Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάλαβα, ευχαριστώ για την απάντηση, το θέμα είναι να μπει η δυνατότητα και στην global όχι να αναγκαζόμαστε να περνάμε την κινεζική Ρομ. Δεν μπορώ να καταλάβω με πιο σκεπτικό δεν το έχουν βάλει στην global, ελπίζω να το βάλουν με update.

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αν μπει και δεν δουλεύει είναι καλύτερο ;; :)

επίσης που το ξες ότι δεν υπάρχει πρόβλημα όπως υπάρχουν με τα θέματα/mi message που έχουν απενεργοποιηθεί για την Ευρώπη

 

είναι λόγος τώρα αυτός για να περάσεις την κινέζικη ρομ ; θα τρελαθούμε ;;;;;;; :))))))

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα απ τον Κωτσοβολο στα 259€ με τα 4GB/64GB. Πραγματικα ειναι ενα κοσμημα!!! Εχουν περασει ολες οι ναυαρχιδες απο τα χερια μου αλλα αυτο το κινητο για τα λεφτα του ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει. Η καμερα τελεια! Μπηκα να δω τις rom θελοντας να περασω την developer οπως εκανα και στο redmi note 4 που ειχα αλλα βλεπω οτι global εχει μονο stable. Developer εχει India και China.... Τι λετε να κανω;

 

Συγνωμη για πιες ναυαρχιδες λες που μπορείς να το συγκρίνεις με το Xiaomi? Συγνωμη απλά είμαι περίεργος.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μέρες που έχω το κινητό (4/64) μπορώ να πω πως είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μπράβο στην Xiaomi καθώς νιώθω 100% δικαιωμένος που το περίμενα κάποιους μήνες από τότε που είχα διαβάσει για το pro.. αυτή τη στιγμή το έχω βγάλει από την φόρτιση 8 το πρωί, έχω μιλήσει κάνα μισάωρο, έχω τραβήξει φωτογραφίες, έχω δει μέσω streaming ταινία 2ωρων, έχω χαζεψει τον υπόλοιπο χρόνο στο ίντερνετ/Reddit και με 4 ώρες ανοιχτή οθόνη η μπαταρία είναι στο 54% με WiFi on,bt on και 2 κάρτες σιμ.

 

Όσον αφορά τα υπόλοιπα για φωτογραφίες που με ένοιαζε λόγω του πιτσιρικά είμαι σούπερ ευχαριστημένος.. αλλά από την άλλη δεν έχω να το συγκρίνω με καλα κινητά. Μέσα στην εβδομάδα θα μπορώ να βάλω συγκριτικές φωτογραφίες με Huawei p10, το p9 που συγκρίναμε χθες το είχε για πλάκα.

 

Αν κάτι είναι μέτριο και θεωρώ πως είχε δίκιο ο Βλαχάκης στο unboxing video είναι το ηχείο.

 

Γενικά μου αρέσει που δεν κολλάει πουθενά, δε ζεσταίνεται παρόλη τη θήκη, είναι άνετο στο χέρι,χωρίς notch, με την έξοδο του για ακουστικά κανονικά, καλό ir για χρήση τηλεκοντρόλ, το γύρισα για λίγο σε χώρα Ινδία και έβαλα ένα όμορφο θέμα γιατί το στοκ είναι χάλια, όλα καλά μέχρις στιγμής.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

To περιμένω απο εβδομάδα. Με τα θέματα τι κάνουμε? Βάζουμε κάποια συγκεκριμένη χώρα όσο αφορά το location?
Link to comment
Share on other sites

Αν κάτι είναι μέτριο και θεωρώ πως είχε δίκιο ο Βλαχάκης στο unboxing video είναι το ηχείο.

 

 

Για να λεμε οτι κατι ειναι μετριο σημαινει οτι υπαρχουν καλυτερες επιλογες στα χρηματα αυτα σε αυτο το κομματι.

 

Διορθωσε με αν κανω λαθος αλλα ολα τα κινητα σε αυτα τα χρηματα με 1 μονο ηχειο ειναι αρα πανω κατω ολα τα ιδια ειναι.

