Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αρθρο ανεβηκε και εδω μετα το ειδα...

 

Κακο αν τελικα αληθευει και αγορασει η google την htc

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

Άμα αληθεύει μεγάλη πίκρα...

 

The power of the 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Aν αληθευει, επιτελους.

 

H HTC απλα απεδειξε οτι δεν μπορει, με πανακριβα τηλεφωνα μακρυα απο αυτο που θελει ο κοσμος, με λιγες πωλησεις.

 

Ηρθε η ωρα για αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Aν αληθευει, επιτελους.

 

H HTC απλα απεδειξε οτι δεν μπορει, με πανακριβα τηλεφωνα μακρυα απο αυτο που θελει ο κοσμος, με λιγες πωλησεις.

 

Ηρθε η ωρα για αλλαγη.

 

Ο ταφος της ηρθε....αργησε να βαλει μυαλο απο οτι φαινεται..το θεμα μου ειναι η υποστηριξη στο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Αν τα HTC είναι πανάκριβα, τα Galaxy & iPhone τι είναι ?

 

Συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια.

 

Τα Galaxy τουλαχιστον εχουν και μια οθοναρα απανω, εχουν και amoled, εχουν και edge.

Τα iphone εχουν επεξεργα;σταρα, πανγρηγορη εσωτερικη και υποστηριξη 4 χρονια.

 

Τα HTC τι εχουν; Ουτε καν τον καλο ηχο που ειχαν παλια δεν εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια.

 

Τα Galaxy τουλαχιστον εχουν και μια οθοναρα απανω, εχουν και amoled, εχουν και edge.

Τα iphone εχουν επεξεργα;σταρα, πανγρηγορη εσωτερικη και υποστηριξη 4 χρονια.

 

Τα HTC τι εχουν; Ουτε καν τον καλο ηχο που ειχαν παλια δεν εχουν.

 

Πάντως καλύτερο ήχο από τα galaxy, αυτό είναι βέβαιο ;) Και καλή κάμερα (την καλύτερη σύμφωνα με dxo mark) και το software πάει σφαίρα συγκριτικά με τα υπόλοιπα

Link to comment
Share on other sites

Συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια.

 

Τα Galaxy τουλαχιστον εχουν και μια οθοναρα απανω, εχουν και amoled, εχουν και edge.

Τα iphone εχουν επεξεργα;σταρα, πανγρηγορη εσωτερικη και υποστηριξη 4 χρονια.

 

Τα HTC τι εχουν; Ουτε καν τον καλο ηχο που ειχαν παλια δεν εχουν.

 

Και καλύτερη ποιότητα κατασκευής έχουν και καλύτερη φωτογραφική μηχανή έχουν και όσο και αν έχουν χαλάσει τον ήχο τους (σύμφωνα με την γνώμη σου) ακόμη είναι καλύτερος και πιο ωραίο σχεδιασμό έχουν και βέβαια έχουν το sense το οποίο τα κάνει να ξεχωρίζουν...αυτό που δεν έχουν και δίνουν δικαίωμα είναι τμήμα MARKETING, αν είχαν marketing σίγουρα τα γραπτά σου θα αφορούσαν άλλη εταιρεία.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια.

 

Τα Galaxy τουλαχιστον εχουν και μια οθοναρα απανω, εχουν και amoled, εχουν και edge.

Τα iphone εχουν επεξεργα;σταρα, πανγρηγορη εσωτερικη και υποστηριξη 4 χρονια.

 

Τα HTC τι εχουν; Ουτε καν τον καλο ηχο που ειχαν παλια δεν εχουν.

 

ΛΟΛ.

 

Για αρχή, η Amoled ναι μεν έχει πολύ καλό μαύρο και μεγάλο contrast, όμως... επειδή είμαι φωτογράφος και κρίνω λίγο καλύτερα από τον phone enthusiast... στα IRE 10-20-30 καίνε shadow details οι οθόνες των galaxy.

Το edge... καλό marketing. Έχει κάποια χρηστικότητα που δεν το ξέρω ? ( μάλλον ναι, το να πατάς καταλάθως keystrokes στο keyboard ).

 

iPhone... για δες σε παρακαλώ το speedtest που κάνει ο ινδός στο youtube δίπλα δίπλα iPhone 7 & u11... νομίζω πως στο 90% των test τον ήπιε κανονικότατα το iPhone.

 

Δεν έχουν καλό ήχο τα HTC ? LOL.

 

Εντάξει, να είσαι biased, αλλά το μάμησες.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την εμπειρία μου, μιας και μου έτυχε το περιστατικό χθες... Ειμε ακόμα διακοπές και όπως ειμε αραχτός στη ξαπλώστρα στη παραλία μου γλιστράει και μου πέφτει μέσα στο κουβά με το νερό με τα παγάκια που είχα όλο.!

