Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τις οδηγιες τις διαβασες? γιατι πας μεσω TWRP????? ΔΕΝ ειναι Custom ROM!!!

http://en.miui.com/a-232.html

κανε το οπως λεει στις οδηγιες.

Τι εχεις τωρα?

 

 

δεν καταλαβα ακριβως τι λες, εννοεις για το θεμα της ελλειψης της 800αρας μπαντας?

εγω με cosmote οπου εχω παει οσο καιρο το εχω εχει μια χαρα 4G.

Ακουσα οτι με την wind υπαρχει μεγαλο προβλημα, πριν το παρεις αν σε ενδιαφερει το 4G βρες ατομα να σου πουν που το εχουν ή αλλο που να μην εχει 800αρα μπαντα.

Δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα εχεις 3G/H/H+ μπορει σε καποια σημεια να εχει θεμα, ετσι λενε δεν ξερω....

Καλησπερα τωρα ειμαι 9.3 8.1.11eu beta
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα..

 

Μετά από κάποιες μέρες χρήσης της 9.2 μπορώ να πω ότι δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα...

Το βασικότερο ίσως να είναι η μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.. :wacko:

Ερώτηση και από παλαιότερες ROM, είχατε παρατηρήσει όταν έχετε ανοικτό το WIFI και το Bluetooth, το BT σας λειτουργεί κανονικά;

Μου έκανε το συγκεκριμένο θέμα και με την 8 και τώρα, σπασίματα στην ομιλία στο ΒΤ ενώ με το data ανοικτό δεν έχω τέτοια θέματα.:blink:

 

Όχι φίλε μου, εγω τουλάχιστον δεν έχω τέτοιο πρόβλημα και χρησιμοποιώ πολύ το WiFi και Bluetooth ακουστικά για να παίζω παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τωρα ειμαι 9.3 8.1.11eu beta

για πιο λόγο από unofficial rom θέλεις να πας σε official;;

για να πας σε official θέλει fastboot rom δεν γίνεται από recovery

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τωρα ειμαι 9.3 8.1.11eu beta

 

καλημέρα, εχεις καποιο πρόβλημα και θες να πας σε stable?

τουλάχιστον να περιμενεις είναι να βγει η 9.2 τωρα μην πας στην 9.0.

Δες εδώ

αυτή δλδ που εχεις δεν είναι η dev official rom ετσι? αν είναι ετσι όπως ειπε και ο φιλος από πανω θες τον τροπο στο βιντεο.

 

Τελικα η 9.2 τι εγινε ρε παιδια? την εφαγε η μαρμαγκα????

ποσα αλλα Xiaomi εχουν παρει προ πολλου, εμας την εξαφανισαν!!!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

για πιο λόγο από unofficial rom θέλεις να πας σε official;;

για να πας σε official θέλει fastboot rom δεν γίνεται από recovery

 

καλημέρα, εχεις καποιο πρόβλημα και θες να πας σε stable?

τουλάχιστον να περιμενεις είναι να βγει η 9.2 τωρα μην πας στην 9.0.

Δες εδώ

αυτή δλδ που εχεις δεν είναι η dev official rom ετσι? αν είναι ετσι όπως ειπε και ο φιλος από πανω θες τον τροπο στο βιντεο.

 

Τελικα η 9.2 τι εγινε ρε παιδια? την εφαγε η μαρμαγκα????

ποσα αλλα Xiaomi εχουν παρει προ πολλου, εμας την εξαφανισαν!!!

 

Καλημερα παιδια και ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις,θελω να δοκιμασω τη stable γιατι εχω αρκετα bugs και κοληματα στα καλα καθουμενα και ξεκολαει μετα απο 10 sec μονο του,το κανει συχνα,οποτε θελει διαδικασια flashtool και fastboot rom,οκ θα το ξεκινησω ετσι να δοκιμασω,εχω κατεβασει fastboot rom και την εχω,για παν ενδεχομενο.αν κολησω που θενα σας ρωταω,thanks

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις twrp πέρασε την stable από την ελληνική κοινότητα, είναι πολύ καλύτερη από την official.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για τους αριθμούς να φαίνεται το +30 και να μην έχετε θέματα τότε είναι το number fixer δεν υπάρχει στο play store.

