και το ασημί πιο εντυπωσιακό..

 

Μαύρο χρώμα επέλεξα τελικά, αν και μου άρεσε και το μπλε.

Θήκη από Κίνα μεριά, αλλά screen protector δυσκολεύομαι να βρω κάτι που να καλύπτει ολόκληρη την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο χρώμα επέλεξα τελικά, αν και μου άρεσε και το μπλε.

Θήκη από Κίνα μεριά, αλλά screen protector δυσκολεύομαι να βρω κάτι που να καλύπτει ολόκληρη την οθόνη.

 

Και εγώ ακριβώς το ίδιο.. Μαύρο χρώμα με θήκη από Κινά.Είχα παραγγείλει δύο θήκες από δύο διαφορετικούς πωλητές..Η μία δεν ήρθε ποτέ..Όσο για το γυαλί έχω βάλει ένα αλλά δεν καλύπτει όλη την οθόνη... Είναι δύσκολο όντως να βρεις κάτι καλό.. Και παρόλο που είναι όλο καλυμμένο τσίμπησα και μια γρατζουνιά εκεί που είναι το πισινό φλας... Όταν δε σε θέλει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Edited by asxetos13
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακριβώς το ίδιο.. Μαύρο χρώμα με θήκη από Κινά.Είχα παραγγείλει δύο θήκες από δύο διαφορετικούς πωλητές..Η μία δεν ήρθε ποτέ..Όσο για το γυαλί έχω βάλει ένα αλλά δεν καλύπτει όλη την οθόνη... Είναι δύσκολο όντως να βρεις κάτι καλό.. Και παρόλο που είναι όλο καλυμμένο τσίμπησα και μια γρατζουνιά εκεί που είναι το πισινό φλας... Όταν δε σε θέλει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια από τα ίδια. Το screen protector από δυο διαφορετικούς καλούς πολίτες, αφήνει τουλάχιστον 2χιλιοστα κενό τριγύρω…

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετώ την όμορφη και δυνατή παρέα του myphone forum!

Είμαι ευτυχής νέος κάτοχος του J5 (2017) duos, και θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας:

 

1. Παρατήρησα κάτι περίεργο στην οθόνη: Όταν έχει λευκό χρώμα (πχ μια σελίδα του browser ή του viber) και το περιστρέψω από portrait σε landscape (ή και αντίστροφα), τότε για λίγα δευτερόλεπτα εμφανίζεται στο κέντρο της οθόνης μια "κιτρινίλα" ακαθόριστου σχήματος. Είναι βέβαια αχνή, αλλά ανησυχώ μήπως έχει κάποιο πρόβλημα που ενδεχομένως να χειροτερέψει. Το κινητό το βρήκα από skroutz σε χαμηλή τιμή (165 €), αλλά το κατάστημα που το πήρα έχει πολύ καλές κριτικές. Δε νομίζω επειδή τα δίνουν φτηνότερα να είναι προβληματικά... Ποια είναι η γνώμη σας; Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;

 

2. Επειδή είδα να γίνεται συχνά λόγος για screen protector, διάβασα ένα άρθρο: https://www.howtogeek.com/190107/does-your-smartphone-really-need-a-screen-protector/

όπου αναφέρει ότι γενικά είναι καλύτερα χωρίς screen protector γιατί οι οθόνες είναι πλέον από γυαλί που δε γρατζουνιέται εύκολα και είναι και oleophobic. Ίσως -λέει- να είναι καλύτερη μια θήκη, όταν χρειάζεται. Έχετε να συστήσετε κάποια;

 

3. Τι θα προτείνατε για backup των επαφών, πολυμέσων, μηνυμάτων κλπ του κινητού;

Τον συγχρονισμό μέσω Google ή την αποθήκευση σε υπολογιστή (και με ποια εφαρμογή; )

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την όμορφη και δυνατή παρέα του myphone forum!

