Jump to content

Honor 9


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το σκέφτομαι για αγορά, μπορεί αν ξέρει κάποιος να μου πει ποια η διαφορά του με το honor v9 εκτός των ιντσών και της μπαταρίας? Γιατί βλέπω μεγαλύτερα σκορ στο antutu από το v9.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Αν κοιτάς τα benchmarks δεν γίνεται δουλειά. Η εμπειρία χρήσης δεν κρίνεται από αυτά.

Δεν ξέρω αν έχουν διαφορά σ' αυτά τα τεστ αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλη. Αν διαφέρουν σε κάτι θα είναι στις onscreen επιδόσεις και αυτό λόγο υψηλότερης ανάλυσης στο v9 (8pro).

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8704&idPhone2=8568

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω να αλλάξω το κινητό μου. Εχω το samsung galaxy s6 και σκέφτομαι να πάρω το Honor 9. τι λετε, αξίζει?

Το honor 9 θα μου βγει 200 ευρω περίπου γιατι θα πουλήσω το s6.

Αξίζει το honor 9?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλάξω το κινητό μου. Εχω το samsung galaxy s6 και σκέφτομαι να πάρω το Honor 9. τι λετε, αξίζει?

Το honor 9 θα μου βγει 200 ευρω περίπου γιατι θα πουλήσω το s6.

Αξίζει το honor 9?

Εξαρτάται τι απαιτήσεις έχεις.

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω μεγαλες απαιτησεις. θελω να παρω ενα κινητο που να ειναι πιο γρηγορο απο το s6 και η μπαταρια του να κραταει λιγο περισσοτερο.

το λογισμικο του honor 9 ειναι οκ?. σταθερο?. με προβληματιζει λιγο αυτο. η θα βλεπω crashes συνεχεια?.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω μεγαλες απαιτησεις. θελω να παρω ενα κινητο που να ειναι πιο γρηγορο απο το s6 και η μπαταρια του να κραταει λιγο περισσοτερο.

το λογισμικο του honor 9 ειναι οκ?. σταθερο?. με προβληματιζει λιγο αυτο. η θα βλεπω crashes συνεχεια?.

 

απροβλημάτιστο ούτε crashes ούτε lag

από τα καλύτερα πολύ smooth αίσθηση

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω μεγαλες απαιτησεις. θελω να παρω ενα κινητο που να ειναι πιο γρηγορο απο το s6 και η μπαταρια του να κραταει λιγο περισσοτερο.

το λογισμικο του honor 9 ειναι οκ?. σταθερο?. με προβληματιζει λιγο αυτο. η θα βλεπω crashes συνεχεια?.

 

βασικα το λογισμικο των huawei ειναι ακριβως το αντιθετο απο τα samsung.

γενικα η samsung παιζει να εχει το χειροτερο λογισμικο στο αντροιντ.και ομως ο κοσμος δεν μπορει να το καταλαβει.

το κινητο ειναι αλαγκαριστο και η μπαταρια σουδινει 4:30 ωρες περιπου sot.πετυχα 5:15 στη τελευταια εκφορτιση με την Β150

 

δεν ειναι τυχαιο οτι η huawei ανεβαινει τοσο γρηγορα παγκοσμια.οποιος αγοραζει huawei δυσκολα παει σε αλλη μαρκα μετα.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω μεγαλες απαιτησεις. θελω να παρω ενα κινητο που να ειναι πιο γρηγορο απο το s6 και η μπαταρια του να κραταει λιγο περισσοτερο.

το λογισμικο του honor 9 ειναι οκ?. σταθερο?. με προβληματιζει λιγο αυτο. η θα βλεπω crashes συνεχεια?.

 

Ναι αξίζει η μετάβαση, θα δεις βελτίωση παντού.

Το λογισμικό ειναι αλαγκάριστο, το χαρακτηρίζουν το iphone των android σε smoothness

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Να ρωτήσω κατι ακόμα. Ο αριθμος μου ειναι της Wind. Θα εχω καποιο πρόβλημα με το 4g?. Υποστηρίζει τις συχνότητες της?
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Να ρωτήσω κατι ακόμα. Ο αριθμος μου ειναι της Wind. Θα εχω καποιο πρόβλημα με το 4g?. Υποστηρίζει τις συχνότητες της?

 

υποστηριζει ολες τις συχνοτητες κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να το δω από κοντά αλλά Public και Kotsovolos όχι μόνο δεν το είχαν στα καταστήματα τους, αλλά δεν το έχουν ούτε σε αποθήκη.

Μου είπαν δεν ξέρουν καν σε πόσες μέρες θα είναι διαθέσιμο ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτες τις δυο συσκευες ποιο ειναι καλυτερο γενικα;;;

και ειδικα ποιο εχει καλυτερη καμερα;;;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτες τις δυο συσκευες ποιο ειναι καλυτερο γενικα;;;

και ειδικα ποιο εχει καλυτερη καμερα;;;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Για ποιες συσκευές;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Huawei Mate 10 Lite

vs

Huawei Honor 9

 

Τις έχει βάλει σε παράθεση ο ST7250.

