Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, πραγματικά αυτό το γυαλί είναι πολύ επίφοβο, 1 φορά να σου πέσει σίγουρα θα πάθει κάτι.

 

Σχετικά με τη φόρτιση δεν έχω παρατηρήσει κάτι παρόμοιο, αλλά η αλήθεια είναι ότι σπάνια το αφήνω να πάει 100%, προσπαθώ να το κρατήσω ανάμεσα σε 40-80% όπως είχα διαβάσει κάπου ότι είναι καλύτερο για τη μπαταρία.

Μου έκανε σε κάποια φάση κάτι κολληματάκια, αλλά μάλλον ήταν λόγω μιας εφαρμογής (ή update) και μe ένα wipe cache + factory reset έστρωσε και νομίζω βελτιώθηκε και η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι δε πάει 100 το πρόβλημα. Η γρήγορη αποφόρτιση είναι το θέμα. Σε μια ώρα χάνει 50% κι αν το βάλω να φορτίσει δε πάει πάνω από 50. Πρέπει να το κλείνω και να βάζω βγάζω το καλώδιο μέχρι να πέσει στο πραγματικό ποσοστό και να ξεκινήσει η φόρτιση.

Όταν όμως πάει 100% η μπαταρία κρατάει πολύ.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

τοτε σερβις μη το σκεφτεσαι...μπορει να σου παρει κανα μηνα βεβαια με αυτα που διαβαζω για το σερβις αλλα τη να κανεις..ετσι δε το ευχαριστιεσαι το κινητο...δεν εχει νοημα..

Link to comment
Share on other sites

τοτε σερβις μη το σκεφτεσαι...μπορει να σου παρει κανα μηνα βεβαια με αυτα που διαβαζω για το σερβις αλλα τη να κανεις..ετσι δε το ευχαριστιεσαι το κινητο...δεν εχει νοημα..
Περιμένω αρχικά απάντηση από HTC που υποτίθεται έχω premium support. Μετά βλέπουμε, ίσως το κάνω γερμανια όταν πάω. Εν τω μεταξύ είμαι σίγουρος ότι και στο σέρβις να πάει δε θα μπορέσουν να αναπαράγουν το πρόβλημα!

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πτώση χθες το βράδυ. Έφυγε απ την τσέπη, το είχα σε θήκη. Πάνω δεξιά γωνία που το κάλυπτε η θήκη έγινε θρύψαλλα. Αν δεν είχε τη θήκη τίποτα δε θα πάθαινε είμαι σίγουρος.

Κακή η θήκη του πακέτου με λίγα λόγια.

 

H θηκη απ'οτι βλεπω δεν καλυπτει καλα το κινητο.

Στην ουσια το μισο κινητο ειναι εκτεθειμενο?

Link to comment
Share on other sites

H θηκη απ'οτι βλεπω δεν καλυπτει καλα το κινητο.

Στην ουσια το μισο κινητο ειναι εκτεθειμενο?

Εκτεθειμένο είναι στα σημεία που έχει σενσορες για το edge sense. Το θεμα είναι ότι η θήκη κάνει κακό παρά καλό γιατί είναι σκληρή δεν έχει buffer να απορροφήσει το χτύπημα.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 6 ώρες συνήθως. Αλλά έχω το θεμα με τη φόρτιση. Ελπίζω σε αντικατάσταση.2e55a18aa75e8643eccdb25d65454664.jpg

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα, Finn μεγάλη ατυχία η πτώση και το ράγισμα της οθόνης σου.

Νόμιζα πως είχε φτιάξει το θέμα με τις φορτίσεις...φίλε ειλικρινά εΰχομαι να στο αντικαταστήσουν.

 

Εγώ πάλι έχω το εξής με τις φορτίσεις, το βγάζω και λέει 100% αν ξαναβάλω τον φορτιστή στην μπρίζα θα μου δείξει 98 η 99% και για να πάει και να μείνει στο 100% πρέπει να κάνω αυτή τη δουλειά αρκετές φορές. Βέβαια η αλήθεια είναι πως μέχρι τώρα δε μου έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα στην αυτονομία.

Edited by eimaiallou
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια ακριβώς γωνία το έφαγα κι εγώ... Η επίσημη HTC μου έστειλε ότι επίσημο service έχει στη Ρουμανία... Ακόμα δεν το έχω στείλει για να δω κόστος και χρόνο...

Σε ότι αφορά τη φόρτιση η αλήθεια είναι ότι κάνει πολύ γρήγορα να φτάσει στο 98% και μετά χρειάζεται κοντά στο 15λεπτο για να φτάσει στο 100%.

Αλλά από αυτονομία δεν βγάζω πάνω από 2μιση ώρες... Και την περισσότερη ενέργεια φαίνεται να την καταναλώνει η αναμονή κυψέλης...

Finn το premium support τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια ακριβώς γωνία το έφαγα κι εγώ... Η επίσημη HTC μου έστειλε ότι επίσημο service έχει στη Ρουμανία... Ακόμα δεν το έχω στείλει για να δω κόστος και χρόνο...

