Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Χθες εστησα ενα nokia 8 που προτεινα σε φιλο.

 

Με γρηγορο πειραματισμό του έβαλα αυτή τη gcam https://mega.nz/#!bSoTzAgA!HTEAitMDIUk-0Lf7fSVy9UcKf43mzTct-lf0gMsvG_0 με ρυθμισεις 13 frames, default libs, model pixel 3a XL στη πισω και model nexus 6p στη μπροστα. Μου φανηκε να δουλεύει αρκετά καλά (hdr+ enhanced, night sight, selfie). Το καλο της ειναι οτι καθως τελικιαζει το iso βάζει και πιο αργό χρονο κλείστρου από οτι το default 1/10 κατι που νομιζω για συσκευη με ois ειναι χρήσιμο. Ισως βεβαια εχετε βρει κατι καλύτερο εσείς μια και δεν προλαβα να παιξω πολύ.

 

Και τωρα αφου σας καλοέπιασα :lol: για πειτε σε ποια εφαρμογή έχετε καταλήξει για ειδοποιήσες σε lockscreen? Ιδανικό θα ηταν να αναβοσβηνει περιοδικά αντι να μένει μονιμα ανοιχτη για εξοικονόμηση μπαταρίας :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα αφου σας καλοέπιασα :lol: για πειτε σε ποια εφαρμογή έχετε καταλήξει για ειδοποιήσες σε lockscreen? Ιδανικό θα ηταν να αναβοσβηνει περιοδικά αντι να μένει μονιμα ανοιχτη για εξοικονόμηση μπαταρίας :)

 

Glimpse notifications και με αρκετές ρυθμίσεις για την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Glimpse notifications και με αρκετές ρυθμίσεις για την μπαταρία.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Το εβαλα στα γρηγορα αλλα δεν καταλαβα πως το σεταρω.

 

Αξιζει να γκουγκλαρω οδηγιες; Το μονο που θελω ειναι οταν εχει ειδοποιηση να μενει ανοιχτη για μερικα λεπτα στην αρχη η οθονη και μετα περιοδικα να ξαναναβει ανα πχ 10λεπτο. (κατι τετοιο ειχε η motorolla παλια στο moto x style). Υποστηριζει κατι τετοιο;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Το εβαλα στα γρηγορα αλλα δεν καταλαβα πως το σεταρω.

 

Αξιζει να γκουγκλαρω οδηγιες; Το μονο που θελω ειναι οταν εχει ειδοποιηση να μενει ανοιχτη για μερικα λεπτα στην αρχη η οθονη και μετα περιοδικα να ξαναναβει ανα πχ 10λεπτο. (κατι τετοιο ειχε η motorolla παλια στο moto x style). Υποστηριζει κατι τετοιο;

 

Δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή στην παρούσα φάση (προτίμησα τελικά να ξυπνάω χειροκίνητα την οθόνη περιοδικά), αλλά μέχρι πρόσφατα και για αρκετό διάστημα που την χρησιμοποιούσα, ναι υποστήριζε αυτό που λες. Βασικά ίσως έχει και παραπάνω επιλογές από όσες πρέπει και στην προσπάθειά του να δώσει περιγραφές για τις λειτουργίες ο developer κάπου το χάνει, γι' αυτό δίνει την εντύπωση ότι σετάρεται δύσκολα. Αλλά με μερικές δοκιμές νομίζω στρώνει στις προτιμήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το Redmi Note 7,με το Nokia 8,η γενικά με ένα Nokia κυρίως λόγο του Stock Android...Αξίζει η κίνηση;;Σαν κάμερες γενικά τι λέει;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά μπορείς να βάλεις aosp και στο κινητό σου, αν σε ικανοποιεί ψαξ'το στο ανάλογο θέμα στο myphone ;)
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά μπορείς να βάλεις aosp και στο κινητό σου, αν σε ικανοποιεί ψαξ'το στο ανάλογο θέμα στο myphone ;)

 

Ευχαριστώ θα του ρίξω και μια ματιά...Σαν συσκευές τι λένε τα Nokia???

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στις συσκευές που έχουν μείνει με αυτό του Μαρτίου ή για όσες είχαν βάλει την αναβάθμιση τότε με την κάρτα sd;
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στις συσκευές που έχουν μείνει με αυτό του Μαρτίου ή για όσες είχαν βάλει την αναβάθμιση τότε με την κάρτα sd;

Πάντως σε αυτούς που μείνανε με την έκδοση Μαρτίου, όπως εγώ, δεν ήρθε τίποτα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Android Pie...

 

6beec0d91f25a90e8c544c30807fe714.jpg

 

Αυτή τη στιγμή εγκαθιστώ και στο δικό μου τηλ. τη συγκεκριμένη ενημέρωση. Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν εγκαταστάθηκε αυτόματα, όπως γινόταν μέχρι την ενημέρωση Μαρτίου (μετά έκανα κι εγώ τη γνωστή διαδικασία για να πάρω τις επόμενες μαζεμένες ενημερώσεις).

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...και εμένα έχει κολλήσει στις αναβαθμίσεις του Μαρτίου?Τι πρέπει να κάνω για να πάρει τις επόμενες αναβαθμίσεις??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...και εμένα έχει κολλήσει στις αναβαθμίσεις του Μαρτίου?Τι πρέπει να κάνω για να πάρει τις επόμενες αναβαθμίσεις??

