Jump to content

Samsung Galaxy J5 2017


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλοι για σας, προσφατα το j5 2017 εκανε μονο του μια αναβαθμηση και απο τοτε το τηλ. εγινε καπως αργο αλλα το πιο σοβαρο προβλημα ειναι οτι πλεον.το βίντεο που τραβαω με την καμερα δεν βγαζει ηχο στη συσκευη, λεω αυτο γιατι το βιντεο το στελνω σαλλη συσκευή και εχει ηχο, κατι μου διαφευγει η καπια ιδεα τελος παντων θα εκτιμουσα την βοηθεια σας. ευχαριστω

 

Στο δικό μου πάντως με περασμένες και τις τελευταίες ενημερώσεις πριν λίγες ημέρες μια χαρά δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο δικό μου πάντως με περασμένες και τις τελευταίες ενημερώσεις πριν λίγες ημέρες μια χαρά δουλεύει

δυστηχως στο δικο μου οχι.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

φιλοι για σας, προσφατα το j5 2017 εκανε μονο του μια αναβαθμηση και απο τοτε το τηλ. εγινε καπως αργο αλλα το πιο σοβαρο προβλημα ειναι οτι πλεον.το βίντεο που τραβαω με την καμερα δεν βγαζει ηχο στη συσκευη, λεω αυτο γιατι το βιντεο το στελνω σαλλη συσκευή και εχει ηχο, κατι μου διαφευγει η καπια ιδεα τελος παντων θα εκτιμουσα την βοηθεια σας. ευχαριστω

για το παραπανω καποια λυση? η ακομη καλυτερα που μπορω να βρω το προηγουμενο φιρμγουερ γιατι με την αναβαθμηση που εκανε προσφατα μονο προβληματα εχω.ευχαριστω

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Για το παλιότερο μοντέλο (νομίζω 2016 ή 17) Galaxy j5 της γυναίκας μου, τι κάρτα sd να της βάλω; εννοώ τι τύπου μας κάνει; κατα προτίμηση 64mb, αλλά τι άλλο να προσέξω;

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ. επίσης δεν το έχω κοιτάξει ακόμα, θυμάται κανείς αν γίνεται να ενσωματωθεί η sd στην μνήμη του κινητού; της έχει γεμίσει και δεν παίρνει το update..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Για το παλιότερο μοντέλο (νομίζω 2016 ή 17) Galaxy j5 της γυναίκας μου, τι κάρτα sd να της βάλω; εννοώ τι τύπου μας κάνει; κατα προτίμηση 64mb, αλλά τι άλλο να προσέξω;

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ. επίσης δεν το έχω κοιτάξει ακόμα, θυμάται κανείς αν γίνεται να ενσωματωθεί η sd στην μνήμη του κινητού; της έχει γεμίσει και δεν παίρνει το update..

Να ενσωματωθεί οχι ομως μπορεις να μεταφέρεις φωτο και εφαρμογες στην sd,το εχει και η γυναικα μου και στο λέω απο εμπειρία

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλοι για σας, προσφατα το j5 2017 εκανε μονο του μια αναβαθμηση και απο τοτε το τηλ. εγινε καπως αργο αλλα το πιο σοβαρο προβλημα ειναι οτι πλεον.το βίντεο που τραβαω με την καμερα δεν βγαζει ηχο στη συσκευη, λεω αυτο γιατι το βιντεο το στελνω σαλλη συσκευή και εχει ηχο, κατι μου διαφευγει η καπια ιδεα τελος παντων θα εκτιμουσα την βοηθεια σας. ευχαριστω
Δοκίμασες restart? Και αν ναι και δεν λύθηκε μια επαναφορά στις εργοστασιακες ειναι πιο ευκολο απο οτι να περάσεις firmware,στις γυναίκας μου δεν έκανε προβλημα η αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά!

Για το παλιότερο μοντέλο (νομίζω 2016 ή 17) Galaxy j5 της γυναίκας μου, τι κάρτα sd να της βάλω; εννοώ τι τύπου μας κάνει; κατα προτίμηση 64mb, αλλά τι άλλο να προσέξω;

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ. επίσης δεν το έχω κοιτάξει ακόμα, θυμάται κανείς αν γίνεται να ενσωματωθεί η sd στην μνήμη του κινητού; της έχει γεμίσει και δεν παίρνει το update..

Για το 17 μιλαω Εγώ,και αν ενεργοποιήσεις το μενου προγραμματιστή μπορεις μετα να αναγκάσεις ολες τις εφαρμογες να πηγαίνουν στην sd,δεν πανε ολόκληρες αλλα συνολικά κερδίζεις χωρο

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλοι για σας, προσφατα το j5 2017 εκανε μονο του μια αναβαθμηση και απο τοτε το τηλ. εγινε καπως αργο αλλα το πιο σοβαρο προβλημα ειναι οτι πλεον.το βίντεο που τραβαω με την καμερα δεν βγαζει ηχο στη συσκευη, λεω αυτο γιατι το βιντεο το στελνω σαλλη συσκευή και εχει ηχο, κατι μου διαφευγει η καπια ιδεα τελος παντων θα εκτιμουσα την βοηθεια σας. ευχαριστω
Τελικά και το δικο μου έχει το θέμα με τον ηχο στο βιντεο,θα κάνω restart και θα δω για επαναφορά και θα επανέλθω