Εδω θα το βρείτε https://m.apkpure.com/number-fixer/com.maplekeycompany.apps.numberfixer

Όσοι έχουν wind και μένουν επαρχία δεν θα πιάσουν 4g σε μεγάλα αστικά κέντρα είναι πολύ καλύτερα. Cosmote έχω πιάνει 4g και με wind Βόλο δεν έχω δει εγώ προσωπικά.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις twrp πέρασε την stable από την ελληνική κοινότητα, είναι πολύ καλύτερη από την official.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα την κατεβασω να τη δοκιμασω,να σαι καλα

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, δοκιμασα σημερα κατι προγραμματα που βρισκουν τις νοτες απο ενα κομματι που ακουνε πχ αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stringapps.capture δυστυχως οταν ακουσω τι εγραψε ο ηχος ειναι παρα πολυ αλοιωμενος και το ιδιο γινεται και με αλλα προγραμματα.

Εχω stable 9.0 ξερει κανεις τπτ?

 

Η πλακα ειναι οτι με το δικο του προγραμμα ηχογραφησης ειναι μια χαρα!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Προσπάθησα να κατεβάσω την developer όμως δεν μπορώ να την εγκαταστήσω δε καταλαβαίνω λέει ότι χρειάζεται υπολογιστή όμως δεν έχω. Τι μπορώ να κάνω; γενικα δεν μπορώ να την κατεβάσω και να την εγκαταστήσω... Ουφφφ
Link to comment
Share on other sites

γιατί θες dev;; χωρίς υπολογιστή μην ξεκινήσεις να το σκαλίζεις θα βρεθείς με κανένα brick και θέλει οπωσδήποτε PC για επαναφορά.

δεν μας είπες τι ρομ έχεις τώρα official -unofficial??

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Και εμένα τα τελικά μου συμπεράσματα είναι ότι δεν χω προβλήματα ιδιαίτερα μόνο κάτι πολύ μικρά σε γενικές γραμμές είναι ομαλό το κινητό σε λειτουργία. Όμως τελικά η μπαταρία ειναι μεγάλο πρόβλημα είναι αρκετά μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση. Είμαι στο τριάντα μετά από μια μέρα και κάτι με μόνο οχτώ ώρες οθόνη κάτι που στην προηγούμενη έκδοση θα είχα τώρα πάνω από δεκα γενικά ρουφάει γρήγορα η μπαταρία

 

καλημέρα, τι εχεις βαλει δεν καταλαβα, την 9.2? stable εχεις?

 

Καλησπέρα σε όλους. Προσπάθησα να κατεβάσω την developer όμως δεν μπορώ να την εγκαταστήσω δε καταλαβαίνω λέει ότι χρειάζεται υπολογιστή όμως δεν έχω. Τι μπορώ να κάνω; γενικα δεν μπορώ να την κατεβάσω και να την εγκαταστήσω... Ουφφφ

 

αν και δεν καταλαβαίνω πως γινεται να μην εχεις υπολογιστη, εστω όχι desktop, δεν γινεται χωρις υπολογιστη να κανεις τέτοιες δουλειες στο κινητο...

και εγω θα πω να μην το πειράζεις. Περιμενεις να βγει κατι επισημο και κανεις την αναβαθμιση μεσα από το μενου του.

Η 9.2 εμφανιστηκε λιγο σε καποιους και εκανε φτερα, αν την ξαναβγαλουν μπορεις να την περασεις παλι.

Και εγω περασα καταλαθος παλι την 9.0 και δεν εγινε κατι!

 

Δεν συνιστω να πας σε dev γιατι όπως είναι λογικο και επακολουθο τα bugs θα είναι συχνα γιαυτο λεγεται και developer rom.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά!!!! Έχω την 9.2global.ομως βλέπω μεγάλη κατανάλωση στη μπαταρία γι αυτό με προβληματίζει. Υπολογιστή έχω λαπτοπ όμως είναι off εδώ και λίγο καιρό. Αυτός είναι και ένας λόγος που πήρα αυτό το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, τι εχεις βαλει δεν καταλαβα, την 9.2? stable εχεις?

 

 

 

αν και δεν καταλαβαίνω πως γινεται να μην εχεις υπολογιστη, εστω όχι desktop, δεν γινεται χωρις υπολογιστη να κανεις τέτοιες δουλειες στο κινητο...

και εγω θα πω να μην το πειράζεις. Περιμενεις να βγει κατι επισημο και κανεις την αναβαθμιση μεσα από το μενου του.

Η 9.2 εμφανιστηκε λιγο σε καποιους και εκανε φτερα, αν την ξαναβγαλουν μπορεις να την περασεις παλι.

Και εγω περασα καταλαθος παλι την 9.0 και δεν εγινε κατι!

 

Δεν συνιστω να πας σε dev γιατι όπως είναι λογικο και επακολουθο τα bugs θα είναι συχνα γιαυτο λεγεται και developer rom.

