Jump to content

Honor 9


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νόμιζα πως είχα διαβάσει ότι είναι ανθεκτικό σε πιτσιλιές και δεν το βρίσκω στα χαρακτηριστικά του άλλο, αλλά μάλλον για άλλο τηλέφωνο το διάβασα.

Πάντως στα 400€ δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει τώρα που το P10 έχει πέσει στα 500€ και έχει επιπλέον gorilla glass 5, ufs και κάποιες ακόμα λεπτομέρειες.

Όχι ότι τα 100€ διαφορά είναι λίγα αλλά..

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ συσκευη! Την εχω εδω και 4 ημερες και ειλικρινα δεν εχω λογια! Απο τις πιο premium συσκευες που εχω πιασει στα χερια μου (υποψιν οτι εχουν περασει απο την κατοχη μου σχεδον ολες οι ναυαρχιδες εκτος απο Note 8). Νομιζεις οτι κρατας συσκευη των 700-800 ευρω. Πηγαίνετε να το δειτε απο κοντα σε ενα μαγαζι και μετα γραψτε τις εντυπωσεις σας...
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ συσκευη! Την εχω εδω και 4 ημερες και ειλικρινα δεν εχω λογια! Απο τις πιο premium συσκευες που εχω πιασει στα χερια μου (υποψιν οτι εχουν περασει απο την κατοχη μου σχεδον ολες οι ναυαρχιδες εκτος απο Note 8). Νομιζεις οτι κρατας συσκευη των 700-800 ευρω. Πηγαίνετε να το δειτε απο κοντα σε ενα μαγαζι και μετα γραψτε τις εντυπωσεις σας...

 

σε τι χρώμα το πήρες;

έχει θήκη η συσκευασία και ζελατίνα τοποθετημένη απο το εργοστάσιο;

Link to comment
Share on other sites

σε τι χρώμα το πήρες;

έχει θήκη η συσκευασία και ζελατίνα τοποθετημένη απο το εργοστάσιο;

Θήκη έχει άλλα η ζελατίνα είναι μάπα.

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θήκη έχει άλλα η ζελατίνα είναι μάπα.

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστώ.. φαντάζομαι όπως και στο P10 έτσι και σ αυτό δύσκολα κάθεται tempered glass λόγω 2.5d κυρτότητας, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

σε τι χρώμα το πήρες;

έχει θήκη η συσκευασία και ζελατίνα τοποθετημένη απο το εργοστάσιο;

 

Σε μαύρο το πήρα αλλά δεν ειναι το ματ, κάνει "νερά" πολύ όμορφα. Από Πλαίσιο το πήρα και δεν είχε ούτε ζελατίνη στην οθόνη ούτε θήκη. Παρήγγειλα μία διάφανη σιλικόνης γιατί γλυστράει πολύ και στην οθόνη θα κάνω νανοτεχνολογία στο MediaMarkt. Έχω κάνει όλα τα κινητά μου και δεν ειχα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.. φαντάζομαι όπως και στο P10 έτσι και σ αυτό δύσκολα κάθεται tempered glass λόγω 2.5d κυρτότητας, έτσι;

 

Σε μαύρο το πήρα αλλά δεν ειναι το ματ, κάνει "νερά" πολύ όμορφα. Από Πλαίσιο το πήρα και δεν είχε ούτε ζελατίνη στην οθόνη ούτε θήκη. Παρήγγειλα μία διάφανη σιλικόνης γιατί γλυστράει πολύ και στην οθόνη θα κάνω νανοτεχνολογία στο MediaMarkt. Έχω κάνει όλα τα κινητά μου και δεν ειχα κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

εμενα ειχε διαφανη θηκη κανονικα.αλλα το ειχα αγορασει απο σκρουτζ

εχω βαλει tempered glass nilkin 9H+ pro και εχει κατσει τελεια...καλυπτει ολη την "ενεργη" οθονη αλλα δεν φτανει μεχρι τα ακρα λογω κυρτοτητας.

