Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.βρηκα άλλον φορτιστή και πάλι τα ίδια σταματάει στο 83%.δεν θέλω να το αφήσω να πέσει κάτω από 20% φοβαμαι ότι θα σταματήσει να φορτιζει.οποτε τι κάνω τώρα?βρίσκομαι Σαντορίνη και δουλεύω φουλ ωραριο και δεν θέλω να μείνω χωρίς τηλ αν το στείλω στο service. Πήγα στης ρυθμίσεις της μπαταρίας και μου βγάζει γρήγορη φορτιση ενεργοποιημενη. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.βρηκα άλλον φορτιστή και πάλι τα ίδια σταματάει στο 83%.δεν θέλω να το αφήσω να πέσει κάτω από 20% φοβαμαι ότι θα σταματήσει να φορτιζει.οποτε τι κάνω τώρα?βρίσκομαι Σαντορίνη και δουλεύω φουλ ωραριο και δεν θέλω να μείνω χωρίς τηλ αν το στείλω στο service. Πήγα στης ρυθμίσεις της μπαταρίας και μου βγάζει γρήγορη φορτιση ενεργοποιημενη. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Έχεις παρατηρήσει μήπως την ώρα της φόρτισης αν ανεβάζει θερμοκρασία ο φορτιστής ή η συσκευή?

Επίσης μήπως πέρνεις ρεύμα από πολυπριζο? Μην γελάς....εχει τύχει σε άλλη συσκευή....

Μπορείς να κάνεις κάτι άλλο πριν επικοινωνήσεις με το service...Επαναφορα εργοστασιακων....Να σβηστούν όλα από το τηλέφωνο...(κρατά βέβαια πρώτα ένα μπακ απ...) . Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία των εργοστασιακων μην ξεκινήσεις το στήσιμο...Βαλτο να φορτίσει...Αν δεις ότι φορτίζει μέχρι το 100% ξεκινά το στήσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε για αρχή απλή φόρτιση, όχι γρήγορη. Δοκίμασε άλλο καλώδιο επίσης.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παρατηρήσει μήπως την ώρα της φόρτισης αν ανεβάζει θερμοκρασία ο φορτιστής ή η συσκευή?

Επίσης μήπως πέρνεις ρεύμα από πολυπριζο? Μην γελάς....εχει τύχει σε άλλη συσκευή....

Μπορείς να κάνεις κάτι άλλο πριν επικοινωνήσεις με το service...Επαναφορα εργοστασιακων....Να σβηστούν όλα από το τηλέφωνο...(κρατά βέβαια πρώτα ένα μπακ απ...) . Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία των εργοστασιακων μην ξεκινήσεις το στήσιμο...Βαλτο να φορτίσει...Αν δεις ότι φορτίζει μέχρι το 100% ξεκινά το στήσιμο...

 

Το έχω βάλει και σε σε κανονικη πρίζα και πάλι το ίδιο .λέω μήπως φταιει το πολυμπριζο αλλα σταματάει πάλι η φορτιση.τα άλλα τα κινητά με τον φορτιστη μου και με τον άλλον που δοκίμασα φορτίζουν κανονικά.θα κάνω αυτό που λες με την επαναφορά Μήπως και φταίει αυτό ελπίζω δηλαδή να γλιτώσω την ταλαιπωρια..

 

Δοκίμασε για αρχή απλή φόρτιση, όχι γρήγορη. Δοκίμασε άλλο καλώδιο επίσης.

