Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω μία ερώτηση παιδιά; Από κίνα τι επιλέγουμε για αποφυγή τελωνείου (αν υπάρχει αυτό); Priority direct? (πχ από banggood).

Επίσης έχει ακούσει κανείς το site "lightinthebox" ? Πολύ μούφα μου φαίνεται

Priority ναι. Πληρώνεις ένα μικρό ποσό. Στο δεύτερο δεν έχω πάρει ποτέ από εκεί αλλά δεν νομίζω να είναι μουφα είναι γνωστό μαγαζί

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας παλαιότερα το Xiaomi MAX, το έβαζα σε download mode και φλάσαρα με το MiFlash όποια MIUI rom (global η developer) ήθελα, έχοντας κλειδωμένο bootloader.

 

Μιας και λοιπόν δε φαίνεται να υπάρχει στο MAX2 download mode και ο MIUI updater μου έβγαζε "can't verify update" κατέληξα στο αρκετά διαδεδομένο XiaoMiTool.

 

Τούμπανο το εργαλειάκι, με κλειδωμένο bootloader, σου περνάει drivers, σου κατεβάζει rom, μπαίνει σε recovery η fastboot mode μόνο του, φλασάρει τη rom, αυτά, καφέ ΔΕΝ κάνει!

 

Ελληνικός οδηγός στο youtube

Ελληνικός οδηγός στο miui.gr εδώ

Οδηγός στα αγγλικά εδώ

 

EDIT: Eίχα Global Stable και πήγα σε Global Developer, δεν έχω δοκιμάσει κάποια άλλη μετάβαση...

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ξανά , γιατί δεν μου εμφανίζει το facebook στους λογαριασμούς ? Ξέρει κάποιος φίλος να βοηθήσει ? Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα.

Από την έκδοση 7++ και μετά δεν εμφανίζει το FB στους λογαριασμούς στους οποίους μπορείς να κάνεις συγχρονισμό...

Αν θες να περάσεις τα γενέθλια στο Callendar, παραθέτω ένα τρικ (βλέπε το link που ακολουθεί) που σε εμένα τουλάχιστον δούλεψε:

http://c.mi.com/thread-86491-1-0.html

Δοκίμασε την 2η μέθοδο, προκειμένου να έχει όλες τις ενημερώσεις από γενέθλια φίλων που προσθαφαιρείς.. ;)

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας παλαιότερα το Xiaomi MAX, το έβαζα σε download mode και φλάσαρα με το MiFlash όποια MIUI rom (global η developer) ήθελα, έχοντας κλειδωμένο bootloader.

 

Μιας και λοιπόν δε φαίνεται να υπάρχει στο MAX2 download mode και ο MIUI updater μου έβγαζε "can't verify update" κατέληξα στο αρκετά διαδεδομένο XiaoMiTool.

 

Τούμπανο το εργαλειάκι, με κλειδωμένο bootloader, σου περνάει drivers, σου κατεβάζει rom, μπαίνει σε recovery η fastboot mode μόνο του, φλασάρει τη rom, αυτά, καφέ ΔΕΝ κάνει!

 

Ελληνικός οδηγός στο youtube

Ελληνικός οδηγός στο miui.gr εδώ

Οδηγός στα αγγλικά εδώ

 

EDIT: Eίχα Global Stable και πήγα σε Global Developer, δεν έχω δοκιμάσει κάποια άλλη μετάβαση...

 

ωραιος οδηγος για οσους δεν θελουν να μπουν στη διαδικασια unlock

 

παντως το unlock το κανει κανεις για πολλα περισσοτερα απο μια rom. root, custom recovery, google cam, mods, titanium backup etc.

 

γενικα επειδη εχω κανει ρουτ, οπως πολυ κοσμος, ολα τα κινητα που περασαν απο τα χερια μου εδω και πολλα χρονια, η διαδικασια ειναι ευκολη, ασφαλης, δεν σου κανει break την εγγυηση, και αν εξαιρεσεις την καθυστερηση των 72ωρων ειναι γρηγορη και απροβληματιστη τελειως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα σε όλους!!! Έχω δει τις οδηγίες για να να βάλω την developer όμως θα έλεγα δεν πολύ καταλαβαίνω; πάω απλώς την κατεβάζω χωρίς να κάνω τίποτα άλλο η πρέπει να έχω κανει από πριν κάποιες ρυθμίσεις; επίσης θα δω διαφορά κάπου; στην μπαταρία; στην κάμερα; κάπου αλλού; και κάτι για την μπαταρία το ότι μου ρουφάει πολύ από το τριάντα τοις εκατό και κάτω που οφείλεται; μερικές φορές τρέχει σαν νερό δεν ξέρω γιατί δηλαδή μπορεί να μου έχει βγάλει μέχρι το σαράντα μιάμιση μερα και από το σαράντα μέχρι το 20%τι 15% να κάνει κανα δύοωρο να πάει. Και αν μιλάω βαιμπερ σφαίρα σε κανα μισάωρο.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας παλαιότερα το Xiaomi MAX, το έβαζα σε download mode και φλάσαρα με το MiFlash όποια MIUI rom (global η developer) ήθελα, έχοντας κλειδωμένο bootloader.

