Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Έβαλα την ζελατίνα υγρής τοποθέτησης. Όλα καλά μέχρι εδώ, πραγματικά εξαιρετική.

Με προβληματίζει όμως που αναγκαστικά πήγε λίγο νερό προς το ακουστικό για να βάλω τη ζελατίνα. Δεν είναι επικίνδυνο;

Εντάξει είναι water proof η συσκευή αλλά όσο να ναι ένα φόβο τον έχω μήπως έγινε καμία ζημιά στο ακουστικό της συσκευής.

 

Δεν (θα) έχεις πρόβλημα, μη σε απασχολεί... είναι δοκιμασμένη λύση για πολλούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Κατω απο την οθονη εχει περασει χνούδι, ειναι δυνατόν;;;;!!!

(Δεν εχω καποια ζελατίνα ώστε να μπερδεύομαι)

Μια εβδομαδα χρήση εχει...αυτο θα μαζέψει και αλλα στην πορεία.

Αντικατάσταση κανουν για αυτο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα,

Κατω απο την οθονη εχει περασει χνούδι, ειναι δυνατόν;;;;!!!

(Δεν εχω καποια ζελατίνα ώστε να μπερδεύομαι)

Μια εβδομαδα χρήση εχει...αυτο θα μαζέψει και αλλα στην πορεία.

Αντικατάσταση κανουν για αυτο;

 

Να το πας για αντικατάσταση, δεν δικαιολογείται...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Κατω απο την οθονη εχει περασει χνούδι, ειναι δυνατόν;;;;!!!

(Δεν εχω καποια ζελατίνα ώστε να μπερδεύομαι)

Μια εβδομαδα χρήση εχει...αυτο θα μαζέψει και αλλα στην πορεία.

Αντικατάσταση κανουν για αυτο;

Μήπως είναι γρατζουνιά?χνούδι από κάτω δεν Έχω ακούσει σε κανένα τηλέφωνο
απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι γρατζουνιά. Το θέμα είναι ότι την δευτέρα είναι η τελευταία μέρα του DOA. Ελπίζω μην έχω θέμα και με καθυστερήσουν
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εχεται δοκιμασει Volte-Vowifi cosmote στο Νοκια 8?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Παιδιά δεν γίνεται έχω αρχίσει και τσαντιζομαι. Βγήκα να πιω έναν καφέ και μου βγήκε ξινός πάλι! Πάλι συνδέθηκα στο ιντερνέτ και δεν γίνεται τίποτα! Δεν μπαίνει πουθενά! Ενώ όλοι μπαίνουν και έχουν κανονικά ιντερνέτ εγώ είμαι συνδεμένος κανονικά, φουλ σήμα και δεν μπαίνει πουθενά! Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.......
Link to comment
Share on other sites

Είναι στα πλαίσια του "Nokia, Connecting People". Αφήστε τα κινητά σας κάτω και απολαύστε τον καφέ σας.:)

 

Ίσως έχεις δίκιο...... Το wifi εκπέμπει στα 2.4GH . Δεν νομίζω πως φταίει σε κάτι το wifi

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του κινητού (βασικά το έχω σχεδόν αποφασίσει) και με προβληματίζει αρκετά η έλλειψη led ειδοποιήσεων. Για αναπάντητες, μηνύματα, e-mail κλπ, καταλαβαίνω ότι υπάρχει η εναλλακτική της Glance screen, αν και δεν είναι το ίδιο. Για εφαρμογές τρίτων να φανταστώ ότι δεν υπάρχει υποστήριξη; Δηλαδή π.χ. αν δουλεύω chomp sms ή textra, ή θέλω να δω αν έχω ένα νέο μήνυμα στον FB messenger, υπάρχει η δυνατότητα να έχουμε ειδοποίηση ή πρέπει να ανοίξουμε τη lockscreen;

Επίσης, υπάρχει κάποια οπτική ένδειξη κατά τη φόρτιση της μπαταρίας και κατά τη λήξη της φόρτισης;

Εκτός glance, όταν το χρησιμοποιώ κανονικά, το κινητό βγάζει notification στο συρτάρι ειδοποιήσεων για φόρτιση/γρήγορη φόρτιση;

Τέλος, υπάρχει υποστήριξη για USB OTG μέσω USB-C;

Wi-Fi direct έχει;

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δέκα μέρες περίπου συμβίωσης με το κινητό, έβγαλα ορισμένα συμπεράσματα.