 

Αρνητικο ειναι η micro usb θυρα γιατι στα χρηματα αυτα υπαρχουν επιλογες με type c οπως εν μερη και με nfc.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια βίντεο ειδικά από Ινδία και αλλες χώρες έχουν συγκριτικό του pro και του απλού note 5 .Από όσοι μπορώ να διακρίνω το pro που έχουν στα βίντεο είναι αυτό που έχουμε εμείς Ελλάδα. Σωστά η κάνω λάθος; Γνωρίζει κάποιος αν συνεργάζεται πλέον το miui με το S3 Frontier για κλήσεις και μυνήματα;
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι νομιζω οτι εχουμε με την 20 μπαντα το άλλο .Μας εχει μπερδεψει άλλη μια φορα η xiaomi .

H διαφορα τους ειναι στο sar και στην καμερα η οποια στο pro εχει f2.2 ενω στο άλλο εχει f1.9 η οποια ειναι και σαφως καλυτερη για σκοτεινες φωτο. Ενω η μπροστινη εχει στο ενα 20mpx και στο άλλο 13 mpx

Δειτε τα

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8893&idPhone2=9120#*,taiwan,*

 

Και στο kimovil δινει αυτ ομε την 20ρα μπαντα το global με την καμερα της samsung που εχει διαφραγμα 1.9

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι αυτό με το περισσότερο SAR.

Μπορει καποιος που το εχει αγορασει να δει ποιο κωδικο εχει για να δουμε και και ποιο sar εχει. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια βίντεο ειδικά από Ινδία και αλλες χώρες έχουν συγκριτικό του pro και του απλού note 5 .Από όσοι μπορώ να διακρίνω το pro που έχουν στα βίντεο είναι αυτό που έχουμε εμείς Ελλάδα. Σωστά η κάνω λάθος; Γνωρίζει κάποιος αν συνεργάζεται πλέον το miui με το S3 Frontier για κλήσεις και μυνήματα;

 

ρε παιδιά θα πάθω κανά εγκεφαλικό με αυτό το pro

 

βγάλτε το από το μυαλό σας αυτό το PRO λέμεεεεεε

δεν υπάρχει PRO , αν το έχει φέρει όντως μαγαζί έιναι απλά άσχετοι (και είμαι ευγενικός)

δεν θα φέρει "σωστό" μαγαζί συσκευή που είναι ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΔΙΑ , έχει ΜΙΑ ΜΠΑΝΤΑ για το 4G που εχουμε εμείς κλπ

 

μάθετε λίγο να ΜΗ ΨΑΧΝΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΙΝΔΙΑ

στην ΙΝδία η συσκευή Redmi Note 5 είναι η "δικιά" μας Redmi 5 plus

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To περιμένω απο εβδομάδα. Με τα θέματα τι κάνουμε? Βάζουμε κάποια συγκεκριμένη χώρα όσο αφορά το location?

 

δοκίμασε ελβετία , αλλιώς καμιά ινδία

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Με root, twrp,Unlock bootloader κ.τ.λ χάνουμε εγγύηση; Μετά πώς περνάμε Updates; Φαντάζομαι δεν παίζει ota...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με το Sar έχει καταντήσει κουραστικό...δεν υπάρχει κανένα απολύτως νόημα την σήμερον εποχή...πριν 10+ χρόνια υπήρχε νόημα ναι... Τι να το κάνω το χαμηλό Sar όταν είμαι σπίτι μου, στην ταβέρνα ,στην καφετέρια ,έξω στο δρόμο και ανοίγω το WI-FI και ποιανω 20-30 ρούτερ...μπορεί και παραπάνω... Με αυτή την ακτινοβολία που τρώμε απ' τα χιλιάδες ρούτερ δυστυχώς και κινητό με 0.02 sar να έχουμε....τζάμπα καίει η λάμπα που λέμε...

Το κινητό είναι ένα value for money ... Και το sar δεν είναι αρνητικό...Και όπως είπα σε ένα προηγούμενο ποστ ...τα τελευταία κινητά που βγαίνουν τείνουν να έχουν υψηλότερα sar απ' τους προκατόχους τους γιατί θέλουμε να ποιανού με 5G 100 μέτρα κάτω απ' την γη...

