Jump to content

Samsung Galaxy J5 2017


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημέρωσα σε 8.1 Πολωνικό. Όλα μια χαρά. Η τελευταία αναβάθμιση android 7 ήταν άθλια, κολλούσε ο task manager, δεν εμφανιζόταν η lock screen κλπ. Απαράδεκτο, αλλά τουλάχιστον έφυγαν αυτά τα bugs με την 8.1.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενημέρωσα σε 8.1 Πολωνικό. Όλα μια χαρά. Η τελευταία αναβάθμιση android 7 ήταν άθλια, κολλούσε ο task manager, δεν εμφανιζόταν η lock screen κλπ. Απαράδεκτο, αλλά τουλάχιστον έφυγαν αυτά τα bugs με την 8.1.

 

Το j5 2017 δεν αναβαθμίστηκε ποτέ σε android 7... αλλά με αυτο ξεκίνησε... και ευτυχώς λειτουργεί άψογα.

Ίσως να μπερδεύεσαι με το j5 2016... που αναβαθμίστηκε σε 7άρι.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου με την 7 είναι από την ημέρα που το αγόρασα. Και δουλεύει άψογα. Ελπίζω με την 8.1 να δουλεύει εξίσου καλά. Όταν έρθει η αναβάθμιση ναι στα δικά μας θα δούμε τι θα γίνει.
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου με την 7 είναι από την ημέρα που το αγόρασα. Και δουλεύει άψογα. Ελπίζω με την 8.1 να δουλεύει εξίσου καλά. Όταν έρθει η αναβάθμιση ναι στα δικά μας θα δούμε τι θα γίνει.

 

Την εγκατέστησα σήμερα, προς το παρόν όλα φαίνονται να παίζουν άψογα. Δεν μου έχει κολλήσει κάπου, παρόλο που το έχω πιέσει αρκετά με το να εγκαταστήσω από την αρχή όλες τις εφαρμογές, να σετάρω Exchange κτλ. Ότι θέλετε να κοιτάξω πείτε μου!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 8.1. Πηρε κανενα εικοσάλεπτο. Κρατησε ολες τις παλιες ρυθμισεις, settings, wallpapers κτλ.

Ελπιζω να μη εμφανιστούνε Bugs. Το μενου της καμερας ειναι διαφορετικό, οπότε θελει καποια εκμάθηση σε σχέση με το παλιό. :)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι από Ουγγαρία. Αναμένω το update. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και συνολικά να είναι καλύτερο το τηλέφωνο και χωρίς bugs .Πάντως και τώρα με την 7 δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μια χαρά δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Το j5 2017 δεν αναβαθμίστηκε ποτέ σε android 7... αλλά με αυτο ξεκίνησε... και ευτυχώς λειτουργεί άψογα.

Ίσως να μπερδεύεσαι με το j5 2016... που αναβαθμίστηκε σε 7άρι.

 

Ξεκίνησε με 7 αλλά ενδιάμεσα πήρε αναβαθμίσεις πάλι 7.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε με 7 αλλά ενδιάμεσα πήρε αναβαθμίσεις πάλι 7.

 

Μην μπερδεύεσαι... Άλλο ενημέρωση ασφαλείας άλλο αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεσαι... Άλλο ενημέρωση ασφαλείας άλλο αναβάθμιση...

 

Προφανώς και σε όλη τη διάρκεια του έτους γινόντουσαν αναβαθμίσεις με διάφορες εσωτερικές αλλαγές. Αναβάθμιση παίρνεις και με ίδια έκδοση λογισμικού, δεν θεωρείται μόνο αναβάθμιση από 7 σε 8. Ούτε τόσο καιρό το μόνο που έπαιρνε το κινητό ήταν ενημερώσεις ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η καινούργια έκδοση να το κάνει ακόμα καλύτερο το κινητο. Περιμένω να μου έρθει η αναβάθμιση και όταν την κάνω θα γράψω και εγώ εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και σε όλη τη διάρκεια του έτους γινόντουσαν αναβαθμίσεις με διάφορες εσωτερικές αλλαγές. Αναβάθμιση παίρνεις και με ίδια έκδοση λογισμικού, δεν θεωρείται μόνο αναβάθμιση από 7 σε 8. Ούτε τόσο καιρό το μόνο που έπαιρνε το κινητό ήταν ενημερώσεις ασφαλείας.

