Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου αποκλειετε να μην σε ικανοποιησει......

εχω παρει ολη την σειρα Μ7 8 9 10

ειναι το καλυτερο απο ολα που εχει βγαλει με διαφορα....οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου

 

απ ότι φαίνεται όλοι htcακίδες πήγαν σε u11 γιατί όλα τα υπόλοιπά θέματά νέκρωσαν:shifty:

 

χεχε, ασε και περιμενα να ερθει αυριο και μου γραφει οτι υπηρξε προβλημα και θα παει για παρασκευη ή δευτερα. Τελος παντων, εντυπωσεις απο εβδομαδα λογικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα, σκεφτομαι να το χτυπησω μιας και θα δωσω σ8, τι χρωμα προτεινετε μιας και δεν το εχω δει?

γενικα ειμαι αναμεσα σε ασημι και μαυρο, αλλα το μαυρο φοβαμαι μηπως ειναι πιο πλαστικο απο το ασημι που δειχνει μεταλλο. απο μπροστα ειναι ιδια και σασι αλλαζει μονο?

 

Νίκο , @ Nikos_Mpl γιατί το δίνεις το S8 + ??

Το βαρέθηκες ? Είναι κάτι που δεν σε ικανοποιεί ??

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Νίκο , @ Nikos_Mpl γιατί το δίνεις το S8 + ??

Το βαρέθηκες ? Είναι κάτι που δεν σε ικανοποιεί ??

Το βαρέθηκε, αυτό είναι το χειρότερο χαρακτηριστικό του Android για μένα, σου ****** το μυαλό, και μπαίνεις στο παιχνίδι πειράματος και αλλαγής τηλεφώνων χωρίς λόγο πολλές φορές

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βαρέθηκε, αυτό είναι το χειρότερο χαρακτηριστικό του Android για μένα, σου ****** το μυαλό, και μπαίνεις στο παιχνίδι πειράματος και αλλαγής τηλεφώνων χωρίς λόγο πολλές φορές

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

Καλό ! :) Αλήθεια είναι αυτό , αλλά το μικρόβιο της αλλαγής το είχα και εγώ όταν είμουν με κύρια συσκευή το 6s .. Απλά φοβόμουν το Android.. Τωρα που είδα ότι η υλοποίηση είναι πλέον σε εξαιρετικά επίπεδα , σκέφτομαι την επόμενη συσκευή .. S8 + ή κάποιο Huawei ( p10 / Mate 10 ) , ίσως και HTC 11 ..

 

P.S : Και απο την άλλη , τι έχουμε ?? Το μονότονο ios ?? Το μόνο που μπορείς να αλλάξεις είναι Wallpaper...

Γνωρίζεις ότι δεν είμαι iphone hater , αλλά η αλήθεια να λέγεται ..:)

Edited by Montoya_f1
Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σε φαση απεξάρτησης από το iOS, γουστάρω τα iPhone, αλλά το ακριβαίνουν επικίνδυνα το σπορ γενικά, με ακριβά αναλώσιμα και εγγύηση της πλάκας που πρέπει να μαλώσεις για να στην αναγνωρίσουν πέρα του έτους. Τίμιο P10 λοιπόν με 3 χρόνια εγγύηση και όλα καλά προς το παρών :) Εγώ πάντως προτείνω στο φίλο Νίκο να μη το πάρει το 11ρι, δε θα του κάτσει καλά σε σχέση με το S8,

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Νίκο , @ Nikos_Mpl γιατί το δίνεις το S8 + ??

Το βαρέθηκες ? Είναι κάτι που δεν σε ικανοποιεί ??