 

Θα ήθελα να μας πείτε οι κάτοχοι τι παίζει με το κινητό και τις αντοχές του.

Tempered glass φυσικά είναι must αγορά για το κάθε κινητό νομίζω.

Μια θήκη σιλικόνης αρκεί για το πίσω μέρος; Θέλω να φαίνεται το όμορφο πίσω μέρος του.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτες τις δυο συσκευες ποιο ειναι καλυτερο γενικα;;;

και ειδικα ποιο εχει καλυτερη καμερα;;;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

βασικά δεν έπρεπε καν να ρωτάς το honor 9 είναι καλύτερο...και το honor 8 ειναι καλύτερο σε επιδόσεις από το mate 10 light

δεν σημαίνει επειδή ένα κινητό είναι καινούριο και κάνει 370 είναι και καλύτερο από κάποια πιο παλιά κινητά

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,

 

Δεν έχω εμπειρία από την Honor, αλλά σκέφτομαι να τσιμπήσω αυτό το κινητάκι... Σκέφτομαι να το πάρω από Κίνα, από bangood ή gearbest ... Ξέρετε εάν αυτά σαιτς το στέλνουν με επίσημη διεθνη Ρομ και γκουκλ πλέι, γιατί σε μερικές μάρκες αυτό είναι λίγο ύπουλο, την έχω πατήσει με letv στο παρελθόν.

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Huawei Mate 10 Lite

vs

Huawei Honor 9

 

Τις έχει βάλει σε παράθεση ο ST7250.

 

Θα ήθελα να μας πείτε οι κάτοχοι τι παίζει με το κινητό και τις αντοχές του.

Tempered glass φυσικά είναι must αγορά για το κάθε κινητό νομίζω.

Μια θήκη σιλικόνης αρκεί για το πίσω μέρος; Θέλω να φαίνεται το όμορφο πίσω μέρος του.

απο αντοχη μπαταριας μου κραταει οσο το s7 edge αν εννοεις αντοχη απο χτυπηματα σιγουρα μια θηκη θα το προστατευε

εγω π.χ δεν βαζω θηκες αλλα οπως και στο s7 ενα skin πλατης στο πισω γυαλι που κανει καλυτερο grip, δες εδω https://www.xtremeskins.co.uk/products/honor-9-skins

επισης να πουμε οτι το stuff.tv το βραβευσε με το καλυτερο budget smartphone 2017 https://www.stuff.tv/features/stuff-gadget-awards-2017-winners?utm_content=bufferb3f89&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=brand+awareness

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,

 

Δεν έχω εμπειρία από την Honor, αλλά σκέφτομαι να τσιμπήσω αυτό το κινητάκι... Σκέφτομαι να το πάρω από Κίνα, από bangood ή gearbest ... Ξέρετε εάν αυτά σαιτς το στέλνουν με επίσημη διεθνη Ρομ και γκουκλ πλέι, γιατί σε μερικές μάρκες αυτό είναι λίγο ύπουλο, την έχω πατήσει με letv στο παρελθόν.

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Όχι από Κίνα! Από Ελλάδα με 2 χρόνια εγγύηση

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ξεκίνησε η αναβάθμιση από Κίνα σε oreo

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

παντως προτιμω να αργησει η αναβαθμιση σε Oreo παρα να δωσει κατι που δεν θα ειναι ετοιμο...γιατι αυτη τη στιγμη το κινητο λειτουργει αψογα.λες και με το oreo θα δουμε καμια τρομερη αλλαγη.πιο πολυ ψυχολογικο θα ειναι οτι εχουμε την τελευταια εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Έχει τοποθετήσει κάποιος τζαμάκι προστασίας οθόνης ;

Εγώ έχω ένα πάνω και δεν ξέρω τι μάρκα είναι αλλά δεν εφαρμόζει καλά στις άκρες λόγω κυρτότητας της οθόνης .

Έχετε να προτείνετε κάποιο δοκιμασμένο που να εφαρμόζει καλά ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει τοποθετήσει κάποιος τζαμάκι προστασίας οθόνης ;

Εγώ έχω ένα πάνω και δεν ξέρω τι μάρκα είναι αλλά δεν εφαρμόζει καλά στις άκρες λόγω κυρτότητας της οθόνης .

Έχετε να προτείνετε κάποιο δοκιμασμένο που να εφαρμόζει καλά ;

 

ειχα το nilkin 9H+ pro που εφαρμοζε μια χαρα αλλα το εβγαλα γιατι μου χαλουσε το touch της οθονης(δεν ειχε καθολου καλη αποκριση).

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο έκανες !

Σκέφτηκα να το βγάλω και εγώ γιατί έχω και θέμα με το touch, αλλά είμαι λίγο "ψείρας'' και με προβληματίζουν οι γρατσουνιές .

Ίσως το καταργήσω και εγώ....:whistle:

Edited by arrigo
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω εσας που εχετε ηδη το honor 9.

Ειδα οτι δεν εχει OIS. Αυτο επηρεαζει τις επιδοσεις της καμερας;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...