Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε το quickpic ανοίγει απευθείας από κάμερα τουλάχιστον στο htc 10.

Μονο με viper rom μπορείς να αλλάξεις το default photo app με όποιο θέλεις εσύ...

 

The power of 10

 

ναι γιαυτο λεω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να ανοιγει, μηπως για καποιο λογο παιζουν μονο ορισμενες. Αλλιως θα βαλω google αλλα δεν ξερω τι ειναι χειροτερο, να βγαζεις μια φωτο και να μην μπορεις να τη δεις ή να εχεις μια εφαρμογη να σου ρουφαει μπαταρια (εκτος αν ηταν σκαλωμα και πεφτει μετα). Ειχε παει στο 12% χρησης, πρωτη με διαφορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

Τον ηχο στην καμερα που τον εχετε? hi res ή 3d? που ειναι καλυτερα?

 

ναι γιαυτο λεω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να ανοιγει, μηπως για καποιο λογο παιζουν μονο ορισμενες. Αλλιως θα βαλω google αλλα δεν ξερω τι ειναι χειροτερο, να βγαζεις μια φωτο και να μην μπορεις να τη δεις ή να εχεις μια εφαρμογη να σου ρουφαει μπαταρια (εκτος αν ηταν σκαλωμα και πεφτει μετα). Ειχε παει στο 12% χρησης, πρωτη με διαφορα.

 

Νίκο καλορίζικο :)

Τον ήχο τον έχω στο 3D, νομίζω καλύτερος αλλά η διαφορά δε φαίνεται σε όλα τα video.

Σχετικά με τις φωτό, η εφαρμογή που πρότεινε ο φίλος ο ernesto μια χαρά λειτουργεί στο άνοιγμα των φωτό (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως την εγκατέστησα) αλλά η εφαρμογή της φωτογραφικής ΔΕΝ ανοίγει τις φωτό με αυτή. Από εκεί και πέρα και πάντα χωρίς να ξέρω πόσο χρησιμοποιείς μέσα στην μέρα την φωτογραφική η πόσο βλέπεις τις φωτό σε εμένα η εφαρμογή της Google δε μου τρώει τόση ενέργεια.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

 

Μήπως έχεις το "μαμά" apk για τη μουσική?

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Νίκο καλορίζικο :)

Τον ήχο τον έχω στο 3D, νομίζω καλύτερος αλλά η διαφορά δε φαίνεται σε όλα τα video.

Σχετικά με τις φωτό, η εφαρμογή που πρότεινε ο φίλος ο ernesto μια χαρά λειτουργεί στο άνοιγμα των φωτό (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως την εγκατέστησα) αλλά η εφαρμογή της φωτογραφικής ΔΕΝ ανοίγει τις φωτό με αυτή. Από εκεί και πέρα και πάντα χωρίς να ξέρω πόσο χρησιμοποιείς μέσα στην μέρα την φωτογραφική η πόσο βλέπεις τις φωτό σε εμένα η εφαρμογή της Google δε μου τρώει τόση ενέργεια.

 

σε ευχαριστω φιλε μου!

Αμα δεν ανοιγει θα αφησω την quick pic που την ξερω χρονια. οσο για την εφαρμογη της google, το βραδυ εβαλα το κινητο να φορτισει και το ανοιξα το πρωι γεματο και ετοιμο στημενο. Το μονο που εκανα ηταν να βγαλω 10 φωτο και να τις δω απο καμερα, και λιγο που ανοιξα την εφαρμογη για να σιγουρευτω οτι δεν συγχρονιζει κατι κτλ. Ισως να ετυχε να ειχε τετοια καταναλωση, θα το ξανα δω, απλα επειδη επεσε στο 98% μεσα σε 5 λεπτα στην αρχη, τα συνδυασα και λεω να δεις που αυτο φταιει.

 

Τελος παντων, παει και αυτο, μενω με την google Πια αφου δεν υπαρχει αλλος τροπος, καθως ναι θελω να βλεπω τι τραβηξα επι τοπου, οχι να πηγαινω εκτος καμερας και συλλογη, ειδικα οταν τραβαω την κορη μου ή μια παρεα κτλ που θες μια καλη στο αυτοματο και γρηγορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και η εφαρμογή camera roll την εχω στο 10 και ανοιγει απο καμερα

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

Σκέφτομαι να πάρω την συσκευή

Βλέπω σε αγγελίες ότι πολλοί το δίνουν λίγων ημερών

Γιατί γίνεται αυτό; Υποτίθεται είναι από τις top συσκευές φέτος έπρεπε οι περισσότεροι να είναι ευχαριστημένοι

Από μπαταρία πως πηγαίνει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

Σκέφτομαι να πάρω την συσκευή

Βλέπω σε αγγελίες ότι πολλοί το δίνουν λίγων ημερών

Γιατί γίνεται αυτό; Υποτίθεται είναι από τις top συσκευές φέτος έπρεπε οι περισσότεροι να είναι ευχαριστημένοι

Από μπαταρία πως πηγαίνει;

 

με προλαβες. επειδη και το δινω και τεσταρα μπαταρια, θα σου απαντησω.

Καταρχας δηλωνω ακρως εντυπωσιασμενος απο τη μπαταρια:

37917380721_c287488285_c.jpgU11 battery by Nikos Bletas, on Flickr

24066367468_f0771a6934_c.jpgU11 battery by Nikos Bletas, on Flickr

37917379281_2ae3cabfde_c.jpgU11 battery by Nikos Bletas, on Flickr

26141605169_1f2d545517_c.jpgU11 battery by Nikos Bletas, on Flickr

 

στις 2 μερες χρησης, βραδυ κλειστο βεβαια αλλα θα το δοκιμασω και ανοιχτο να δω ποσο χανει, εβγαλε και τις 2 μερες ανετα, με 5,5 ωρες χρησης και σχεδον 1,5 κλησεων, με πολλη χρηση καμερας καθως ημουν σε παιδικο παρτυ και το λυσσαξα, και με 4G με κακο σημα απο τις 7 μεχρι τις 11 και χρηση εκτος wifi τη μιση μερα περιπου χθες. Επισης ειχα συνδεδεμενο και ρολοι gear S3 την 1η μερα.Χθες δεν το εβαλα για να ειμαι σιγουρος οτι θα βγαλει τη μερα.

Για μενα ειναι πολυ καλη επιδοση για 3000 μπαταρια και χωρις amoled οθονη.

 

Τωρα ο λογος που το δινω εγω ειναι γιατι δε με βολευει στην καθημερινοτητα σε συνθηκες δουλειας, που ειναι ενα κομματι σημαντικο ,περα απο καμερες κτλ.

Τι δε με βολευει? εχω παντου Handsfree για να μιλαω απο εκει, αμαξι,μηχανη,γραφειο, σπιτι, πρωτα και να ξεχνουσα απο το σπιτι να το παρω ειχα τα εναλλακτικα, τωρα πρεπει να εχω μονιμως το δικο του μονο.