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δουλευει ειχαμε τα μεσα χαμηλά ή το restart παντως γραφει ηχο κανονικα

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ενσωματωθεί οχι ομως μπορεις να μεταφέρεις φωτο και εφαρμογες στην sd,το εχει και η γυναικα μου και στο λέω απο εμπειρία

Για το 17 μιλαω Εγώ,και αν ενεργοποιήσεις το μενου προγραμματιστή μπορεις μετα να αναγκάσεις ολες τις εφαρμογες να πηγαίνουν στην sd,δεν πανε ολόκληρες αλλα συνολικά κερδίζεις χωρο

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια!!το κινητο το εχω περιπου ενα μηνα!! εχω ενα θεματακι αν μπορειτε να με βοηθησετε!! οταν ενεργοποιω/απενεργοποιω λειτουργια πτησης μου ζηταει τον κωδικο κλειδωματος! μια το κανει μια δεν το κανει! ειναι φυσιολογικο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι λειτουργει!

 

τωρα το παρατηρησα και στο wifi αλλα αν ειναι ετσι τοτε οκ!! ευχαριστω για την απαντηση!!

Link to comment
Share on other sites

ναι κ στο wifi αλλα αν το αφησεις κ δε βαλεις κωδικο παρακαμπτεται κ προχωραει κανονικα!

 

Τι κωδικό ζηταει; Γιατι στο δικο μου δεν μου ζητησε ποτε κωδικο......?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

 

Εχω εδω και μια βδομαδα την συγκεκριμενη συσκευη και απο την πρωτη στιγμη παρατηρησα οτι η ταχυτητα των δεδομενων απο την 1η sim παιζει συνεχως μεταξυ Η και Η+ και ποτε δεν μπαινει σε LTE. Το δικτυο ειναι cosmote, το εχω ενεργοποιησει απο την σχετικη υπηρεσια και εχω επιλεξει την Αυτοματη Εναλλαγη (4g/3g/2g) απο το μενου της συσκευης.

 

Υπαρχει καποια ασυμβατοτητα μεταξυ συχνοτητων και συσκευης, η απλα η sim μου ειναι παλια?

Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

 

Εχω εδω και μια βδομαδα την συγκεκριμενη συσκευη και απο την πρωτη στιγμη παρατηρησα οτι η ταχυτητα των δεδομενων απο την 1η sim παιζει συνεχως μεταξυ Η και Η+ και ποτε δεν μπαινει σε LTE. Το δικτυο ειναι cosmote, το εχω ενεργοποιησει απο την σχετικη υπηρεσια και εχω επιλεξει την Αυτοματη Εναλλαγη (4g/3g/2g) απο το μενου της συσκευης.

 

Υπαρχει καποια ασυμβατοτητα μεταξυ συχνοτητων και συσκευης, η απλα η sim μου ειναι παλια?

Τι SIM έχεις; Για 4G συμβατές είναι οι λαχανί που λένε 4G, μερικές λαχανί που λένε 3G και όλες με το καινούριο σήμα της Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

τελικά η SIM έφταιγε. Είχα μία από τις παλιότερες που δεν έλεγε 4g. Μόλις έφτιαξα σε κατάστημα από τις καινούριες με το logo της cosmote έπιασα κατευθείαν 4g+. Μιας και είδα ότι η συσκευή υποστηρίζει LTE και από το δεύτερο σλοτ, ξέρει κανείς πόσα ζητάει η wind για αλλαγή SIM;:rolleyes:

 

Επισης, η βιντεοκληση που δινει σαν επιλογη το ιδιο το android, χρεωνεται το ιδιο με τις φωνητικες κλησεις?

Edited by DarksonDAP
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος και εγώ από σήμερα του δικαρτου. Το έστησα και δουλεύει μια χαρά. Δοκίμασα και την φωτογραφική μηχανή και είναι πολύ καλύτερο. Καλύτερη από του cubes s600 που είχα πριν.εχω δύο ερωτήσεις. Πως μπορώ να κάνω τον MX Player να ανοίγει όλα τα video που έχω αποθηκευμένα στην κάρτα μνήμης ή αυτά που τραβάω με την camera.Και μια δεύτερη ερωτηση .Στην πάνω μεριά εκεί που είναι τα εικονίδια του σήματος και της ώρας βγάζει ένα σύμβολο σαν κάρτα sim με κάτι σαν συννεφάκι μέσα. Ξέρει κάποιος τι είναι; Α! Και κάτι τελευταίο. Έχω δύο κάρτες sim μέσα. Την μια την έχω ρυθμίσει σε 4G. Αλλά στην ένδειξη νοήματος δεν βγάζει σύμβολο 4G πάρα μόνο όταν ανοίγω data. Έτσι είναι σε αυτό το τηλεφωνο; γιατί στο cubit έβγαζε 4G και στην άλλη sim που την έχω σε 2G έβγαζε Ε.sory αν σας κούρασα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος και εγώ από σήμερα του δικαρτου. Το έστησα και δουλεύει μια χαρά. Δοκίμασα και την φωτογραφική μηχανή και είναι πολύ καλύτερο. Καλύτερη από του cubes s600 που είχα πριν.εχω δύο ερωτήσεις. Πως μπορώ να κάνω τον MX Player να ανοίγει όλα τα video που έχω αποθηκευμένα στην κάρτα μνήμης ή αυτά που τραβάω με την camera.Και μια δεύτερη ερωτηση .Στην πάνω μεριά εκεί που είναι τα εικονίδια του σήματος και της ώρας βγάζει ένα σύμβολο σαν κάρτα sim με κάτι σαν συννεφάκι μέσα. Ξέρει κάποιος τι είναι; Α! Και κάτι τελευταίο. Έχω δύο κάρτες sim μέσα. Την μια την έχω ρυθμίσει σε 4G. Αλλά στην ένδειξη νοήματος δεν βγάζει σύμβολο 4G πάρα μόνο όταν ανοίγω data. Έτσι είναι σε αυτό το τηλεφωνο; γιατί στο cubit έβγαζε 4G και στην άλλη sim που την έχω σε 2G έβγαζε Ε.sory αν σας κούρασα.

