Jump to content

[myPoll] Πόσο ικανοποιημένοι είστε από τη διάρκεια της μπαταρίας σας;


DINFUN
 Κοινοποίηση

Πόσο ικανοποιημένοι είστε από τη διάρκεια της μπαταρίας σας;  

356 members have voted

  1. 1. Πόσο ικανοποιημένοι είστε από τη διάρκεια της μπαταρίας σας;

    • Πάρα πολύ!
      74
    • Αρκετά
      153
    • Ελάχιστα
      90
    • Καθόλου
      39


Recommended Posts

Τι θα μπορούσατε να κάνετε για να αφήσετε στην άκρη το καλώδιο φόρτισης της συσκευής σας;

 

Αρχίζοντας από τη 3G σύνδεση, κάποιο αγαπημένο παιχνίδι, λίγο τα κοινωνικά δίκτυα και η μπαταρία τείνει στο απόλυτο 0%. Αν μάλιστα οι επαγγελματικές σας υποχρεώσεις σας οδηγούν στο να μιλάτε και πολύ στο τηλέφωνο, τότε η συσκευή, σας λέει “καληνύχτα” μεσημεριάτικα (παθών). Μερικές από τις ενέργειες που θα ήταν ικανές να βελτιώσουν κατά κάποιον τρόπο την διάρκεια της μπαταρίας, είναι η μείωση της έντασης του φωτισμού της οθόνης. Αυτό είναι το πρώτο βήμα καθώς ενεργοβόρες είναι και εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείτε σχεδόν ποτέ και παρόλα αυτά διατηρούν μία θέση στην οθόνη του smartphone σας. Είναι πολύ πιθανό με τη διαγραφή τους να φορτίζετε στη συνέχεια λιγότερο συχνά τη συσκευή σας.

 

Σημαντική αποστράγγιση της μπαταρίας προκαλούν κι εφαρμογές οι οποίες συνδέονται στο διαδίκτυο εν αγνοία σας όπως το Facebook, Twitter, και άλλες. Οι εφαρμογές αυτές τρέχουν παρασκηνιακά, συλλέγουν πληροφορίες για να σας τις μεταφέρουν υπό μορφής ειδοποιήσεων. Υπάρχουν όμως και εφαρμογές που κάνουν το ίδιο χωρίς να τις χρειάζεστε. Προτείνουμε να ανατρέξετε στις ρυθμίσεις και να απενεργοποιήσετε λειτουργίες που δεν είναι επιθυμητές ή να περιορίσετε ειδοποιήσεις, καθ’ όλη τη διάρκεια της ημέρας.

 

Εσείς είστε ικανοποιημένοι από την διάρκεια της μπαταρίας της συσκευής σας. Περιμένουμε τις απόψεις σας τόσο στη δημοσκόπηση όσο και στα σχόλια που ακολουθούν! Μην ξεχάσετε να αναφέρετε ποια συσκευή διαθέτετε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 104
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τη μπαταρια του Jiayu S3 ειμαι σχετικα ικανοποιημενος, μιαμιση μερα με κανονικη χρηση, αλλα, οσον αφορα το Xiaomi Redmi Note 3 Pro μου εχω μενει εκπληκτος με την μπαταρια του (4-5 ημερες με χαλαρη χρηση, συνεχως σε λειτουργια και με το 3G/Wifi συνεχεια ανοικτα, 3 ημερες με κανονικη χρηση, εχω official global stable rom)! Edited by Makaros06
Seize The Day Now! Tomorrow Would Be Too Late!
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ, μι μαξ, 4 μερες......!

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι ικανοποιημένος από την ταχύτητα φόρτισης και το γεγονός ότι από το 15% έως το 0% κρατάει αρκετά,δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος από την μπαταρία του Nexus 5x.
Link to comment
Share on other sites

Τη μερα τη βγαζω ανετα. Αυτο φτανει. Σιγουρα θα βρω καπου πρίζα και αν οχι, πιανει δουλεια το παουερ μπανκ.