 

Δοκίμασα και με την απλή φορτιση και πάλι το ίδιο.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δοκίμασε και διαφορετικό καλώδιο εκτός από διαφορετικό φορτιστή (εκτός αν το έχεις κάνει ήδη). Πολλές φορές ενδέχεται να μην φταίει ούτε ο φορτιστής ούτε η μπαταρία αλλά το καλώδιο..τώρα εάν έχεις δοκιμάσει και άλλο καλώδιο και σου κάνει τα ίδια τότε στείλε το στο service της Samsung. Νομίζω ότι αν συνεννοηθείς μπορούν να στείλουν κούριερ στην εργασία σου εάν δεν μπορείς εσυ λόγω εργασίας να το στείλεις ο ίδιος. Εύχομαι να μην είναι θέμα μπαταρίας αλλά καλωδίου για να γλυτώσεις την ταλαιπωρία.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια επανερχομαι.εκανα την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων οπως μου ειπε ο φιλος πιο πανω, ειχε 70% και το εβαλα στην φορτιση και τωρα που τελειωσα το βρηκα 100% ευχαριστω πολυ για την βοηθεια ολους.δλδ τωρα για να καταλαβω τι εφταιγε? Θα μου το ξανακανει αραγε? Εγω μονο εφαρμογες κατεβαζα απλα η μπαταρια μου δεν κραταγε ουτε 3 ωρες οθονηχωρις χρηση ..θα δω πως θα παει αυτες της μερες και θα ενημερωσω.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάποια χαζό εφαρμογή είχε κολλήσει στο παρασκήνιο ή ίσως να είχε φάει σκάλωμα το τηλέφωνο από κάποια αναβάθμιση που είχες περασει. Τα περισσότερα παιδια εδώ λένε ότι κάνουν backup και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν από μεγαλες αναβαθμίσεις. Παρακολούθησε το λίγες ημέρες να δεις πως πάει η.μπαταρια του. Καλό θα είναι και φαντάζομαι θα το ξέρεις ήδη να μην φορτίζεις στο 100% ούτε να αφήνεις να πέφτει η μπαταρία κάτω από 20% και μια φορά τον μήνα ή το δυμηνο κανε μια πλήρη φόρτιση και άφησε το να σβήσει μόνο του στο 0%. Ευχομαι να έφτιαξε τώρα και να μην έχει θέμα η μπαταρία σου.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάποια χαζό εφαρμογή είχε κολλήσει στο παρασκήνιο ή ίσως να είχε φάει σκάλωμα το τηλέφωνο από κάποια αναβάθμιση που είχες περασει. Τα περισσότερα παιδια εδώ λένε ότι κάνουν backup και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν από μεγαλες αναβαθμίσεις. Παρακολούθησε το λίγες ημέρες να δεις πως πάει η.μπαταρια του. Καλό θα είναι και φαντάζομαι θα το ξέρεις ήδη να μην φορτίζεις στο 100% ούτε να αφήνεις να πέφτει η μπαταρία κάτω από 20% και μια φορά τον μήνα ή το δυμηνο κανε μια πλήρη φόρτιση και άφησε το να σβήσει μόνο του στο 0%. Ευχομαι να έφτιαξε τώρα και να μην έχει θέμα η μπαταρία σου.

 

αμα το δουλευει ο φιλος 80-20-80 που προτεινεις του εφεξε. Καλο ειναι να μην το αφηνει στη φορτιση με τις ωρες, ειδικα αν το χρησιμοποιει, και να μην το αφηνει αδειο επισης με τις ωρες. ΚΑτα τα αλλα δεν παθαινει τιποτα αν το φορτιζει μεχρι 100% αρκει μετα να το βγαζει και να το χρησιμοποιει.

Εδω λεμε οτι δεν μας ικανοποιουν οι αυτονομιες απο το 100% ως το 0%, που να ειχαμε και απο το 80 ως το 20, δηλαδη 40% της ηδη μικρης αυτονομιας (γενικα των κινητων) χαμενη. Μπορει να ειναι ιδανικο αλλα μην κανουμε αυτοσκοπο να μην πεσει λιγο η μπαταρια και στο τελος δεν εχουμε κινητο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα απλά είχα μείνει με την εντύπωση πως οι πλήρεις φορτίσεις και εκφορτιστεις βλάπτουν την μπαταρία. Δηλαδή αν προσέχω τα παραπάνω να μην το αφήνω με τις ώρες στο φορτιστή και να μην το αφήνω πολλές ημέρες αφόρτιστο μπορώ να κάνω πλήρεις φορτίσεις από 0-100;
Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταρίες ανά τις φορτίσεις μέχρι το 100% δεν παθαίνουν τίποτα μιας και πλέον υπάρχει ασφαλιστικό που κόβει την φόρτιση και απλος την συντηρεί όσο είναι στο ρεύμα....