Στα θετικά είναι η οθόνη, η ταχύτητα, οι τηλεφωνικές επιδόσεις, η ποιότητα κατασκευής και οι συχνές ενημερώσεις.

Βέβαια στο τελευταίο εκφράζω ορισμένες ανησυχίες στο

που ανέβασα.

Στα αρνητικά βρήκα την κάμερα, την περίμενα καλύτερη. Το βρίσκω λίγο τραγικό να κατεβάζουμε apk για να δούμε καλύτερα αποτελέσματα, οκ για ορισμένους μικρό το κακό.

Το άλλο που με άφησε κακή εντύπωση είναι το multitask, όπως είχε αναφέρει και πρώην mod παραπάνω. Έχω την εντύπωση όπως λέω και στο βίντεο, πως έχουν βάλει έναν κόφτη.

Ναι μεν είναι smooth, δε φτάνει τα επίπεδα των Pixel όμως.

Όσο για το led των ειδοποιήσεων που προβληματίζονται πολλοί, επειδή το κινητό προορίζεται για τη γυναίκα, ναι, την χάλασε που δεν έχει. Είχε συνηθίσει με το Huawei P8. Εχει κάνει μία υποχώρηση στο κομμάτι αυτό.

Το δικό μου συμπέρασμα είναι πως η συσκευή είναι εξαιρετική για τα χρήματά της, ίσως βάζει κάτω και πιο ακριβά τηλέφωνα.

Εύχομαι να βοήθησα τους υποψηφίους αγοραστές.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δέκα μέρες περίπου συμβίωσης με το κινητό, έβγαλα ορισμένα συμπεράσματα.

Στα θετικά είναι η οθόνη, η ταχύτητα, οι τηλεφωνικές επιδόσεις, η ποιότητα κατασκευής και οι συχνές ενημερώσεις.

Βέβαια στο τελευταίο εκφράζω ορισμένες ανησυχίες στο

που ανέβασα.

Στα αρνητικά βρήκα την κάμερα, την περίμενα καλύτερη. Το βρίσκω λίγο τραγικό να κατεβάζουμε apk για να δούμε καλύτερα αποτελέσματα, οκ για ορισμένους μικρό το κακό.

Το άλλο που με άφησε κακή εντύπωση είναι το multitask, όπως είχε αναφέρει και πρώην mod παραπάνω. Έχω την εντύπωση όπως λέω και στο βίντεο, πως έχουν βάλει έναν κόφτη.

Ναι μεν είναι smooth, δε φτάνει τα επίπεδα των Pixel όμως.

Όσο για το led των ειδοποιήσεων που προβληματίζονται πολλοί, επειδή το κινητό προορίζεται για τη γυναίκα, ναι, την χάλασε που δεν έχει. Είχε συνηθίσει με το Huawei P8. Εχει κάνει μία υποχώρηση στο κομμάτι αυτό.

Το δικό μου συμπέρασμα είναι πως η συσκευή είναι εξαιρετική για τα χρήματά της, ίσως βάζει κάτω και πιο ακριβά τηλέφωνα.

Εύχομαι να βοήθησα τους υποψηφίους αγοραστές.

Εμένα προσωπικά με βοήθησες.

Έχεις τσεκάρει USB otg και Wi-Fi direct που ρωτάω πιο πάνω; Δουλεύουν κανονικά;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά με βοήθησες.

Έχεις τσεκάρει USB otg και Wi-Fi direct που ρωτάω πιο πάνω; Δουλεύουν κανονικά;

Έχω otg αλλά δεν έχω αντάπτορα σε usb type c, όπως επίσης δεν έχω κάποια smart TV ούτε ασύρματο scanner για να σε βοηθήσω δυστυχώς για το direct.
Link to comment
Share on other sites

Έχω otg αλλά δεν έχω αντάπτορα σε usb type c, όπως επίσης δεν έχω κάποια smart TV ούτε ασύρματο scanner για να σε βοηθήσω δυστυχώς για το direct.