 

Μήπως δεν έχει Drigi Draga το τηλέφωνο; Κάποια Νοκια δεν ήρθαν με προεγκατεστημένη τη λειτουργία και πρέπει να περαστεί χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχει Drigi Draga το τηλέφωνο; Κάποια Νοκια δεν ήρθαν με προεγκατεστημένη τη λειτουργία και πρέπει να περαστεί χειροκίνητα.

Τι είναι το Drigi Draga πάλι;;;....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το Drigi Draga πάλι;;;....
Φουσέκης...

 

Νίκος Κορόμπος.. Νίκος Κάλαντας του Καβουρδίρη του Κώστα

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:

:clap::clap::clap::clap::clap::clap:

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20190621-183737.pngΑυτό πως κάνει reset? Από τη στιγμή που είδε αυτή σκαλωσε εκεί..λέω μπας κ γίνεται reset ώστε να ξαναψαξει μπας κ δει καμία 5.150..λεμε τώρα..

 

Απαντάω στον εαυτό μου, ίσως να είχαν και άλλοι αυτή την απορία.. Λοιπόν ακολούθησα μια διαδικασία που διάβασα..

1. Ρυθμισεις>εφαρμογές>υπηρεσίες Google Play>διαχείριση χώρου>διαγραφή όλων των δεδομένων.

2. Κλεινω το κινητό,βγάζω sim κάνω soft reset (κρατημένο power+vol up)

3. Κλινγκκ.. ειδοποίηση οτι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση..

4. Μπαίνω και βλέπω ότι μου δείχνει πάλι την 5.140

5. Πάω να σπάσω το κινητό..κρατιέται

6. Ξεκινάω chat στην εφαρμογή My phone της νοκια και τους λέω ευγενικά τον πόνο μου..

7. Απάντηση: there are several factors which may affect the date you actually receive an update. These factors include device model, region, location, operator approvals, and Google’s Security Patch Monthly Release announcement.

Please note that the release dates in https://www.nokia.com/en_int/phones/security-updates refer to the live releases for the first approved markets. In general, the release may take several days to reach all consumers within an approved market.

For this reason I can't tell you exactly when will be the release of some update.

8. Θέλω να πάρω τα βουνά....

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω στον εαυτό μου, ίσως να είχαν και άλλοι αυτή την απορία.. Λοιπόν ακολούθησα μια διαδικασία που διάβασα..

1. Ρυθμισεις>εφαρμογές>υπηρεσίες Google Play>διαχείριση χώρου>διαγραφή όλων των δεδομένων.

2. Κλεινω το κινητό,βγάζω sim κάνω soft reset (κρατημένο power+vol up)

3. Κλινγκκ.. ειδοποίηση οτι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση..

4. Μπαίνω και βλέπω ότι μου δείχνει πάλι την 5.140

5. Πάω να σπάσω το κινητό..κρατιέται

6. Ξεκινάω chat στην εφαρμογή My phone της νοκια και τους λέω ευγενικά τον πόνο μου..

7. Απάντηση: there are several factors which may affect the date you actually receive an update. These factors include device model, region, location, operator approvals, and Google’s Security Patch Monthly Release announcement.

Please note that the release dates in https://www.nokia.com/en_int/phones/security-updates refer to the live releases for the first approved markets. In general, the release may take several days to reach all consumers within an approved market.

For this reason I can't tell you exactly when will be the release of some update.

8. Θέλω να πάρω τα βουνά....

 

Αμα δεν κανεις την διαδικασια χειροκινητα , δεν προκειται ΠΟΤΕ να πας στην 5.150.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Απαντάω στον εαυτό μου, ίσως να είχαν και άλλοι αυτή την απορία.. Λοιπόν ακολούθησα μια διαδικασία που διάβασα..

1. Ρυθμισεις>εφαρμογές>υπηρεσίες Google Play>διαχείριση χώρου>διαγραφή όλων των δεδομένων.

2. Κλεινω το κινητό,βγάζω sim κάνω soft reset (κρατημένο power+vol up)

3. Κλινγκκ.. ειδοποίηση οτι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση..

4. Μπαίνω και βλέπω ότι μου δείχνει πάλι την 5.140

5. Πάω να σπάσω το κινητό..κρατιέται

6. Ξεκινάω chat στην εφαρμογή My phone της νοκια και τους λέω ευγενικά τον πόνο μου..

7. Απάντηση: there are several factors which may affect the date you actually receive an update. These factors include device model, region, location, operator approvals, and Google’s Security Patch Monthly Release announcement.

Please note that the release dates in https://www.nokia.com/en_int/phones/security-updates refer to the live releases for the first approved markets. In general, the release may take several days to reach all consumers within an approved market.

For this reason I can't tell you exactly when will be the release of some update.

8. Θέλω να πάρω τα βουνά....

Η διαδικασία του φλασαρίσματος που έχει γράψει ο φίλος σε προηγούμενες σελίδες είναι πολύ απλή. Ευκολότερη και από προγραμματισμό 1.

Αξίζει να ασχοληθείτε.

Έχω πει την άποψή μου για τη Nokia. Είναι τραγικές οι απαντήσεις που δίνει, είναι κάκιστο να πετάς το μπαλάκι στον χρήστη για ένα πολύ απλό update που είναι δουλειά της Nokia!

 

Στα της νέας αναβαθμίσεις που μας ήρθε προχθές το κινητό έγινε ακόμα πιο snappy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...