 

Το βαρέθηκε, αυτό είναι το χειρότερο χαρακτηριστικό του Android για μένα, σου ****** το μυαλό, και μπαίνεις στο παιχνίδι πειράματος και αλλαγής τηλεφώνων χωρίς λόγο πολλές φορές

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

Καλό ! :) Αλήθεια είναι αυτό , αλλά το μικρόβιο της αλλαγής το είχα και εγώ όταν είμουν με κύρια συσκευή το 6s .. Απλά φοβόμουν το Android.. Τωρα που είδα ότι η υλοποίηση είναι πλέον σε εξαιρετικά επίπεδα , σκέφτομαι την επόμενη συσκευή .. S8 + ή κάποιο Huawei ( p10 / Mate 10 ) , ίσως και HTC 11 ..

 

P.S : Και απο την άλλη , τι έχουμε ?? Το μονότονο ios ?? Το μόνο που μπορείς να αλλάξεις είναι Wallpaper...

Γνωρίζεις ότι δεν είμαι iphone hater , αλλά η αλήθεια να λέγεται ..:)

 

Εγώ είμαι σε φαση απεξάρτησης από το iOS, γουστάρω τα iPhone, αλλά το ακριβαίνουν επικίνδυνα το σπορ γενικά, με ακριβά αναλώσιμα και εγγύηση της πλάκας που πρέπει να μαλώσεις για να στην αναγνωρίσουν πέρα του έτους. Τίμιο P10 λοιπόν με 3 χρόνια εγγύηση και όλα καλά προς το παρών :) Εγώ πάντως προτείνω στο φίλο Νίκο να μη το πάρει το 11ρι, δε θα του κάτσει καλά σε σχέση με το S8,

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

παιδες για να μην βγαινουμε off και μιλαμε για αλλες συσκευες, το u11 το πηρα για 2 λογους

1ον γιατι εχω και εγω το μικροβιο της αλλαγης/δοκιμης και οταν κατι ειναι αξιολογο με τρωει να το δω, παλια που εμενα αθηνα μπορει να πηγαινα 2 βολτες με καναν φιλο απο εδω απο το φορουμ μιας και ειναι αρκετα τα παιδια που μιλαμε προσωπικα και βρισκομαστε, να το βλεπαμε μαζι, να καναμε καμια ανταλλαγη ή καμια δοκιμη και να μου περνουσε.

Τωρα εδω που ειμαι δεν βλεπω τιποτα, οποτε αφου μου την εδωσε το πηρα. Τι να χανω 600 ευρω καθε 2 χρονια αγοραζοντας 1 κινητο τι να κανω τραμπες και να τα χανω σιγα σιγα..

Η αληθεια ειναι οτι οταν προκειται να κρατησω καποια συσκευη την παιρνω καινουρια, αλλιως κανω δοκιμες με μεταχειρισμενα. Αρα δεν ειναι οτι δεν με ικανοποιει απαραιτητα καποιο, ειναι οτι θελω να δοκιμασω και τα αλλα.

 

2ον επειδη βλεπω οτι οντως ειναι πολυ καλο στην καμερα, πραγμα σημαντικο για μενα γιατι τραβαω την κορη μου συχνα, θελω να δω συμπεριφορα μες το σπιτι με μετριο φωτισμο, να δω τοπια, να δω βραδυ κτλ, μιας και οσες εχω δει στο αναλογο θεμα ειναι αψογες, αλλα ειναι και απο πολυ καλους χρηστες. Εγω ειμαι του αυτοματου ή της μικρης παρεμβασης για γρηγορο αποτελεσμα.

 

Οσο για το s8 Και τις αλλες συσκευες, οχι δεν το βαρεθηκα ή αν το θεσω αλλιως, αν μπορουσα θα ηθελα να εχω ολα τα κινητα που βγαινουν γιατι νομιζω οτι ολοι μας που ειμαστε εδω σταθεροι εχουμε αυτην την τρελλα...

