Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πηρα σημερα απο το e-matrix.gr...ξαναγαπησα το κινητο! Σαν να το εχω γυμνο, αλλα με προστασια! Αυτο που εψαχνα, και μονο με 4.90€!! Σε ευχαριστω για το λινκ! Αν καποιος ομως θελει hardcore προστασια, ειναι για αλλη θηκη. Πιστευω οτι δεν κανει για ολους...

 

Τίποτα φίλε μου. :) Εγώ την περιμένω σήμερα. Αν υπήρχε σε μαύρο θα την είχα πάρει και εγώ από Ελλάδα. Ναι εννοείται πως όποιος θέλει προστασία από πτώσεις πάει αλλού όπως είχα αναφέρει ( Spigen Neo Hybrid πχ ).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσπαθω να μεταφερω ενα βιντεο στον υπολογιστη μου μεσω USB καλωδιου και δεν μ αφηνει μ βγαζει error πως αλλιως να το μεταφερω ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που να έκανε την αλλαγή από note 4 σε S8 να μου πει εντυπώσεις; σκέφτομαι μήπως το δώσω τώρα που κρατάει ακόμα τιμή και να πάω σε S8. δυστυχώς το note μέχρι να παρουσιαστεί και να πέσει σε λογική τιμή θα περάσει καιρός. επίσης δεν ξέρω αν με καλύπτει το S8 ή το + περισσότερο. ελπίζω να μην είμαι τελείως εκτός θέματος διαφορετικά ας μου απαντήσει κάποιος που το έχει κάνει σε πμ

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποια προταση για να βαλω στη συκευη codecs?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις αγόρασα το κινητό. Από μαγαζί στην 3η Σεπτεμβρίου (SKROUTZ). ΌΤΑΝ έβαλα την sim αμέσως μου ζήτησε κάτι σε επαναφορά και πάτησα αποδοχή. Στην εκκίνηση μου έδειξε ελληνικά και απόρησα γιατί να είναι ελληνικό από αυτό το μαγαζί μου κάθεται καλώς ή κάπως παράξενο. Από την άλλη μου είπαν ότι είναι unbranded και στο browsing μου άνοιξε την σελίδα της Vodafone. Τελικά μήπως ήταν branded ;;εχει κάποιος κάτι παρόμοιο;; και ακόμα όταν ξεκλειδώνω από τα πλάγιο κουμπί καμία φορά είναι μαύρο το wallpaper για 1 mili sec και μετά δείχνει το κανονικο wallpaper. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;;επίσης στην πλάτη του κινητού είχε αυτοκόλλητο με το IMEI. Φυσιολογικό;; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις αγόρασα το κινητό. Από μαγαζί στην 3η Σεπτεμβρίου (SKROUTZ). ΌΤΑΝ έβαλα την sim αμέσως μου ζήτησε κάτι σε επαναφορά και πάτησα αποδοχή. Στην εκκίνηση μου έδειξε ελληνικά και απόρησα γιατί να είναι ελληνικό από αυτό το μαγαζί μου κάθεται καλώς ή κάπως παράξενο. Από την άλλη μου είπαν ότι είναι unbranded και στο browsing μου άνοιξε την σελίδα της Vodafone. Τελικά μήπως ήταν branded ;;εχει κάποιος κάτι παρόμοιο;; και ακόμα όταν ξεκλειδώνω από τα πλάγιο κουμπί καμία φορά είναι μαύρο το wallpaper για 1 mili sec και μετά δείχνει το κανονικο wallpaper. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;;επίσης στην πλάτη του κινητού είχε αυτοκόλλητο με το IMEI. Φυσιολογικό;; Ευχαριστώ
Καταρχήν με γεια!

Ότι σου ζήτησε επαναφορά είναι φυσιολογικό και καλά έκανες αποδοχή γιατί όπως έχουν πει αλλά παιδιά στο φόρουμ αν δεν κάνεις είναι πιθανό να έχεις προβλήματα.

