Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα ταιριαζουν....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ειναι τσεκαρισμενο οτι ο συνδυασμος samsung original μεμβρανη μαζι με nillkin nature παιζει αψογα?

Η γνήσια μεμβράνη της Samsung είναι συμβατή με την θήκη Nillkin Nature αλλά δυστυχώς θα σου μαζεύει συνέχεια σκόνη η κάμερα.

Καλησπέρα, θέλω να παραγγείλω φορτιστή απλά αν γίνεται να είναι αφεντικό, ευχαριστώ

https://www.skroutz.gr/s/12710614/Samsung-USB-Type-C-Cable-Wall-Adapter-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-EP-TA20EBE-EP-DG950CBE-Bulk.html

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Η γνήσια μεμβράνη της Samsung είναι συμβατή με την θήκη Nillkin Nature αλλά δυστυχώς θα σου μαζεύει συνέχεια σκόνη η κάμερα.

 

https://www.skroutz.gr/s/12710614/Samsung-USB-Type-C-Cable-Wall-Adapter-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-EP-TA20EBE-EP-DG950CBE-Bulk.html

 

θα μαζευει σκονη λογω της θηκη, η θηκη αυτη εχει το μειονεκτημα αυτο?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ο κινεζος κρατησε 2 εβδομαδες τελικα. Ευχαριστημενος ημουν σχετικα αλλα σημερα μου επεσε απο καθισμα του αμαξιου ενω εβγαινα και εσπασε....

Φανταζομαι αυτο θα μπορουσε να συμβει και στο καλυτερο τζαμακι...

 

Σε τεστ για γρατζουνιες που του εκανα αφου εσπασε ηταν δυνατο...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ο κινεζος κρατησε 2 εβδομαδες τελικα. Ευχαριστημενος ημουν σχετικα αλλα σημερα μου επεσε απο καθισμα του αμαξιου ενω εβγαινα και εσπασε....

Φανταζομαι αυτο θα μπορουσε να συμβει και στο καλυτερο τζαμακι...

 

Σε τεστ για γρατζουνιες που του εκανα αφου εσπασε ηταν δυνατο...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αφή φίλε μου πως ήταν με το τζαμάκι; Παρατήρησες κάποιο πρόβλημα; Επίσης ειναι όντως συμβατό με θήκες ή το σηκώνουν και αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Η αφή φίλε μου πως ήταν με το τζαμάκι; Παρατήρησες κάποιο πρόβλημα; Επίσης ειναι όντως συμβατό με θήκες ή το σηκώνουν και αυτο;
Η αφη στο 90% ηταν αρκετα καλη. Ειχε λιγο θεμα σε σημεια πολυ χαμηλα κατω που δεν χρησιμοποιεις συχνα... Με τις θηκες κανενα προβλημα. Εχω αρκετες και το δοκιμασα με ολες. Επειδη ειχα μεινει ευχαριστημενος το ξαναχτυπησα σε προσφορα 3 σε 1 και το περιμενω. Και η ευκρινεια σε νορμαλ φωτισμο ηταν καλη. Σε δυνατο φως η εξωτερικα στραβωνεσαι..

 

 

Σαν την γυμνη οθονη τιποτα παντως. Εμενα εχει αποκτησει καποιες γρατζουνιες ορατες κατω απο συνθηκες φωτισμου οποτε ξεχναω την μεταπωληση. Θα το κρατησω οσο παει. Τζαμακι μπορει να ξαναβαλω αν αυξηθουν οι γρατζουνιες και ειναι ορατες....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

64527abb1e87243cdde2598b717704bf.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Η αφη στο 90% ηταν αρκετα καλη. Ειχε λιγο θεμα σε σημεια πολυ χαμηλα κατω που δεν χρησιμοποιεις συχνα... Με τις θηκες κανενα προβλημα. Εχω αρκετες και το δοκιμασα με ολες. Επειδη ειχα μεινει ευχαριστημενος το ξαναχτυπησα σε προσφορα 3 σε 1 και το περιμενω. Και η ευκρινεια σε νορμαλ φωτισμο ηταν καλη. Σε δυνατο φως η εξωτερικα στραβωνεσαι..