 

Ποιο γρηγορη αποκριση...

Καλως τον....Καταρχην κανε ποιο γρηγορο το κινητο σου.

Πηγαινε ρυθμισεις/πληροφοριες για το τηλεφωνο/πληροφοριες για το λογισμικο/αριθμο κατασκευης/ πατα επανω του 7 φορες θα ενεργοποιηθει το μενου επιλογες προγραμματιστη.Βγες εξω-μπες στο μ.επιλ.προγραμματιστη πηγαινε κατω και βαλε:

 

κλιμακα κιν.παραθυρων 0.5

Κλιμακα γραφικων μεταβασης 0.5

κλιμακα γραφικων μεταβασης off.

Φυγε...

 

Καμερα :

Μια και την αναφερες ειναι καλη αλλα...ειναι πολυ καλυτερη βαζοντας την εφαρμογη Snap camera hdr 8.8.0 γκουγκλαρε να την βρεις η στειλε μου πμ.

 

Βιντεο :

Εαν θελεις να ανοιγει ολα τα βιντεο ο mx απλα οταν τρεχεις ενα θα σου βγαλει επιλογη να το ανοιξεις η με το στοκ η με τον mx. Εσυ ορισε default τον mx.

 

4G

Ναι ετσι ειναι.Οταν ανοιγεις το data σου βγαζει ενδειξη 4G.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις συμβουλές.Το κατάλαβα αυτό με το 4G.Τελικά εμφανίζεται μόνο όταν ανοίγεις τα data.Το μόνο πρόβλημα που είχα τελικά ήταν ότι είχα βάλει την κάρτα που είχα για data ( q ) στο slot 2 και αυτήν που είχα για κλήσεις εταιρικές στο slot 1 και τράβηξε ένα κώλυμα.Άλλαξα τις κάρτες sim στις σωστές θέσεις αλλά δεν με άφηνε στην διαχείριση καρτών να αλλάξω ονόματα και εικονίδια για να τις ξεχωρίζω πιο εύκολα και τελικά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το έστησα άπω την αρχή και τώρα δουλεύει τέλεια. Θα κάνω και άλλες δοκιμές και θα γράψω εντυπώσεις.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Sorry που γίνομαι κουραστικός αλλά έχω μια τελευταία ερώτηση. Όταν ανοίγω ένα βίντεο που έχω στην κάρτα μνήμης αυτό παίζει με τον Player της Samsung. Πως μπορώ να το κάνω να ανοίγει με τον MX player; το ίδιο θέλω να κάνω και όταν θέλω να δω ένα βίντεο που μόλις τράβηξα με την κάμερα. Στο παλιό μου τηλέφωνο μπορούσα να κάνω προεπιλογή εφαρμογής. Οπως πχ με ποιο προγραμμα να ανοιγει ενα αρχειο doc. Σε αυτό το τηλεφωνο γηνεται;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μηπως γνωριζετε αν και ποτε περιπου θα διαθεσουν τη νεα εκδοση του Android στην Ελλαδα για το συγκεκριμενο κινητο ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε αν και ποτε περιπου θα διαθεσουν τη νεα εκδοση του Android στην Ελλαδα για το συγκεκριμενο κινητο ?

 

Συντομα περιπου Σεπτεμβριο ...Ετσι λεει εδω---->>> https://www.google.gr/amp/s/www.sammobile.com/2018/07/27/galaxy-j5-2017-oreo-update-certified-android-8/amp/

Link to comment
Share on other sites

Aπό προχθές που έκανα την τελευταία ενημέρωση στο J5(2017) της γυναίκας μου η μπαταρία πέφτει από το 100% στο 60% σε 3ώρες , τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Aπό προχθές που έκανα την τελευταία ενημέρωση στο J5(2017) της γυναίκας μου η μπαταρία πέφτει από το 100% στο 60% σε 3ώρες , τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Κανε ενα καθαρισμο και reboot.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...