Jump to content

Ηχοσύστημα αυτοκινήτου: Τι προτείνετε; (RadioCD/MP3/DVD)


stavrosbiologos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω ν'αγοράσω ενα RADIO-CD/MP3 μέχρι 250ευρώ κατά προτίμηση μάρκας SONY. Ξέρει κανείς να μου προτείνει κάποιο καλό και αξιόπιστο μοντέλο???

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stavrosbiologos (21 Ιούλ. 2004 , 17:44)

 

Θέλω ν'αγοράσω ενα RADIO-CD/MP3 μέχρι 250ευρώ κατά προτίμηση μάρκας SONY. Ξέρει κανείς να μου προτείνει κάποιο καλό και αξιόπιστο μοντέλο???

Ευχαριστώ :)

 

Θα σε στεναχωρήσω... Δεν έχω ακούσει καθόλου καλά λόγια για τα SONY... Πολλά δεν διαβάζουν CD, άλλα καίγονται και ο τεχνικός που πάω το αμάξι μου αποτρέπει πολλούς να τα πάρουν...

 

Μια καλή επιλογή είναι τα JVC (το έχω πάρει), Pioneer, Alpine, Kenwood. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stavrosbiologos (21 Ιούλ. 2004 , 17:44)

 

Θέλω ν'αγοράσω ενα RADIO-CD/MP3 μέχρι 250ευρώ κατά προτίμηση μάρκας SONY. Ξέρει κανείς να μου προτείνει κάποιο καλό και αξιόπιστο μοντέλο???

Ευχαριστώ :)

 

 

Μιλάμε για R-cd/MP3 αυτοκινήτου? επιτραπέζιο? φορητό? :confused:

 

Υποθέτω αυτοκινήτου λόγω φόρουμ.

 

Σου συνιστώ ανεπιφύλακτα το Kenwood KDC-W4527G στα 190 Ευρώ.

 

Είναι 4Χ50 , τα παίζει όλα Mp3s (όλα τα bitrates, 44-48Khz, VBRs) - WMA , υποστηρίζει folders κ.λ.π κ.λ.π. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Vampyre. Το 4527 είναι ίσως η καλύτερη λύση στα χρήματα που διαθέτεις. Δες όμως και το 4524 (το αμέσως προηγούμενο μοντέλο). Αυτό έχω εγώ στο αυτοκίνητό μου και μόνο καλά λόγια μπορώ να πω. Εχει καλυτερη οθόνη από το 4527 αλλά δεν παίζει wma (αν αυτό δε σε απασχολεί τότε θα σου έλεγα να το προτιμήσεις αντί του 4527). Τα Sony να τα έχεις σε απόσταση.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος David (21 Ιούλ. 2004 , 19:42)

 

iRiver i550. Όλα τα λεφτά. Καλύτερο απο οτιδήποτε κυκλοφορεί

 

Δες http://www.digimania.gr , http://www.iriver.com

 

 

Xexe...allh fora tha prosexw kalytera thn kathgoria tou thread :p

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

JVC το 401 στα 175 ευρώ ή το 997 στα 250 ευρώ. και τα δύο δοκιμασμένα πολύ καλά, απλώς δεν έχουν .m3u playlists καi .wma.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα σου ελεγα να κοιταξεις την προταση του vampyre για το Kenwood KDC-W4527G που το εχει ενας φιλος μου σε ενα GOLF εδω και 3μηνες και δεν του παρουσιασε κανενα προβλημα(πηδημα!!) παρολο που οι αναρτησεις του ειναι κουτσουρα.Τωρα για περισσοτερα χρηματα παμε αλλου.Παντως δηλωνω fan της sony για car-audio.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz (21 Ιούλ. 2004 , 19:28)

 

 

Μια καλή επιλογή είναι τα JVC (το έχω πάρει),

 

Kαι εγω JVC εχω στο αμαξι, το 998 ! 4χ50W με mp3, folders, rds, line in και ολα τα συναφη, και κοκκινο φωτισμο για να ''δενει'' με τα οργανα του αυτοκινητου :cool:

 

Tιμη 259 € (δεν σε εβγαλα πολυ εκτος προυπολογισμου ε?)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikkosnet (24 Ιούλ. 2004 , 00:24)

 

Kαι εγω JVC εχω στο αμαξι, το 998! 4χ50W με mp3, folders, rds, line in και ολα τα συναφη, και κοκκινο φωτισμο για να ''δενει'' με τα οργανα του αυτοκινητου :cool:

 

Tιμη 259 € (δεν σε εβγαλα πολυ εκτος προυπολογισμου ε?)