 

Βασικά για το otg έχω δει σε βιντεάκι να δουλεύει, απλά ήθελα ακόμα μια επιβεβαίωση. Όσο για το Wi-Fi direct, λογικά θα υπάρχει σχετική ρύθμιση στις ρυθμίσεις του WiFi.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το otg δουλεύει κανονικά το έχω δουλέψει και έχω κάνει δουλειά. Λοιπόν κάποιος που είναι (χακερ) και ξέρει πιο πολλά από εμένα. Βρήκα τρόπο και δούλεψα το WiFi που συνδεομουν αλλά δεν έμπαινε πουθενά το τηλέφωνο. Είδα ένα βίντεο στο YouTube και έκανα ότι και αυτός. Άλλαξα από τις ρυθμίσεις το ip του WiFi που ήθελα παραλείποντας τον τελευταίο αριθμό της διεύθυνσης και προσθέτοντας τον αριθμό 47 . Εγώ απλά έκανα αντιγραφή ότι είδα, από τεχνικής πλευράς εάν κάποιος γνωρίζει να μου πει τι συμβαίνει θα του ήμουν ευγνώμων!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το otg δουλεύει κανονικά το έχω δουλέψει και έχω κάνει δουλειά. Λοιπόν κάποιος που είναι (χακερ) και ξέρει πιο πολλά από εμένα. Βρήκα τρόπο και δούλεψα το WiFi που συνδεομουν αλλά δεν έμπαινε πουθενά το τηλέφωνο. Είδα ένα βίντεο στο YouTube και έκανα ότι και αυτός. Άλλαξα από τις ρυθμίσεις το ip του WiFi που ήθελα παραλείποντας τον τελευταίο αριθμό της διεύθυνσης και προσθέτοντας τον αριθμό 47 . Εγώ απλά έκανα αντιγραφή ότι είδα, από τεχνικής πλευράς εάν κάποιος γνωρίζει να μου πει τι συμβαίνει θα του ήμουν ευγνώμων!

Ισχύει μόνο για τη συγκεκριμένη συσκευή αυτό το κόλπο με το WiFi ή αφορά όλα τα WiFi σε κινητά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το otg δουλεύει κανονικά το έχω δουλέψει και έχω κάνει δουλειά. Λοιπόν κάποιος που είναι (χακερ) και ξέρει πιο πολλά από εμένα. Βρήκα τρόπο και δούλεψα το WiFi που συνδεομουν αλλά δεν έμπαινε πουθενά το τηλέφωνο. Είδα ένα βίντεο στο YouTube και έκανα ότι και αυτός. Άλλαξα από τις ρυθμίσεις το ip του WiFi που ήθελα παραλείποντας τον τελευταίο αριθμό της διεύθυνσης και προσθέτοντας τον αριθμό 47 . Εγώ απλά έκανα αντιγραφή ότι είδα, από τεχνικής πλευράς εάν κάποιος γνωρίζει να μου πει τι συμβαίνει θα του ήμουν ευγνώμων!

Σε Oreo είσαι ή Nougat;

WiFi direct έχει η συσκευή;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξέρω εάν ισχύει μόνο για το κινητό μας αυτό το κόλπο. Επειδή αρχισα να ψάχνω τρόπο για το πρόβλημα μου βρήκα έναν τύπο στο YouTube που το έκανε και απλα το έκανα και έπιασε. Αυτός βέβαια το έκανε με άλλο τηλ. Που σημαίνει λογικά πιάνει και σε άλλες συσκευές. Εγώ είμαι με 8.1 oreo. Το WiFi direct είναι η μετάδοση σε τηλεόραση; Εάν ναι έχει ένα που λέει μετάδοση. Εάν το πατήσεις ψάχνει για συσκευές γύρο σου. Δεν το έχω κάνει ποτέ και είμαι λίγο άσχετος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εχεται δοκιμασει Volte-Vowifi cosmote στο Νοκια 8?
Ναι, το έχω ενεργοποιήσει κανονικά. Δουλεύει άψογα!

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το καλώδιο usb (μου άρεσε που όταν το άνοιξα είπα και τι χοντρό είναι, θα είναι ποιοτικό) είναι ελαττωματικό.

Έως τώρα φόρτιζα στο σπίτι με της συζύγου....

Η συσκευή αγοράστηκε από πλαίσιο πρόσφατα.

Παίρνω άλλο καλώδιο ή μπορώ να κάνω κάτι; Βρίσκομαι και στην επαρχία, πλαίσιο εδώ δεν έχει....

 

Το καλώδιο δουλεύει τελικά ΜΟΝΟ με το δικό του φορτιστή...

Ούτε με Blackberry (για αργή φόρτιση, να προσέχουμε και τη μπαταρία), Xiaomi, Apple, Blitzwolf...

