Jump to content

Ηχοσύστημα αυτοκινήτου: Τι προτείνετε; (RadioCD/MP3/DVD)


stavrosbiologos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου εγω πηγα και πηρα οπως ξερεις το KENWOOD - KDC-W4527G μετα απο προσωπικη παροτρυνση του βασικου αντιπροσωπου της Kenwood στην Βορεια Ελλαδα που τυγχανει να ειναι και παιδικος φιλος του πατερα μου...!! Ειναι ολα τα λεφτα!!! Απολυτα ευχαριστημενος απο λειτουργικη αποψη αλλα εχω μεινει αφωνος ακομα και απο την εμφανιση του...! Πολυ γρηγορη εναλλαγη αναμεσα στους φακελους και τα τραγουδια και φανταστικη αντικραδασμικη προστασια!! Το συστηνω ανεπιφυλακτα.... :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος seventh_heaven ( 6 Οκτ. 2004 , 23:31)

 

Όταν λες ότι δε σε βολεύει το περιστροφικό κουμπί, εννοείς γενικά ή το συγκεκριμένο??? Έχει καλή αίσθηση σε ότι αφορά το συνδυασμό περιστροφής και αλλαγής της έντασης?

(...sorry για το πρήξιμο..) :o

 

 

Πιο πρηξιμο καλε :p .....κοιτα δεν εχω δοκιμασει αλλο με περιστροφικο κουμπι αλλα η αισθηση που ρωτας δεν ειναι και οτι καλυτερο.......Βεβαια αυτο που σου λεω ειναι καθαρα προσωπικη αποψη και εμενα δεν με βολευει κιολας λογω θεσεως του player (χαμηλα μπροστα απο το λευγιε)....ενα αλλο επισης ειναι οτι οταν εχεις τραγουδια σε variable bit rates αργει να φορτωσει το cd και οταν το εχεις στο random δεν δειχνει τον χρονο του τραγουδιου....κατι αλλο που ειναι σπαστικο(βεβαια δεν ξερω κατα ποσο υαπρχει στα αλλα μοντελα αλλων εταιρειων) ειναι οτι αν θελεις να ακουσεις π.χ. το κομματι 35 θα πρεπει να πατας ενα-ενα μεχρι να φτασεις στο 35 :mad: ...Αυτα....

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το jvc ειμαι απολυτα ευχαριστημενος (να πω την αληθεια δεν το περιμενα)! Πολυ καλο το περιστροφικο, πολυ καλη αποδοση και ο κοκκινος φωτισμος ολα τα λεφτα, ταιριαζει με το πολακι μου!
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι τόσο εντός θέματος λόγω της τιμής του ( :p ) μήπως έχει δοκιμάσει κανείς σας το SONY - CDX-M1000TF να μας πει τις εντυπώσεις του;

Το έχω βάλει στο μάτι :D

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

2 μειονεκτηματα.....1)ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ.....2)The Front Panel is not removable

 

...κοινως....ελατε να το κλεψετε :p

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεγα να βάλω στο αυτοκίνητό μου το JVC KD-G401. Ρώτησα σε κατάστημα της περιοχής μου και μου ειπαν ότι έχει εγγύηση 2 χρόνια από την αντιπροσωπεία. Στο site h**p://www.kalogeropoulos.gr στο ίδιο προιόν αναφέρεται εγγύηση 1 έτους. Έτσι μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με τον ίδιο τον κ.Καλογερόπουλο μου είπε ότι η εγγύηση είναι από το κατάστημά του (και όχι από την αντιπροσωπεία) γιατί τα κάνει από μόνος του εισαγωγή. Λέτε να παίζει κανένα πρόβλημα? Σε μηχανήματα άλλων εταιριών π.χ. Pioneer έχει εγγύηση για 2 χρόνια από την αντιπροσωπεία. Να ανησυχώ?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

Τελικά κατέληξα στο Pioneer 3600 κυρίως λόγω εμφάνισης (σε σύγκριση με το Kenwood) και της εγγύησης 2 ετών από την επίσημη αντιπροσωπεία (Κλώτσας)...

Το JVC το είχα απορρίψει γιατί η τιμή που ανέφερα πιο πάνω συνοδευόταν από μονοετή εγγύηση, ενώ τα άλλα δύο, από διετή...

Προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένος τόσο με τις λειτουργίες όσο και με την απόδοση... Ελπίζω να μην το μετανιώσω... :)

 

ΥΓ. Η αγορά τοποθέτηση έγινε στο CarAudioSecurity στο Μαρούσι και ο κύριος Στυλιανίδης ήταν εξυπηρετικότατος! :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος seventh_heaven ( 9 Οκτ. 2004 , 12:52)

 

Παίδες σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

Τελικά κατέληξα στο Pioneer 3600 κυρίως λόγω εμφάνισης (σε σύγκριση με το Kenwood) και της εγγύησης 2 ετών από την επίσημη αντιπροσωπεία (Κλώτσας)...

Το JVC το είχα απορρίψει γιατί η τιμή που ανέφερα πιο πάνω συνοδευόταν από μονοετή εγγύηση, ενώ τα άλλα δύο, από διετή...

Προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένος τόσο με τις λειτουργίες όσο και με την απόδοση... Ελπίζω να μην το μετανιώσω... :)

 

ΥΓ. Η αγορά τοποθέτηση έγινε στο CarAudioSecurity στο Μαρούσι και ο κύριος Στυλιανίδης ήταν εξυπηρετικότατος! :)

 

Καλορίζικο και καλά ακούσματα! :) ;)

Δυνατά εννοείται! :up:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος seventh_heaven ( 9 Οκτ. 2004 , 12:52)

 

Παίδες σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

Τελικά κατέληξα στο Pioneer 3600 κυρίως λόγω εμφάνισης (σε σύγκριση με το Kenwood) και της εγγύησης 2 ετών από την επίσημη αντιπροσωπεία (Κλώτσας)...

Το JVC το είχα απορρίψει γιατί η τιμή που ανέφερα πιο πάνω συνοδευόταν από μονοετή εγγύηση, ενώ τα άλλα δύο, από διετή...

Προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένος τόσο με τις λειτουργίες όσο και με την απόδοση... Ελπίζω να μην το μετανιώσω... :)

 

ΥΓ. Η αγορά τοποθέτηση έγινε στο CarAudioSecurity στο Μαρούσι και ο κύριος Στυλιανίδης ήταν εξυπηρετικότατος! :)

 

 

καλορίζικο...πόσο το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfa 156 ( 9 Οκτ. 2004 , 15:23)

 

καλορίζικο...πόσο το πήρες?

 

 

180 € τελική τιμή με εγκατάσταση... Χρειάστηκε να δώσουμε και άλλα 15 € για μια νέα φύσα, επειδή η εργοστασιακή δεν έκανε...

Ύστερα από την έρευνα αγοράς που έκανα τόσο στο ίντερνετ όσο και στα μαγαζιά της περιοχής που μένω, ήταν μακράν το φθηνότερο... :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Thanks! :)

Δεν έχω καθόλου vbr mp3, οπότε δε μπορώ να σου απαντήσω.... :(

Ίσως ξέρει ο exmanos, Καθώς έχει (προς το παρόν :p) το ίδιο με το δικό μου, με διαφορετικό φωτισμό όμως... :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ego exo JVC mp3/cd player me 2 15intsa subwoofer, 2 obal kai 4 fonis. 3 enisxytes sony kai parapoly BBAASSOO!!!! mia kalh epilogh einai to KENWOOD. DEn se parotryno na pareis san to diko mou JCV giati to phra 790euro
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfa 156 ( 9 Οκτ. 2004 , 18:25)

 

καλορίζικο λοιπόν και καλά ακούσματα

τα vbr mp3 τα παίζει καλά?

 

 

Οταν το cd εχει κομματια vbr αργει να το φορτωσει και καμμια 2 φορες μου εχει κολλησει :mad:

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδες την βοηθεια σας... :rolleyes:

Μεχρι τωρα ειχα το Sony CDX-M 600R με το active black panel.Το ειχα παρει το 2000 , 122.000 δρχ.Πριν λιγο διαστημα μου παρουσιαζε προβλημα στο ραδιο και τελικα μετα απο επισκεψη και στην αντιπροσωπεια αλλα και σε αλλο μαγαζι,ολοι μου ειπαν οτι εχει προβλημα το tuner και θελει 80-100ε για επισκευη.Σκεφτομουν να τα δωσω και να το φτιαξω ωσπου βρηκα καποιον που το αγοραζει οπως ειναι με 100ε.. :worry: Τι να κανω να το δωσω ή οχι;Με προβληματιζει που δεν παιζει mp3...