2ον για να τερματισεις μια κληση σου ζηταει να κρατας πατημενο το κουμπι του Handsfree, στις 50 κλησεις τη μερα μου τη σπαει αυτο, ολα τα αλλα κινητα απλο πατημα ζητανε.

3ον για απαντηση/αποριψη κλησης θελει απλο ταπ, δεν σερνεις δαχτυλο. Αποτελεσμα οταν παω να το βγαλω απο τσεπη ειναι οτι παντα εχω πατησει ειτε το ενα ειτε τοαλλο κατα λαθος, πρεπει να το πιανω απο πλαγια, απο σασι με κινδυνο να μου φυγει και επειδη δεχομαι απειρες μικρες κλησεις με ενοχλει.

4ον με τις περισσοτερες εφαρμογες gallery δεν ανοιγουν οι φωτο απο καμερα, και αναγκοαζομαι να εχω 2 εφαρμογες ,και τις photo της google και την quick pic, αλλα δεν βρισκω τροπο να μου δειχνει ολες μαζι με χρονικη σειρα και οχι μονο μεσα απο φακελους ή αλμπουμ. Ετσι, αν θελω να δω τις πιο προσφατες απο οποιαδηποτε πηγη (whatsapp Κτλ) ψαχνω φακελους.

5ον ο dialer δεν εχει απευθιας αναζητηση οπως και ο καταλογος, αλλα πρεπει να πατας το μεγεθυντικο φακο καθε φορα.

6ον δεν εχει file manager και επρεπε να βαλω εξτρα.

7ον η κουρτινα ειδοποιησεων δεν εχει τοσο πολλες συντομευσεις εφαρμογων οπως ειχα σε αλλες συσκευες που εριχνες απειρα πραγματα εκει . εδω εχει τα πολυ βασικα.

8ον τα μπεζελ που οταν εχεις δοκιμασει πολυ πιο μικρα σε χαλανε τα πιο μεγαλα.

9ον υπαρχουν και αλλα μικροπραγματα που τωρα δε μου ερχονται, θα τα βαλω αν θελεις γιατι οταν τα συναντω μου ερχονται.

Edit : για να μην νομίζει κανείς ότι έτσι προσθέτω θέματα, πχ η σειρά των πλήκτρων κάτω που το πίσω είναι αριστερά πάλι δεν βολεύει. Προσωπικά το "back" το δουλεύω πολύ περισσότερο από το άλλο πλήκτρο και θα ήθελα να είναι εύκολα προσιτό στον αντιχειρα,που οι περισσότεροι το κρατάμε με το δεξί χέρι. Δεν ξέρω για εσάς, εμένα δεν είναι μόνο η συνήθεια σε πολλά από αυτά αλλά και η πρακτικοτητα.

Έκανα edit απλά γιατί δε θέλω να νομίζει κάποιος ότι μιλάω γενικά.

 

Οσο για καμερα, οντως φαινεται πολυ καλη αλλα με φωτεινες πηγες πρεπει μονιμως να ριχνεις εκθεση μιας και το ταπ πανω στην πηγη δεν φτανει παντα. Επισης, ακομα και να ριξεις εκθεση σκοτεινιαζει πολυ η εικονα, λογω σχετικα μικρου dynamic range μαλλον και αυτο για μενα ειναι ενα θεμα. Δηλαδη στις φωτο που ανεβασα στην καφετερια, στη μια εχει σκοτεινιασει τα παντα και εχει βγει ωραια, αλλα δνε βλεπεις τιποτα, ενω στην αλλη καιει πιο πολυ πηγες και ειναι πιο φωτεινη, οποτε ειναι ενα θεματακι αυτο.

 

Επισης βλεπω λιγο shutter lag, οχι σαν G6, αλλα οσο το δουλευω οπως πχ χθες στο παιδικο παρτυ μες το σπιτι, δεν ειχε αυτο το ακαριαιο που επαιρνα απο σ8, αλλα δεν ηταν αργο.

 

Ξερω θα μου πειτε τα πιο πολλα φτιαχνονται με μια εξτρα εφαρμογη, και οντως τα εχω λυσει αλλα οπως λεω καθε φορα, τοσο στοκ δε μαρεσει, προτιμω να τα εχει απο την αρχη μερικα πραγματα και να δουλεουν πολυ καλυτερα.

Απο εκει και περα το βασικο που με κουραζει ειναι το θεμα με κλησεις, και δεν μπαινω στην διαδικασια να το μονταρω κτλ. Ειναι θεμα προτιμησεων του καθενος, εγω θελω να ανοιγω κινητο, να στηνω σε 1 ωρα και να το δουλευω. αυτο δεν το καταφερα εδω.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άψογη η μπαταρία:blink:

Μωρέ μπράβο δεν τον είχα ικανό τον Ταϊβανέζο για τέτοια καλά αποτελέσματα:X

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άψογη η μπαταρία:blink:

Μωρέ μπράβο δεν τον είχα ικανό τον Ταϊβανέζο για τέτοια καλά αποτελέσματα:X

 

αλεξ, δεν ειναι πολυ κατω σπο s8 plus, πραγματικα αριστη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αλεξ, δεν ειναι πολυ κατω σπο s8 plus, πραγματικα αριστη.

 

Καλημέρα και, σίγουρα δε λαγκάρει σα το S8 ;)

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και, σίγουρα δε λαγκάρει σα το S8 ;)

 

καλα μην το δενεις...

μου εχει κανει reload στην αρχικη οθονη στα εικονιδια που δεν μου το εχει κανει το σ8, οπως και στον chrome κτλ.

Εκει που ειδα διαφορα ειναι στο σεταρισμα, πχ στις εφαρμογες που εμπαινα και εκανα απενεργοποιηση ή διαγραφη, γινοταν πολυ ομαλα και γρηγορα, αντιθετα το σ8 σκαλωνε μολις πατουσα απενεργοποιηση.

Αλλα προσωπικα αυτο δεν το βλεπω προβλημα, για κατι που το κανεις μια φορα. Στο μενου και στο ρολαρισμα δεν εχω λαγκ σε κανενα. τωρα αν ανοιγει τον κατολογο κανα κλασμα πιο γρηγορα, παλι δε μου λεει κατι. Ουσιαστικα αν βγαλεις το εφε του ανοιγματος απο τις επιλογες για προγραμματιστες στο σ8, και το πας απο 1 στο 0,5 ή αν το κλεισεις, ερχονται στα ιδια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

με προλαβες. επειδη και το δινω και τεσταρα μπαταρια, θα σου απαντησω.

