Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μενα η ποιο κομψη θηκη ειναι η Spigen Thin Fit και παει με ολα τα τζαμακια...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να προσθέσω και την επίσης όμορφη για τα γούστα μου & με μικρό βάρος & εξίσου κόμπακτ liquid air

https://www.skroutz.gr/s/11694451/Spigen-Liquid-Air-Armor-Μαύρο-Galaxy-S8.html

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να προσθέσω και την επίσης όμορφη για τα γούστα μου & με μικρό βάρος & εξίσου κόμπακτ liquid air

https://www.skroutz.gr/s/11694451/Spigen-Liquid-Air-Armor-Μαύρο-Galaxy-S8.html

 

αυτη ναι-σαφως πιο ενισχυμενη ..!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είχα στο s8 ,αυτή έχω και στο plus από τον περασμένο Γενάρη ;) φοβερή αίσθηση, μικρός όγκος προσθέτει ελάχιστο μα ελάχιστο βάρος στην συσκευή και το σχέδιο της minimal για τα γούστα μου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είχα στο s8 ,αυτή έχω και στο plus από τον περασμένο Γενάρη ;) φοβερή αίσθηση, μικρός όγκος προσθέτει ελάχιστο μα ελάχιστο βάρος στην συσκευή και το σχέδιο της minimal για τα γούστα μου

 

 

μαλλον ομως δεν κανει με dom..

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/11upU3Lh5bIZl3rPAoN23gCxBDU6MwkNZyEzY01HLUeE/edit#gid=0

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, ο συνδυασμός που έχεις αποφασίσει ταιριάζει ;) Τον είχα δοκιμασμένος!

Τώρα στο plus είμαι μόνο με θήκη ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, ο συνδυασμός που έχεις αποφασίσει ταιριάζει ;) Τον είχα δοκιμασμένος!

Τώρα στο plus είμαι μόνο με θήκη ;)

 

Οποτε μαλλον η μη-συμβατοτητα του καταλογου,εχει να κανει μονο με το s9..

Link to comment
Share on other sites

αυτη η κολλα που εχει το dome τι ακριβως ειναι ρε παιδια..?

χαζη επισημανση,αλλα δεν νομιζω να χρειαστει να βγει το τζαμακι και να μας αφησει καμια σταμπα επανω στο τζαμι...:D

Link to comment
Share on other sites

δεν αποκλειεται να ειναι και το ιδιο...

φασον ειναι ολα αυτα και ο καθενας το ονομαζει οπως θελει..

εγω παντως εχω σχεδον ψηθει για το dom σε συνδυασμο με μια Caseology να τελειωνω.

κολλαω λιγο στην τοποθετηση αλλα πιστευω θα το καταφερω.

 

To βρηκα, αυτο εδω ειναι...

 

https://www.ebay.com/itm/222455292629

 

Aπο οτι μου ειπε γνωστος μου σε αλυσιδα "θηκαδηκων" το πουλανε στα 19 ευρω... :X

Τελειο δεν ειναι αλλα κανει την δουλεια του και προς το παρων αναβαλω το 50αρι του dome.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

To βρηκα, αυτο εδω ειναι...

 

https://www.ebay.com/itm/222455292629

 

Aπο οτι μου ειπε γνωστος μου σε αλυσιδα "θηκαδηκων" το πουλανε στα 19 ευρω... :X

Τελειο δεν ειναι αλλα κανει την δουλεια του και προς το παρων αναβαλω το 50αρι του dome.

 

μαλιστα..

εγω αυριο παω να παρω το dom και τα αλλα 3 με το που ερθουν θα τα δωσω.

θελω να τελειωνω με αυτο το θεμα το συντομοτερο δυνατο.

Link to comment
Share on other sites

WhiteStone Dome Galaxy S8 Plus Screen Protector Compatible Cases

 

νομιζω οτι ειναι πολυ χρησιμος οδηγος για τις θηκες που ταιριαζουν με τo Dome.