Επειδη με τα μικρα μπεζελ εχω εθιστει λοιπον, και επειδη θελω και καλη αυτονομια, δηλαδη 2 μερες σε χαλαρη χρηση ή 1 σε σκληρη (πχ να παω εκδρομη, να το λιωσω στην φωτο, να το συνδεσω στην go pro μου που μπορει να την εχω 2 ωρες πανω στο αμαξι να γραφω και να βλεπω στο κινητο και να γυρισω απογευμα να παω και 2 ωρες ποδηλατο και να την παλευει χωρις βοηθηματα :p ) νομιζω οτι u11 δεν ηταν καλυτερο απο s8 plus αλλα δεν ειναι κακο. Θα το δω λοιπον και αν με καλυψει ή δω οτι ειναι αρκετα κοντα ισως το κρατησω παραπανω καιρο. οσο για τα μπεζελ, μπορει να το προσπερασω γιατι εχει την πιο ωραια πλατη που εχω δει σε κινητο, αν και απο κοντα δεν ξερω πως θα ειναι, μπορει να πεφτω εξω, σε αντιθεση με s8 plus Που εχει μετριο σασι ειδικα στο μαυρο.

 

Οταν παραλαβω θα πω εντυπωσεις και ελπιζω να καταφερω να κανω και μια συγκριση με σ8 και iphone 8 Που εχω ευκολα, καθως και Χ αν εχω παραλαβει (περιμενω αρχες νοεμβριου) για οποιον ενδιαφερεται, την οποια θα ανεβασω σε αναλογο θεμα βεβαια και οχι εδω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες για να μην βγαινουμε off και μιλαμε για αλλες συσκευες, το u11 το πηρα για 2 λογους

1ον γιατι εχω και εγω το μικροβιο της αλλαγης/δοκιμης και οταν κατι ειναι αξιολογο με τρωει να το δω

 

Οσο για το s8 Και τις αλλες συσκευες, οχι δεν το βαρεθηκα ή αν το θεσω αλλιως, αν μπορουσα θα ηθελα να εχω ολα τα κινητα που βγαινουν γιατι νομιζω οτι ολοι μας που ειμαστε εδω σταθεροι εχουμε αυτην την τρελλα...

 

Νίκο ,συμφωνώ

Οι περισσοτεροι απο εμας εδω πανω κατω έχουμε το μικρόβιο της αλλαγής..

Και εγώ σχεδόν 5 μήνες με το edge και ψάχνω το επόμενο..

Anyway .. Είδα απο κοντά σήμερα στο golden hall το u11 σε μαύρο χρώμα..

Πάρα πολύ καλή συσκευή , σε διαστάσεις ίδιο σε μήκος με το edge είναι , η αίσθησή μου είναι ότι είναι πολύ καλύτερο ( σε κράτημα ) στο χέρι σε σχέση με το edge.

Κατά τα άλλα είναι πραγματικά πύραυλος .. Τρομερά γρήγορη συσκευή , είναι και το sense πλεον σχεδον stock android..

Για την καμερα , έχουμε δει τα καταπληκτικά δείγματα και στο αντίστοιχο θέμα..

 

Σου εύχομαι με το καλό να το παραλάβεις και καλομίλητο...:)

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Στο solar red αν αλλαξεις battery door cover (καπακι)και του βαλεις μαυρο νομιζω θα πηγαινει πολυ ωραια με το κοκκινο στα πλαινα που εχει.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Νίκο ,συμφωνώ

Οι περισσοτεροι απο εμας εδω πανω κατω έχουμε το μικρόβιο της αλλαγής..

Και εγώ σχεδόν 5 μήνες με το edge και ψάχνω το επόμενο..

Anyway .. Είδα απο κοντά σήμερα στο golden hall το u11 σε μαύρο χρώμα..

Πάρα πολύ καλή συσκευή , σε διαστάσεις ίδιο σε μήκος με το edge είναι , η αίσθησή μου είναι ότι είναι πολύ καλύτερο ( σε κράτημα ) στο χέρι σε σχέση με το edge.

Κατά τα άλλα είναι πραγματικά πύραυλος .. Τρομερά γρήγορη συσκευή , είναι και το sense πλεον σχεδον stock android..