Καταρχας δηλωνω ακρως εντυπωσιασμενος απο τη μπαταρια:

37917380721_c287488285_c.jpgU11 battery by Nikos Bletas, on Flickr

24066367468_f0771a6934_c.jpgU11 battery by Nikos Bletas, on Flickr

37917379281_2ae3cabfde_c.jpgU11 battery by Nikos Bletas, on Flickr

26141605169_1f2d545517_c.jpgU11 battery by Nikos Bletas, on Flickr

 

στις 2 μερες χρησης, βραδυ κλειστο βεβαια αλλα θα το δοκιμασω και ανοιχτο να δω ποσο χανει, εβγαλε και τις 2 μερες ανετα, με 5,5 ωρες χρησης και σχεδον 1,5 κλησεων, με πολλη χρηση καμερας καθως ημουν σε παιδικο παρτυ και το λυσσαξα, και με 4G με κακο σημα απο τις 7 μεχρι τις 11 και χρηση εκτος wifi τη μιση μερα περιπου χθες. Επισης ειχα συνδεδεμενο και ρολοι gear S3 την 1η μερα.Χθες δεν το εβαλα για να ειμαι σιγουρος οτι θα βγαλει τη μερα.

Για μενα ειναι πολυ καλη επιδοση για 3000 μπαταρια και χωρις amoled οθονη.

 

Τωρα ο λογος που το δινω εγω ειναι γιατι δε με βολευει στην καθημερινοτητα σε συνθηκες δουλειας, που ειναι ενα κομματι σημαντικο ,περα απο καμερες κτλ.

Τι δε με βολευει? εχω παντου Handsfree για να μιλαω απο εκει, αμαξι,μηχανη,γραφειο, σπιτι, πρωτα και να ξεχνουσα απο το σπιτι να το παρω ειχα τα εναλλακτικα, τωρα πρεπει να εχω μονιμως το δικο του μονο.

2ον για να τερματισεις μια κληση σου ζηταει να κρατας πατημενο το κουμπι του Handsfree, στις 50 κλησεις τη μερα μου τη σπαει αυτο, ολα τα αλλα κινητα απλο πατημα ζητανε.

3ον για απαντηση/αποριψη κλησης θελει απλο ταπ, δεν σερνεις δαχτυλο. Αποτελεσμα οταν παω να το βγαλω απο τσεπη ειναι οτι παντα εχω πατησει ειτε το ενα ειτε τοαλλο κατα λαθος, πρεπει να το πιανω απο πλαγια, απο σασι με κινδυνο να μου φυγει και επειδη δεχομαι απειρες μικρες κλησεις με ενοχλει.

4ον με τις περισσοτερες εφαρμογες gallery δεν ανοιγουν οι φωτο απο καμερα, και αναγκοαζομαι να εχω 2 εφαρμογες ,και τις photo της google και την quick pic, αλλα δεν βρισκω τροπο να μου δειχνει ολες μαζι με χρονικη σειρα και οχι μονο μεσα απο φακελους ή αλμπουμ. Ετσι, αν θελω να δω τις πιο προσφατες απο οποιαδηποτε πηγη (whatsapp Κτλ) ψαχνω φακελους.

5ον ο dialer δεν εχει απευθιας αναζητηση οπως και ο καταλογος, αλλα πρεπει να πατας το μεγεθυντικο φακο καθε φορα.

6ον δεν εχει file manager και επρεπε να βαλω εξτρα.

7ον η κουρτινα ειδοποιησεων δεν εχει τοσο πολλες συντομευσεις εφαρμογων οπως ειχα σε αλλες συσκευες που εριχνες απειρα πραγματα εκει . εδω εχει τα πολυ βασικα.

8ον τα μπεζελ που οταν εχεις δοκιμασει πολυ πιο μικρα σε χαλανε τα πιο μεγαλα.

9ον υπαρχουν και αλλα μικροπραγματα που τωρα δε μου ερχονται, θα τα βαλω αν θελεις γιατι οταν τα συναντω μου ερχονται.

 

Οσο για καμερα, οντως φαινεται πολυ καλη αλλα με φωτεινες πηγες πρεπει μονιμως να ριχνεις εκθεση μιας και το ταπ πανω στην πηγη δεν φτανει παντα. Επισης, ακομα και να ριξεις εκθεση σκοτεινιαζει πολυ η εικονα, λογω σχετικα μικρου dynamic range μαλλον και αυτο για μενα ειναι ενα θεμα. Δηλαδη στις φωτο που ανεβασα στην καφετερια, στη μια εχει σκοτεινιασει τα παντα και εχει βγει ωραια, αλλα δνε βλεπεις τιποτα, ενω στην αλλη καιει πιο πολυ πηγες και ειναι πιο φωτεινη, οποτε ειναι ενα θεματακι αυτο.

 

Επισης βλεπω λιγο shutter lag, οχι σαν G6, αλλα οσο το δουλευω οπως πχ χθες στο παιδικο παρτυ μες το σπιτι, δεν ειχε αυτο το ακαριαιο που επαιρνα απο σ8, αλλα δεν ηταν αργο.

 

Ξερω θα μου πειτε τα πιο πολλα φτιαχνονται με μια εξτρα εφαρμογη, και οντως τα εχω λυσει αλλα οπως λεω καθε φορα, τοσο στοκ δε μαρεσει, προτιμω να τα εχει απο την αρχη μερικα πραγματα και να δουλεουν πολυ καλυτερα.

Απο εκει και περα το βασικο που με κουραζει ειναι το θεμα με κλησεις, και δεν μπαινω στην διαδικασια να το μονταρω κτλ. Ειναι θεμα προτιμησεων του καθενος, εγω θελω να ανοιγω κινητο, να στηνω σε 1 ωρα και να το δουλευω. αυτο δεν το καταφερα εδω.

 

Καλημέρα και πάλι, επειδή στο review σου νομίζω πως δεν ήσουν τόσο “δίκαιος” θα προσπαθήσω να δώσω την δική μου εμπειρία κάτω από κάθε παρατήρησή σου

 

Τωρα ο λογος που το δινω εγω ειναι γιατι δε με βολευει στην καθημερινοτητα σε συνθηκες δουλειας, που ειναι ενα κομματι σημαντικο ,περα απο καμερες κτλ.

 

Τι δε με βολευει? εχω παντου Handsfree για να μιλαω απο εκει, αμαξι,μηχανη,γραφειο, σπιτι, πρωτα και να ξεχνουσα απο το σπιτι να το παρω ειχα τα εναλλακτικα, τωρα πρεπει να εχω μονιμως το δικο του μονο.

Μιας και όπως λες το έχεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ καλωδιωμένο πολύ εύκολα μπορείς να έχεις μόνιμα συνδεδεμένο το ανταπτοράκι του…αν πάλι δε βολεύει???? αυτό υπάρχουν και τα Bluetooth ακουστικά

 

2ον για να τερματισεις μια κληση σου ζηταει να κρατας πατημενο το κουμπι του Handsfree, στις 50 κλησεις τη μερα μου τη σπαει αυτο, ολα τα αλλα κινητα απλο πατημα ζητανε.

Μήπως να ξανασκεφτείς τη λύση του Bluetooth ακουστικού?

 

3ον για απαντηση/αποριψη κλησης θελει απλο ταπ, δεν σερνεις δαχτυλο. Αποτελεσμα οταν παω να το βγαλω απο τσεπη ειναι οτι παντα εχω πατησει ειτε το ενα ειτε τοαλλο κατα λαθος, πρεπει να το πιανω απο πλαγια, απο σασι με κινδυνο να μου φυγει και επειδη δεχομαι απειρες μικρες κλησεις με ενοχλει.