Αυτά κατά την προσωπική Γνώμη ( μιας και έχω μια Α γνώση στις επικοινωνίες πάνω )

 

Υ.Σ ξέχασα να αναφέρω και τις χιλιάδες κεραίες που έχουν οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας πάνω σε ταράτσες και χωράφια..οι οποίες οι μισές και πάνω είναι καλά κρυμμένες

 

Υ.Σ 2 αυτό με το κινητό και το sar... Είναι σαν να καπνίζεις 40 τσιγάρα την μέρα ( με πίσσα και νικοτινη 8mg)και να αποφασίσεις να αρχίσεις να καπνίζεις 41 και αυτό το σαρακοστό πρώτο τσιγάρο να ψάχνεις να έχει την χαμηλότερη πίσσα και νικοτινη

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Με root, twrp,Unlock bootloader κ.τ.λ χάνουμε εγγύηση; Μετά πώς περνάμε Updates; Φαντάζομαι δεν παίζει ota...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Γνώμη μου..αν πάρεις global έκδοση δε χρειάζεται να κάνεις απόλυτος τπτ...μια χαρά είναι στρωμένο και ραμμένο..

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με το Sar έχει καταντήσει κουραστικό...δεν υπάρχει κανένα απολύτως νόημα την σήμερον εποχή...πριν 10+ χρόνια υπήρχε νόημα ναι... Τι να το κάνω το χαμηλό Sar όταν είμαι σπίτι μου, στην ταβέρνα ,στην καφετέρια ,έξω στο δρόμο και ανοίγω το WI-FI και ποιανω 20-30 ρούτερ...μπορεί και παραπάνω... Με αυτή την ακτινοβολία που τρώμε απ' τα χιλιάδες ρούτερ δυστυχώς και κινητό με 0.02 sar να έχουμε....τζάμπα καίει η λάμπα που λέμε...

 

Το κινητό είναι ένα value for money ... Και το sar δεν είναι αρνητικό...Και όπως είπα σε ένα προηγούμενο ποστ ...τα τελευταία κινητά που βγαίνουν τείνουν να έχουν υψηλότερα sar απ' τους προκατόχους τους γιατί θέλουμε να ποιανού με 5G 100 μέτρα κάτω απ' την γη...

 

Αυτά κατά την προσωπική Γνώμη ( μιας και έχω μια Α γνώση στις επικοινωνίες πάνω )

 

 

 

Υ.Σ ξέχασα να αναφέρω και τις χιλιάδες κεραίες που έχουν οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας πάνω σε ταράτσες και χωράφια..οι οποίες οι μισές και πάνω είναι καλά κρυμμένες

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Γνώμη μου..αν πάρεις global έκδοση δε χρειάζεται να κάνεις απόλυτος τπτ...μια χαρά είναι στρωμένο και ραμμένο..

 

 

 

Για εμένα το root είναι απαραίτητο σε κάθε συσκευή. Δεν σκοπεύω να αλλάξω ROM μόνο root.

Πριν λίγο μίλησα με την εξυπηρέτηση της infoquest. Δεν είμαι σίγουρος ότι ήξερε τι ακριβώς είναι root, αλλά στο τέλος καταλήξαμε ότι το μόνο που μπορεί να ακυρώσει την εγγύηση,είναι η ανεπίσημη rom.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσον αφορα το sar ειναι παρα πολυ απλα τα πραγματα.

 

Περαν του οτι οντως εχει ανεβει στις περισσοτερες συσκευης,ειτε στο κεφαλι,ειτε στο σωμα υπαρχει μια παρα πολυ απλη λυση να μην τρελαθειτε.

 

Να χρησιμοποιειτε ακουστικα.

 

Τοσο απλα.

Link to comment
Share on other sites

Για να λεμε οτι κατι ειναι μετριο σημαινει οτι υπαρχουν καλυτερες επιλογες στα χρηματα αυτα σε αυτο το κομματι.

 

Διορθωσε με αν κανω λαθος αλλα ολα τα κινητα σε αυτα τα χρηματα με 1 μονο ηχειο ειναι αρα πανω κατω ολα τα ιδια ειναι.

 

Αρνητικο ειναι η micro usb θυρα γιατι στα χρηματα αυτα υπαρχουν επιλογες με type c οπως εν μερη και με nfc.