Η sim σου είναι Vodafone; μήπως γιαυτό σου άνοιξε τη σελίδα; δεν νομίζω να είναι branded γιατί αν ήταν δε θα σου ζητούσε να κάνεις επαναφορά σύμφωνα με σχόλια χρηστών.

Το αυτοκόλλητο κι αυτό είναι φυσιολογικό στην πλάτη του κινητού.

Για το wallpaper δεν το έχω παρατηρήσει μετά από ξεκλείδωμα. 1ms πάντως είναι απειροελαχιστο. Αυτό που έχω δει είναι ότι έχει ένα εφέ όταν ανοίγεις με το κουμπί, μήπως αυτό εννοείς και σου φαίνεται σαν μαυρίλα;

Link to comment
Share on other sites

Όλα νορμαλ είναι σε αυτά που ανεφερες.

Η συσκευή σου είναι unbranded μιας και εγινε ελληνικη με του εβαλες την sim.

Αν ηταν branded δεν θα ζητουσε να κανεις επαναφορά με το που εβαλες την sim.

 

Σε όλα τα υπολοιπα όπως σου απαντησε ο φιλος από πανω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν με γεια!

Ότι σου ζήτησε επαναφορά είναι φυσιολογικό και καλά έκανες αποδοχή γιατί όπως έχουν πει αλλά παιδιά στο φόρουμ αν δεν κάνεις είναι πιθανό να έχεις προβλήματα.

Η sim σου είναι Vodafone; μήπως γιαυτό σου άνοιξε τη σελίδα; δεν νομίζω να είναι branded γιατί αν ήταν δε θα σου ζητούσε να κάνεις επαναφορά σύμφωνα με σχόλια χρηστών.

Το αυτοκόλλητο κι αυτό είναι φυσιολογικό στην πλάτη του κινητού.

Για το wallpaper δεν το έχω παρατηρήσει μετά από ξεκλείδωμα. 1ms πάντως είναι απειροελαχιστο. Αυτό που έχω δει είναι ότι έχει ένα εφέ όταν ανοίγεις με το κουμπί, μήπως αυτό εννοείς και σου φαίνεται σαν μαυρίλα;

 

Ναι όντως Vodafone έχω. Α οπότε οκ. Αυτό που παρατήρησα είναι μόνο σε wallpaper με infinity display. Όταν του έβαλα ένα άλλο απλό wallpaper δεν το κάνει. Λες να είναι αυτό;;

Σας ευχαριστώ πολύ πάντως παίδες για τις απαντήσεις

Επίσης μου είπε εκεί που τύπος να φορτίσει 1η φορά 5ωρες;; ισχύει κάτι τέτοιο;; τα τελευταία χρόνια απλά το φορτίζω και το βγάζω όταν τελειώσει και δεν είχα πρόβλημα με την υγεία της μπαταρίας

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως Vodafone έχω. Α οπότε οκ. Αυτό που παρατήρησα είναι μόνο σε wallpaper με infinity display. Όταν του έβαλα ένα άλλο απλό wallpaper δεν το κάνει. Λες να είναι αυτό;;

Σας ευχαριστώ πολύ πάντως παίδες για τις απαντήσεις

Επίσης μου είπε εκεί που τύπος να φορτίσει 1η φορά 5ωρες;; ισχύει κάτι τέτοιο;; τα τελευταία χρόνια απλά το φορτίζω και το βγάζω όταν τελειώσει και δεν είχα πρόβλημα με την υγεία της μπαταρίας

Λογικά το infinity wallpaper θα είναι, εγώ το έβγαλα κατευθείαν γιαυτό δεν το παρατήρησα.

Φορτισε το μέχρι να πάει 100%, δε χρειάζεται παραπάνω, ότι έκανες τόσα χρόνια δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Όποτε θέλεις φορτίζεις και για όσο θέλεις. Αυτά τα 5ωρα-10ωρα, το άδειασε-γέμισε 7 φορές, μια με φεγγάρι μια με ήλιο κλπ, ανήκουν σε άλλο αιώνα.

Το μόνο που όντως δίνει μερικούς κύκλους παραπάνω στις μπαταρίες, είναι να μην τις αφήνεις να αδειάσουν εντελώς.