Αν μιλάς για απάντηση κλήσης από την οθόνη, όπως όλα θέλει και αυτό το σύρσιμό του…η αλήθεια είναι πως αυτό με το βγάλσιμο από την τσέπη μου έχει τύχει κι εμένα κάποιες φορές (εξαιρετικά ενοχλητικό) αλλά επειδή συνήθως το έχω συνδεδεμένο με Bluetooth ήταν λίγες οι φορές.

 

4ον με τις περισσοτερες εφαρμογες gallery δεν ανοιγουν οι φωτο απο καμερα, και αναγκοαζομαι να εχω 2 εφαρμογες ,και τις photo της google και την quick pic, αλλα δεν βρισκω τροπο να μου δειχνει ολες μαζι με χρονικη σειρα και οχι μονο μεσα απο φακελους ή αλμπουμ. Ετσι, αν θελω να δω τις πιο προσφατες απο οποιαδηποτε πηγη (whatsapp Κτλ) ψαχνω φακελους.

Δε θα μπορούσε να τα έχει όλα τέλεια :p:p:p

 

5ον ο dialer δεν εχει απευθιας αναζητηση οπως και ο καταλογος, αλλα πρεπει να πατας το μεγεθυντικο φακο καθε φορα.

Ο dialer by default σε πετάει πληκτρολόγηση αναζήτησης…στο τηλ. κατάλογο το θεωρώ λογικό να πατήσεις το πλήκτρο της αναζήτησης

 

6ον δεν εχει file manager και επρεπε να βαλω εξτρα.

Και που το κακό? Ειδικά για κάποιον κάτοχο που δεν είναι “εθισμένος” (με τη καλή έννοια) στην εμπειρία χρήσης του sense, δίνει επιλογές..

 

7ον η κουρτινα ειδοποιησεων δεν εχει τοσο πολλες συντομευσεις εφαρμογων οπως ειχα σε αλλες συσκευες που εριχνες απειρα πραγματα εκει . εδω εχει τα πολυ βασικα.

Μας δίνει 18 επιλογές…συν 3 του edge sense 21 αρκετές…

 

8ον τα μπεζελ που οταν εχεις δοκιμασει πολυ πιο μικρα σε χαλανε τα πιο μεγαλα.

Φαντάζομαι τα πιο μικρά τα έχεις δοκιμάσει και σε άλλες οθόνες 18.5:9 κλπ κλπ εμένα πάλι καθόλου δε με χάλασαν (σημείωσε πως μου αρέσει πολύ και το XZ Premium)

 

9ον υπαρχουν και αλλα μικροπραγματα που τωρα δε μου ερχονται, θα τα βαλω αν θελεις γιατι οταν τα συναντω μου ερχονται.

Από μικροπράγματα άλλο τίποτα, όπως όλα βέβαια σε κάποιους είναι τα Χ και σε κάποιους άλλους είναι τα Υ

 

Οσο για καμερα, οντως φαινεται πολυ καλη αλλα με φωτεινες πηγες πρεπει μονιμως να ριχνεις εκθεση μιας και το ταπ πανω στην πηγη δεν φτανει παντα. Επισης, ακομα και να ριξεις εκθεση σκοτεινιαζει πολυ η εικονα, λογω σχετικα μικρου dynamic range μαλλον και αυτο για μενα ειναι ενα θεμα. Δηλαδη στις φωτο που ανεβασα στην καφετερια, στη μια εχει σκοτεινιασει τα παντα και εχει βγει ωραια, αλλα δνε βλεπεις τιποτα, ενω στην αλλη καιει πιο πολυ πηγες και ειναι πιο φωτεινη, οποτε ειναι ενα θεματακι αυτο.

κατ εμέ τα φωτεινά μέρη είναι η χαρά του φακού, στα σκοτεινά πρέπει να ανεβάσω λίγο το φως από την επιλογή της φωτεινότητας που σου εμφανίζει στη οθόνη (και όχι από τοις ρυθμίσεις)

 

Επισης βλεπω λιγο shutter lag, οχι σαν G6, αλλα οσο το δουλευω οπως πχ χθες στο παιδικο παρτυ μες το σπιτι, δεν ειχε αυτο το ακαριαιο που επαιρνα απο σ8, αλλα δεν ηταν αργο.

Εγώ το Σάββατο που μας πέρασε, ήμουν σε παιδικό πάρτυ, δε διαπίστωσα κανένα πρόβλημα, shutter lag η κάτι άλλο, μετά από 155 φωτογραφίες, οι οποίες ήταν και σε εξωτερικό χώρο με φυσικό φως αλλά και σε κλειστό χώρο με έντονο η με πιο απαλό/σκοτεινό φως (φωτορυθμικά) με το αποτέλεσμα απλά ΥΠΕΡΟΧΟ. Εννοείται πως χρειάζεται ρύθμιση η κάμερα, κατ εμέ όπου δεν έχει πολύ φως, αλλά από την επιλογή που σου δίνει πάνω στην οθόνη.

 

Ξερω θα μου πειτε τα πιο πολλα φτιαχνονται με μια εξτρα εφαρμογη, και οντως τα εχω λυσει αλλα οπως λεω καθε φορα, τοσο στοκ δε μαρεσει, προτιμω να τα εχει απο την αρχη μερικα πραγματα και να δουλεουν πολυ καλυτερα.

Είναι θέμα το πώς και σε τι έχει συνηθίσει ο κάθε ένας από εμάς.

Απο εκει και περα το βασικο που με κουραζει ειναι το θεμα με κλησεις, και δεν μπαινω στην διαδικασια να το μονταρω κτλ. Ειναι θεμα προτιμησεων του καθενος, εγω θελω να ανοιγω κινητο, να στηνω σε 1 ωρα και να το δουλευω. αυτο δεν το καταφερα εδω.

Θα ξαναπώ πως αν συνηθίσουμε σε κάποιο συγκεκριμένο UI χρειάζεται προσπάθεια να πάμε και να μείνουμε σε κάποιο άλλο έστω και καλύτερο

 

Πάντα με καλοπροαίρετη διάθεση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλα μην το δενεις...

μου εχει κανει reload στην αρχικη οθονη στα εικονιδια που δεν μου το εχει κανει το σ8, οπως και στον chrome κτλ.

Εκει που ειδα διαφορα ειναι στο σεταρισμα, πχ στις εφαρμογες που εμπαινα και εκανα απενεργοποιηση ή διαγραφη, γινοταν πολυ ομαλα και γρηγορα, αντιθετα το σ8 σκαλωνε μολις πατουσα απενεργοποιηση.