 

Κοίτα δεν είμαι ειδικός απλά ακούγοντας βίντεο στο YouTube μου ακούγεται καλύτερα το redmi note 2 που το είχα πάρει 130€ πριν χρόνια παρά αυτό.. δε με νοιάζει τόσο καθώς ακούω μουσική με καλά ακουστικά μόνο ωστόσο είναι το μόνο που μου έκανε

αρνητική εντύπωση, χωρίς να σημαίνει πως δεν ακούγεται κιόλας.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν είμαι ειδικός απλά ακούγοντας βίντεο στο YouTube μου ακούγεται καλύτερα το redmi note 2 που το είχα πάρει 130€ πριν χρόνια παρά αυτό.. δε με νοιάζει τόσο καθώς ακούω μουσική με καλά ακουστικά μόνο ωστόσο είναι το μόνο που μου έκανε

αρνητική εντύπωση, χωρίς να σημαίνει πως δεν ακούγεται κιόλας.

 

Προφανως και αναλογα την συσκευη δεν εχουν ολα την ιδια αποδοση ακομα και ενα ηχειο να εχουν.

 

Απλα θελω να πω οτι ολα τα κινητα στα χρηματα αυτα πανω κατω τα ιδια και ας εχει το ενα λιγο πιο δυνατο ηχειο απο το αλλο.

Το ιδιο θα δεις να γραφτει ακομα και για ακριβοτερα κινητα φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και αναλογα την συσκευη δεν εχουν ολα την ιδια αποδοση ακομα και ενα ηχειο να εχουν.

 

Απλα θελω να πω οτι ολα τα κινητα στα χρηματα αυτα πανω κατω τα ιδια και ας εχει το ενα λιγο πιο δυνατο ηχειο απο το αλλο.

Το ιδιο θα δεις να γραφτει ακομα και για ακριβοτερα κινητα φυσικα.

 

Σαν ένταση το ηχείο είναι μια χαρά, πιο δυνατό από το note 2, απλά δεν ακούγεται τόσο ωραίο,σαν πνιγμένο, μιλάμε για μικρολεπτομέρειες τώρα.. το πιθανότερο είναι κάποιος άλλος με άλλα κινητά να του φανεί αλλιώς..όλα είναι σχετικά.

Γενικά τό κινητό τα σπάει.. θεωρώ πως θα κάνει τρελή επιτυχία παγκοσμίως πραγματικά δυσκολεύομαι να βρω λόγο να αγοράσει κάποιος κατι ακριβότερο μέχρι 400-500€.. θεωρώ πως η Xiaomi έχει βάλει δύσκολα σε πολλούς κατασκευαστές με μοντέλα σαν και αυτό..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Σαν ένταση το ηχείο είναι μια χαρά, πιο δυνατό από το note 2, απλά δεν ακούγεται τόσο ωραίο,σαν πνιγμένο, μιλάμε για μικρολεπτομέρειες τώρα.. το πιθανότερο είναι κάποιος άλλος με άλλα κινητά να του φανεί αλλιώς..όλα είναι σχετικά.

Γενικά τό κινητό τα σπάει.. θεωρώ πως θα κάνει τρελή επιτυχία παγκοσμίως πραγματικά δυσκολεύομαι να βρω λόγο να αγοράσει κάποιος κατι ακριβότερο μέχρι 400-500€.. θεωρώ πως η Xiaomi έχει βάλει δύσκολα σε πολλούς κατασκευαστές με μοντέλα σαν και αυτό..

Εντάξει καλό είναι να μην τα παραλεμε, μην ανεβάζουμε τόσο πολύ το κόστος συναγωνισμού στα 500 ευρώ . Ένα καλό μέτριο τηλέφωνο είναι. Μην έχουμε απαιτήσεις να συναγωνιστουμε κ ναυαρχίδες όπως είχε πει ένα παιδι πρίν 2 σελίδες. Όντως είμαστε ενθουσιασμένοι με κάτι καινούργιο που πιάνουμε στα χέρια μας απλά να είμαστε αντικειμενικοί κ να το ευχαριστηθουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε να κατανοήσετε τι πραγματικά αντιπροσωπεύει το SAR και γιατί δεν είναι πραγματικό μέτρο σύγκρισης της ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ακτινοβολίας μεταξύ των τηλεφώνων, αλλά μόνο της μιας υψηλότερης τιμής, διαβάστε αυτό:

 

https://www.fcc.gov/consumers/guides/specific-absorption-rate-sar-cell-phones-what-it-means-you

 

Το όριο στην Ευρώπη είναι 2 w/kg, ενώ το όριο για βλάβες στους ιστούς λόγω αύξησης της θερμοκρασίας είναι 4w/kg, δηλαδή το διπλάσιο!