5+ ωρες οθονης βγαζει το λε μαχ 2. Αναλογικα με τα σπεκς της συσκευής​, η αυτονομια ειναι καλη

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

BlackBerry Passport μου κρατάει με κανονική χρήση δύο μέρες, εάν είμαι συνέχεια στο τηλέφωνο και στο ίντερνετ μια με μιάμιση!
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές μου αρκούσε να κρατάει όλη μέρα μέχρι να γυρίσω σπίτι και να το ξαναφορτίσω..

Επειδή όμως κάνω μεγάλες διαδρομές με το ποδήλατο και μπορει να πάρει ακόμα και 2 γεμάτες μέρες που θα καταγράφω με το κινητό την διαδρομη με gps πάντα ήθελα Powerbank μαζί μου πολλές φορές και 2ο ..

Πλέον είμαι ενθουσιαμένος μιας και ο κινέζός μου με έβγαλε ασπροπρόσωπο...Σε battery saver με κλειστα δεδομενα(οπως σε ολες τις συσκευες που ειχα)μετά απο 18 ωρες είχε πέσει στο 70%....

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate)

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Gigaset ME με 3000 mAh. Με μέτρια χρήση βγάζει την ημέρα. Ακόμα καλύτερα βέβαια, αν την έβγαζε και με βαριά χρήση... :)
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολύ ικανοποιημένος με την απόδοση και τη ζωη γενικά της μπαταρίας. Έχω το Xiaomi Mi4 και τα πρωτα 2 χρονια με δεδομενα ανοικτα και ασταμάτητη χρήση φυσικά, ήταν στις 4 περίπου μέρες αφόρτιστο. Τώρα εντάξει αμα άνοιγες κανένα απαιτητικό πολύ παιχνίδι και έπαιζες για ώρες άντε να κρατούσε 2+ μέρες. Τώρα στα 3 χρόνια που το έχω με κανονική χρήση (και αμετρητες ώρες στο χέρι συνολικά :P ) βγάζει 1μιση μέρα,αμα ζοριστεί πολύ 1, οπότε μόνο απόλυτα ικανοποιημένος μπορεί να είσαι με την αντοχή της μπαταρίας γενικότερα. (και φυσικά για τα 200€ μόλις που είχα δώσει για αγορά της συσκευής τότε)
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε φτασει στο φεγγαρι εδω και δεκαετιες,

αλλα μια μπαταρια της προκοπης για τα κινητα μας δεν εχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Εγω με Galaxy S6 edge βγαζω οριακα την ημερα οταν το χρησιμοποιω με δεδομενα, φωτεινότητα πανω απο το μισο γιατι μονο ετσι αξιζει σε αυτή την οθοναρα και με πολυ συχνή χρηση μεσα στη μερα. Οταν φυσικα εχω κλειστα δεδομενα αμεσως βγαζω ανετα μια μερα, ομως πάντα το φορτιζω τη νυχτα. Ειμαι πολυ ευχαριστημένος γιατι αυτη η αντοχη εχει κρατηθει στα ιδια επιπεδα για 1μιση χρονο τωρα και κυριως γιατι ειναι ενα κινητο αρκετα μικρο να το βαλεις οπουδηποτε και πολυ ελαφρυ, ενω χειριζεται ανετα με ενα χερι. Ετσι σε αναλογια μεγέθους μπαταριας είμαι ευχαριστημενος. Εννοειται αν κρατουσε 2 μερες θα ηταν τελειο.
Link to comment
Share on other sites

xperia z5c με χαλαρη χρηση 1 εβδομαδα :ninja: εαν παιξω κανενα βαρυ παιχνιδι και αυτο με τις ωρες τοτε ισως και ενα 3ημερο :X .

ειμαι ευχαριστημενος μπορω να πω αλλα θα ηθελα κατι παραπανω.

elaphroxeris σε εφαγα.

Link to comment
Share on other sites

Το MI Note 2 μου με βγάζει άνετα μια μέρα σκληρής χρήσης. Δηλαδή 6 με 8 ώρες οθόνης. Οπότε θεωρώ πως ναι, η μπαταρία του είναι πάρα πολύ καλή.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/hXnvQv

https://ibb.co/iYjLsa

 

Θα αφησω τις εικονες να μιλησουν, moto z play

 

ΥΓ το σημα μου ειναι εντελως χαλια στην περιοχη που μενω, να ληφθει και αυτο υποψιν , ψαχνει συνεχεια για σημα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...