Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι είστε με costume rom και εννοείται ρουταρισμενοι περάστε το mod για dual speakers. Θα πάθετε πλάκα. Έχουν καταφέρει οι "άτιμοι" να βγαίνει ο ήχος και απο το ακουστικο. Έτσι υπάρχει μια "μαγική" ακουστική.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα τον x plore, βρηκα τον φακελο επελεξα ολες τις φωτογραφιες αλλα δεν μπορω να βρω την εντολη που τις στελνω στην καρτα μνημης

Στο αριστερο παραθυρο ανοιξε τον φακελο που θες να πανε στην SD

Στο δεξι επελεξε τις φωτογραφιες που θες και πατα το Copy. Μολις το πατησεις εχει επιλογη για Move αντι copy, πατα το

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε με costume rom και εννοείται ρουταρισμενοι περάστε το mod για dual speakers. Θα πάθετε πλάκα. Έχουν καταφέρει οι "άτιμοι" να βγαίνει ο ήχος και απο το ακουστικο. Έτσι υπάρχει μια "μαγική" ακουστική.
Έκανες root σε τόσο ακριβό κινητό; σε θαυμάζω χεχεχε

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά, από τον νόμο Και πάλι πρέπει να τον καλύπτει εφόσον η ζημιά δεν έγινε από το λογισμικό

 

Τώρα, τι γίνεται στη πράξη...

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη της αγορά του.. .. χωρίς υπερβολή. Πάντα σε όλα τα κινητά. Την έχω χε... νη την εγγύηση τους. Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη της αγορά του.. .. χωρίς υπερβολή. Πάντα σε όλα τα κινητά. Την έχω χε... νη την εγγύηση τους.
Φίλε και εγώ έτσι έλεγα μέχρι που στο Samsung Galaxy Note Edge μου βγήκε πρόβλημα στην πλακέτα και μετά έμεινα με το κινητό στο χέρι

η Samsung δεν το αναγνώριζε.. τέλος πάντων δεν είναι το μέρος εδώ για τέτοιες συζητήσεις..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ για να το κλείσω το θέμα είμαι και εγώ καμένος στο παρελθόν που κάναν τον "Αλέκο" γιαυτό χαίρομαι τα κινητά όσο μπορώ με την ανάλογη προσοχή, και αν είναι να κάτσει η σραβη έκατσε.

Πάμε γι αλλά!!! Χρόνια πολλά!!! για την αυριανή επί της ευκαιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Το bk disabler θέλει root; free υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν θελει ρουτ και δεν υπαρχει δωρεαν. Σου δινει μια λιστα τι ειναι bloatware. Εγω απενεργοποιω οτι δεν χρησιμοποιω. Πχ gear services, samsung health κλπ.

Επισης στο mail εχω χειροκινητο συγχρονισμο και δεν χρησιμοποιω samsung cloud κλπ. Οι συγχρονισμοι καταναλωνουν μπαταρια.

Η κατασταση μπαταριας στο phone info αποκλειεται να ειναι αληθινη. Χθες ειχα 11 κυκλους και 2850 και με μια φορτιση 20 με 80% πηγα 12 κυκλους και 2834. Με αυτη τη λογικη στους 100 κυκλους θα εχει πεσει η μπαταρια στο 50% της..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ρυθμίσουμε την φωτεινότητα στην always on display?