 

 

Σαν την γυμνη οθονη τιποτα παντως. Εμενα εχει αποκτησει καποιες γρατζουνιες ορατες κατω απο συνθηκες φωτισμου οποτε ξεχναω την μεταπωληση. Θα το κρατησω οσο παει. Τζαμακι μπορει να ξαναβαλω αν αυξηθουν οι γρατζουνιες και ειναι ορατες....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

64527abb1e87243cdde2598b717704bf.jpg

Εγώ το έχω εδώ και τρεις μήνες γυμνό και να χτυπήσω ξύλο δεν έχω δει γρατζουνιά αλλά προσέχω πολύ. Παρήγγειλα πάντως ένα τζαμάκι από αυτό που πρότεινες γιατί κάποια στιγμή θα γίνει η στραβή (είναι βέβαιο)!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια προστατευτικη θηκη ειναι η Defence-Χdoria φτανει να εχεις βαλει προστατευτικο γυαλι. Την βρηκα σε καταστημα του Πειραια στα 30 ευρω και οπως διαβασα ειναι στις 5 top και το κινητο δειχνει πανεμορφο σε σχεση με κατι αλλες κουμουτσες που εχω δει αλλα παρεχουν επισης την ιδια προστασια. Σε ξενα σαιτ την βρηκα και ακριβοτερη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους

Ειμαι κάτοχος ενος s8

Χθες πηγα θάλασσα και ετρεχα στο νερό με το κινητο στο χερι .απο τοτε γραφει οτι υπαρχει υγρασια στη θυρα usb και δεν μπορω να το φορτισω...

Καποια βοηθεια; ειμαι στα Χανια για διακοπες

 

Απορω που σου επιασε υγρασια. Αφου ειναι αδιαβροχα. Εγω εχω το S7 edge duos και ο συζυγος το S8+ και καναμε το τεστ με το νερο και το αφησαμε για ποσα λεπτα μεσα σε γυαλινο μπολ και δεν ποτε δεν ειχαμε προβλημα, Υποθετω και η θυρα usb ειναι αδιαβροχη. Αλλα καντο με ενα πιστολακι με κρυο αερα οχι ζεστο μηπως λυθει το προβλημα!

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω εδώ και τρεις μήνες γυμνό και να χτυπήσω ξύλο δεν έχω δει γρατζουνιά αλλά προσέχω πολύ. Παρήγγειλα πάντως ένα τζαμάκι από αυτό που πρότεινες γιατί κάποια στιγμή θα γίνει η στραβή (είναι βέβαιο)!
Θεμα τυχης ειναι πιστευω. Και εγω το προσεχω και στα προηγουμενα Samsung δεν ειχα ουτε σημαδακι... Αλλα το gorilla glass 5 γρατζουναει ευκολα δυστυχως.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αφη στο 90% ηταν αρκετα καλη. Ειχε λιγο θεμα σε σημεια πολυ χαμηλα κατω που δεν χρησιμοποιεις συχνα... Με τις θηκες κανενα προβλημα. Εχω αρκετες και το δοκιμασα με ολες. Επειδη ειχα μεινει ευχαριστημενος το ξαναχτυπησα σε προσφορα 3 σε 1 και το περιμενω. Και η ευκρινεια σε νορμαλ φωτισμο ηταν καλη. Σε δυνατο φως η εξωτερικα στραβωνεσαι..

 

 

Σαν την γυμνη οθονη τιποτα παντως. Εμενα εχει αποκτησει καποιες γρατζουνιες ορατες κατω απο συνθηκες φωτισμου οποτε ξεχναω την μεταπωληση. Θα το κρατησω οσο παει. Τζαμακι μπορει να ξαναβαλω αν αυξηθουν οι γρατζουνιες και ειναι ορατες....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

64527abb1e87243cdde2598b717704bf.jpg

Ηρθε σημερα η 3αδα. Ειπα να βαλω παλι. Εκατσε πολυ καλυτερα απο την προηγουμενη φορα. Εχω μια πλαστικη βαση που ειχε μεσα το OTAO και βοηθαει στην τοποθετηση. Η αφη λειτουργει 100%....

 

Εβαλα κυριως γιατι νομιζω οτι εχει φθαρει πολυ η επιστρωση κ γεμιζει συνεχεια δαχτυλιες...

 

Με 7 ευρω πηρα 3 τζαμακια. Σουπερ....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-S8-S9-Plus-Note-9-Case-Friendly-Tempered-Glass-Screen-Protector/223000333233?hash=item33ebdb0bb1:m:mKqKD2PDcLI2AUtnEL8yWZA

 

Ειμαι 99% σιγουρος οτι το ιδιο φερνουν καποια "θηκαδικα" και το πουλανε μεχρι 18.90... :mad::mad::mad:

 

Εdit: Link Updated

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ηρθε σημερα η 3αδα. Ειπα να βαλω παλι. Εκατσε πολυ καλυτερα απο την προηγουμενη φορα. Εχω μια πλαστικη βαση που ειχε μεσα το OTAO και βοηθαει στην τοποθετηση. Η αφη λειτουργει 100%....

 

Εβαλα κυριως γιατι νομιζω οτι εχει φθαρει πολυ η επιστρωση κ γεμιζει συνεχεια δαχτυλιες...

 

Με 7 ευρω πηρα 3 τζαμακια. Σουπερ....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παραιτουμαι απο το σπορ. Σημερα εβγαλα και το 3ο τζαμακι.