Η νανοτεχνολογια που αναφερεις στα media markt ποσο κοστιζει?

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειχε διαφανη θηκη κανονικα.αλλα το ειχα αγορασει απο σκρουτζ

εχω βαλει tempered glass nilkin 9H+ pro και εχει κατσει τελεια...καλυπτει ολη την "ενεργη" οθονη αλλα δεν φτανει μεχρι τα ακρα λογω κυρτοτητας.

Η νανοτεχνολογια που αναφερεις στα media markt ποσο κοστιζει?

 

Στα 14.99 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Στα 14.99 ευρώ.

 

ποσο καιρο κραταει?η τιμη παντως αν κανει δουλεια δεν ειναι απαγορευτικη.περνουσα παλια στο τζαμι του αυτοκινητου νανοτεχνολογια και ηταν τελειο.

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο κραταει?η τιμη παντως αν κανει δουλεια δεν ειναι απαγορευτικη.περνουσα παλια στο τζαμι του αυτοκινητου νανοτεχνολογια και ηταν τελειο.

 

Για 1 χρόνο είναι η εγγύηση που δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Τελικά δεν άντεξα κ το τσίμπησα την Παρασκευή από πλαίσιο. Σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημένος. Πολύ καλή φωτογραφικη, βέβαια δεν είναι s7 η s8, αλλά με καλύπτει. Η μπαταρία θα έλεγα μέτρια προς καλή αν κ το δουλεύω με 2 κάρτες sim όπου σίγουρα θα καταναλώνει παραπάνω σε σχέση με μονοκαρτο. Ήχος κλήσης ικανοποιητικος. Φοβερή αίσθηση στο χέρι πολύ primium κατασκευή. Αυτό που ξενερώνει πολύ είναι όταν τραβάω βίντεο στα 1080p 30 fps όπου μόνο εκεί δουλεύει το EIS,Το βίντεο δεν είναι ομαλό. Νιώθεις να κάνει κάτι κολληματακια. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Το έχει δει κανένας άλλος; ενώ στα 60 fps και στο 4 k, όλα καλά. Ίσως φταίει ο σταθεροποιητης.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το honor 9 έχει τα bugakia του το ίδιο και το honor 8 που είμαι κάτοχος.

 

Ελπίζουμε κάποια στιγμή να μη μας ξεχάσουν και κάτι να βγάλουν.

 

Μιλάμε πάντα για EIS

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Για το EIS μιλάω κ εγώ. Αλλιώς είμαι πολύ ευχαριστημένος. Να πω την αλήθεια, περίμενα χειρότερη την Κάμερα. Αλλά είναι πολύ καλή, ακόμα κ σε χαμηλό φωτισμό. Μιλάω για αυτόματο κ λίγο σταθερό χέρι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι. Θα ήθελα να ρωτήσω τους παλιούς κατόχους του 8. Από αναβαθμίσεις πως πάνε γενικά τα honor ???? Ευχαριστώ.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα πάει, δεν πετάει συνέχεια, αυτά τα τραγικά των xiaomi αλλά όλα τα update ασφαλείας τα ακολουθεί.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε μαύρο το πήρα αλλά δεν ειναι το ματ, κάνει "νερά" πολύ όμορφα. Από Πλαίσιο το πήρα και δεν είχε ούτε ζελατίνη στην οθόνη ούτε θήκη. Παρήγγειλα μία διάφανη σιλικόνης γιατί γλυστράει πολύ και στην οθόνη θα κάνω νανοτεχνολογία στο MediaMarkt. Έχω κάνει όλα τα κινητά μου και δεν ειχα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Φιλαράκι ψάξε λίγο στο ίντερνετ για την νανοτεχνολογία από τα mediamarkt. Πολλοί την έχουν πατήσει.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι ψάξε λίγο στο ίντερνετ για την νανοτεχνολογία από τα mediamarkt. Πολλοί την έχουν πατήσει.

