Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα και θα ήθελα να ρωτήσω επειδή σκέφτομαι να έρθω από 1+5 αν έχει καλή μπαταρία αν η κάμερα πιστεύετε ότι αξίζει αν και είναι υποκειμενικό και επίσης με root τι γίνεται ακόμα με Knox δουλεύει ?! Επίσης κάποια προβλήματα που να έχει με οθόνη που διάβασα έφυγαν ? Ευχαριστώ !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δεν έφυγε. Είναι λαχείο το αν θα σου κάτσει σωστή οθόνη ή όχι.Μπαταρία έχεις καλύτερη στο 5 αρι σου.Κάμερα σίγουρα θα δεις διαφορά προς το καλύτερο. Ρουτ κλασικά χάνεις εγγύηση αν κάνεις. Αν θέλεις τη γνώμη μου καλύτερα να κοιτάξεις για το plus αν πρέπει πάση θυσία να φύγεις από το 5.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο είναι πολύ καλές συσκευές. Φυσικά υπάρχει επιλογή για κανονική φόρτιση...σαν συσκευή στο σύνολο της το S8 είναι σαφώς ανώτερο, χωρίς αυτο να σημαίνει ότι 10 δεν είναι πολύ καλή συσκευή. Έχει περισσότερα να δώσει το S8, όπως μπαταρία, φωτογραφική, οθόνη, Bluetooth 5, και αν σε ενδιαφέρει αυτό καλύτερη αξία μεταπώλησης.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστω φιλε μου..Παντος το htc 10 δεν λεει να πεσει η τιμη του..450 + ειναι πολλα..Δεν ξερω με 100 ευρω παιρνω s8..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις για ποια χώρα προορίζεται η συσκευη σου θα πρέπει να δεις τι γράφει λίγο ποιο πάνω, εκεί που λέει active csc code.

Αν έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και δεν είναι branded θα γράφει EUR.

 

Καλησπέρα.

Και μένα SEGR/GR γράφει και επειδή έχω κάνει επαναφορά εργ. ρυθμ. και δεν είναι branded, γράφει στο ACTIVE Eur.

Για που ήταν το δικό μου ας πούμε;

Αν θυμάμαι καλά, όταν το είχα ανοίξει, έγραφε σε πορτογαλική γλώωσσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Και μένα SEGR/GR γράφει και επειδή έχω κάνει επαναφορά εργ. ρυθμ. και δεν είναι branded, γράφει στο ACTIVE Eur.

Για που ήταν το δικό μου ας πούμε;

Αν θυμάμαι καλά, όταν το είχα ανοίξει, έγραφε σε πορτογαλική γλώωσσα.

 

Κοίταξε στις πληροφορίες λογισμικού,

Κάτω κάτω που λέει λογισμικό παροχέα υπηρεσιών.

Το δικό μου που ήταν γερμανικό γράφει EUR EUR DBT.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε στις πληροφορίες λογισμικού,

Κάτω κάτω που λέει λογισμικό παροχέα υπηρεσιών.

Το δικό μου που ήταν γερμανικό γράφει EUR EUR DBT.

 

Γράφει EUR EUR TPH

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου. Τι χώρα είναι αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου. Τι χώρα είναι αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πορτογαλία..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Μεσογειακή χώρα...χαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για της απαντησεις. Πάντως την μπαταρία του την είχα δει με κακο μάτι αλλά τώρα με έχει εκπληξει μπορώ να πω δεν το περίμενα καθόλου. Όσο για την φόρτιση που σταματούσε έκανα εκκαθάριση και επαναφορά και τώρα δεν μου το ξαναεκανε.

 

Aa https://imgur.com/gallery/RVn80

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Εδώ και δύο μέρες έχω ένα πρόβλημα με το s8 μου εμφανίζει διαρκώς ένα μήνυμα USB connector connected και στα καπάκια disconnected όλη την ώρα χωρίς να έχω συνδέσει τίποτα πάνω, επίσης δημιουργήθηκε πρόβλημα στην ασύρματη φόρτιση μια πιάνει μια όχι. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια να υποθεσω οτι τα μοντελα που πωλουνται εδω ολα ειναι με exynos ?