Για την καμερα , έχουμε δει τα καταπληκτικά δείγματα και στο αντίστοιχο θέμα..

 

Σου εύχομαι με το καλό να το παραλάβεις και καλομίλητο...:)

 

ετσι πιστευω και εγω, 2 πραγματα οπως ειπα με εκαναν να μην το σκεφτομαι για αγορα, 1 τα μπεζελ που ισως τελικα να το προσπερασω και 2 η μπαταρια, ολα αυτα σε συνδυασμο με την τιμη του που κρατιεται ψηλα και την ελλειψη υποστηριξης με καλη αντιπροσωπεια οπως εχουν αλλες εταιρειες.

ΑΠο εκει και περα αυριο ερχεται τελικα οποτε το βραδυ θα εχω εικονα, αν και προσωπικα πριν το 10ημερο σπανια μιλαω, γιατι τις πρωτες μερες δεν εχεις απολυτως σωστα δειγματα,ειδικα στη μπαταρια.

Οσο για το sense, αν και η τελευταια εμπειρια μου ηταν το Μ7 σε δικη μου χρηση και ενα Μ9 του κολλητου μου, δεν εχω τρελαθει γιατι ειχε και ελλειψεις σοβαρες.

Θεωρω οτι υπαρχει μια λεπτη ισοροπια αναμεσα στο να ειναι πληρες ενα κινητο σε εφαρμογες/ρυθμισεις/παραμετρουσ μενου, με το να ειναι φτωχο ή παραφορτωμενο. Παλια πχ τα samsung ηταν για κλαμματα, τωρα ειναι βελτιωμενα, η σονυ ηταν για μενα η πιο ισοροπημενη με λιγες ελλειψεις, εδω πηγαινε για εντελως στοκ που δε μαρεσει.

Τελος παντων, αρκετα με τις θεωριες, απο αυριο μιλαμε με πραξεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καμερα και ηχος δεν υπαρχουν απλα.

Ειτε εισαι στο μισο μετρο ειτε 5 μετρα μακρια...ο ηχος ακουγεται το ιδιο.

Δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Καμερα και ηχος δεν υπαρχουν απλα.

Ειτε εισαι στο μισο μετρο ειτε 5 μετρα μακρια...ο ηχος ακουγεται το ιδιο.

Δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα.

 

Καλημέρα, πόσο δίκιο έχεις, φωτογραφίες σα καρτ ποσταλ, δε μιλάμε για ταχύτητα της φωτογραφικής και αυτός ο ήχος, δυνατός και καθαρός :)

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ κάτοχος.

Ακόμα κάμερα δεν έχω δουλέψει αλλά κατά το στήσιμο έχω μια εικόνα. Εξωτερικά είναι πολύ όμορφο κινητό, δείχνει πολύ ποιοτικό και το σασί δείχνει πιο στιβαρό από σ8. Από εκεί και πέρα στα εσωτερικά βλέπω ότι είναι πολύ γρήγορο.

Μου έκανε εντύπωση όταν το έστησα και έβαλα σιμ ( με κλειστό το κινητό) ότι μου έχασε το στήσιμο των αρχικων οθονών όπως τα είχα έτοιμα, δεν ξέρω γιατί. Πάλι καλά που δε ζήτησε restore όπως τα s8.

 

Τώρα δε μου άρεσε ότι είναι τελείως γυμνό, έναν file manager και εφαρμογή συλλογής φωτογραφιών ήθελα δηλαδή καθώς και πιο μεγάλη παραμετροποιηση στην κουρτίνα ειδοποιησεων με πιο πολλές επιλογές, όπως είχα στα άλλα κινητά.

Επίσης ήθελα να μπορώ να αλλάξω τη σειρά των πλήκτρων καθώς βρίσκω πιο πρακτικό να έχεις κοντά το back στον δεξιό αντιχειρα γιατί αυτό δουλεύεις συχνά, τουλάχιστον εγώ. ( βέβαια ένας αριστερός βολεύεται αλλά καλύτερα θα ήταν να μπορείς να τα αλλάξεις).