 

Ok ότι πεις... Αναβαθμίστηκε απο android 7 σε android 7

Link to comment
Share on other sites

Ok ότι πεις... Αναβαθμίστηκε απο android 7 σε android 7

 

 

Δηλαδή μόνο αν αλλάξει το νούμερο της έκδοσης θεωρείται αναβάθμιση σύμφωνα με εσένα. Θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε!

 

Σύμφωνα με το λεξικό: Αναβάθμιση (ουσιαστικό): Βελτίωση κάποιου χαρακτηριστικού η προσθήκη κάποιου νέου.

 

Ας σταματήσουμε το off topic εδώ.

 

Ελπίζω η καινούργια έκδοση να το κάνει ακόμα καλύτερο το κινητο. Περιμένω να μου έρθει η αναβάθμιση και όταν την κάνω θα γράψω και εγώ εντυπώσεις.

 

 

Μέχρι στιγμής πάει πολύ καλά έχει διαφορα με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Λίγες πληροφορίες για όσους περιμένουν το update.

Επίπεδο επιδ. ασφαλείας 1 Σεπτεμβρίου 2018

 

Τι νέο υπάρχει.

- Device stability, improvements, bug fixes.

- New and/or enchanchement features.

- Improvement to performance

 

Android 8.1.0

Samsung Experience 9.5

Link to comment
Share on other sites

Λίγες πληροφορίες για όσους περιμένουν το update.

Επίπεδο επιδ. ασφαλείας 1 Σεπτεμβρίου 2018

 

Τι νέο υπάρχει.

- Device stability, improvements, bug fixes.

- New and/or enchanchement features.

- Improvement to performance

 

Android 8.1.0

Samsung Experience 9.5

 

Πως σου φαίνεται στην καθημερινή χρήση η συσκευή;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι αυτό. Αν δεν άλλαξε τίποτα και εξακολουθεί να δουλεύει όπως πριν τότε καλό είναι το update.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει καποια πληροφορια για χρονο που -ισως- διατεθει η 8.1 στα κινητα που ειναι /εισαγωγη\ απο Ιταλια αλλα αγορασμενα στην Ελλαδα απο σκρουτζομαγαζα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ίδια απορία έχω. Το δικό μου είναι από Ουγγαρία αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο. Μέχρι τώρα έχει πάρει όλα τα security updates. Αναμένω και εγώ την αναβάθμιση. Πάντως από ότι λέει ένας φίλος παραπάνω μια χαρά δουλεύει το δικό του μετά την αναβάθμιση και το μόνο που άλλαξε είναι το μενού της κάμερας. Θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το ισπανικό?

Έχει έρθει η ενημέρωση?

 

Έχει βγει και έχει δοθεί μόνο στην «Ισπανία (Vodafone)» η 8.1

42982662_497566991071819_1644182148845928448_n.jpg?_nc_cat=106&oh=ebfd70bf9a251b6171eade802394e607&oe=5C17C48C

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής αν υπάρχει ρύθμιση τα κουμπιά να είναι φωτιζόμενα; Και τέλος το μενού έχει δυνατότητα αλλαγής δηλαδή να μην το τραβάς από κάτω προς τα επάνω αλλά το κλασσικό μενού με το κουμπί δεξιά ή στο κέντρο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής αν υπάρχει ρύθμιση τα κουμπιά να είναι φωτιζόμενα; Και τέλος το μενού έχει δυνατότητα αλλαγής δηλαδή να μην το τραβάς από κάτω προς τα επάνω αλλά το κλασσικό μενού με το κουμπί δεξιά ή στο κέντρο;

Ευχαριστώ

 

Φωτιζόμενα νομίζω όχι. Το κουμπί μπαίνει δεξιά όμως χωρίς να μπορείς να το ρυθμίσεις να πάει κέντρο επιλέγοντας

 

Ρυθμίσεις -> Εμφάνιση->Αρχική Οθόνη -> Κουμπί Εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...