 

Μιας και λοιπόν δε φαίνεται να υπάρχει στο MAX2 download mode και ο MIUI updater μου έβγαζε "can't verify update" κατέληξα στο αρκετά διαδεδομένο XiaoMiTool.

 

Τούμπανο το εργαλειάκι, με κλειδωμένο bootloader, σου περνάει drivers, σου κατεβάζει rom, μπαίνει σε recovery η fastboot mode μόνο του, φλασάρει τη rom, αυτά, καφέ ΔΕΝ κάνει!

 

Ελληνικός οδηγός στο youtube

Ελληνικός οδηγός στο miui.gr εδώ

Οδηγός στα αγγλικά εδώ

 

EDIT: Eίχα Global Stable και πήγα σε Global Developer, δεν έχω δοκιμάσει κάποια άλλη μετάβαση...

Μπορώ δηλαδή να βάλω την ρομ την ελληνική με αυτόν τον οδηγό έστω χωρίς root?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ δηλαδή να βάλω την ρομ την ελληνική με αυτόν τον οδηγό έστω χωρίς root?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το εργαλείο αφορά μόνο stock MIUI roms! (δηλαδή επίσημες rom της Xiaomi)

Η ελληνική είναι custom MIUI rom ('πειραγμενη' δηλαδή) οπότε ακολουθείς εντελώς άλλη διαδικασία που την περιγράφουν αναλυτικά στο miui.gr

Link to comment
Share on other sites

Το εργαλείο αφορά μόνο stock MIUI roms! (δηλαδή επίσημες rom της Xiaomi)

Η ελληνική είναι custom MIUI rom ('πειραγμενη' δηλαδή) οπότε ακολουθείς εντελώς άλλη διαδικασία που την περιγράφουν αναλυτικά στο miui.gr

Ευχαριστώ. Βασικά το σημαντικότερο που κάνει είναι ότι όσοι έχουν κινεζική ρομ να βάλουν global. Επίσημη βάζω και περνώντας την στον εσωτερικό χώρο και από την αναβάθμιση.... να την περάσω σαν update.zip. οπότε δεν το σκαλίζω δεν κερδίζω κάτι άλλο

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2018_01_26_14_00_23_623_com_a

 

Την πέρασα, αλλά ακόμη δεν την έχω ψάξει...:O

Edited by bpanos

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2018_01_26_14_00_23_623_com_a

 

Την πέρασα, αλλά ακόμη δεν την έχω ψάξει...:O

 

Το πρώτο που παρατήρησα είναι ότι εξαφανίστηκε από τα εργαλεία η εφαρμογή ενημέρωση πλέον είναι μέσα στις ρυθμίσεις.

Κατά τα άλλα όλα καλά.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2018_01_26_14_00_23_623_com_a

 

Την πέρασα, αλλά ακόμη δεν την έχω ψάξει...:O

σε εμενα ακομα τιποτα δεν μου εμφανιζει καμια αναβαθμιση.ελληνικο απο κοτσβολο αγρασμενο
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησα και μου εμφανιζει τωρα μια μαλ@#@ κανοντας scroll αριστερα απο την κεντρικη home οθονη μου που εχει το google search κ κατι αλλα.

Οποιος βρει πως φευγει αυτο ας ενημερωσει please

Link to comment
Share on other sites

Αυτά όλα ήταν ήδη στη developer αν καταλαβαίνω καλά τόσο το update στις ρυθμίσεις, όσο και την σελίδα κάνοντας scroll αριστερά στην κεντρικη οθόνη. Αυτό αν κάνεις scroll down στη σελίδα έχει customize και εκεί μπορείς να τα σβήσεις ή να τα τροποποιήσεις. Δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο βέβαια. Αλλά.απο ότι καταλαβαίνω έκαναν include ότι είχαν στην developer. Στην οποία νέα Developer έχουν κάνει και νέο Mi music app http://en.miui.com/thread-1592200-1-1.html
Link to comment
Share on other sites