 

επειδη κυκλοφορει και ενα excel για την συμβατοτητα του Dome με θηκες,

συγκριτικα με τον οδηγο απο το MobileFun φαινεται οτι αλλη συμβατοτητα με θηκες εχει το dome για 9αρι και αλλο το 8αρι.

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

η dome τοποθετηθηκε σημερα το απογευμα με επιτυχια..

μοναδικο προβληματακι η αποτυχια στην πρωτη κολλα που πηγε αλλου για αλλου..

εφυγε κατω στην βαση,οποτε αναγκαστικα εβαλα την δευτερη.

ολα καλα,λιγο κολλα παραπανω μοιαζει να εχει μαζεψει επανω στους αισθητηρες,αλλα το μαζεψα τριβοντας για αρκετη ωρα εκει και περιμετρικα.

η αισθηση ειναι καταπληκτικη και δειχνει πολυ καλης ποιοτητας τζαμακι.

προσοχη λοιπον να εχετε εντελως ισια επιφανεια,γιατι διαφορετικα θα κυνηγατε την κολλα...!!

τα υπολοιπα λιγο προσοχη και μπαινει σουπερ το τζαμακι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδη μου αρεσει πολυ αυτη η θηκη και οι γνωμες διιστανται ,την εχει τεσταρει κανεις με dome?

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι του κουμπωσα την Caseology Vault II-ολα καλα,εκατσε χωρις κανενα προβλημα.

το μονο θεμα που εχω(οκ-παραξενια..)ειναι η κολλα που εχει "ξεχειλισει" στο επανω μερος και εχει σχηματισει ενα "ποταμακι" παραλληλα με το σχημα του τζαμιου.

το καθαρισα οσο μπορουσα με μαλακο πανακι και ενα ειδικο υγρο για οθονες,αλλα εχει μεινει λιγο ακομα.

σκεφτομαι να παρω μια μπατονετα και να την βρεξω ομως με τι για να βγει εντελως..?

για πεστε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Ειμαι κάτοχος ενος s8

Χθες πηγα θάλασσα και ετρεχα στο νερό με το κινητο στο χερι .απο τοτε γραφει οτι υπαρχει υγρασια στη θυρα usb και δεν μπορω να το φορτισω...

Καποια βοηθεια; ειμαι στα Χανια για διακοπες

Link to comment
Share on other sites

Φυσα το μεχρι να στεγνωσει....

 

@dp8 Αυτο φοβομουν με τo dome για αυτο το αποφευγω.... Ειμαι λιγο αδεξιος σε αυτα....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Ειμαι κάτοχος ενος s8

Χθες πηγα θάλασσα και ετρεχα στο νερό με το κινητο στο χερι .απο τοτε γραφει οτι υπαρχει υγρασια στη θυρα usb και δεν μπορω να το φορτισω...

Καποια βοηθεια; ειμαι στα Χανια για διακοπες

βαλτο μεσα σε ενα βαζο με ρυζι.να το καλυπτει ολο το κινητο.αστο μια ημερα και η υγρασια θα φυγει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βαλτο μεσα σε ενα βαζο με ρυζι.να το καλυπτει ολο το κινητο.αστο μια ημερα και η υγρασια θα φυγει
Το μνμ το βγαζει οταν εντοπισει υγρασια στη θυρα usb. Εκει χρειαζεται να στεγνωσει ειτε φυσωντας ειτε με ενα πιστολακι για τα μαλλια στο κρυο.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η dome τοποθετηθηκε σημερα το απογευμα με επιτυχια..

μοναδικο προβληματακι η αποτυχια στην πρωτη κολλα που πηγε αλλου για αλλου..

εφυγε κατω στην βαση,οποτε αναγκαστικα εβαλα την δευτερη.

ολα καλα,λιγο κολλα παραπανω μοιαζει να εχει μαζεψει επανω στους αισθητηρες,αλλα το μαζεψα τριβοντας για αρκετη ωρα εκει και περιμετρικα.