 

:)

 

 

Καλά εγώ πρόσεξα την τιμή και δεν του είπα το δικό μου (JVC - KD-SH9101)... γιατί θα τον έβγαζα αρκετά έξω :p

 

JVC να'ναι όμως... καλό θα βγει... :D :cool:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 0giorgos0 (24 Ιούλ. 2004 , 00:09)

 

Και εγω θα σου ελεγα να κοιταξεις την προταση του vampyre για το Kenwood KDC-W4527G που το εχει ενας φιλος μου σε ενα GOLF εδω και 3μηνες και δεν του παρουσιασε κανενα προβλημα(πηδημα!!) παρολο που οι αναρτησεις του ειναι κουτσουρα. Τωρα για περισσοτερα χρηματα παμε αλλου.Παντως δηλωνω fan της sony για car-audio.

 

Φίλε μου όλα καλά κι ωραία με το Kenwood ( κι εγώ Kenwood είχα ;) ) και με το οποιοδήποτε "Kenwood" αλλά τα προβλήματα "πηδήματος" κι άλλα παρόμοια φαινόμενα μην περιμένεις να τα βγάλει μέσα σε 3 μήνες...

Κι εγώ είχα εκπλαγεί από το radio-CD στην αρχή αλλά μετά από αρκετές λακκούβες και σαμάρια υπέκυψε η κεφαλή... :lol:

 

Ελπίζω κι εύχομαι να μπορεί να λεει ο φίλος σου τα ίδια και μετά από τη συμπλήρωση του 6-8μηνου... ;)

 

Στον φίλο μας τώρα... Το συγκεκριμένο μοντέλο που σου προτείνουν τα παιδιά είναι πολύ καλό και τίμιο για τα λεφτά που ζητάει! :)

Μπες εδώ και κοίτα... Kenwood 4527

Και σε πολύ καλή τιμή μάλιστα... ;)

 

Ότι και να πάρεις καλορίζικο! Και... play it loud! ;) :cool:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Tα Kenwood αντίθετα από ότι ειπώθηκε βγάζουν τα περισσότερα προβλήματα.Η Sony εχει την καλύτερη εγγύηση αλλά σπάνιο φαινόμενο να την χρειαστείς.Επίσης έχει το πιο βολικό σύστημα χειρισμού από απόσταση,το γνωστό STICK.

Δυστυχώς υστερούν τα Sony σε στερεoφωνική εικόνα σε σχέση με τα Pioneer.Tα οποία εχουν συνήθως μεγάλο ενισχυτή αν κάποιος δεν θέλει να βάλει ξεχωριστό(κακώς!)

Τέλος τα Alpine εχουν καλύτερο ήχο απ'όλα,αλλά σκανδαλωδώς μικρή εγγύηση για την κεφαλή(6μήνες)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στο καινουριοι μου αυτοκινητο εχω βαλει το

Sony Explod Rx-3300 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...Δεν εχει κανει πηδαματακι ουτε μια φορα,και διαβαζει αψογα τα mp3 ακομη και οταν ειναι πολυ φορτωμενο το cd με φακελους και τα σχετικα...

Το πηρα στα 210 ευρω,εβαλα και χειρισμο απο αποσταση και ετσι πληρωσα αλλα 40 ευρω...Ειναι πολυ τιμια προταση και την συνιστω ανεπιφυλακτα...

 

Θα σου δειξω μια φωτο του απο οταν το ειχα στο Fiat μου λιγες μερες πριν το πουλησω...

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/19469/257628/0/F10.jpg

 

Θα σου δωσω κι αλλες αν θες εντος των επομενων ημερων οταν θα τις εχω προχειρες :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος BASSstarlet (24 Ιούλ. 2004 , 13:32)

 

Επίσης έχει το πιο βολικό σύστημα χειρισμού από απόσταση,το γνωστό STICK.