 

Αυτά μου για αρχή, πιστεύω από αύριο να έχω περισσότερα να πω.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

να συμπληρωσω-ρωτησω επισης 2 θεματα που δεν μπορω να βρω ακρη:

1ον οταν ανοιγω καμερα η φωτεινοτητα παει στο τερμα και δε βρισκω τροπο να τη ριξω, υπαρχει ή ετσι ειναι? γιατι μες το σπιτι με τραβωσε.

2ον, εχοντας απενεργοποιησει το google photos δεν ανοιγει καμια φωτο απο την καμερα κατευθειαν ακομα και αν εχεις βαλει αλλη εφαρμογη προβολης φωτογραφιων, το εχει λυσει κανεις ή υποχρεωτικα τρωμε google photo?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ωχ,το έκανε και το htc10 αυτό.. Είχα βρει μια gallery απο playstore που δούλευε θυμάμαι.

Μετα συνήθισα το Google Photos :)

Δεν έχω τη συσκευή όμως να σε βοηθήσω, είμαι σε 1+5 :)

Link to comment
Share on other sites

Ωχ,το έκανε και το htc10 αυτό.. Είχα βρει μια gallery απο playstore που δούλευε θυμάμαι.

Μετα συνήθισα το Google Photos :)

Δεν έχω τη συσκευή όμως να σε βοηθήσω, είμαι σε 1+5 :)

 

ενταξει αυτο ειναι το λιγοτερο, θα φαμε στη μαπα τη google, Η φωτεινοτητα γιατι πρεπει να δουλευει τοσο ψηλα με την καμερα ανοιχτη? να μην εχεις μπαταρια και να την σπαταλας ασκοπα ?

θα το ψαξω με επανεκινησεις ή καθαρισμο εφαρμογης καμερας μην τυχον ειναι κανα σκαλωμα που εριξα τα παντα σημερα μεσα κλπ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ενταξει αυτο ειναι το λιγοτερο, θα φαμε στη μαπα τη google, Η φωτεινοτητα γιατι πρεπει να δουλευει τοσο ψηλα με την καμερα ανοιχτη? να μην εχεις μπαταρια και να την σπαταλας ασκοπα ?

θα το ψαξω με επανεκινησεις ή καθαρισμο εφαρμογης καμερας μην τυχον ειναι κανα σκαλωμα που εριξα τα παντα σημερα μεσα κλπ.

 

update για την καμερα δεν εχεις?

Link to comment
Share on other sites

2ον, εχοντας απενεργοποιησει το google photos δεν ανοιγει καμια φωτο απο την καμερα κατευθειαν ακομα και αν εχεις βαλει αλλη εφαρμογη προβολης φωτογραφιων, το εχει λυσει κανεις ή υποχρεωτικα τρωμε google photo?

 

 

εγω εχω κατεβασει αλλη εφαρμογη..piktures...βεβαια δεν ανοιγει απευθειας απο την καμερα αλλα το google photos δε μαρεσει καθολου..χιλιες δυο επιλογες για να αποθκευσει την εικονα σε high quality..normal..original...********...μια απλη προβολη θελουμε..

Link to comment
Share on other sites

Quick pic.επρεπε να ριχε το gallery το παλιο.εγω ακομα και broswer samsung χρησιμοποιω
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

update για την καμερα δεν εχεις?

τι εννοεις? γινεται ξεχωριστα?

συνολικα ενημερωση λογισμικου στο κινητο εκανα, εχει καπου αλλου?

ΠΑντως το προβλημα με την φωτεινοτητα εφτιαξε, εκτος αν ειναι οκ λογω χαμηλης μπαταριας.