Σε ότι αφορά τη φόρτιση η αλήθεια είναι ότι κάνει πολύ γρήγορα να φτάσει στο 98% και μετά χρειάζεται κοντά στο 15λεπτο για να φτάσει στο 100%.

Αλλά από αυτονομία δεν βγάζω πάνω από 2μιση ώρες... Και την περισσότερη ενέργεια φαίνεται να την καταναλώνει η αναμονή κυψέλης...

Finn το premium support τι είναι?

 

Δε χρειάζεται να το στείλεις εσύ, το πας στην Arvato ( πάνω από το ΚΤΕΛ του Κηφισού) και το στέλνουν αυτοί.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια ακριβώς γωνία το έφαγα κι εγώ... Η επίσημη HTC μου έστειλε ότι επίσημο service έχει στη Ρουμανία... Ακόμα δεν το έχω στείλει για να δω κόστος και χρόνο...

Σε ότι αφορά τη φόρτιση η αλήθεια είναι ότι κάνει πολύ γρήγορα να φτάσει στο 98% και μετά χρειάζεται κοντά στο 15λεπτο για να φτάσει στο 100%.

Αλλά από αυτονομία δεν βγάζω πάνω από 2μιση ώρες... Και την περισσότερη ενέργεια φαίνεται να την καταναλώνει η αναμονή κυψέλης...

Finn το premium support τι είναι?

Χθες το έβαλα στις 11μιση για φόρτιση, 12 μισή ήταν 95% και το πρωί κολλημένο στο 99%. Ανέβηκα να φάω λίγο πρωινό στο ξενοδοχείο και χωρίς να το πειράξω ιδιαίτερα πήγε στο 88%. Αν το έβγαζα από 100% δε θα είχε πέσει κάτω από 97%.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μακάρι Στέλιο να γίνει αλλαγή γιατί αυτό είναι σοβαρό πρόβλημα...

 

The power of 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάει πάντα κανονικότατα στο 100%.

Σίγουρα κάτι δεν πάει καλά με το κινητό σου.

Είτε είναι software ( έκανες factory reset ? ) είτε hardware.

 

Το σπάσιμο πέραν από ατυχία περιπλέκει και τα πράγματα όσον αφορά την αντιμετώπισή σου από το κατάστημα/service, ελπίζω να βγούν ξηγημένοι και να σου κάνουν αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάει πάντα κανονικότατα στο 100%.

Σίγουρα κάτι δεν πάει καλά με το κινητό σου.

Είτε είναι software ( έκανες factory reset ? ) είτε hardware.

 

Το σπάσιμο πέραν από ατυχία περιπλέκει και τα πράγματα όσον αφορά την αντιμετώπισή σου από το κατάστημα/service, ελπίζω να βγούν ξηγημένοι και να σου κάνουν αντικατάσταση.

Και factory reset έκανα, και RUU φλασαρα και άλλο καλώδιο δοκίμασα και με άλλο φορτιστή και power bank το κάνει. Πριν το πέσιμο ήταν μεγάλες οι πιθανότητες αντικατάστασης. Τώρα μπορούν να το βγάλουν άνετα έλεος εγγύησης γι αυτό ελπίζω στο premium support της HTC αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Ευτυχώς δεν έδωσα ακόμη το 10!

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε να κανεις ενα καλιμπραρισμα τις μπαταριας σου.αν και θελει root υπαρχει και root εφαρμογη στo playstore!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται εβαλα αγγελια το 11αρι...κινηταρα σε ολα του αλλα δεν ειμαι ετοιμος για ενα μελλον χωρις 3.5 jack ακομα... :)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εψαχνα αλλα ειμαι ηδη κατοχος απο χθες ,solar red.πολυ πολυ γρηγορο κινητο,θα δοκιμασω και καμερα αλλα απο οτι διαβαζω πρεπει να ειναι εντυπωσιακη.που μπορω να βρω το gallery για τις φωτογραφιες?δεν μπορω να υο βρω πουθενα... Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα, σκεφτομαι να το χτυπησω μιας και θα δωσω σ8, τι χρωμα προτεινετε μιας και δεν το εχω δει?

γενικα ειμαι αναμεσα σε ασημι και μαυρο, αλλα το μαυρο φοβαμαι μηπως ειναι πιο πλαστικο απο το ασημι που δειχνει μεταλλο. απο μπροστα ειναι ιδια και σασι αλλαζει μονο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εψαχνα αλλα ειμαι ηδη κατοχος απο χθες ,solar red.πολυ πολυ γρηγορο κινητο,θα δοκιμασω και καμερα αλλα απο οτι διαβαζω πρεπει να ειναι εντυπωσιακη.που μπορω να βρω το gallery για τις φωτογραφιες?δεν μπορω να υο βρω πουθενα...

 

Δεν υπάρχει πλέον το HTC Gallery.

Έχουνε μόνο το Photos της Google ( Stock Android gallery app ).