Αλλα προσωπικα αυτο δεν το βλεπω προβλημα, για κατι που το κανεις μια φορα. Στο μενου και στο ρολαρισμα δεν εχω λαγκ σε κανενα. τωρα αν ανοιγει τον κατολογο κανα κλασμα πιο γρηγορα, παλι δε μου λεει κατι. Ουσιαστικα αν βγαλεις το εφε του ανοιγματος απο τις επιλογες για προγραμματιστες στο σ8, και το πας απο 1 στο 0,5 ή αν το κλεισεις, ερχονται στα ιδια.

 

Σε γενικές γραμμές κουλά κάνουν ΟΛΑ, εγώ δεν έχω φάει reload στα εικονίδια της αρχικής αλλά προχθές έφαγε σκάλωμα και όταν πήγαινα να ανοίξω κάποια φωτό από τον file manager μου άνοιγε ΠΑΝΤΑ την ίδια η οποία ήταν η τελευταία που είχε η εφαρμογή γκαλερί...κουλό :blink:

Edited by eimaiallou
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμαι υπερευχαριστημενος απο τη συσκευη αλλα το πηρα το μαθημα μου με το jack...και σαν πορωμενος με τη μουσικη θελω να παω σε lg v20 ας πουμε...γιαυτο μη κολλας φιλε τασο ...ειδικα στο αλλο φορουμ που μπηκες και ειδες τις αγγελιες εκει ολοι εχουν το μικροβιο της αλλαγης...δεν ειναι οτι το κινητο εχει κατι...ισα ισα ειναι αψογο σχεδον σε ολα του..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι, επειδή στο review σου νομίζω πως δεν ήσουν τόσο “δίκαιος” θα προσπαθήσω να δώσω την δική μου εμπειρία κάτω από κάθε παρατήρησή σου

 

Τωρα ο λογος που το δινω εγω ειναι γιατι δε με βολευει στην καθημερινοτητα σε συνθηκες δουλειας, που ειναι ενα κομματι σημαντικο ,περα απο καμερες κτλ.

 

Τι δε με βολευει? εχω παντου Handsfree για να μιλαω απο εκει, αμαξι,μηχανη,γραφειο, σπιτι, πρωτα και να ξεχνουσα απο το σπιτι να το παρω ειχα τα εναλλακτικα, τωρα πρεπει να εχω μονιμως το δικο του μονο.

Μιας και όπως λες το έχεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ καλωδιωμένο πολύ εύκολα μπορείς να έχεις μόνιμα συνδεδεμένο το ανταπτοράκι του…αν πάλι δε βολεύει???? αυτό υπάρχουν και τα Bluetooth ακουστικά

 

2ον για να τερματισεις μια κληση σου ζηταει να κρατας πατημενο το κουμπι του Handsfree, στις 50 κλησεις τη μερα μου τη σπαει αυτο, ολα τα αλλα κινητα απλο πατημα ζητανε.

Μήπως να ξανασκεφτείς τη λύση του Bluetooth ακουστικού?

 

3ον για απαντηση/αποριψη κλησης θελει απλο ταπ, δεν σερνεις δαχτυλο. Αποτελεσμα οταν παω να το βγαλω απο τσεπη ειναι οτι παντα εχω πατησει ειτε το ενα ειτε τοαλλο κατα λαθος, πρεπει να το πιανω απο πλαγια, απο σασι με κινδυνο να μου φυγει και επειδη δεχομαι απειρες μικρες κλησεις με ενοχλει.

Αν μιλάς για απάντηση κλήσης από την οθόνη, όπως όλα θέλει και αυτό το σύρσιμό του…η αλήθεια είναι πως αυτό με το βγάλσιμο από την τσέπη μου έχει τύχει κι εμένα κάποιες φορές (εξαιρετικά ενοχλητικό) αλλά επειδή συνήθως το έχω συνδεδεμένο με Bluetooth ήταν λίγες οι φορές.

 

4ον με τις περισσοτερες εφαρμογες gallery δεν ανοιγουν οι φωτο απο καμερα, και αναγκοαζομαι να εχω 2 εφαρμογες ,και τις photo της google και την quick pic, αλλα δεν βρισκω τροπο να μου δειχνει ολες μαζι με χρονικη σειρα και οχι μονο μεσα απο φακελους ή αλμπουμ. Ετσι, αν θελω να δω τις πιο προσφατες απο οποιαδηποτε πηγη (whatsapp Κτλ) ψαχνω φακελους.

Δε θα μπορούσε να τα έχει όλα τέλεια :p:p:p

 

5ον ο dialer δεν εχει απευθιας αναζητηση οπως και ο καταλογος, αλλα πρεπει να πατας το μεγεθυντικο φακο καθε φορα.

Ο dialer by default σε πετάει πληκτρολόγηση αναζήτησης…στο τηλ. κατάλογο το θεωρώ λογικό να πατήσεις το πλήκτρο της αναζήτησης

 

6ον δεν εχει file manager και επρεπε να βαλω εξτρα.

Και που το κακό? Ειδικά για κάποιον κάτοχο που δεν είναι “εθισμένος” (με τη καλή έννοια) στην εμπειρία χρήσης του sense, δίνει επιλογές..

 

7ον η κουρτινα ειδοποιησεων δεν εχει τοσο πολλες συντομευσεις εφαρμογων οπως ειχα σε αλλες συσκευες που εριχνες απειρα πραγματα εκει . εδω εχει τα πολυ βασικα.

Μας δίνει 18 επιλογές…συν 3 του edge sense 21 αρκετές…

 

8ον τα μπεζελ που οταν εχεις δοκιμασει πολυ πιο μικρα σε χαλανε τα πιο μεγαλα.

Φαντάζομαι τα πιο μικρά τα έχεις δοκιμάσει και σε άλλες οθόνες 18.5:9 κλπ κλπ εμένα πάλι καθόλου δε με χάλασαν (σημείωσε πως μου αρέσει πολύ και το XZ Premium)

 

9ον υπαρχουν και αλλα μικροπραγματα που τωρα δε μου ερχονται, θα τα βαλω αν θελεις γιατι οταν τα συναντω μου ερχονται.

Από μικροπράγματα άλλο τίποτα, όπως όλα βέβαια σε κάποιους είναι τα Χ και σε κάποιους άλλους είναι τα Υ

 

Οσο για καμερα, οντως φαινεται πολυ καλη αλλα με φωτεινες πηγες πρεπει μονιμως να ριχνεις εκθεση μιας και το ταπ πανω στην πηγη δεν φτανει παντα. Επισης, ακομα και να ριξεις εκθεση σκοτεινιαζει πολυ η εικονα, λογω σχετικα μικρου dynamic range μαλλον και αυτο για μενα ειναι ενα θεμα. Δηλαδη στις φωτο που ανεβασα στην καφετερια, στη μια εχει σκοτεινιασει τα παντα και εχει βγει ωραια, αλλα δνε βλεπεις τιποτα, ενω στην αλλη καιει πιο πολυ πηγες και ειναι πιο φωτεινη, οποτε ειναι ενα θεματακι αυτο.