Προφανώς δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά μέσα σε μια πορεία 2-3 ετών, έτσι κερδίζεις μερικούς κύκλους ακόμα..

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που να έκανε την αλλαγή από note 4 σε S8 να μου πει εντυπώσεις; σκέφτομαι μήπως το δώσω τώρα που κρατάει ακόμα τιμή και να πάω σε S8. δυστυχώς το note μέχρι να παρουσιαστεί και να πέσει σε λογική τιμή θα περάσει καιρός. επίσης δεν ξέρω αν με καλύπτει το S8 ή το + περισσότερο. ελπίζω να μην είμαι τελείως εκτός θέματος διαφορετικά ας μου απαντήσει κάποιος που το έχει κάνει σε πμ

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Κι εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση.

Όποιος μπορεί ας πει εντυπώσεις.

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση.

Όποιος μπορεί ας πει εντυπώσεις.

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

Εννοείτε ρε παιδιά ότι πάτε σε s8 plus, όχι στο μικρό!

θέλει ρώτημα?

αλλά και χωρίς s-pen ? δεν λέει.....

Υπομονή γιά note8....

Όταν φεύγεις από note...μόνο σε note πας...ο,τιδήποτε άλλο το έχεις γιά δεύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Πορτογαλικό S8 και μόλις ολοκλήρωσα το update των 750ΜΒ που έχει βγει εδώ και μερικές μέρες.

Τσεκάρετε.

Link to comment
Share on other sites

Im https://imgur.com/gallery/sC5z

 

Και σε εμένα μου ήρθε.θα την περάσω αργότερα όποιος την εγκατέστησε ας μας πει τι βελτίωση έχει δει.

Link to comment
Share on other sites

στη διαχείριση συσκευής, μου γράφει να ενεργοποιήσω το λογισμικό mc afee για προστασία από κακόβουλο λογισμικό.

τώρα η καλύτερη τιμή που πιάνει είναι 90 στα 100, ενώ αν το ενεργοποιήσω μου γράφει πως θα πάει στα 100.

τι να κάνω;

να το ενεργοποιήσω;

να σημειώσω πως η τιμή κατέβηκε στα 90 στα 100 μετά από την εγκατάσταση των περίπου 15 εφαρμογών που έβαλα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

ξηλώνεις άμεσα το mc afee και τελειώνει το πρόβλημα

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

μα δε το έχω ενεργοποιήσει.

και επίσης πριν περάσω τις διάφορες εφαρμογές που έβαλα, ήταν 100 στα 100.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

στη διαχείριση συσκευής, μου γράφει να ενεργοποιήσω το λογισμικό mc afee για προστασία από κακόβουλο λογισμικό. Τώρα η καλύτερη τιμή που πιάνει είναι 90 στα 100, ενώ αν το ενεργοποιήσω μου γράφει πως θα πάει στα 100.

τι να κάνω; Να το ενεργοποιήσω; Να σημειώσω πως η τιμή κατέβηκε στα 90 στα 100 μετά από την εγκατάσταση των περίπου 15 εφαρμογών που έβαλα.

 

Μη σε απασχολεί το τι λέει η διαχείριση συσκευής. Αν μπαίνεις σε ύποπτα sites μέσω κινητού τότε βάλε ένα καλό antivirus από το store (πχ Kaspersky). Αν δεν μπαίνεις σε ύποπτα sites μέσω κινητού τότε μην βάλεις τίποτα (δεν χρειάζεται μια έξτρα υπηρεσία να τρέχει χωρίς λόγο στο background). Tώρα για τον καθαρισμό της συσκευής από άχρηστα αρχεία και τον καθαρισμό της μνήμης κατέβαζε ανά 2μηνο ένα καλό cleaner (πχ το Clean My Android), κάνε ένα βαθύ καθαρισμό ( κάνει σαφώς καλύτερο καθαρισμό από τον καθαρισμό της Samsung) και βγάζε το. Ούτε αυτό χρειάζεται να τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο. Γενικά οι καλές εφαρμογές του playstore είναι σαφώς ανώτερες από αυτές που παρέχει η Samsung ( dialer, browser, launcher, sms, σημειώσεις, συλλογή, antivirus, cleaner, file explorer κτλ ).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα διαφωνήσω.

