Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2366mah για 8 ώρες οθόνης η μπαταρία είναι άθλια
Κάτι έκανες λάθος στον υπολογισμό σου, ξαναπροσπαθησε! Το u11 θα είναι ο λόγος να αλλάξεις το 10αρι μονο και μονο για τη μπαταρία, αν και πέρυσι ηταν απ τα καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έκανες λάθος στον υπολογισμό σου, ξαναπροσπαθησε! Το u11 θα είναι ο λόγος να αλλάξεις το 10αρι μονο και μονο για τη μπαταρία, αν και πέρυσι ηταν απ τα καλύτερα

 

δεν έκανα κανέναν υπολογισμό στο screenshot που ανέβασε το γράφει

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

δεν έκανα κανέναν υπολογισμό στο screenshot που ανέβασε το γράφει

 

πως συνδεονται δηλαδη τα mah με τις ωρες οθονης?

ποσα επρεπε να γραφει για να θεωρειτο καλη η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

πως συνδεονται δηλαδη τα mah με τις ωρες οθονης?

ποσα επρεπε να γραφει για να θεωρειτο καλη η μπαταρια?

 

Εδώ μας λέει ότι η οθόνη έφαγε 58% μπαταρίας ή 2366mah με μπαταρία του u11 3000 mah έχει και 10% δηλ από τα 2700mah δεν βγαίνουν τα νούμερα άρα η συσκευή έχει μπει στην πρίζα ή το u11 του έχει μπαταρία σχεδόν 4500 mah τα συμπεράσματα δικά σας

 

Για να χει καλή αυτονομία η συσκευή η οθόνη πρέπει να καταναλώνει πολύ λιγότερα mah ανά ώρα κάπου τα μισά απ αυτά που τρώει η οθόνη του htc

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μας λέει ότι η οθόνη έφαγε 58% μπαταρίας ή 2366mah με μπαταρία του u11 3000 mah έχει και 10% δηλ από τα 2700mah δεν βγαίνουν τα νούμερα άρα η συσκευή έχει μπει στην πρίζα ή το u11 του έχει μπαταρία σχεδόν 4500 mah τα συμπεράσματα δικά σας

 

Για να χει καλή αυτονομία η συσκευή η οθόνη πρέπει να καταναλώνει πολύ λιγότερα mah ανά ώρα κάπου τα μισά απ αυτά που τρώει η οθόνη του htc

 

Μισο λεπτο.,..3000mah ειναι η χωριτικοτητα της μπαταριας.

Εδω στο screenshot γραφει για καταναλωση ενεργειας...το ιδιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ότι γράφει ο φίλος @Ziaba η συσκευή λογικά έχει μπει σε μπριζα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λέτε ανακρίβειες περί μπαταρίας κ η "λογική σας" δεν έχει καμία σχέση με τον υπολογισμό που κάνετε πάρτε ένα μικρό παράδειγμα κ βγάλτε μου την μπαταρία τώρα 5000Mahb00b6d301db67cc8df3d36a9b6357b89.jpg8a1678822a682259d8790ebf22d54a7d.jpg

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα βγαινουν τα νουμερα για 5000ρη μπαταρια.Στο προηγουμενο σου screen δεν βγαινουν.Τιποτα καλυτερο απο να τρολαρεις δεν εχεις να κανεις ε;;;;;

 

Sent from my K3Note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καθεσται και ασχολειστε με χρονους οθονης ακομα;

 

Εντελως διαφορετικη καταναλωση εχει καποιος που σερφαρει με chrome σε 4g σε σχεση με αυτον που βλεπει youtube και δεν εχει ποτε ανοιξει 4g και παιζει με τα settings διπλα στο wifi router του.

 

 

Ο ενας θα βγαλει 3 ωρες και ο αλλος 7 με το ιδιο κινητο, ιδιο software και ιδιες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέλαβα χθες την Spigen Rugged Armor, απλά εξαιρετική, έχει πολύ καλή εφαρμογή και σε σχέση με την Spigen Liquid Crystal, είναι πιο λεπτή δε προσθέτει ιδιαίτερο όγκο και σου δίνει την αίσθηση πως κρατάς το κινητό χωρίς θήκη.

Βέβαια η Spigen Liquid Crystal νομίζω πως δίνει μια λίγο καλύτερη αίσθηση ασφάλειας (είναι πιο παχιά).

Στο μαύρο χρώμα που είναι το δικό μου τηλ. η Spigen Rugged Armor ταιριάζει απόλυτα, δείχνει σα μια αρμονική προέκταση του τηλ.

 

Να πω την αλήθεια σκέφτομαι να πουλήσω την Liquid Crystal.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αναμένω το τηλέφωνο να φτάσει στα χέρια μου στις επόμενες μέρες και ήθελα απλά να ρωτήσω αν έχετε καμία πρόταση για φορτιστή.

 

Δεν μπορώ να βρω τον original της HTC πουθενά.

 

Υπάρχει κάπου που μπορώ να τον βρω, ή να αγοράσω κάποιον άλλο φορτιστή και αν ναι ποιον;

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αναμένω το τηλέφωνο να φτάσει στα χέρια μου στις επόμενες μέρες και ήθελα απλά να ρωτήσω αν έχετε καμία πρόταση για φορτιστή.