κατ εμέ τα φωτεινά μέρη είναι η χαρά του φακού, στα σκοτεινά πρέπει να ανεβάσω λίγο το φως από την επιλογή της φωτεινότητας που σου εμφανίζει στη οθόνη (και όχι από τοις ρυθμίσεις)

 

Επισης βλεπω λιγο shutter lag, οχι σαν G6, αλλα οσο το δουλευω οπως πχ χθες στο παιδικο παρτυ μες το σπιτι, δεν ειχε αυτο το ακαριαιο που επαιρνα απο σ8, αλλα δεν ηταν αργο.

Εγώ το Σάββατο που μας πέρασε, ήμουν σε παιδικό πάρτυ, δε διαπίστωσα κανένα πρόβλημα, shutter lag η κάτι άλλο, μετά από 155 φωτογραφίες, οι οποίες ήταν και σε εξωτερικό χώρο με φυσικό φως αλλά και σε κλειστό χώρο με έντονο η με πιο απαλό/σκοτεινό φως (φωτορυθμικά) με το αποτέλεσμα απλά ΥΠΕΡΟΧΟ. Εννοείται πως χρειάζεται ρύθμιση η κάμερα, κατ εμέ όπου δεν έχει πολύ φως, αλλά από την επιλογή που σου δίνει πάνω στην οθόνη.

 

Ξερω θα μου πειτε τα πιο πολλα φτιαχνονται με μια εξτρα εφαρμογη, και οντως τα εχω λυσει αλλα οπως λεω καθε φορα, τοσο στοκ δε μαρεσει, προτιμω να τα εχει απο την αρχη μερικα πραγματα και να δουλεουν πολυ καλυτερα.

Είναι θέμα το πώς και σε τι έχει συνηθίσει ο κάθε ένας από εμάς.

Απο εκει και περα το βασικο που με κουραζει ειναι το θεμα με κλησεις, και δεν μπαινω στην διαδικασια να το μονταρω κτλ. Ειναι θεμα προτιμησεων του καθενος, εγω θελω να ανοιγω κινητο, να στηνω σε 1 ωρα και να το δουλευω. αυτο δεν το καταφερα εδω.

Θα ξαναπώ πως αν συνηθίσουμε σε κάποιο συγκεκριμένο UI χρειάζεται προσπάθεια να πάμε και να μείνουμε σε κάποιο άλλο έστω και καλύτερο

 

Πάντα με καλοπροαίρετη διάθεση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε γενικές γραμμές κουλά κάνουν ΟΛΑ, εγώ δεν έχω φάει reload στα εικονίδια της αρχικής αλλά προχθές έφαγε σκάλωμα και όταν πήγαινα να ανοίξω κάποια φωτό από τον file manager μου άνοιγε ΠΑΝΤΑ την ίδια η οποία ήταν η τελευταία που είχε η εφαρμογή γκαλερί...κουλό :blink:

 

Επειδη λες οτι δεν ημουν δικαιος, θα κανω μια εισαγωγη λεγοντας σου το εξης:

Το υ11 μπορει να εχει τον καλυτερο ηχο που υπαρχει κινητο, σωστα?

Εμενα ομως δε με απασχολει το θεμα ηχος, ουτε για τα ακουστικα ουτε για το ηχειο, οποτε το να μην αναφερθω σε αυτο δε σημαινει οτι ουτε θαβω το υ11 ουτε οτι το κανω επιτηδες επειδη το σ8 εχει μετριο ηχο ας πουμε.

Αρα λοιπον, το να γραψω μια κριτικη, με τα δικα μου κριτηρια και να την εξηγω οσο πιο αναλυτικα μπορω δε σημαινει οτι το κανω για να αδικησω ή επειδη θελω να βγαλω το κινητο κακο, και στενοχωριεμαι οταν καποιος καθεται και ασχολειται μονο και μονο για να αποδειξει οτι διαστρεβλωνω την πραγματικοτητα, λεγοντας μου ανουσια πραγματα.

 

Στα 3 πρωτα λοιπον καταληγεις να παρω ΒΤ.. Ρε φιλε, αν ηθελα θα ειχα. Εχω γεμισει τον κοσμο ομως καλωδια γιατι ετσι θελω. γιατι δε θελω ουτε στο αυτι να εχω συνεχεια την ακτινοβολια, ουτε να κουβαλαω αλλο ενα gadget ουτε να εχω και ρολοι (που το ανεφερα) και handsfree BT, ποσα πια!

Και επειδη οπως ειπα λογω δουλειας μιλαω πολυ, κυριως εισερχομενες, ναι με ενοχλησε τοσο το γεγονος οτι θελει ταπ για απαντηση στην οθονη (ή και για αποριψη) με αποτελεσμα να απορριπτω/απανταω κατα λαθος κλησεις συνεχεια οσο και το γεγονος οτι αν παω καπου με το αμαξι ή αν παω στο γραφειο μου χωρις τα ακουστικα απο το σπιτι, δεν μπορω να συνδεσω τις καβατζες μου εκει.

Και ναι το να κουβαλαω τον ανταπτορα μαζι που δεν ειναι μισο χιλιοστο (εκτος αν δεν τον εχεις δει) ισοδυναμει με το να πρεπει να κουβαλαω συνεχεια τα ακουστικα. Ουτε μπορω να τον εχω καρφωμενο πανω συνεχεια μιας και το βαζω τσεπη και τον φοβαμαι μην σπασει μεσα.

 

ΟΣο για το 4, το αναφερεις αλλα ειναι κατι που με οσα κινητα εχω αλλαξει ποτε δεν ειχα θεμα, ολα ειχαν το αλμπουμ τους, σε ολα τα βλεπες ειτε σε φακελους ειτε χυμα και αυτο διευκολυνει παρα πολυ και σε ολα μπορεις να βλεπεις και μεσα απο την εφαρμογη της καμερας. Και πιστευω συμφωνεις.

 

Το 5ο ειναι ισως θεμα συνηθειας, αλλα με βολευε που σε αλλα κινητα εχει και μια μπαρα αναζητησης απο πανω και βρισκεις κατευθειαν ο,τι θες και πατας πανω στην επαφη και σου ανοιγει αν θες σμσ ή κληση κτλ, ενω εδω πρεπει να κρατησεις πατημενο για ΣΜΣ και να πας με μεγεθυντικο φακο. Δεν το λεω σαν σπουδαιο αλλα ειναι κατι που παρατηρησα και που το δουλευω ολη μερα. το αν υπαρχει λυση με αλλον dialer παιζει, και το λεω και παραπανω, αρα το να δεχθει καποιος ή να το απορριψει σαν αποψη ειναι δικο του θεμα, δεν βγηκα να πω οτι ειναι μαπα το τηλεφωνο.

 

6ο, για τον file manager, γιατι απλα εχουμε γεμισει διαφημισεις απο αυτους που κατεβαζουμε και γιατι με το που εστησα το κινητο ηθελα να χρησιμοποιησω καποια αρχεια της δουλειας μου και δεν μπορουσα να το δω αλλιως. Οταν εχεις εναν καθαρο στοκ, χωρις διαφημισεις ειναι καλυτερο απο αυτους του store Που καποτε ηταν πολυ καλοι αλλα τωρα μας παιδευουν.