 

εγω εχω κατεβασει αλλη εφαρμογη..piktures...βεβαια δεν ανοιγει απευθειας απο την καμερα αλλα το google photos δε μαρεσει καθολου..χιλιες δυο επιλογες για να αποθκευσει την εικονα σε high quality..normal..original...********...μια απλη προβολη θελουμε..

 

μονο του πιξελ 2 θελω να δοκιμασω, κατα τα αλλα προτιμω τις μαμα καμερες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

για την προβολη φωτογραφιων εννοω...η εφαρμογη piktures ειναι για προβολη και μονο...το αντιστοιχο του google photos...οχι η καμερα που εχει γινει port....

δοκιμασε το παντως το piktures.αρκετα καλη εφαρμογη..

Link to comment
Share on other sites

να συμπληρωσω-ρωτησω επισης 2 θεματα που δεν μπορω να βρω ακρη:

1ον οταν ανοιγω καμερα η φωτεινοτητα παει στο τερμα και δε βρισκω τροπο να τη ριξω, υπαρχει ή ετσι ειναι? γιατι μες το σπιτι με τραβωσε.

2ον, εχοντας απενεργοποιησει το google photos δεν ανοιγει καμια φωτο απο την καμερα κατευθειαν ακομα και αν εχεις βαλει αλλη εφαρμογη προβολης φωτογραφιων, το εχει λυσει κανεις ή υποχρεωτικα τρωμε google photo?

Στις ρυθμίσεις πάτα να μην είναι η φωτεινότητα στο αυτόματο κ δεν θα έχεις πρόβλημα με την κάμερα

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις πάτα να μην είναι η φωτεινότητα στο αυτόματο κ δεν θα έχεις πρόβλημα με την κάμερα

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

την ειχα στο αυτοματο και παρολα αυτα επαιζε ψηλα. ΜΕ επανεκκινηση εστρωσε. οκ ισως να ηταν καποιο σκαλωματακι, απλα μου εκανε εντυπωση γιατι ημουν μες το σπιτι και φαινοταν η διαφορα οταν ανοιγα καμερα.

 

Τον ηχο στην καμερα που τον εχετε? hi res ή 3d? που ειναι καλυτερα?

 

σημερα θα το τσεκαρω παραπανω και ο,τι αλλο εχω θα το αναφερω. Γενικα ενα app φωτογραφιων που να ανοιγει και απο καμερα υπαρχει? βγαζω δηλαδη μια φωτο και θελω να την δω απευθειας, με το quick pic δεν γινεται, με τα αλλα απο πανω γινεται?

 

Επισης με εχει χαλασει λιγο η ελλειψη θυρας ακουστικων καθως εχω 10 ζευγαρια καλα ακουστικα και πρεπει να εχω ανταπτορα. (τα εχω λογω συσκευων παλιων αλλα τα δουλευω για ομιλια λογω δουλειας και χαλανε καμια φορα, αλλιως ειναι να ξερεις οτι αν χαλασει βαζεις αλλο και αλλιως να ψαχνεις αντιπροσωπεια να σου δωσει καινουρια ή να θες αγορα νεων). αυτα τα πρωτα συμπερασματα μου. Ανυπομονω να δουλεψω καμερα και εφαρμογες οπου δειχνει τις δυνατοτητες του. ΠΡαγματικα αλαγκαριστο.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

θα το δοκιμασω αν ειναι μετα. προς το παρον εσβησα τις google photo γιατι παρολο οτι εκλεισα συγχρονισμο κτλ βγηκε πρωτο σε καταναλωση μπαταριας απο το πρωι και πηρε ποδι, επαθα πλακα ομως....

και κρατησα quick pic.

αυτο δουλευει απο καμερα? θελω να ανοιγει τις φωτο απο καμερα, να μην παιδευομαστε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το quickpic ανοίγει απευθείας από κάμερα τουλάχιστον στο htc 10.

Μονο με viper rom μπορείς να αλλάξεις το default photo app με όποιο θέλεις εσύ...

 

The power of 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...