 

Δεν μπορώ να βρω τον original της HTC πουθενά.

 

Υπάρχει κάπου που μπορώ να τον βρω, ή να αγοράσω κάποιον άλλο φορτιστή και αν ναι ποιον;

 

 

Χαίρεται, όταν λες περιμένεις το κινητό να φτάσει στα χέρια σου, τι εννοείς? Γιατί το κουτί περιλαμβάνει φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Θα το παραλάβω αύριο. Το ξέρω ότι έχει φορτιστή, αλλά θέλω να έχω έναν στο σπίτι, έναν στη δουλειά και άλλον ένα για να παίρνω μαζί μου.

Απλά δεν ξέρω ποιο φορτιστή να αγοράσω και από που.

Θα προτιμούσα τον original της HTC, αλλά αν δεν βρω αναγκαστικά θα πάω σε άλλης μάρκας, απλά θα ήθελα συμβουλέςαν κάποιος έχει ήδη προμηθευτεί κάποιας μάρκας και υποστηρίζει κανονικά quick charge 3 κλπ...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θα το παραλάβω αύριο. Το ξέρω ότι έχει φορτιστή, αλλά θέλω να έχω έναν στο σπίτι, έναν στη δουλειά και άλλον ένα για να παίρνω μαζί μου.

Απλά δεν ξέρω ποιο φορτιστή να αγοράσω και από που.

Θα προτιμούσα τον original της HTC, αλλά αν δεν βρω αναγκαστικά θα πάω σε άλλης μάρκας, απλά θα ήθελα συμβουλέςαν κάποιος έχει ήδη προμηθευτεί κάποιας μάρκας και υποστηρίζει κανονικά quick charge 3 κλπ...

Aukey/Anker και είσαι κομπλέ.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πτώση χθες το βράδυ. Έφυγε απ την τσέπη, το είχα σε θήκη. Πάνω δεξιά γωνία που το κάλυπτε η θήκη έγινε θρύψαλλα. Αν δεν είχε τη θήκη τίποτα δε θα πάθαινε είμαι σίγουρος.

Κακή η θήκη του πακέτου με λίγα λόγια.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα....βαλτου μια spigen να ησυχασεις..
Θα πάρω ναι αλλά το κακο έγινε δυστυχώς. Εχω και το άλλο θεματακι με την μπαταρία εν τω μεταξύ, ξενέρωσα.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παντως μου βγαζει συνηθως 5+ ωρες οθονη με μικτη χρηση wifi/δικτυο.

Στις καλές ημερες πιανει και 6 ωρες

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 6 ώρες συνήθως. Αλλά έχω το θεμα με τη φόρτιση. Ελπίζω σε αντικατάσταση.2e55a18aa75e8643eccdb25d65454664.jpg

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω ναι αλλά το κακο έγινε δυστυχώς. Εχω και το άλλο θεματακι με την μπαταρία εν τω μεταξύ, ξενέρωσα.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι θεμα εχεις με την μπαταρια?

Πφφφ νομιζα οτι δεν πειραχτηκε η οθονη...ατυχια..

Link to comment
Share on other sites

Τι θεμα εχεις με την μπαταρια?

Πφφφ νομιζα οτι δεν πειραχτηκε η οθονη...ατυχια..

Σταματάει η φόρτιση στο 99% και μόλις το βγάλω πέφτει πολύ γρήγορα. Αν πάει 100% όμως τότε έχω φοβερή αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

και μενα σταματαει στο 99%....φαντασου εγω το αφηνω ολη νυχτα και ειναι και κλειστο..μια φορα μου ετυχε να ειναι και στο 98%..

αλλα δε το θεωρω προλβημα γιατι η αυτονομια του ειναι παρα πολυ καλη...2 μερες μου βγαζει συνεχεια...μια φορα ετυχε να παει 100%..το εχουν και αλλοι χρηστες εδω μεσα εκτος απο εμας τους 2?

Link to comment
Share on other sites

και μενα σταματαει στο 99%....φαντασου εγω το αφηνω ολη νυχτα και ειναι και κλειστο..μια φορα μου ετυχε να ειναι και στο 98%..

αλλα δε το θεωρω προλβημα γιατι η αυτονομια του ειναι παρα πολυ καλη...2 μερες μου βγαζει συνεχεια...μια φορα ετυχε να παει 100%..το εχουν και αλλοι χρηστες εδω μεσα εκτος απο εμας τους 2?

Δεν είναι ότι δε πάει 100 το πρόβλημα. Η γρήγορη αποφόρτιση είναι το θέμα. Σε μια ώρα χάνει 50% κι αν το βάλω να φορτίσει δε πάει πάνω από 50. Πρέπει να το κλείνω και να βάζω βγάζω το καλώδιο μέχρι να πέσει στο πραγματικό ποσοστό και να ξεκινήσει η φόρτιση.

Όταν όμως πάει 100% η μπαταρία κρατάει πολύ.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Finn μεγαλη ατυχία με την οθόνη σου.

Γενικως πάντως εχω ξενερωσει με τη μοδα γυαλί παντου, εχουν γινει ψευτικα τα κινητά εντελώς.

Με τη παραμικρή πτωση η ζημια ειναι αναποφευκτη.

Γιαυτο δεν αποχωρίζομαι το τανκ μου ακομα :p :p

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...