Το 1ο εσπασε σε 5 μερες χωρις λογο. Το 2ο μου εσπασε κατα λαθος πριν το βαλω. Το 3ο σε 3 μερες πηρε σκονη εσωτερικα...

Θα μου πεις με 2.5 ευρω το ενα τι περιμενεις. Παρε whitestone... Δεν υπαρχει τελειο τζαμακι πιστευω....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Γυμνό φίλε κι ο Θεός μαζί μας :)
Ετσι ειναι. Και το καλυτερο τζαμακι δεν πλησιαζει καν την αισθηση του γυμνου....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γυμνό με back cover θήκη, σε ξεχωριστή θήκη στο τσαντάκι δεν διατρέχει κανέναν κίνδυνο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γυμνό φίλε κι ο Θεός μαζί μας :)

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ!! προχθές αφαίρεσα το τζαμακι της spigen μιας και μετά από αρκετή χρήση άρχισε να ξεκολλάει στις άκρες και άρχιζε και γινόταν ενοχλητικό. Σε σημείο να μην μπορώ με τη μια να κατεβάσω την μπάρα ειδοποιήσεων. Μόλις το έβγαλα ήταν λες και πήγα σε άλλο κινητό :p

 

Τώρα το συνδύασα με official μεμβράνη σαμσουνγκ και nillkin nature θήκη και προς το παρόν είμαι κομπλέ

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και τη μεμβράνη. Αποκταει εύκολα σημάδια και βαθουλώματα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μεμβράνη δοκιμάστε οποίος θέλει την παρακάτω

 

FLOVEME Soft Screen Protector For Samsung Galaxy S9 S8 Film 3D Curved Full Screen Cover For Samsung S8 Plus Not Tempered Glass

http://s.aliexpress.com/bYR3Ar6j?fromSns=Copy to Clipboard

 

Είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει στο δικό μου. Δεν αλλοιώνει καθόλου την ποιότητα τής οθόνης δεν χαράζεται εύκολα και είναι εύκολη στο πέρασμα.

Εχω δοκιμάσει και την αυθεντική τής samsung καί την έβγαλα μετα απο μερικές μέρες γιατί αποκτούσε εύκολα βαθουλώματα.Η συγκεκριμένη ειναι πολύ καλύτερης ποιότητας

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

Για μεμβράνη δοκιμάστε οποίος θέλει την παρακάτω

 

FLOVEME Soft Screen Protector For Samsung Galaxy S9 S8 Film 3D Curved Full Screen Cover For Samsung S8 Plus Not Tempered Glass

http://s.aliexpress.com/bYR3Ar6j?fromSns=Copy to Clipboard

 

Είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει στο δικό μου. Δεν αλλοιώνει καθόλου την ποιότητα τής οθόνης δεν χαράζεται εύκολα και είναι εύκολη στο πέρασμα.

Εχω δοκιμάσει και την αυθεντική τής samsung καί την έβγαλα μετα απο μερικές μέρες γιατί αποκτούσε εύκολα βαθουλώματα.Η συγκεκριμένη ειναι πολύ καλύτερης ποιότητας

Με ποιο πισω cover την συνδυασες ? Ψαχνω κατι οσο το δυνατο πιο λεπτο να βαλω πχ το Spigen Case Thin Fit..

 

Στάλθηκε από το BTV-DL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Alkis27
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα και εγώ να παραγγείλω αύριο πρωί το s8 plus grey orhidea αντί του s9. Λέω να παραγγείλω κατευθείαν και μια θήκη για προστασία. Σκέφτομαι την clear view samsung s8 plus αλλά για κάποιο λόγο δεν βγαίνει σε grey και θα την πάρω σε μαύρο η ασημί και δεν θα βάλω τζαμακι αφού έχει πορτάκι. Τι λέτε?
:X
Link to comment
Share on other sites

Κάντου και μια ασφάλεια (ολική, για θραύση, κλοπή κλπ σε γνωστή εταιρεία εδώ μέσα ,τον χειμώνα που την έκανα εγώ μου κόστισε 25 ευρώ, τώρα ίσως έχει μεταξύ 30-35 ευρώ) να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

* έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία του, εξαιρετική διαχείριση με την oreo το s8 plus.

Με το καλό να το παραλάβεις και να το ευχαριστηθείς!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κάντου και μια ασφάλεια (ολική, για θραύση, κλοπή κλπ σε γνωστή εταιρεία εδώ μέσα ,τον χειμώνα που την έκανα εγώ μου κόστισε 25 ευρώ, τώρα ίσως έχει μεταξύ 30-35 ευρώ) να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

* έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία του, εξαιρετική διαχείριση με την oreo το s8 plus.

Με το καλό να το παραλάβεις και να το ευχαριστηθείς!

 

φιλε μου αν μπορεις στειλε μου την εταιρεια σε πμ. σε ευχαριστω

:X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...