Θα με ενδιέφερε κι εμένα αν υπάρχει τρόπος μιας και θεωρώ ότι είναι ανεξάρτητη από τη ρύθμιση φωτεινότητας της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 1 ερώτηση πια η διαφορά να πάρω το κινητό από το σκρουτζ και πια από Κοσμοτε πχ. Τι είναι η διαφορά branded and unbranded του s8 και τι το 2 μήνες DOA;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είχα με το S7 VoLTE για κανένα 3 μηνο.. Κλειδωμένο συνέχεια σε 4G το κινητό σε σημείο που 3G δεν υπάρχει.. Βγάζει Χ δηλαδή. Στο ίδιο σημείο με το S8 έδω και 2 εβδομάδες χάνει συνεχώς το 4G το κινητό... Έχω παρατηρήσει όταν έχω κλειστή οθόνη νομίζω; και μετά επανέρχεται; αλλά είναι σπαστικό γιατί με το VoLTE δε χάνω ποτέ κλήση ενώ όταν χάνεται κλάφτα Χαράλαμπε..
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελει ρουτ και δεν υπαρχει δωρεαν. Σου δινει μια λιστα τι ειναι bloatware. Εγω απενεργοποιω οτι δεν χρησιμοποιω. Πχ gear services, samsung health κλπ.

Επισης στο mail εχω χειροκινητο συγχρονισμο και δεν χρησιμοποιω samsung cloud κλπ. Οι συγχρονισμοι καταναλωνουν μπαταρια.

Η κατασταση μπαταριας στο phone info αποκλειεται να ειναι αληθινη. Χθες ειχα 11 κυκλους και 2850 και με μια φορτιση 20 με 80% πηγα 12 κυκλους και 2834. Με αυτη τη λογικη στους 100 κυκλους θα εχει πεσει η μπαταρια στο 50% της..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σαν εφαρμογή πρέπει να τρέχει συνέχεια; ή μόλις απενεργοποιησεις τις εφαρμογές μετά μπορείς να την απεγκαταστησεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τρεχει συνεχεια.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Θελω την βοηθεια σας. Ενω η δονηση δουλευει κανονικα στο τηλεφωνο,στην αναδραση και στο αθορυβο οταν με παιρνουν τηλεφωνο δεν χτυπαει η δονηση παρα μονο ο ηχος.

Ειναι καποια ρυθμιση που δεν μπορω να βρω;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τρεχει συνεχεια.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι επίπτωση έχει στην μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καμια... Δεν μου το εμφανιζει ποτε στις εφαρμογες που καταναλωνουν μπαταρια. Κατι θα καιει αλλα ελαχιστο σε σχεση με το τι κερδιζεις.

 

Απο την μπαταρια δεν εχω παραπονο τη βγαζει τη μερα... Απλα ελπιζω να την βγαζει για καιρο....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμια... Δεν μου το εμφανιζει ποτε στις εφαρμογες που καταναλωνουν μπαταρια. Κατι θα καιει αλλα ελαχιστο σε σχεση με το τι κερδιζεις.

 

Απο την μπαταρια δεν εχω παραπονο τη βγαζει τη μερα... Απλα ελπιζω να την βγαζει για καιρο....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ. Ευχαριστώ. Bk package manager λέγεται η εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Οχι καμια. Μια χαρα δουλευει σε oreo.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλημέρα εγώ μόλις τώρα δοκίμασα μια τυχαία φωτο τέρμα το ζουμ την δείχνει πεντακάθαρα μηπως ο φακός έχει κάλυμμα ζελατίνα και τα κανει αυτά

 

δεν εχω ζελατινα φιλε η φωτο την ημερα είναι καθαρες απλα με φουλ ζουμ δεν φενονται τοσο καθαρες τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ζελατινα φιλε η φωτο την ημερα είναι καθαρες απλα με φουλ ζουμ δεν φενονται τοσο καθαρες τι μπορει να φταιει?

 

Οταν λες φουλ zoom... εννοείς ψηφιακό!

Λογικό ειναι ολα τα κινητά να πυξελιαζουν οσο πιο πολυ zoom κάνεις στις φώτο!

Για να μημ συμβαίνει αυτό θέλεις αναλογικό zoom που το κάνουν οι κανονικές κάμερες με τους διάφορους φακούς ή κάποιο ιδικο φακό που ειναι σχεδιασμένος να προσαρμοζετε πάνω σε κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να γράψεις ποιες εφαρμογες έχεις απενεργοποιησει...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...