 

Μα νομίζω ότι είπε πως έχει κάνει σε όλα του τα κινητά και δεν είχε κανένα πρόβλημα... Άρα λογικά την έχει δοκιμασμένη...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πολύ απλά ένα value for money, ειναι μια premium συσκευή που χτύπησε; είναι στα ίσια οποιαδήποτε ναυαρχίδα. Είναι γρήγορο και πολύ κομψό, αξίζει να το προτιμήσει κάνεις σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είμαι ανάμεσα στο xiaomi Mi 6 και το honor 9. Και τα δύο σε μπλε χρώμα... Όμως δύσκολη η απόφαση τελικά...
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είμαι ανάμεσα στο xiaomi Mi 6 και το honor 9. Και τα δύο σε μπλε χρώμα... Όμως δύσκολη η απόφαση τελικά...
Σίγουρα καλύτερο το Mi6, τουλάχιστον στα χαρτιά, αλλά και λίγο πιο ακριβό.

Με ένα αρνητικό. Την έλλειψη 800άρας μπάντας.

Επίσης πολύ πιο ωραίο το μπλε στο honor 9.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είμαι ανάμεσα στο xiaomi Mi 6 και το honor 9. Και τα δύο σε μπλε χρώμα... Όμως δύσκολη η απόφαση τελικά...

 

Προσωπικά δε θα έπαιρνα με τίποτα ένα κινητό που δεν έχει την B20 μπάντα για 4G κυρίως σε Wind αλλά και στις άλλες εταιρείες, κι αυτό το κινητό είναι το mi6.

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ, ένα πολύ αναλυτικό και ωραίο άρθρο για την κάμερα του honor 9 !!!!

 

https://recombu.com/mobile/article/honor-9-camera-review

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

πηγα στο πλαισιο και ειχαν διπλα-διπλα για δοκιμη το xiaomi A1 και το honor9 που με ενδιεφεραν και παρολη την διαφορα 100Ε κατεληξα στο honor γιατι >

καλυτερη οθονη επιπεδου samsung

καλυτερες φωτογραφιες σε σκοταδι

καλυτερη ταχυτητα αποκρισης αποτυπωματος

η καμερα δεν εξεχει

ειναι γρηγορα και τα δυο και δικαρτα, αλλα εκεινο που μετρησε πιο πολυ ειναι που ειδα τα αναγραφομενα sar που στο xiaomi ειναι το διπλασιο!

σε συνδυασμο με την επιστροφη του 20% με χρηση χρεωστικης eurobank βγηκε στα 319 και πιστευω οτι ειναι πραγματι τιμιο γι αυτα που προσφερει

υγ. το γκρι τα σπαει

Link to comment
Share on other sites

πηγα στο πλαισιο και ειχαν διπλα-διπλα για δοκιμη το xiaomi A1 και το honor9 που με ενδιεφεραν και παρολη την διαφορα 100Ε κατεληξα στο honor γιατι >

καλυτερη οθονη επιπεδου samsung

καλυτερες φωτογραφιες σε σκοταδι

καλυτερη ταχυτητα αποκρισης αποτυπωματος

η καμερα δεν εξεχει

ειναι γρηγορα και τα δυο και δικαρτα, αλλα εκεινο που μετρησε πιο πολυ ειναι που ειδα τα αναγραφομενα sar που στο xiaomi ειναι το διπλασιο!

σε συνδυασμο με την επιστροφη του 20% με χρηση χρεωστικης eurobank βγηκε στα 319 και πιστευω οτι ειναι πραγματι τιμιο γι αυτα που προσφερει

υγ. το γκρι τα σπαει

 

γενικα δεν υπαρχει συγκριση στα 2 κινητα.το μονο θετικο του σιαομι ειναι το καθαρο ανδροιδ.που και παλι η huawei εχει κανει αριστη δουλεια στο λογισμικο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...