 

Τεσπα καταληγω να παρω καινουργιο,γυρω στα 200ε.Μεταξυ των JVC - KD-G401,KENWOOD - KDC-W4527,SONY - CDX-R3300,JVC - KD- G501R και PIONEER - DEH-P3630MP ποιο προτεινετε;Ξερω το Pioneer εχει τα καλυτερα χαρακτηριστικα απ'ολα αλλα δεν μου αρεσει και τοσο απο εμφανιση αν και αυτο ειναι δευτερευων.. :!:

Link to comment
Share on other sites

Πουλα το και πανε κατ'ευθειαν για την αγορα του Kenwood!!! Οτι και να πω ειναι λιγο... Σου μιλαει ενας υπερ-ευχαριστημενος ιδιοκτητης του...! Για οτι απορια εχεις απλα ρωτα... ;)
Link to comment
Share on other sites

Που λετε ημουν προχτες στο Practiker για αλλο λογο,οποτε κανω μια βολτα και απο το τμημα των αξεσουαρ αυτοκινητου,βλεπω το Pioneer DEH-P3630MP σε λειτουργια,μ'αρεσε και λεω αυτο θα παρω.Ερχομαι σπιτι να κανω μια μικρη ερευνα και τελικα πεφτω στο http://www.caraudiosecurity.gr οπου βλεπω να εχει σε προσφορα το Pioneer DEH-P5630P τελικη τιμη 240ε :confused:

Ε πηγα σημερα το πρωι και το εβαλα :p

Απολυτα ικανοποιημενος μεχρι στιγμης και ελπιζω να παραμεινω ετσι.Εγγυηση απο οτι μου ειπε και ο κ.Στυλιανίδης δινεται μονο 1 χρονου.2 χρονια δινει η Intersys η οποια ομως δεν ειναι επισημη αντιπροσωπεια της pioneer,τωρα πως γινεται αυτο θα σας γελασω.. :rolleyes:

 

Υ.Γ. Κατι δεν παει καλα σε αυτη την πρωτευουσα :confused: ,εκανα 1 ωρα να παω απο Πειραια-Μαρουσι να βαλω το μηχανημα και να ξαναγυρισω Πειραια,και εκανα αλλη 1 ωρα μεχρι να βρω να παρκαρω.. :blink: :worry: :(

Link to comment
Share on other sites

Γεια.Εμένα με ενδιαφέρει το JVC - KD-G401 λόγω της τιμής του αλλά θέλω σίγουρα να υποστηρίζει folders!Υπάρχει κάποιος που να το έχει πάρει και να γνωρίζει αν υποστηρίζει folders???
Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Xairetw k egw!

Eimai k egw se anazhthsh phghs...Skopeyw na dwsw to polu 300E. De me endiaferei idiaitera h marka, apla thelw na exei kalh antikradasmikh prostasia, as opsontai oi...poiotikoi dromoi mas, de thelw kathe ligo kai ligaki na phdaei to CD.

Apo oti parathrhsa, h syzhthsh peristrefetai gyrw apo orismena sygkekrimena modela. Ayta loipon ta modela pou anaferetai, pws ta pane apo... anoxh se lakoubes, samarakia, kai ta sxetika pou (dystyxws) einai anapofeykta?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης (12 Νοέ. 2004 , 01:34)

 

και PIONEER - DEH-P3630MP

 

 

εγώ αυτό έβαλα και είμαι ΥΠΕΡ του δέοντος ευχαριστημένος.

Υπάρχει και σε 3 διαφορετικα χρώματα νομίζω για να διαλέξεις πιο πηγαίνει με το πίνακα σου.

 

:)

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (11 Δεκ. 2004 , 03:40)

 

Υπάρχει και σε 3 διαφορετικα χρώματα νομίζω για να διαλέξεις πιο πηγαίνει με το πίνακα σου.

 

:)

 

 

Διαλεξα.. αλλο ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...