 

7ο δε διαφωνω για τις 18 αλλα θα μπορουσε να δινει πιο πολλες οπως ενεργοποιηση/απενεργοποιηση Nfc ή ανοιγμα κλεισιμο 4G που δινει η σονυ και βολευει πολλους. Το edge sense το δουλεψες καθολου?γιατι εγω που εβαλα να ανοιγει η καμερα δεν με βολεψε και πολυ, χωρια οτι νομιζεις οτι θα ανοιξει το κινητο απο την πιεση, ειδικα αυτο που ειναι στεγανο το τελευταιο που θελω ειναι να το "ζουλαω" καθε τρεις και λιγο.

 

8ο αν σου αρεσει το ΧΖp εισαι ανωμαλος :p:lol: . Αστιευομαι, αλλα οκ, ειδικα τα σονυ οπως και τα αι φον, νομιζεις οτι κρατας κινητο δεκαετιας. ΑΠο εκει και περα, το οτι καποιους τους αρεσουν ή τους βολευει να αντεχουν στα πεσιματα (βεβαια δεν βλεπω να ειναι χυμα και να τους πεφτουν ολοι αυτοι που μιλανε για πεσιματα) ειναι υποκειμενικο, οπως και μενα. Οσο για την αναλογια που λες, στις 5,5 που ηταν το s7 edge ηταν ιδια αναλογια, δε με χαλασε που ειχε οθονη απο ακρη σε ακρη, παρολα αυτα εδω δεν ειπα οτι ειναι τραγικη η κατασταση οπως στα σονυ, αλλα σιγουρα θα ηθελα ενα κλικ πιο μαζεμενα πανω κατω κυριως. Γουστα ειναι αυτα και νομιζω οτι μπορω να λεω την αποψη μου, δεν αναγκασα κανεναν να του αρεσουν τα ιδια πραγματα. Εξαλλου το κινητο ειναι πανεμορφο, αλλα παντα υπαρχει το καλυτερο.

 

9ον, το να λεμε τη γνωμη μας για κατι δεν το βρισκω κακο, ειδικα οταν το λεμε οσο πιο σωστα γινεται. Σωστα σημαινει να λεμε ενα λογικο επιχειρημα και οχι με εμπαθεια ή με απολυταρχικο τροπο ή τελος παντων με προκλητικο/οπαδικο τροπο που βλεπουμε συχνα εδω. Ο καθε ενας εχει διαφορετικες αναγκες και προφανως τις καλυπτει με διαφορετικο τροπο.

Εγω ηθελα να δοκιμασω το υ11 για την καμερα του και γιατι εχει πολυ ωραιο σχεδιο ειδικα στην πλατη. Το εκανα, εγγραψα τις εντυπωσεις μου και οσο το κρατησω θα γραφω, παντα σε συγκριση με ο,τι εχω δοκιμασει και δουλεψει μεχρι τωρα. Δεν μπορω να παω να το συγκρινω με το P10 plus πχ που δεν το εχω δουλεψει ποτε ουτε σε βιτρινα.

 

Αυτα απο εμενα και ελπιζω να εγινα κατανοητος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Νίκο, για να μη κουράζουμε άλλο, αν θα ήθελες όντως θα είχες πάρει Bluetooth ακουστικό αλλά εφ’ όσον ήξερες από την αρχή πως το U11 δεν υποστηρίζει jack υποδοχή και το αγόρασες δε νομίζω πως είναι και τόσο "πρέπον/κομψό" από τα αρνητικά 9 points ενός review σου το θέμα αυτό να σου τρώει με τον έναν η τον άλλο τρόπο τα 3. Άλλωστε δε στο έκρυψε κάποιος πριν την αγορά το ήξερες.

Στην απάντηση μιας κλήσης παρατήρησα πως η δική μου συσκευή πάλι δε θέλει tap μα σύρσιμο.

Σου πρότεινα πως από τη στιγμή που είσαι ΜΟΝΙΜΑ καλωδιωμένος να έχεις ΜΟΝΙΜΑ τον αντάπτορα συνδεδεμένο, ίσα ίσα θα σου δίνει πιο πολύ καλώδιο :lol:

Στο 4 μάλλον δε κατάλαβες πνεύμα μου αλλά έκανα χιούμορ…κι εμένα δε μου αρέσει η google εφαρμογή, προτιμούσα την μαμά εφαρμογή της HTC η οποία παίρνω πρωτοβουλία και λέω πως μάλλον ΔΕ θα σε ικανοποιούσε :p

Στο 5 σου είπα πως έχει μπάρα αναζήτησης η οποία εμφανίζεται αμέσως απλά δεν είναι στο επάνω μέρος αλλά στη μέση. Τις επιλογές που θες στις προτείνει όταν πατήσεις πάνω στο εικονίδιο της επαφής.

Στο 6 παίζει ακόμη ο μαμά file manager, ρωτάς και σου δίνουν το ΑΡΚ

Στο 7 είναι σίγουρο πως θα μπορούσε να έχει πολλά πολλά περισσότερα αλλά για ανθρώπους που υποτίθεται πως ψιλοασχολούνται είναι φάουλ να ζητάς πάνω από 18 (δεν συμπεριλαμβάνω το edge sense) επιλογές στη μπάρα εργασιών

Σχετικά με το 8 αυτά είναι γούστα…είναι πανέμορφο το ΧΖΡ απλά με χαλάει το ui της sony

Δεν είπα ούτε υπονόησα πως έκανες η είπες κάτι κακό…για αυτό υπάρχουν τα forum για να μιλάμε και να αντιπαρερχόμστε οι μεν τους δε και εννοείται πως δε σε αντιμετώπισα σαν hater.

 

Κι εγώ ότι σου απάντησα είναι από την μέχρι τώρα εμπειρία χρήσης μου με το U11.

 

Υ.Γ.

Είπα πως σε αυτά που έγραψες δεν ήσουν “δίκαιος”, ΔΕΝ είπα πως δεν ανέφερες τα όσα καλά έχει η συσκευή.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Νίκο, για να μη κουράζουμε άλλο, αν θα ήθελες όντως θα είχες πάρει Bluetooth ακουστικό αλλά εφ’ όσον ήξερες από την αρχή πως το U11 δεν υποστηρίζει jack υποδοχή και το αγόρασες δε νομίζω πως είναι και τόσο "πρέπον/κομψό" από τα αρνητικά 9 points ενός review σου το θέμα αυτό να σου τρώει με τον έναν η τον άλλο τρόπο τα 3. Άλλωστε δε στο έκρυψε κάποιος πριν την αγορά το ήξερες.

Στην απάντηση μιας κλήσης παρατήρησα πως η δική μου συσκευή πάλι δε θέλει tap μα σύρσιμο.