Δεν είναι περίεργο;

Πήρα μαζί μου λοιπόν το φορτιστή του nokia για να το φορτίζω και το iphone μου, ελπίζω να μην έχω θέμα και με αυτόν.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει Wi-Fi direct ρε παιδιά. Πέρασα από Κωτσόβολο σήμερα και το σκάλισα λίγο ακόμα. Στις ρυθμίσεις του WiFi το έχει. Δε ρώτησα για σύνδεση με dlna, smart tv κλπ. Με ενδιαφέρεινα στέλνω μεγάλα αρχεία από κινητό σε κινητό χωρίς μεσολάβηση κάποιου router, που το κάνω με το Send Anywhere, κι χρειάζεται να έχει Wi-Fi direct.

Το δυσάρεστο είναι ότι στον Κωτσόβολο η τιμή €399 ήταν προσωρινή προσφορά, πλέον θα έχει 499. Στο Σκρουτζ έπεσε λιγάκι, βρίσκεις το δίκαρτο στα €400 περίπου.

 

Καλημέρα.

Το καλώδιο usb (μου άρεσε που όταν το άνοιξα είπα και τι χοντρό είναι, θα είναι ποιοτικό) είναι ελαττωματικό.

Έως τώρα φόρτιζα στο σπίτι με της συζύγου....

Η συσκευή αγοράστηκε από πλαίσιο πρόσφατα.

Παίρνω άλλο καλώδιο ή μπορώ να κάνω κάτι; Βρίσκομαι και στην επαρχία, πλαίσιο εδώ δεν έχει....

 

Το καλώδιο δουλεύει τελικά ΜΟΝΟ με το δικό του φορτιστή...

Ούτε με Blackberry (για αργή φόρτιση, να προσέχουμε και τη μπαταρία), Xiaomi, Apple, Blitzwolf...

Δεν είναι περίεργο;

Πήρα μαζί μου λοιπόν το φορτιστή του nokia για να το φορτίζω και το iphone μου, ελπίζω να μην έχω θέμα και με αυτόν.

Έχεις δοκιμάσει να φορτίσεις με ταχυφορτιστή Blitzwolf; Έχω 2-3 στα διάθεσή μου, κι αντίστοιχα ποιοτικά καλώδια. Θα έχουμε θέμα αν φορτίζουμε με κάτι τέτοιο κι όχι με το δικό του;

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει Wi-Fi direct ρε παιδιά. Πέρασα από Κωτσόβολο σήμερα και το σκάλισα λίγο ακόμα. Στις ρυθμίσεις του WiFi το έχει. Δε ρώτησα για σύνδεση με dlna, smart tv κλπ. Με ενδιαφέρεινα στέλνω μεγάλα αρχεία από κινητό σε κινητό χωρίς μεσολάβηση κάποιου router, που το κάνω με το Send Anywhere, κι χρειάζεται να έχει Wi-Fi direct.

Το δυσάρεστο είναι ότι στον Κωτσόβολο η τιμή €399 ήταν προσωρινή προσφορά, πλέον θα έχει 499. Στο Σκρουτζ έπεσε λιγάκι, βρίσκεις το δίκαρτο στα €400 περίπου.

 

Το send anywhere το δοκίμασα πριν λίγο και δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το send anywhere το δοκίμασα πριν λίγο και δουλεύει κανονικά.

 

Με μεσολάβηση router, ή κατευθείαν από κινητό σε κινητό;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει Wi-Fi direct ρε παιδιά. Πέρασα από Κωτσόβολο σήμερα και το σκάλισα λίγο ακόμα. Στις ρυθμίσεις του WiFi το έχει. Δε ρώτησα για σύνδεση με dlna, smart tv κλπ. Με ενδιαφέρεινα στέλνω μεγάλα αρχεία από κινητό σε κινητό χωρίς μεσολάβηση κάποιου router, που το κάνω με το Send Anywhere, κι χρειάζεται να έχει Wi-Fi direct.

Το δυσάρεστο είναι ότι στον Κωτσόβολο η τιμή €399 ήταν προσωρινή προσφορά, πλέον θα έχει 499. Στο Σκρουτζ έπεσε λιγάκι, βρίσκεις το δίκαρτο στα €400 περίπου.

 

 

Έχεις δοκιμάσει να φορτίσεις με ταχυφορτιστή Blitzwolf; Έχω 2-3 στα διάθεσή μου, κι αντίστοιχα ποιοτικά καλώδια. Θα έχουμε θέμα αν φορτίζουμε με κάτι τέτοιο κι όχι με το δικό του;

Σου έβγαλα ένα screenshot c9cc2749eb1f027143e12478330bcecc.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...