Καλό θα είναι σε αυτές τις μπαταρίες να μην κάνουμε συχνές αποφορτισεις και να μην το ζοριζουμε το κινητο μπει σε power saving mode (15% - 20% ανάλογα που το έχει ρυθμίσει η κάθε εταιρεία...) και αν πρέπει οπωσδήποτε να το ζορισουμε από εκείνο το σημείο και μετά καλό θα είναι να το φορτιζουμε ταυτόχρονα...

 

Για το θέμα του φίλου που η μπαταρία του σταμάταγε στο 80% προφανώς κάποια εφαρμογή (ή και η ίδια η διαχειρηση συσκευης) κράτησε στατιστικά μέχρι εκείνο το σημείο...(ίσως στην πρώτη φόρτιση δεν Το άφησε πάνω από 80%...) με αποτέλεσμα να κάνει αυτό που έπαθε...

Αν είναι εξωτερική εφαρμογή θα πρέπει να το παρακολουθήσεις... Συνήθως οι εφαρμογές διαχείρισης μπαταρίας το κάνουν αυτό...που στην ουσία είναι και άχρηστες....

Link to comment
Share on other sites

εχω θεματα δν μ συνδεετε σε καποια wifi ενω δουλευουν κανονικα,ξαναβαζω κωδικο αλλα ειναι σαν να μην τον δεχετε....η στην αρχη μπαινει και μετα με πεταει...
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με τα της μπαταριας αλλά Δείτε και εσείς να Δείτε αν φταίει το κινητό ή οχι γιατί θα τρελλαθω!

 

H https://imgur.com/gallery/2fP98

Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

Πριν 4 ημέρες πήρα Tracking number: για ένα κινητό από shop του εξωτερικού.

Αφού Πρώτα είχε προηγηθεί dispute από το PayPal ...κατόπιν μου έστειλε το tracking number.

Αυτό που βλέπω εδώ και 4 ημέρες είναι ότι δεν έχει φύγει από την χώρα προορισμού. Σε ερώτηση μου που οφείλεται η καθυστέρηση μού απάντησε..

.Your order is already forwarded to european logistic center. When smartphone reach there, you'll see the shipment information on UPS website

Βγάζει κανείς άκρη? Υπάρχει περίπτωση να μην έχει φύγει και να θέλει να κερδίσει χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με τα της μπαταριας αλλά Δείτε και εσείς να Δείτε αν φταίει το κινητό ή οχι γιατί θα τρελλαθω!

 

H https://imgur.com/gallery/2fP98

 

40 ώρες αναμονή με ενεργοποιημένο 4G χωρίς καλό σήμα πόσο να σου βγάλει?

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με τα της μπαταριας αλλά Δείτε και εσείς να Δείτε αν φταίει το κινητό ή οχι γιατί θα τρελλαθω!

 

H https://imgur.com/gallery/2fP98

 

 

Τι έχεις πάθει με την μπαταρία δεν μπορώ να καταλάβω!!!! Εντάξει που δεν σου πήγαινε στο 100%....Αλλα τι παραπάνω περιμένεις???? Εβδομάδα δεν θα βγάλει....να είσαι σίγουρος!!!! Εμείς με μέτρια προς σκληρή χρήση φορτιζουμε το βράδυ και λέμε πάλι καλά που δεν κάνουμε δεύτερη φόρτιση στην μέρα!!!!!

Μια χαρά είναι το τηλεφωνακι σου και η μπαταρία του....μην τρελαίνεσαι....