 

όλα τα μοντέλα που πωλούνται στην Ευρώπη και όχι μόνο, είναι με exynos.

ας μου πει κι εμένα κάποιος γι αυτή τη συζήτηση που γίνεται σχετικά με τις χώρες, τι σημαίνει;

το δικό μου έχει ως χώρα την taiban, πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα κάτι;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να υποθεσω οτι τα μοντελα που πωλουνται εδω ολα ειναι με exynos ?

 

Ναι. Σε όλη την Ευρώπη νομίζω....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι που θα πρεπει να προσεξω πριν το αγορασω ? για τον τυπο μοντελου νομιζω πρεπει να ειναι 950F αλλα αν ειναι κατι ακομα που πρεπει να προσεξω πειτε για να ξερω !

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από θερμοκρασίες πως πάει τώρα που είναι καλοκαίρι;

 

Αν εξαιρέσεις τις 2 αυτές μέρες που έβρεχε πάνω κάτω στου 37 βαθμούς κελσίου την μέρα ! Χαχαχαχαχα

Παιδιά μια σημαντική ερώτηση . Θέλω το κινητό να το χρησιμοποιήσω στο εξωτερικό καθώς θα βρίσκομαι του χρόνου για περίπου μισό χρόνο . Θα μπορώ να αλλάξω την σιμ και να μην έχω πρόβλημα ? Θα είναι unlocked ?

Edited by toroman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με την μπαταρια εσεις πως την βγαζετε; εμενα δεν βγαζει πανω απο 5ωρο , με μεσαια φωτεινοτητα και ενεργοποημενη την εξοικονομηση στην μεσαια λειτουργια...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια ρομ είναι καλύτερη για να παίρνει πρώτη αναβαθμίσεις? Παλιά λέγαμε η Αγγλική αλλά όχι πλέον....
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι που θα πρεπει να προσεξω πριν το αγορασω ? για τον τυπο μοντελου νομιζω πρεπει να ειναι 950F αλλα αν ειναι κατι ακομα που πρεπει να προσεξω πειτε για να ξερω !

ευχαριστω

αν είναι το F δε θα έχεις πρόβλημα.

καλό είναι να πάρεις ξεκλείδωτο.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν κλειδώνει η συσκευή δεν μου έρχονται notifications είναι bug;
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με την μπαταρια εσεις πως την βγαζετε; εμενα δεν βγαζει πανω απο 5ωρο , με μεσαια φωτεινοτητα και ενεργοποημενη την εξοικονομηση στην μεσαια λειτουργια...

 

τί εννοείς, 5 ώρες ανοιχτό σε λειτουργία ;

μήπως έχεις ενεργοποιημένα συνέχεια τα δεδομένα;

μήπως τρέχουν εφαρμογές στο παρασκήνιο;

πάνε στο έλεγχο μπαταρίας και δες την κατάσταση.

έκανες επανεκκίνηση;

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Από θερμοκρασίες πως πάει τώρα που είναι καλοκαίρι;

 

εγώ που το Σάββατο το έλιωσα, με το power bank συνεχώς συνδεδεμένο για 4 ώρες δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλειδωτο είναι το F ?

όχι το F είναι για την Ευρώπη με τον επεξεργαστή της samsung τον exynos και έχει και την ελληνική γλώσσα.

υπάρχει και η έκδοση για την αμερικάνικη αγορά, με τον επεξεργαστή της snapdragon 835, που από αυτά που ξέρω δεν υποστηρίζουν ελληνικά.

μια ξεκλείδωτη συσκευή, δεν έχει εφαρμογές και λογότυπα από καμία εταιρία κινητής π.χ. vodafone, wind, κ.λ.π.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...