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε να κατανοήσετε τι πραγματικά αντιπροσωπεύει το SAR και γιατί δεν είναι πραγματικό μέτρο σύγκρισης της ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ακτινοβολίας μεταξύ των τηλεφώνων, αλλά μόνο της μιας υψηλότερης τιμής, διαβάστε αυτό:

 

https://www.fcc.gov/consumers/guides/specific-absorption-rate-sar-cell-phones-what-it-means-you

 

Το όριο στην Ευρώπη είναι 2 w/kg, ενώ το όριο για βλάβες στους ιστούς λόγω αύξησης της θερμοκρασίας είναι 4w/kg, δηλαδή το διπλάσιο!

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

αυτό είναι κάτι που δεν υπολογίζει κανείς

 

Cell phone A might have one measurement that was higher than any single measurement for cell phone B. Cell phone A would, therefore, have a higher reported SAR value than cell phone B, even if cell phone B has higher measurements than A in most other locations and/or usage configurations. In such a case, a user generally would receive more RF energy overall from cell phone B.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει καλό είναι να μην τα παραλεμε, μην ανεβάζουμε τόσο πολύ το κόστος συναγωνισμού στα 500 ευρώ . Ένα καλό μέτριο τηλέφωνο είναι. Μην έχουμε απαιτήσεις να συναγωνιστουμε κ ναυαρχίδες όπως είχε πει ένα παιδι πρίν 2 σελίδες. Όντως είμαστε ενθουσιασμένοι με κάτι καινούργιο που πιάνουμε στα χέρια μας απλά να είμαστε αντικειμενικοί κ να το ευχαριστηθουμε.

 

Προφανώς και έχεις δίκιο όταν λες πως είμαι ενθουσιασμένος επειδή είναι καινούργιο.. αλλά αν δεν έκανε στο 100% αυτά που διάβαζα στα διάφορα reviews(ειδικά στην κάμερα) θα ήμουν 10 φορές απογοητευμένος ακριβώς επειδή είναι καινούργιο.

 

Τελος δεν εννοώ ότι είναι καλύτερο από κινητά των 400-500€ απλά δε βρίσκω κατι το οποίο να δικαιολογεί την διαφορά τιμής σε σχέση με αυτά χωρίς να προσπαθώ να πείσω ούτε να παρασύρω κανέναν.. :-)

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει καλό είναι να μην τα παραλεμε, μην ανεβάζουμε τόσο πολύ το κόστος συναγωνισμού στα 500 ευρώ . Ένα καλό μέτριο τηλέφωνο είναι. Μην έχουμε απαιτήσεις να συναγωνιστουμε κ ναυαρχίδες όπως είχε πει ένα παιδι πρίν 2 σελίδες. Όντως είμαστε ενθουσιασμένοι με κάτι καινούργιο που πιάνουμε στα χέρια μας απλά να είμαστε αντικειμενικοί κ να το ευχαριστηθουμε.

 

Μια χαρα τις ανταγωνιζεται τις ναυαρχιδες και με το παραπανω τουλαχιστον στα βασικα που ενδιαφερουν τον μεσο χρηστη και δεν τα παραλεμε καθολου.

 

Εδω βλεπεις κινητα των 500 και 600ευρω που εχουν μεν θυρα type c και τσιγγουνευονται να βαλουν usb 3.0 και βαζουν 2.0(oneplus,xiaomi mi mix 2s).Επισης η Xiaomi στο mi mix 2s εβγαλε και το ir blaster.....

 

Για οθονη προφανως και δεν φτανει επιπεδα amoled(ειδικα galaxy)αλλα για οποιον δεν ειναι ψειρας ειναι παραπανω απο ικανοποιητικη.