Φυσικα δεν έμεινε πάνω από μερικά δευτερόλεπτα μέσα στο νερό, το βγάζω και ξεκινάω το στεγνομα.. Αποτέλεσμα ήταν, να δουλεύουν όλα κανόνικα εκτός... Από το κάτω ηχείο, όταν διαπίστωσα ότι βάζοντας οτιδήποτε ήχου να παίζει αυτό βραχνιαζε σα να έχει σπάσει το ηχείο ειδικά στα μπάσα!

Τελικά μετα από 3 με 4 ώρες το ηχείο έπαιζε όλο και καλύτερα, ειδικά όταν το φορτισα σχεδόν επανήλθε, την επομένη μέρα ήταν μια χαρά, δούλευε κανονικά.

Απο ότι κατάλαβα βάζοντας το στη φόρτιση, η μπαταρία ζεσταίνει όλο το κινητό και αυτό μαλον βόηθησε στο ποιο γρήγορο στέγνωμα στο ηχείο.

Εδώ να πω κάτι όσο αφορά τη πτώση κινητού μέσα σε νερού και ειδικά σε αυτά που δεν έχουν ip67 η ip68, βλέπω πολλούς να κάνουν αυτό .... Όλοι μα όλοι το φυσάνε Από παντού.. Το θεωρώ λάθος και είναι ότι χειρότερο... Φυσώντας σπρώχνουμε το Νερό που υπάρχει μέσα... Ακόμα ποιο μέσα.. Εγώ ακριβώς κάνω το... Αντίστροφο, όπου έχει τρύπα προσπάθω να ρούφηξω το νερό πρως τα έξω...τεσπα πα αυτό που θέλω να πω είναι ότι η ip67 δουλεύει ευτυχώς :heat::heat::heat::heat::heat::heat::heat: κανονικά..

Αυτό με το ηχείο γενικά πρέπει να συμβαίνει σε ολα τα κινητά πανω κάτω που έχουν την συγκεκριμένη πιστοποίηση. Εχω ακούσει πολλα Sony (εταιρεία ππυ χρησιμοποιεί κατο χρόνια αδιαβραχοποιηση) να συμβαίνει το ηχείο να νομίζεις πως τα τιναξε αλλα μετα επανέρχεται. Υπάρχει και η μέθοδος πάντα που το βουτάς στο ρύζι φυσικά :p

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ηχείο γενικά πρέπει να συμβαίνει σε ολα τα κινητά πανω κάτω που έχουν την συγκεκριμένη πιστοποίηση. Εχω ακούσει πολλα Sony (εταιρεία ππυ χρησιμοποιεί κατο χρόνια αδιαβραχοποιηση) να συμβαίνει το ηχείο να νομίζεις πως τα τιναξε αλλα μετα επανέρχεται. Υπάρχει και η μέθοδος πάντα που το βουτάς στο ρύζι φυσικά :p

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λόγω του νερού που εισχωρεί, οι μεμβράνες των ηχείων δεν μπορούν να πάλλονται, ώστε να παράξουν ήχο. Όταν το νερό φεύγει ή στεγνώνει, η ελαστικότητα των ηχείων επανέρχεται. Δεν είναι πρόβλημα, ούτε κάτι παράδοξο, φυσικό φαινόμενο είναι. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια.

 

Τα Galaxy τουλαχιστον εχουν και μια οθοναρα απανω, εχουν και amoled, εχουν και edge.

Τα iphone εχουν επεξεργα;σταρα, πανγρηγορη εσωτερικη και υποστηριξη 4 χρονια.

 

Τα HTC τι εχουν; Ουτε καν τον καλο ηχο που ειχαν παλια δεν εχουν.

 

Kαλα μην παιρνεις πολλη φορα γιατι τα galaxy εκτος απο οθοναρα (που οντως εχουν) εχουν και θεματακια στο ρολλαρισμα, οταν το U11 φετος παει αεροπορια. Επισης ακομα κι αν δεν εχουν πλεον τα htc τα ηχεια του παρελθοντος, παραμενουν καλυτερα των galaxy. Για να μη μιλησω για την καμερα, οπου πλεον η htc εφτασε και ξεπερασε τη samsung φετος.

 

 

Επισης τα iPhone εχουν 4 χρονια υποστηριξη, αλλα παιρνοντας το update της 4ης χρονιας η εμπειρια χρησης ειναι κακιστη απο το lag.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Hello hello.

 

Κανένα νέο από κάποιον που δοκίμασε tempered glass που καθισαν καλά εν τέλει; :)

Link to comment
Share on other sites

Mπήκα και εγω επιτελους στην παρεα του HTC U11, ένα κινητό που το ειχα στο μυαλο μου απο τη μερα που εμφανιστηκε!

Εχω τη μεγαλη εκδοση σε μπλε χρωμα.

Πρωτες εντυπωσεις, εκληκτικό.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Hello hello.

 

Κανένα νέο από κάποιον που δοκίμασε tempered glass που καθισαν καλά εν τέλει; :)

 

Εγω προσωπικα το εχω αφησει λιγο το θεμα..οταν παρω θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Hello hello.