 

Πας είτε με της Google, είτε με άλλη εφαρμογή από το Play Store ( δεν ξέρω αν έχει βγάλει κανείς το original HTC Gallery που να λειτουργεί στο u11 )

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα, σκεφτομαι να το χτυπησω μιας και θα δωσω σ8, τι χρωμα προτεινετε μιας και δεν το εχω δει?

γενικα ειμαι αναμεσα σε ασημι και μαυρο, αλλα το μαυρο φοβαμαι μηπως ειναι πιο πλαστικο απο το ασημι που δειχνει μεταλλο. απο μπροστα ειναι ιδια και σασι αλλαζει μονο?

 

Μετά από πολύ ψάξιμο (μέσα από φωτογραφίες και Video) αγόρασα το μαύρο...είναι απλά κόσμημα, έρωτας. Αν δε το δεις, δε το κρατήσεις δε θα καταλάβεις τι σου περιγράφω και βέβαια το συγκεκριμένο με θήκη Rugged Armor της Spigen.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει πλέον το HTC Gallery.

Έχουνε μόνο το Photos της Google ( Stock Android gallery app ).

 

Πας είτε με της Google, είτε με άλλη εφαρμογή από το Play Store ( δεν ξέρω αν έχει βγάλει κανείς το original HTC Gallery που να λειτουργεί στο u11 )

 

Καλημέρα, η original εφαρμογή της HTC Gallery δυστυχώς δε παίζει ακόμη στο 11...από το οποίο έχουν επίσης αφαιρέσει τη μουσική, το ημερολόγιο, το file manager κα.

Εγώ πήγα, αναγκαστικά, σε εφαρμογές από το play store όπου κατά τη γνώμη μου δεν είναι τόσο φιλικές όσο οι original της HTC.

 

Υ.Γ.

για φωτό έβαλα: Piktures και για μουσική έβαλα: Pi music player.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο (μέσα από φωτογραφίες και Video) αγόρασα το μαύρο...είναι απλά κόσμημα, έρωτας. Αν δε το δεις, δε το κρατήσεις δε θα καταλάβεις τι σου περιγράφω και βέβαια το συγκεκριμένο με θήκη Rugged Armor της Spigen.

ΣΕ ευχαριστω για την απαντηση. ΠΡαγματικα ημουν 50-50 αναμεσα σε μαυρο και ασημι. Κατεληξα στο ασημι μιας και το μαυρο το φοβαμαι λιγο, στο μεταλλο δειχνει πιο πλαστικο ενω το ασημι δειχνει στιβαρο συνηθως.

Ειμαι σιγουρος οτι και τα 2 θα δειχνουν πολυ καλυτερα απο το σ8 που ειναι σαν πλαστικο εντελως (κυριως στο μαυρο).

Πιστευω μεχρι παρασκευη να παραλαβω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ευχαριστω για την απαντηση. ΠΡαγματικα ημουν 50-50 αναμεσα σε μαυρο και ασημι. Κατεληξα στο ασημι μιας και το μαυρο το φοβαμαι λιγο, στο μεταλλο δειχνει πιο πλαστικο ενω το ασημι δειχνει στιβαρο συνηθως.

Ειμαι σιγουρος οτι και τα 2 θα δειχνουν πολυ καλυτερα απο το σ8 που ειναι σαν πλαστικο εντελως (κυριως στο μαυρο).

Πιστευω μεχρι παρασκευη να παραλαβω.

 

Ανάμεσα στα ίδια ήμουν κι εγώ αλλά με κέρδισε το μαύρο, με το καλό να παραλάβεις :) και περιμένουμε εντυπώσεις.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στα ίδια ήμουν κι εγώ αλλά με κέρδισε το μαύρο, με το καλό να παραλάβεις :) και περιμένουμε εντυπώσεις.

 

αστα, πολυ ομορφα ολα τα χρωματα οπως και τα υλικα, τουλαχιστον οπως τα ειδα σε βιντεο και φωτο. Μενει να το δω απο κοντα μιας και δεν εχω καταφερει να το πετυχω πουθενα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει να το δειτε στο golden hall,στον γερμανο

 

ωραιος αλλα ειμαι Σπαρτη και παρολο οτι παω συχνα αθηνα, το golden δεν ηταν στους προορισμους μου ποτε. Τωρα παει ερχεται, σε ευχαριστω παντως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αποκλειετε να μην σε ικανοποιησει......

εχω παρει ολη την σειρα Μ7 8 9 10

ειναι το καλυτερο απο ολα που εχει βγαλει με διαφορα....οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αποκλειετε να μην σε ικανοποιησει......

εχω παρει ολη την σειρα Μ7 8 9 10

ειναι το καλυτερο απο ολα που εχει βγαλει με διαφορα....οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου

 

απ ότι φαίνεται όλοι htcακίδες πήγαν σε u11 γιατί όλα τα υπόλοιπά θέματά νέκρωσαν:shifty:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...