η αισθηση ειναι καταπληκτικη και δειχνει πολυ καλης ποιοτητας τζαμακι.

προσοχη λοιπον να εχετε εντελως ισια επιφανεια,γιατι διαφορετικα θα κυνηγατε την κολλα...!!

τα υπολοιπα λιγο προσοχη και μπαινει σουπερ το τζαμακι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδη μου αρεσει πολυ αυτη η θηκη και οι γνωμες διιστανται ,την εχει τεσταρει κανεις με dome?

 

κατω αριστερα μου "πεταξε"¨ενα δακρυσμα απο μεσα και μαλλον ειναι η κολλα που δεν εχει πατησει καλα στην γωνια.

εαν το πιεσω ερχεται καπως.

εγω ακολουθησα πιστα τις οδηγιες και την πρωτη μερα τουλαχιστον,εδειξε οτι πατησε καλα .

να μην ρωτησω εαν υπαρχει εγγυηση αντικαταστασης για το συγκεκριμενο προιον..(?)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα παραγγειλει πριν 2μηνο αλλα οταν ειδα το βιντεακι της τοποθετησης ακυρωσα.... Πολλα βηματα... Κατι να παει στραβα πανε χαμενα 50 ευρω..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα παραγγειλει πριν 2μηνο αλλα οταν ειδα το βιντεακι της τοποθετησης ακυρωσα.... Πολλα βηματα... Κατι να παει στραβα πανε χαμενα 50 ευρω..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

τι μπορει να πηγε στραβα αφου κολλησα μια χαρα και τι αλλες εναλλακτικες εχουμε..??

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... Παντα υπαρχει ρισκο σε τετιοιου ειδους τοποθετησεις... Η το αφηνεις μηπως στεγνωσει τελικα η το ξηλωνεις αν σε ενοχλει... Δεν νομιζω να βρεις ακρη μεσω εγγυησης...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... Παντα υπαρχει ρισκο σε τετιοιου ειδους τοποθετησεις... Η το αφηνεις μηπως στεγνωσει τελικα η το ξηλωνεις αν σε ενοχλει... Δεν νομιζω να βρεις ακρη μεσω εγγυησης...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αστο να δω που θα καταληξει...

Link to comment
Share on other sites

τι μπορει να πηγε στραβα αφου κολλησα μια χαρα και τι αλλες εναλλακτικες εχουμε..??

 

Πέρνα το άλλη μια φορά με το UV light όπως έκανες στην αρχική τοποθέτηση. Μπορεί εκείνο το σημείο να μην είχε στεγνώσει καλά. Κάτι άλλο που μπορείς να κάνεις είναι το εξής. Αν σου έχει περισσέψει κόλλα, με μια μικρή σύριγγα γεμίζεις εκείνο το σημείο καιτο περνάς πάλι από UV light. Όσον αφορά την εγγύηση, στο XDA είχα διαβάσει ότι σε πολλούς που παραπονέθηκαν με φωτογραφίες κτλ στείλανε καινούριο γυαλί δωρεάν οπότε δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα το άλλη μια φορά με το UV light όπως έκανες στην αρχική τοποθέτηση. Μπορεί εκείνο το σημείο να μην είχε στεγνώσει καλά. Κάτι άλλο που μπορείς να κάνεις είναι το εξής. Αν σου έχει περισσέψει κόλλα, με μια μικρή σύριγγα γεμίζεις εκείνο το σημείο καιτο περνάς πάλι από UV light. Όσον αφορά την εγγύηση, στο XDA είχα διαβάσει ότι σε πολλούς που παραπονέθηκαν με φωτογραφίες κτλ στείλανε καινούριο γυαλί δωρεάν οπότε δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις.

 

του εκανα παλι ενα περασμα με το uv.

μοιαζει να εχει σταματησει.

το παρακολουθω και εαν δω οτι προχωραει θα το παω στο καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι τσεκαρισμενο οτι ο συνδυασμος samsung original μεμβρανη μαζι με nillkin nature παιζει αψογα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...