 

Κανένα νέο από κάποιον που δοκίμασε tempered glass που καθισαν καλά εν τέλει; :)

 

Καλημέρα, έχεις δίκιο ξέχασα να ενημερώσω. Λοιπόν παρέλαβα και φοράω αυτό: http://www.ebay.com/itm/2Pcs-9H-Tempered-Glass-Skin-Screen-Protector-Protective-Film-Guard-For-HTC/112262434231?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=412850439757&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

το οποίο σε συνδυασμό με τη θήκη Spigen Liquid Crystal είναι SUPER.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mπήκα και εγω επιτελους στην παρεα του HTC U11, ένα κινητό που το ειχα στο μυαλο μου απο τη μερα που εμφανιστηκε!

Εχω τη μεγαλη εκδοση σε μπλε χρωμα.

Πρωτες εντυπωσεις, εκληκτικό.

 

Καλημέρα, είμαι σίγουρος πως θα το καταευχαριστηθείς. Καλορίζικο και μόνο καλά νέα :)

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Mπήκα και εγω επιτελους στην παρεα του HTC U11, ένα κινητό που το ειχα στο μυαλο μου απο τη μερα που εμφανιστηκε!

Εχω τη μεγαλη εκδοση σε μπλε χρωμα.

Πρωτες εντυπωσεις, εκληκτικό.

 

Καλορίζικο! Να το χαρείς :)

 

Καλημέρα, έχεις δίκιο ξέχασα να ενημερώσω. Λοιπόν παρέλαβα και φοράω αυτό: http://www.ebay.com/itm/2Pcs-9H-Tempered-Glass-Skin-Screen-Protector-Protective-Film-Guard-For-HTC/112262434231?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=412850439757&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Ενδιαφέρον. Σε πόσες μέρες σου ήρθε; Κανα 20ήμερο; Παίζει να το τραβήξεις μια φωτο να το δούμε τοποθετημένο χωρίς θήκη; :rolleyes: Μην το παραγγείλω και το περιμένω άδικα... :happy:

 

Edit: το παράγγειλα. είμαι 1.99$ φτωχότερος. Αλλά πες κι εσύ.

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Να το χαρείς :)

 

 

 

Ενδιαφέρον. Σε πόσες μέρες σου ήρθε; Κανα 20ήμερο; Παίζει να το τραβήξεις μια φωτο να το δούμε τοποθετημένο χωρίς θήκη; :rolleyes: Μην το παραγγείλω και το περιμένω άδικα... :happy:

 

Edit: το παράγγειλα. είμαι 1.99$ φτωχότερος. Αλλά πες κι εσύ.

 

χαχαχαχα άντε με το καλό να παραλάβεις (ελπίζω να μη το σταματήσει το τελωνείο :p:p:p), περίπου μήνα έκανε να έρθει.

 

Δε με αφήνει να σηκώσω φωτός...θα δοκιμάσω από το σπίτι.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Hello hello.

 

Κανένα νέο από κάποιον που δοκίμασε tempered glass που καθισαν καλά εν τέλει; :)

 

Hello, έχω βάλει και εγώ ένα λινκ και φώτο μερικές σελίδες πίσω, μαζί με θήκη rugged armor. Όλα καλά μέχρι τώρα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

ευρωπαικη συσκευη σε καλη τιμη ,απο που μπορουμε να βρουμε παιδια?

εδω στο skroutz εχουν ξεφυγει οι τιμες

Link to comment
Share on other sites

Amazon.

Έχει και όλα τα χρώματα διαθέσιμα.

Η dual sim version είναι φυσικά.

https://www.amazon.de/dp/B0725GZ3SW?smid=A3JWKAKR8XB7XF&linkCode=df0&creative=22494&creativeASIN=B071YZXG8H&childASIN=B071YZXG8H&tag=geizhalspre03-21&th=1&language=en_GB

 

Στο ιταλικό αντίστοιχα σε sliver ακόμα καλύτερη τιμή από το γερμανικό στα 610 όπου μεταφράζεται περίπου στα 635 αν βάλουμε μεταφορικά μέσα και την μετατροπή ΦΠΑ στο ελληνικό 24%

Απλά η παραπάνω τιμή είναι για prime member,κάνε εγγραφή σε prime member που είναι δωρεάν για 1 μήνα ,αγόρασε τη συσκευή και μετά ξεγράφεσε προτού παρέλθει ο μήνας και δεν θα χρεώθεις τίποτα παραπάνω.

 

https://www.amazon.it/HTC-Smartphone-5-5-Dual-Argento/dp/B0719BNT5S/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1505372641&sr=8-1&keywords=htc+u11+dual+sim

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι unbranded πάντα όταν πουλάει το ίδιο το Amazon.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κάποιος αν τελικά μπορούμε να μεταφέρουμε τις εφαρμογές από την εσωτερική μνήμη στην sd?
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...