Αυτά όλα ήταν ήδη στη developer αν καταλαβαίνω καλά τόσο το update στις ρυθμίσεις, όσο και την σελίδα κάνοντας scroll αριστερά στην κεντρικη οθόνη. Αυτό αν κάνεις scroll down στη σελίδα έχει customize και εκεί μπορείς να τα σβήσεις ή να τα τροποποιήσεις. Δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο βέβαια. Αλλά.απο ότι καταλαβαίνω έκαναν include ότι είχαν στην developer. Στην οποία νέα Developer έχουν κάνει και νέο Mi music app http://en.miui.com/thread-1592200-1-1.html

 

Τα εκανα delete καποια αλλα τη ωρα το google search και το customise δεν μπορω να τα βγαλω :(

Link to comment
Share on other sites

Εχει προστεθει μια νεα εφαρμογη με την ονομασια Mi Video (δεν την ειχα δει στο προηγουμενη εκδοση) η οποια ομως δεν λειτουργει. Με το που πατας να ξεκινησει κρασαρει και αν ξαναπατησεις κρασαρει επαναλαμβανωμενα. Αντιμετωπιζει κανεις το ιδιο θεμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη σε όλους μας!!! Σε Εμένα το mi video λειτουργεί κανονικα εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει πως διαγράφουμε αυτά που μας βγάζει όταν πάμε αριστερά από την κεντρική οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

τι γινεται ολοι την εχουν παρει την αναβαθμιση η μονο σε μερικους εχει ερθει γιατι σε εμενα τιποτα ακομα απο αναβαθμιση δεν μου εμφανιζει
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μεχρι στιγμης ειμαι πολυ απογοητευμενος

Η αποδοση του κινητου εχει πεσει παρα πολυ

Εβλεπα youtube video σκαει μηνυμα στο messenger με το κλασικο κυκλακι πας να το ανοιξεις κ μπετονει

Επισης δυο καρτελες ανοιχτες στον chrome κ η εναλλαγη μεταξυ τους με κομπιασματα....

Κατι δεν παει καλα.....

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται ολοι την εχουν παρει την αναβαθμιση η μονο σε μερικους εχει ερθει γιατι σε εμενα τιποτα ακομα απο αναβαθμιση δεν μου εμφανιζει
Ούτε εγώ την έχω πάρει. Είμαι με global stable από banggood.

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ την έχω πάρει. Είμαι με global stable από banggood.

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk[/QUOT οποτε περιμενουμε.σε ευχαριστω

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

ουτε και εγω! που ειναι???????

εμενα ειναι απο Ελλαδα απο Πλαισιο αγορασμενο....

btw καποιοι που εχετε προβληματα, με τι ROM τα εχετε? μιλαμε για τη νεα stable ή developer?

παρακαλω να τα διευκρυνιζεται αυτα για να ξερουμε τι γινεται. Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

ουτε και εγω! που ειναι???????

εμενα ειναι απο Ελλαδα απο Πλαισιο αγορασμενο....

btw καποιοι που εχετε προβληματα, με τι ROM τα εχετε? μιλαμε για τη νεα stable ή developer?

παρακαλω να τα διευκρυνιζεται αυτα για να ξερουμε τι γινεται. Ευχαριστω.:)

 

Βρε Νικηφόρε, για την global 9.2 μιλούν τα παιδιά τόση ώρα!!! :p

Αυτά που διαβάζω ότι έφερε, τα έχει η Developer στο μεταξύ.

 

Όσο για το Quick Access (αυτό στα αριστερά), δεν βγαίνει με κάποιο τρόπο και πρέπει να δοθεί κάποια ενημέρωση ενεργοποίησης/απενεργοποίησης, ώστε να το έχουν μόνο όσοι τους είναι χρήσιμο. Μπορεί να γίνει χρήσιμο, μιας και ντε και καλά το έχει εκεί. Βάλτε ότι χρησιμοποιείτε πιο συχνά, ίσως βολέψει :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην οποία νέα Developer έχουν κάνει και νέο Mi music app http://en.miui.com/thread-1592200-1-1.html

 

Το οποίο είναι αρκετά buggy σε σχέση με πριν... Καλό το μαμά app αλλά σαν το JetAudio...Κανένα... (από free δοκιμάστε το AIMP όσοι δεν θέλετε το μαμά app)

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε το μεσημερι την αναβαθμιση και δεν την εκανα. Μπηκα τωρα να την κανω και λεει οτι ειμαι ενημερωμενος και δεν την βρισκει. :)
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε το μεσημερι την αναβαθμιση και δεν την εκανα. Μπηκα τωρα να την κανω και λεει οτι ειμαι ενημερωμενος και δεν την βρισκει. :)

αλλο και αυτο λες να την πηραν πισω την αναβαθμιση

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...