 

Οι περισσότερες εφαρμογές στο store ειναι σκουπίδια. Ο μόνος τους στόχος είναι η ύπουλη και έμμεση διαφήμιση, η κλοπή των επαφών/φωτογραφιών. Άσε που λένε ένα κάρο ψέματα για το τι κάνουν....

 

Σαφώς προτιμώ τις εφαρμογές της samsung, ούτε διαφημίσεις, ούτε σκουπίδια SDK, ούτε παραπλάνηση και είναι και δωρεάν.

 

Γενικά οι καλές εφαρμογές του playstore είναι σαφώς ανώτερες από αυτές που παρέχει η Samsung ( dialer, browser, launcher, sms, σημειώσεις, συλλογή, antivirus, cleaner, file explorer κτλ ).
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα διαφωνήσω. Οι περισσότερες εφαρμογές στο store ειναι σκουπίδια. Ο μόνος τους στόχος είναι η ύπουλη και έμμεση διαφήμιση, η κλοπή των επαφών/φωτογραφιών. Άσε που λένε ένα κάρο ψέματα για το τι κάνουν....Σαφώς προτιμώ τις εφαρμογές της samsung, ούτε διαφημίσεις, ούτε σκουπίδια SDK, ούτε παραπλάνηση και είναι και δωρεάν.

 

Φίλε μου sorry αλλά υπάρχουν εφαρμογές που και δεν είναι για τα σκουπίδια και είναι σαφώς ανώτερες σε δυνατότητες από τις stock. Αν έχεις αυτήν την άποψη για όλους τους launchers, όλους τους browsers, τους dialers, τους file explorers, τις συλλογές κτλ τότε καλύτερα στην επόμενη συσκευή σου να πας σε iphone μιας και αφήνεις εκτός ένα βασικό πλεονέκτημα του android που είναι η παραμετροποίηση. Φιλικά στο λέω χωρίς παρεξήγηση. Δεν επεκτείνομαι περισσότερο για να σου συγκρίνω μια μια τις δυνατότητες της κάθε stock εφαρμογής σε σχέση με μια καλή αντίστοιχη του store γιατί θα βγούμε off topic. :)

Link to comment
Share on other sites

μπα, είμαι προγραμματιστής και φτιάχνω δικές μου εφαρμογές, δεν έχω καμία ανάγκη να κατεβάζω αυτά τα σκουπίδια, και τα περισσότερα είναι όντος σκουπίδια, λόγο δουλειάς αμέσως καταλαβαίνω.

 

άσε που με τρελαίνει να βλέπω τι πληροφορίες κλέβουν...

 

φιλικά πάντα :O

 

 

Φίλε μου sorry αλλά υπάρχουν εφαρμογές που και δεν είναι για τα σκουπίδια και είναι σαφώς ανώτερες σε δυνατότητες από τις stock. Αν έχεις αυτήν την άποψη για όλους τους launchers, όλους τους browsers, τους dialers, τους file explorers, τις συλλογές κτλ τότε καλύτερα στην επόμενη συσκευή σου να πας σε iphone μιας και αφήνεις εκτός ένα βασικό πλεονέκτημα του android που είναι η παραμετροποίηση. Φιλικά στο λέω χωρίς παρεξήγηση. Δεν επεκτείνομαι περισσότερο για να σου συγκρίνω μια μια τις δυνατότητες της κάθε stock εφαρμογής σε σχέση με μια καλή αντίστοιχη του store γιατί θα βγούμε off topic. :)
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά ο αναβαθμισμένος(πριν λίγο καιρό πέρασα το update) στοκ Internet browser του s7 edge με έχει εκπλήξει αφάνταστα. Με μια λέξη εξαιρετικός! Έχω σταματήσει να χρησιμοποιώ οποιονδήποτε άλλον, να υποθέσω ότι και του s8 θα είναι αναλογος ή και πιθανόν ακόμα πιο καλός.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...