Εκτός αν πήρες το s8 μετά από mate 9 ή κάνα Xiaomi... Και σου ήρθε λίγο περίεργη η πιο χαμηλή μπαταρία!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι έχεις πάθει με την μπαταρία δεν μπορώ να καταλάβω!!!! Εντάξει που δεν σου πήγαινε στο 100%....Αλλα τι παραπάνω περιμένεις???? Εβδομάδα δεν θα βγάλει....να είσαι σίγουρος!!!! Εμείς με μέτρια προς σκληρή χρήση φορτιζουμε το βράδυ και λέμε πάλι καλά που δεν κάνουμε δεύτερη φόρτιση στην μέρα!!!!!

Μια χαρά είναι το τηλεφωνακι σου και η μπαταρία του....μην τρελαίνεσαι....

Εκτός αν πήρες το s8 μετά από mate 9 ή κάνα Xiaomi... Και σου ήρθε λίγο περίεργη η πιο χαμηλή μπαταρία!!!!!

Μην είσαι σίγουρος ότι το mate έχει καλύτερη μπαταρία από το μικρο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι σίγουρος ότι το mate έχει καλύτερη μπαταρία από το μικρο

 

Χαλαρά έχει καλύτερη. Παιδιά μην λέμε και ότι θέλουμε....

Link to comment
Share on other sites

Καλά..

 

Ναι, Ο.Κ. Αφού το λέει ο τυπάκος στο Youtube έτσι θα είναι ε? Όσοι έχουν δουλέψει Mate 9 στα χέρια τους καταλαβαίνουν τι λέω.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, Ο.Κ. Αφού το λέει ο τυπάκος στο Youtube έτσι θα είναι ε? Όσοι έχουν δουλέψει Mate 9 στα χέρια τους καταλαβαίνουν τι λέω.....

Όλοι τυπακοι ήμαστε τότε. Εσύ λες έτσι εγώ αλλιώς. Έχω δουλέψει κ εγώ ότι κινείται τέλος off-topic

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλοι τυπακοι ήμαστε τότε. Εσύ λες έτσι εγώ αλλιώς. Έχω δουλέψει κ εγώ ότι κινείται τέλος off-topic

 

Αφού λοιπόν τα έχεις δουλέψει και τα 2 γιατί παραθέτεις το videάκι του Youtube? Εσένα σου έβγαζε μικρότερο SOT το Mate 9 από το S8?

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν τα έχεις δουλέψει και τα 2 γιατί παραθέτεις το videάκι του Youtube? Εσένα σου έβγαζε μικρότερο SOT το Mate 9 από το S8?

Ναι. Πλέον τα 2 μοντέλα της samsung είναι πολύ μπροστά από τον ανταγωνισμό κ σε αυτό το κομμάτι της μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παντως επειδη πολλοι φιλοι εχουν το 9αρι, χοντρικα βλεπουμε οτι ειμαστε στα ιδια με το s8 plus, και οτι ειναι πιο κατω απο το Mate8.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι σίγουρος ότι το mate έχει καλύτερη μπαταρία από το μικρο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είμαι 100%....Τα έχω και τα δύο ...Στην ίδια ακριβώς χρήση σε εμένα....το mate 9 μου βγάζει 2 με 2.30 ώρες παραπάνω από το s8....

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω σήμερα την κάμερα, και το auto focus δεν δουλεύει. Εστιάζει μόνο κοντά. Δοκίμασα να το γυρίσω σε manual και πάλι τα ίδια. O φακός είναι πεντακάθαρος πίσω, και εννοείται έχω κάνει και restart.

 

Το έχει πάθει κανείς άλλος?

Ζήτημα να το έχω μια εβδομάδα το κινητό.

 

 

update:

Βρήκα λύση εδώ ευτυχώς!! το γράφω μήπως τύχει και σε κανεναν άλλο.

 

4. If your galaxy s8 / galaxy s8 plus camera is still not focusing you can also try shaking your phone. I know this might sound a little strange but it can actually get the camera to start working right again

 

 

https://fliptroniks.com/galaxy-s8-galaxy-s8-plus-camera-not-focusing-fix/

Edited by socratis_g
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...