 

Εγώ είμαι διαρκώς σε dev ROM αλλά δεν βλέπω bugs. Δεν ξέρω αν έχουν αναφερθεί αλλά δεν έχω κάποιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι διαρκώς σε dev ROM αλλά δεν βλέπω bugs. Δεν ξέρω αν έχουν αναφερθεί αλλά δεν έχω κάποιο.

 

Η 8.1.25ειναι η τελευταία developer που έχεις?

Προσωπικά δεν έχει κανένα πρόβλημα καλύτερη από Stable και η μπαταρία στα ύψη χθες το φορτιστή στο;11%με soc 13ωρ05λεπτα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Η 8.1.25ειναι η τελευταία developer που έχεις?

Προσωπικά δεν έχει κανένα πρόβλημα καλύτερη από Stable και η μπαταρία στα ύψη χθες το φορτιστή στο;11%με soc 13ωρ05λεπτα

 

Όντως είναι το ίδιο καλή με stable για να μην πω καλύτερη!

 

Αυτούς τους χρόνους τους σημειώνει κανείς όταν χρησιμοποιεί αποκλειστικά WiFi. Με 4G μειώνονται. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι εξαιρετική η αυτονομία :) :happy:

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι το ίδιο καλή με stable για να μην πω καλύτερη!

 

Αυτούς τους χρόνους τους σημειώνει κανείς όταν χρησιμοποιεί αποκλειστικά WiFi. Με 4G μειώνονται. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι εξαιρετική η αυτονομία :) :happy:

Μάλλον έχεις δίκιο. Γιατί δύσκολα αγγίζω 10 ώρες. Όχι ότι παράπονιεμαι αλίμονο. Είμαι με stable. Χρησιμοποιώ όμως 3g αρκετά σχετικά...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι το ίδιο καλή με stable για να μην πω καλύτερη!

 

Αυτούς τους χρόνους τους σημειώνει κανείς όταν χρησιμοποιεί αποκλειστικά WiFi. Με 4G μειώνονται. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι εξαιρετική η αυτονομία :) :happy:

 

Ναι εγώ δίνω τις ώρες αυτές σύμφωνα με την δική μου χρήση. Η οποία έχει και 4g χρήση μέσα περιστασιακά. Πάντως με την Stable 9.03.με δυσκολία έφτανα τις 8-8.30 ώρες. Με τα ίδια πράγματα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά!!!! Έχω την 9.2global.ομως βλέπω μεγάλη κατανάλωση στη μπαταρία γι αυτό με προβληματίζει. Υπολογιστή έχω λαπτοπ όμως είναι off εδώ και λίγο καιρό. Αυτός είναι και ένας λόγος που πήρα αυτό το κινητό.

 

πρεπει να το φτιαξεις!

 

Εγώ είμαι διαρκώς σε dev ROM αλλά δεν βλέπω bugs. Δεν ξέρω αν έχουν αναφερθεί αλλά δεν έχω κάποιο.

 

το οτι εσυ δεν βλεπεις καποιο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν, αν ηταν ετσι δεν θα την λεγανε dev και θα ειχαμε ολοι αυτην, δεν θα υπηρχε καν ο ορος stable στην αλλη. Και εγω δουλευα χρονια debian testing και στο mikrotik router OS παντα βαζω current που και αυτα ειναι καπως ετσι, αν και εχουν και dev εκει να δεις bugs. Με αυτες εγω δεν εχω παθει τιποτα, τα λεω σε αλλους και εκεινοι λενε αποκλειεται και διαβαζω τα χειροτερα! εγω ομως δεν εχω παθει τιποτα!

Καποια στιγμη και εγω θελω να παω σε DEV αλλα οχι ακομα περιμενω και την 9.2 stable να την δω και αυτην.

Φυσικα και εχουν αναφερθει και παρα πολλα μαλιστα στην επισημη σελιδα εχει αναφορες. http://en.miui.com/forum.php?mod=bugfeedback&fid=5&page=1

Mακαρι να ειναι τοσο καλη οσο λετε αλλα εγω ειμαι σιγουρος οτι αμα την βαλω θα εχω προβληματα, καθως ως συνηθως με κυνηγαει η καντεμια....

και γενικα και απο αλλα λειτουργικα οι dev δεν τα πανε καλα και δεν τις παω ουτε σαν ονομα....Dev και RC σε αλλα λειτουργικα δλδ.

Και μην ξεχναμε οτι οι Dev γινονται Stable οταν πραγματικα ειναι stable οποτε δεν παιζει να ειναι ολα ροδινα!