Είμαι ευτυχής νέος κάτοχος του J5 (2017) duos, και θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας:

 

1. Παρατήρησα κάτι περίεργο στην οθόνη: Όταν έχει λευκό χρώμα (πχ μια σελίδα του browser ή του viber) και το περιστρέψω από portrait σε landscape (ή και αντίστροφα), τότε για λίγα δευτερόλεπτα εμφανίζεται στο κέντρο της οθόνης μια "κιτρινίλα" ακαθόριστου σχήματος. Είναι βέβαια αχνή, αλλά ανησυχώ μήπως έχει κάποιο πρόβλημα που ενδεχομένως να χειροτερέψει. Το κινητό το βρήκα από skroutz σε χαμηλή τιμή (165 €), αλλά το κατάστημα που το πήρα έχει πολύ καλές κριτικές. Δε νομίζω επειδή τα δίνουν φτηνότερα να είναι προβληματικά... Ποια είναι η γνώμη σας; Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;

 

2. Επειδή είδα να γίνεται συχνά λόγος για screen protector, διάβασα ένα άρθρο: https://www.howtogeek.com/190107/does-your-smartphone-really-need-a-screen-protector/

όπου αναφέρει ότι γενικά είναι καλύτερα χωρίς screen protector γιατί οι οθόνες είναι πλέον από γυαλί που δε γρατζουνιέται εύκολα και είναι και oleophobic. Ίσως -λέει- να είναι καλύτερη μια θήκη, όταν χρειάζεται. Έχετε να συστήσετε κάποια;

 

3. Τι θα προτείνατε για backup των επαφών, πολυμέσων, μηνυμάτων κλπ του κινητού;

Τον συγχρονισμό μέσω Google ή την αποθήκευση σε υπολογιστή (και με ποια εφαρμογή; )

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

1. Στο δικό μου τηλ δεν έχω παρατηρήσει κάτι παρόμοιο.

Από όπου και αν το αγόρασες είναι το ίδιο. Το βρήκες φθηνότερο γιατί είναι παρά εισαγωγή από ΕΕ. Το δικό μου ήταν Ιταλικό… και το αγόρασα 162 ευρώ μαζί με μεταφορικά.

 

2. Όσων αφορά το screen protector, έχω απογοητευθεί. Λόγο του ότι η οθόνη στις άκρες δεν είναι ίσια αλλά έχει καμπύλη δεν βρίσκω screen protector που να αγκαλιάζει την οθόνη και έτσι μένουν 2mm περιμετρικά κενά…

 

3. Ο συγχρονισμός μέσω Google πιστεύω αρκεί…

Αν θέλεις να κάνεις πλήρες backup της συσκευής σου στο pc μπορείς να χρησιμοποιήσεις το επίσημο πρόγραμμα της Samsung που λέγετε kies

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε bromiaris για τις πληροφορίες.

 

1. Αυτό με την "κιτρινίλα" στην οθόνη είναι πολύ ανεπαίσθητο, μπορεί να είναι και απλά και κάποιο "παιχνίδι" που κάνουν τα μάτια όταν κοιτάς έντονο λευκό φως. Βέβαια σε κάποια ξένο φόρουμ διάβασα για οθόνες amoled της samsung που εμφανίζουν κίτρινο χρώμα σε περιοχές ή και ολόκληρη την οθόνη, ελπίζω όμως ότι δεν είναι τέτοια περίπτωση.

 

2. Screen protector δε σκοπεύω να βάλω, εφόσον η οθόνη είναι από γυαλί και oleophobic. Τα δάχτυλα γλιστράνε πολύ ωραία πάνω στη οθόνη και σκοπεύω να την απολαύσω!

 

3. Το samsung kies το κατέβασα για να κάνω backup και μεταφορά των δεδομένων από την παλιά μου συσκευή, που ήταν επίσης samsung με android 4.2.2. Η πλάκα είναι ότι για android από έκδοση 4.3 και μετά, πρέπει να εγκαταστήσεις μια άλλη εφαρμογή της samsung που λέγεται smart switch. Δηλαδή δε μπορώ να χρησιμοποιήσω την ίδια εφαρμογή και για τα 2 κινητά της samsung! Επομένως μάλλον δε μπορώ να κάνω μεταφορά δεδομένων. Ευτυχώς είχα αποθηκεύσει το περιεχόμενο του προηγούμενου κινητού στον υπολογιστή (με την εφαρμογή εξερεύνηση των windows) -τις επαφές τις είχα αποθηκεύσει σε αρχείο vcf. Είχα κάνει και backup μέσω Google, οπότε ανέκτησα τα πάντα (εκτός από τα sms). Το κακό είναι, όπως διάβασα στην πολιτική απορρήτου της Google, ότι τις επαφές που ανεβάζουμε στο Google drive μπορεί να τις επεξεργάζεται -ξέρει δηλ όλους τους γνωστούς και φίλους μας. Ο big brother είναι εδώ!