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/19469/257629/0/Image%28575%29.jpg

 

:) ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Μια και ψάχνομαι και γω αυτή την εποχή είπα να αναστήσω αυτό το thread. Από ότι βλέπω στην αγορά παίζουν αρκετές συμπαθητικές προτάσεις γύρω στα 200Ε, αυτό μου γυάλισε εμένα , οπότε να προσθέσω μια ερωτησούλα.

 

Προορίζεται για Astra προηγούμενο μοντέλο.

Γίνεται να χρησιμοποιηθεί και η οθόνη του αυτοκινήτου για απεικόνιση πληροφοριών? (έστω και με χειροποίητες πατέντες, το χέρι μας πιάνει... ;) )

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν απο κανα μηνα πηρα αυτο:

http://www.kalogeropoulos.gr/Pics/Products/MEDIUM/M_2288.JPG

μιας και το προηγουμενο εκανε φτερα...! Ειναι φανταστικο και δεν εχω κανενα μα κανενα προβλημα!! Φανταστικο και το reading-speed system αναμεσα στα κομματια... Πολυ γρηγορο!

Link to comment
Share on other sites

Re ti komlex einai auto pou exoun oloi me ti sony? Egw exw sto amaxi pigh sony edw kai 4 xronia 2 x-plod enisxites 2 6x9 x-plod 2 sub woofer 900watt ti kathena xplod kai edw kai 4 xronia douleuei roloi oute ena parapono den mporo na katalabo epeidei einai sxetika ftina paei na pei oti den einai kai kala?

Oi texnikoi ti perimenete na poulisoun SONY? Oti exoun se stok tha poulisoun epeidei ta SONY poulane poli ta kakologoune mbas kai se poulisoun tpt allo! tespa SONY RULLEZZZ!!!!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Το ρητο που λεει "οτι πληρωνεις, παιρνεις" το εχεις ακουσει??? Εγω παντως το πιστευω και το ακολουθω κατα γραμμα... Το προηγουμενο ηχοσυστημα που ειχα στο αμαξι ηταν της SONY!! Στην αρχη το επελεξα κυριως λογο ονοματος της SONY αλλα δυστυχως μετα το μετανιωσα...!! :o Πολυ κακη αντικραδασμικη προστασια, προβληματα με τα Cd-R (γραμμενα με 2x ταχυτητα) και καποια μικρα προβληματακια με τα κουμπακια του! Kenwood Rulezzz...! :cool: Εγω αυτο καταλαβα και τελικα ψιλοχαρηκα που μου το ζουλαραν τελικα...
Link to comment
Share on other sites

Egw pantos eimai apolita ikanopoiimenos apo tin SONY antikradasmikh prostasia?

Mipws re paideia peirate montela twn 100e??? Kathe etairia bgazei kai kala bgazei kai skarta!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ήρθε η ώρα που μάλλον κι εγώ ενδιαφέρομαι να αγοράσω κάτι αντίστοιχο...

 

Είμαι μεταξύ των εξής μοντέλων:

 

PIONEER - DEH-P3600MP @ 199 €

JVC - KD- G501R @ 191 €

JVC - KD-G401 @ 146 €

KENWOOD - KDC-M4524G @ 189 €

KENWOOD - KDC-W4527G @ 179 €

 

Έχετε προσωπική εμπειρία για κάποιο από αυτά? Ποιο θα προτείνατε??? Προσωπικά "κλίνω" περισσότερο προς το Pioneer και το Kenwood 4524...

Thanx in advance!

:)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το Pioneer 3630....θα το αλλαξω και συντομα ομως...δεν εχει κουμπι att/mute,το περιστροφικο κουμπι εντασης δεν βολευει και δεν εχει remote.....απο αυτα που εχεις πιο πανω θα επαιρνα ενα απο τα kenwood

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος exmanos ( 6 Οκτ. 2004 , 14:16)

 

Εγω εχω το Pioneer 3630....θα το αλλαξω και συντομα ομως...δεν εχει κουμπι att/mute,το περιστροφικο κουμπι εντασης δεν βολευει και δεν εχει remote.....απο αυτα που εχεις πιο πανω θα επαιρνα ενα απο τα kenwood

 

 

 

Όταν λες ότι δε σε βολεύει το περιστροφικό κουμπί, εννοείς γενικά ή το συγκεκριμένο??? Έχει καλή αίσθηση σε ότι αφορά το συνδυασμό περιστροφής και αλλαγής της έντασης?

(...sorry για το πρήξιμο..) :o

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...