 

[MIUI] Different versions of Global MIUI Rom explained : Stable, Beta & More!

http://en.miui.com/thread-1089967-1-1.html

 

Και ας πουμε οτι βαζουμε DEV official, μετα αμα δεν την θελω πως ξαναγυρναω πισω στην stable?

απλα την βαζω μεσα στον φακελο που λεμε και το κανω απο το μενου οπως λεει στην σελιδα εδω? http://en.miui.com/a-232.html

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών δεν παίζει γιατί no money no honey... Όταν λέω μεγαλύτερη κατανάλωση εννοώ μου έβγαζε μέσο όρο δώδεκα ώρες οθόνη τώρα βγάζει εννιά ώρες πάνω κάτω
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών δεν παίζει γιατί no money no honey... Όταν λέω μεγαλύτερη κατανάλωση εννοώ μου έβγαζε μέσο όρο δώδεκα ώρες οθόνη τώρα βγάζει εννιά ώρες πάνω κάτω

 

δεν ξερω πως τα μετρατε, εγω 2 φορες μεχρι 18% εβγαλα 5μερες ακριβως με την χρηση που κανω στο κινητο και δεν αλλαξα χρηση σε σχεση με το προηγουμενο μου που ηθελε φορτιση καθε μερα, απλα εκεινο ειχε και 2000mah μπαταρια.

Τα εχω ξαναγραψει μην τα λεω παλι. Γιαυτο λεω με την χρηση που κανω ΕΓΩ, οποτε δεν κανω συγκριση με ΚΑΝΕΝΑΝ αλλον, κανω συγκριση σε σχεση με το προηγουμενο κινητο μου, τωρα ξεχναω να το φορτιζω! :happy:

 

θα ελεγα να μην το πειραζεις τοτε γιατι αν παθει κατι θα θες υπολογιστη μετα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το αφήνω έτσι πως έχει εγώ περνάω μιάμιση μερα αντε δύο με την χρήση που κάνω όμως επειδή δεν χω υπολογιστή είμαι συνέχεια πάνω στο κινητό σχεδόν όλα σε αυτό τα κάνω εκτός απο το βράδυ που βλέπω κάποια βιντεακια στο tablet.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Υπάρχει κάποιο αξιόλογο tempered glass που να καλύπτει μέχρι τις άκρες;

Επίσης κάποιες προτάσεις για καλή θήκη;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Υπάρχει κάποιο αξιόλογο tempered glass που να καλύπτει μέχρι τις άκρες;

Επίσης κάποιες προτάσεις για καλή θήκη;

Ευχαριστώ

 

Έχω αυτό το TG και θήκη. Η θήκη λεπτή, βολική, όμορφη, το TG αρκετά μέτριο. Την κάνει την δουλειά προς το παρόν.

 

 

Ναι εγώ δίνω τις ώρες αυτές σύμφωνα με την δική μου χρήση. Η οποία έχει και 4g χρήση μέσα περιστασιακά. Πάντως με την Stable 9.03.με δυσκολία έφτανα τις 8-8.30 ώρες. Με τα ίδια πράγματα

 

Μάλλον έχεις δίκιο. Γιατί δύσκολα αγγίζω 10 ώρες. Όχι ότι παράπονιεμαι αλίμονο. Είμαι με stable. Χρησιμοποιώ όμως 3g αρκετά σχετικά...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, εννοείται πως από χρήση σε χρήση διαφέρει. Σε κάποια φάση που είχα μόνο WiFi έφτασα τις 13 ώρες κι εγώ. Τώρα τουλάχιστον 10 ώρες την μέρα 4G ανοιχτό (όχι μόνιμα σε χρήση, απλά είναι ανοιχτό άρα δουλεύουν και τα πάντα από πίσω), αγγίζω το 10ωρο αλλά πλέον δεν αφήνω και το κινητό να πέσει κάτω από 20% και πλέον δεν με απασχολεί καθώς φορτίζω κάθε 3 με 5 ημέρες ανάλογα την χρήση (πχ τώρα που έρχεται ΣΚ θα λιγοστέψει η χρήση 4G).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Υπάρχει κάποιο αξιόλογο tempered glass που να καλύπτει μέχρι τις άκρες;

Επίσης κάποιες προτάσεις για καλή θήκη;

Ευχαριστώ

 

καλημέρα! εγω πηρα από εδώ http://www.tforall.gr δες εδώ http://tforall.gr/eshop/index.php?route=product/search&search=xiaomi%20mi%20max%202&description=true τζαμακια κανουν και από το mi max 1.

εχω παρει κλειστη θηκη μαυρη που εχει και μπροστα και το τζαμακι το πιανει ολο και αφηνει κενο μονο σε καμερα-μεγαφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...