 

Πάντως γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό. Ταχύτατο, όμορφο, πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης, εκπληκτική οθόνη. Και καλή κάμερα -κάτι που είναι σημαντικό για μένα. Επίσης η μπαταρία κρατάει πολύ. Φτου να μην το ματιάσω! :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! θα θελα να ρωτησω σε οσους το εχουνε, στην πρωτη θυρα μπορεις να βαλεις και τις δυο καρτες νανο σιμ και στην δευτερη θυρα μονο την καρτα μνημης?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! θα θελα να ρωτησω σε οσους το εχουνε, στην πρωτη θυρα μπορεις να βαλεις και τις δυο καρτες νανο σιμ και στην δευτερη θυρα μονο την καρτα μνημης?

 

Καταρχήν οι κάρτες Sim και η sd έχουν διαφορετικό σχεδιασμό…

Άρα θα βάλεις τις Sim στις θέσεις των Sim και την sd, στην θέση της sd.. τόσο απλά…

Αν θέλεις να δεις που θα βάλεις τι, πήγαινε στο manual του j5 2017( εγχειρίδιο χρήσης) στις σελίδες 14 και 15 και θα το δεις και με σχέδιο…

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κατ΄αρχην συγχωρηστε με για την ερωτηση, αλλα ειμαι τελειως ανιδεος απο smartphone.

 

Μεχρι τωρα ειχα ενα παλιο sony ericcson με κουμπια αλλα

προσφατα χρειαστηκα smartphone.

 

Αντεγραψα λοιπον τον τηλεφωνικο καταλογο στη sim

και εβαλα την sim σε ενα παλιο smartphone του 2013 (του γιου μου).

Ο καταλογος και τα ονοματα ομως εμφανιστηκαν μπερδεμενα

και τελειως ανακατεμενα.

 

Επειδη ομως το παλιο smartphone οπως καταλαβαινετε σερνεται θελω να παρω το J5.

 

H ερωτηση τωρα εχει ως εξης:

Εαν βαλω την sim με τον τηλεφωνικο μου καταλογο στο j5, υπαρχει καποιο software της samsung με το οποιο θα μπορεσω να συνδεσω το j5 στo PC και να επεξεργαστω τα ονοματα των επαφων μεσω του PC?

Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχην συγχωρηστε με για την ερωτηση, αλλα ειμαι τελειως ανιδεος απο smartphone.

 

Μεχρι τωρα ειχα ενα παλιο sony ericcson με κουμπια αλλα

προσφατα χρειαστηκα smartphone.

 

Αντεγραψα λοιπον τον τηλεφωνικο καταλογο στη sim

και εβαλα την sim σε ενα παλιο smartphone του 2013 (του γιου μου).

Ο καταλογος και τα ονοματα ομως εμφανιστηκαν μπερδεμενα

και τελειως ανακατεμενα.

 

Επειδη ομως το παλιο smartphone οπως καταλαβαινετε σερνεται θελω να παρω το J5.

 

H ερωτηση τωρα εχει ως εξης:

Εαν βαλω την sim με τον τηλεφωνικο μου καταλογο στο j5, υπαρχει καποιο software της samsung με το οποιο θα μπορεσω να συνδεσω το j5 στo PC και να επεξεργαστω τα ονοματα των επαφων μεσω του PC?

http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/

 

Ρίξε μια ματια

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλοι για σας, προσφατα το j5 2017 εκανε μονο του μια αναβαθμηση και απο τοτε το τηλ. εγινε καπως αργο αλλα το πιο σοβαρο προβλημα ειναι οτι πλεον.το βίντεο που τραβαω με την καμερα δεν βγαζει ηχο στη συσκευη, λεω αυτο γιατι το βιντεο το στελνω σαλλη συσκευή και εχει ηχο, κατι μου διαφευγει η καπια ιδεα τελος παντων θα εκτιμουσα την βοηθεια σας. ευχαριστω
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...