Σου πρότεινα πως από τη στιγμή που είσαι ΜΟΝΙΜΑ καλωδιωμένος να έχεις ΜΟΝΙΜΑ τον αντάπτορα συνδεδεμένο, ίσα ίσα θα σου δίνει πιο πολύ καλώδιο :lol:

Στο 4 μάλλον δε κατάλαβες πνεύμα μου αλλά έκανα χιούμορ…κι εμένα δε μου αρέσει η google εφαρμογή, προτιμούσα την μαμά εφαρμογή της HTC η οποία παίρνω πρωτοβουλία και λέω πως μάλλον ΔΕ θα σε ικανοποιούσε :p

Στο 5 σου είπα πως έχει μπάρα αναζήτησης η οποία εμφανίζεται αμέσως απλά δεν είναι στο επάνω μέρος αλλά στη μέση. Τις επιλογές που θες στις προτείνει όταν πατήσεις πάνω στο εικονίδιο της επαφής.

Στο 6 παίζει ακόμη ο μαμά file manager, ρωτάς και σου δίνουν το ΑΡΚ

Στο 7 είναι σίγουρο πως θα μπορούσε να έχει πολλά πολλά περισσότερα αλλά για ανθρώπους που υποτίθεται πως ψιλοασχολούνται είναι φάουλ να ζητάς πάνω από 18 (δεν συμπεριλαμβάνω το edge sense) επιλογές στη μπάρα εργασιών

Σχετικά με το 8 αυτά είναι γούστα…είναι πανέμορφο το ΧΖΡ απλά με χαλάει το ui της sony

Δεν είπα ούτε υπονόησα πως έκανες η είπες κάτι κακό…για αυτό υπάρχουν τα forum για να μιλάμε και να αντιπαρερχόμστε οι μεν τους δε και εννοείται πως δε σε αντιμετώπισα σαν hater.

 

Κι εγώ ότι σου απάντησα είναι από την μέχρι τώρα εμπειρία χρήσης μου με το U11.

 

Υ.Γ.

Είπα πως σε αυτά που έγραψες δεν ήσουν “δίκαιος”, ΔΕΝ είπα πως δεν ανέφερες τα όσα καλά έχει η συσκευή.

 

φιλε μου, εσυ που εισαι τοσο δικαιος,

μου λες οτι ειμαι αδικος για το jack που το ηξερα, και μου λες οτι εχω γραψει για αυτο 3 προβληματα οταν τα 2 δεν εχουν σχεση με το jack?

Συγγνωμη αλλα διαβαζοντας τις 2 πρωτες σειρες σου καταλαβαινω οτι δε θες να γραψεις την αποψη σου, απλα να μου την πεις επειδη εκανα κριτικη, γιαυτο και δε θα ασχοληθω αλλο μαζι σου.

νασαι καλα

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να ανταλλάξω το Πίξελ μου με το HTC U11 αλλά θέλω να το δω πρώτα , υπάρχει πουθενα κάποιο κατάστημα να το δούμε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να ανταλλάξω το Πίξελ μου με το HTC U11 αλλά θέλω να το δω πρώτα , υπάρχει πουθενα κάποιο κατάστημα να το δούμε?

 

Το φαινόμενο αυτό που σε καταστήματα δεν βλέπεις htc δεν είναι τυχαίο

Και να έχει είναι μόνιμα κλειστά χωρίς μπαταρία

Υποθέτω ότι δεν πληρώνει για διαφήμιση τουλάχιστον στα εδώ καταστήματα η htc

Το htc 10 είχα γυρίσει ανα τον καιρό πολλές φορές και πολλά καταστήματα για να το δω αλλά δεν τα κατάφερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το φαινόμενο αυτό που σε καταστήματα δεν βλέπεις htc δεν είναι τυχαίο

Και να έχει είναι μόνιμα κλειστά χωρίς μπαταρία

Υποθέτω ότι δεν πληρώνει για διαφήμιση τουλάχιστον στα εδώ καταστήματα η htc

Το htc 10 είχα γυρίσει ανα τον καιρό πολλές φορές και πολλά καταστήματα για να το δω αλλά δεν τα κατάφερα

 

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ με το HTC 10...

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι μαγικά γίνονται και εξαφανίζονται, επιλεκτικά, μηνύματα χρηστών;

Θα τα δείξετε και σε εμάς;

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι μαγικά γίνονται και εξαφανίζονται, επιλεκτικά, μηνύματα χρηστών;

Θα τα δείξετε και σε εμάς;

 

Πρέπει να εξαφανίζονται

Επίσης παρολου που εξαφανίζονται κάποια μπορεί να αδικουνε αλλά και οι διαχειριστές δεν είναι ρομπότ για να λειτουργούν 100% σωστά

Ας μην ξεφεύγουμε κι εμείς γι να μην υπάρχει πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εξαφανίζονται

Επίσης παρολου που εξαφανίζονται κάποια μπορεί να αδικουνε αλλά και οι διαχειριστές δεν είναι ρομπότ για να λειτουργούν 100% σωστά

Ας μην ξεφεύγουμε κι εμείς γι να μην υπάρχει πρόβλημα

 

Καλημέρα, καλό θα ήταν τότε να εξαφανίζονται σετάκια και όχι τα μισά ;) ...

Οι περισσότεροι αυτό πιστεύουμε πως τα προκλητικά/ερεστικά εξαφανίζονται και όχι τα κόσμια.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλό θα ήταν τότε να εξαφανίζονται σετάκια και όχι τα μισά ;) ...

Οι περισσότεροι αυτό πιστεύουμε πως τα προκλητικά/ερεστικά εξαφανίζονται και όχι τα κόσμια.

 

Καλά τα λες, γιαυτό άλλωστε έφυγε το δικό σου. Κάνε μου αναφορά αν είναι τόσο ερεθιστικο το δικό μου μήνυμα και μάθε να αποδέχεσαι το λάθος σου. Σου έστειλα πμ να τα πούμε ακριβώς για να μην χαλάμε το θέμα και για να δούμε αν είμαι κάπου λάθος να το πάρω πίσω ή αν είσαι εσύ κάπου να στο εξηγήσω και ούτε που απάντησες. Αυτό τα λέει όλα για τις προθέσεις σου. Καλημέρα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες, γιαυτό άλλωστε έφυγε το δικό σου. Κάνε μου αναφορά αν είναι τόσο ερεθιστικο το δικό μου μήνυμα και μάθε να αποδέχεσαι το λάθος σου. Σου έστειλα πμ να τα πούμε ακριβώς για να μην χαλάμε το θέμα και για να δούμε αν είμαι κάπου λάθος να το πάρω πίσω ή αν είσαι εσύ κάπου να στο εξηγήσω και ούτε που απάντησες. Αυτό τα λέει όλα για τις προθέσεις σου. Καλημέρα

 

Προσπαθούμε να αποφύγουμε τέτοια φαινόμενα φίλοι

Ας αφήσουμε τις προσωπικές διαφορές να μείνουμε στην ουσία.

Μην χαλάμε τα νήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για να χαλαρώσουμε λιγο .... μετά το καλό νέο με την μπαταριά έρχονται και τα πλαίσια.

Και ασύρματη φόρτιση.

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...