Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Xiaomi


Bayern4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω ειναι στο επισημο site της xiaomi το redmi note 3 SD http://www.mi.com/my/note3/ δεν λεει πουθενα pro.

Εδω μερικοι το γραφουν το 3gb σαν pro http://www.lazada.com.my/xiaomi-redmi-note-4-pro-55-fhd-helio-x20-deca-core-android-60-4gphone-3gb-ram-64gb-rom-13mp-4100mah-touch-id-grey-13415931.html

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε @kampamarou την απάντηση την έγραψε ο συντοπιτης @CharlessS.... :D

 

Στάλθηκε από το Tab S LTE χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4-pro.html παιδια βρηκα αυτο εχετε υποψιν τιποτα?

 

Δεν μπήκες στον κόπο ούτε το αρχικό post του thread να διαβάσεις, έτσι;

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η στιγμη να αγορασω ενα xiaomi κινητο για εναν ξαδερφο μου.θελω 3gb ram και οσο το δυνατον καλυτερη φωτογραφική. Ποιο μου προτείνεται σε τιμη εως περιπου 150€;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1) η διαφορα τους ειναι στην cpu, αξιζει τα +30; γιατι βλεπω ολα τα αλλα ειναι ιδια. Η καμερα μετραει πιο πολυ στην επιλογη μου

2)Επειδη κατι διαβασα να προσεξω την ρομ, ποιο να παρω;με την global? Απο ποιο καταστημα;ειναι κανενα που να δινει και κανενα δωρακι πχ tempered glass?

Edited by mixalis81
Link to comment
Share on other sites

πήρε έγκριση κανένας ;

στο ένα ακόμα περιμένω (και έστειλα και μήνυμα , απάντηση δεν έχω πάρει)

 

σε άλλο account , νέο , που έκανα , έφαγα reject σε 1-2 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ηθελα να ξερω εάν εκτος των

-Xiaomi redmi 3s International

-Xiaomi redmi note 3 pro International

 

υπάρχει και άλλο Xiaomi που επιβεβαιωμένα υποστηριζει την Β20 (800Μhz) μπάντα του 4G.

 

Aν όχι, υπάρχει περίπτωση "ξαφνικα" να δουμε καμια τέτοια εκδοση xiaomi συσκευής, υπάρχουσας ή καινούριας ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα ένα xiaomi redmi note 4 από το vickmall.

To πρόβλημα που παρουσιάζει είναι όταν στο μέγεθος της γραμματοσειράς (text size) επιλέγω large, δεν ανοίγουν τα μηνύματα.

Γνωρίζει κανείς κάποια λύση, εκτός από το να το επιστρέψω στον πωλητή;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα άλλο δεν υπάρχει ακόμη δυστυχώς. Και κανείς δεν γνωρίζει αν και πότε θα υπάρξει κιόλας.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere...

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Και το mi note 2 ειδα οτι έχει την B20!

Αν θέλει ας το επιβεβαιώσει κάποιος

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και το mi note 2 ειδα οτι έχει την B20!

Αν θέλει ας το επιβεβαιώσει κάποιος

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ακομα δεν ειναι τιποτα επίσημο. Υπομονή μεχρι την τριτη που ειναι η παρουσιαση του.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον πανικό με τη B20 δεν τον έχω καταλάβει 1 1/2 χρόνο με το Xiaomi MI note δυτική Ελλάδα, Πελοπόννησο, Αθήνα οπότε δεν είχα 4g κανένας άλλος από τη παρέα με iPhone, Samsung.... Δεν είχε... Προς στιγμή παγερα αδιάφορο με αφήνει..
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται οτι σε λιγα χρονια απο τωρα, οι παροχοι θα εκπέμπουν στην 20 στα μεγαλα αστικα κέντρα. Μέχρι τοτε θα εχουμε αλλαξει 10 τηλεφωνα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον πανικό με τη B20 δεν τον έχω καταλάβει 1 1/2 χρόνο με το Xiaomi MI note δυτική Ελλάδα, Πελοπόννησο, Αθήνα οπότε δεν είχα 4g κανένας άλλος από τη παρέα με iPhone, Samsung.... Δεν είχε... Προς στιγμή παγερα αδιάφορο με αφήνει..

 

Αν μένεις επαρχία και έχεις σύνδεση wind, για το 4G η ύπαρξη της 800 άρας μπαντας είναι μονόδρομος. Εγώ ας πούμε στην Τρίπολη δε θα έβλεπα εάν το τηλέφωνό μου δε διέθετε.

Απ΄ότι έχω διαβάσει κεραίες της wind σε κάποιες περιοχές χρησιμοποιεί και η vodafone οπότε και εκεί τη χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

σε 3 διαφορετικες κινεζικες συσκευες που δεν υποστηριζαν την b20, σε αθηνα με wind πουθενα δεν ειδα 4g.Αρα το προβλημα ειναι και αθηνα.Για οποιον θελει να εχει 4g τουλαχιστον με wind η b20 ειναι μονοδρομος
Link to comment
Share on other sites

σε 3 διαφορετικες κινεζικες συσκευες που δεν υποστηριζαν την b20, σε αθηνα με wind πουθενα δεν ειδα 4g.Αρα το προβλημα ειναι και αθηνα.Για οποιον θελει να εχει 4g τουλαχιστον με wind η b20 ειναι μονοδρομος

To ότι εσυ δεν ειχες, δεν παει να πει οτι ισχυει. asus zenfone 2 και xiaomi note 2, κανενα απο τα 2 δεν εχει 800αρα, και τα 2 σε ολη την Αττική και σε ολα τα αστικά κέντρα στην επαρχια που εχω πάει μεχρι τώρα (κυριως στερεα ελλαδα και νοτια), ειχα 4g. Aττικη ειδικά σε ελάχιστα σημεία δεν ειχα κάλυψη, και σε μερικά κτηρια μεσα επισης.

 

για εκει ειναι η 800αρα σε αστικά σημεια και οχι μονο: νεκρά σημεια που το μηκος κυματος της 800αρας, θα φτασει σε αντιθεση με την 1800/2600 που λογω υψηλοτερης συχνοτητας, εχει μικρότερη "διεισδυτικότητα".

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Εντυπώσεις από τα Xiaomi, ποιο να διαλέξω;
  • This topic was locked and locked
  • This topic was locked and locked
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked, unlocked, unlocked, unlocked and unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...