Η μεγαλυτερη διαφορα που θα δει καποιος απο το redmi note 5 σε σχεση με αλλες ναυαρχιδες(πραγματικη διαφορα)ειναι φυσικα στα στερεο ηχεια(γιατι αδιαβροχοποιηση μπορει να μην την χρειαστεις και ποτε)και φυσικα στην καμερα και το video,πραγμα λογικο και αναμενομενο λογω και του hardware που εχει γενικα και με δυνατοτερο επεξεργαστη/γραφικα(γιαυτο και οι φετινες ναυαρχιδες αντεχουν μεχρι 4κ 60fps video).

 

Το μεγαλυτερο μου παραπονο εμενα στις ακριβες συσκευες που εχουν περασει απο τα χερια μου(και Oneplus και Iphone και galaxy S7 και και)ειναι οτι ενω οι τιμες ανεβαινουν συνεχεια καθε χρονο, ολο κανεις συμβιβασμους.

Μια με features που βγαζουν(θυρα ακουστικων,ir blaster,ραδιοφωνο,μικροτερες μπαταριες,micro sd,notification led),μια με features που δεν βαζουν(οπως πχ τα κινητα απο γυαλι που δεν εχουν ασυρματη φορτιση)αλλα και με software updates που αργουν.

 

Ειχα κραξει πιο διπλα στο LG G6(ναυαρχιδα της εταιρειας για το 2017 με αρχικη τιμη τα 650ευρω)που εχει μεινει σε security patch του Γεναρη μεχρι τωρα που δινεται το νεο patch,ή πχ που απο τον Φλεβαρη του 2017 μεχρι και σημερα περασε 1.5χρονος για να παρει android 8.0.To Htc u11 ακομα ακριβοτερη ναυαρχιδα της αλλης εταιρειας και ειναι με security patch του Νοεμβριου.

 

Ειναι παρα πολυ θετικο για μενα οτι το Note 5 χτυπαει ολα οσα θελει ο μεσος χρηστης(και οχι μονο)σε μια επισης δικαιη τιμη(δεν ειναι τυχαιο που κανεις δεν το λεει overpriced για αυτα που προσφερει)χωρις να κανεις μεγαλους συμβιβασμους.

 

Δηλαδη οκ δεν εχει Nfc (που ξαφνικα ολοι τωρα το αναφερουν λογω e ticket) ή δεν εχει usb type c που ναι μεν ειναι κριμα αλλα δεν ειναι και το τελος του κοσμου.Εγω πχ εχω και αλλες usb συσκευες με micro usb καλωδια μεχρι και σημερα οπως τα controller των ps4/xbox,διαφορα usb hubs και παει λεγοντας.

 

Και αφου εχεις και 2 χρονια εγγυηση απο Infoquest(και οχι 1 χρονο εγγυηση Κινας/σκρουτζομαγαζου)εκλεισε η παρτιδα.

 

Ελπιζω να δουμε και μεγαλυτερη ποικιλια σε αξεσουαρ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανώς και έχεις δίκιο όταν λες πως είμαι ενθουσιασμένος επειδή είναι καινούργιο.. αλλά αν δεν έκανε στο 100% αυτά που διάβαζα στα διάφορα reviews(ειδικά στην κάμερα) θα ήμουν 10 φορές απογοητευμένος ακριβώς επειδή είναι καινούργιο.

 

Τελος δεν εννοώ ότι είναι καλύτερο από κινητά των 400-500€ απλά δε βρίσκω κατι το οποίο να δικαιολογεί την διαφορά τιμής σε σχέση με αυτά χωρίς να προσπαθώ να πείσω ούτε να παρασύρω κανέναν.. :-)

 

Τα reviews το μονο που ειπαν ειναι οτι η καμερα του ειναι βελτιωμενη σε σχεση με το πιο απλο plus,πραγμα που αν δεν κανω λαθος ισχυει(δεν το εχω αγορασει ακομα).

Για οποοιον εχει παραπανω απαιτησεις υπαρχουν τα mi Note 3 και LG G6 στα 300ευρω.Την κεντρικη τους καμερα δεν την ξεπερναει.

Link to comment
Share on other sites

Που να βγει στην ευρωπη το mi a2 η x6 ( κινα )

Καλύτερος επεξεργαστής , καλύτερη καμερα , usb type c , pure Android

Εχει και ένα μειονέκτημα μπαταρία 3.000 αντι για 4.000

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...