Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχύουν και τα δύο που λες, απλα πλεον ο es κουβαλαει πολλα περιττα μαζι του και δεν τον θελω.

 

 

 

Αγόρασε τον es pro που είναι εξαιρετικός και χωρίς περιττά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει το Miui γενικά και εάν δεν κάνω λάθος από το 7 και μετά.

 

Συμφωνοι αλλα επειδη μονο το Redmi Note 4 εχω απο Xiaomi δεν ηξερα για τα αλλα για να μιλησω γενικοτερα. Το φανταστηκα ομως.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε τον es pro που είναι εξαιρετικός και χωρίς περιττά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ο es άξιζε μόνο για δωρεάν.

Αν είναι να πληρώσει μόνο solid.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μπα; διαφωνω, μαλλον δεν εχεις δοκιμασει τον pro, ο οποιος ειναι τελειος!

σε πολλα σημεια ειναι καλυτερος κι απο τον solid,

για μενα πρεπει να εχει καποιος και τους δυο, γιατι εχω βρει σημεια που υστερει ο ενας και καλυπτει ο αλλος κλπ

Link to comment
Share on other sites

μπα; διαφωνω, μαλλον δεν εχεις δοκιμασει τον pro, ο οποιος ειναι τελειος!

σε πολλα σημεια ειναι καλυτερος κι απο τον solid,

για μενα πρεπει να εχει καποιος και τους δυο, γιατι εχω βρει σημεια που υστερει ο ενας και καλυπτει ο αλλος κλπ

 

Εγώ αγόρασα τον ES Pro σε προσφορα πριν κάνα-δύο χρόνια στην εξωπραγματική τιμή των 0.10€ και δεν το μετάνιωσα :lol:

 

Το σπαμάρισμα του free δεν παλευόταν όντως αλλά ο Pro δεν έχει καμία σχέση. Στη χρήση πάντως που του κάνω, δεν έχω βρει κάποια τρανταχτή έλλειψη προσωπικά.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω ενα που βρηκα προσφατα και μου εσπαγε τα νευρα αναγκαζοντας με να κανω τον solid σαν βασικο

(μιας και το χρησιμοποιω συχνα το συγκεκριμενο) ηταν οταν παω να μετακινησω ενα αρχειο απο εναν φακελο της sd καρτας σε εναν αλλον σκαει!

μου πεταει κατι μηνυματα του στυλ το αρχειο υπαρχει, να κανω overwrite; κανε του λεω, και ουτε overwrite κανει, σβηνει και το target αρχειο!

πρεπει να παω να ξαναπατησω το source αρχειο και να ξαναπατησω μετακινηση για να παει (αυτη τη φορα δεν υπαρχει ηδη γιατι το εχει σβησει πριν),

στο συγκεκριμενο δεν εχει θεμα ο solid

Link to comment
Share on other sites

έχω κινητό με μαμά android. όταν ενεργοποιω το να μένει ξεκλείδωτη η συσκευή σε συγκεκριμένα μέρη πχ σπίτι λειτουργεί εάν κλείσω ανοίξω την οθόνη από το κουμπί on /off. (μένει ξεκλείδωτη).

εάν όμως σβήσω την οθόνη με gesture του nova launcher μετά όταν ανάψω την οθόνη με το κουμπί θέλει τον κωδικό που έχω βάλει. γιατί;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω κινητό με μαμά android. όταν ενεργοποιω το να μένει ξεκλείδωτη η συσκευή σε συγκεκριμένα μέρη πχ σπίτι λειτουργεί εάν κλείσω ανοίξω την οθόνη από το κουμπί on /off. (μένει ξεκλείδωτη).

εάν όμως σβήσω την οθόνη με gesture του nova launcher μετά όταν ανάψω την οθόνη με το κουμπί θέλει τον κωδικό που έχω βάλει. γιατί;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ειναι περιορισμος του αντροιντ,ζηταει παντα κωδικο οταν κλεισεις την οθονη χωρις το κουμπι η με καποια μη μαμισια εφαρμογη. υπαρχουν καποιες screen lock εφαρμογες που ξεπερνουν αυτο το περιορισμο.δεν ξερω μηπως εχει καποια ρυθμιση και ο nova launcher

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ειναι περιορισμος του αντροιντ,ζηταει παντα κωδικο οταν κλεισεις την οθονη χωρις το κουμπι η με καποια μη μαμισια εφαρμογη. υπαρχουν καποιες screen lock εφαρμογες που ξεπερνουν αυτο το περιορισμο.δεν ξερω μηπως εχει καποια ρυθμιση και ο nova launcher
η ρυθμιση του νοβα είναι αυτή και επειδή θέλω να ξεκλειδώνω με δακτυλικό διάλεξα την πρώτη επιλογη! 7cb5ec541f4503a19c2ec3a301568b1c.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

K σε εμένα το ιδιο κάνει οταν το κλεινω με διπλο χτυπημα. Κ αυτο γιατι εχω βαλει στο! Νova, το screen off, εχτρα πρόγραμμα, που λεει κ ο steliosz

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ήθελα να ρωτήσω με ποιο τρόπο θα μπορούσα να διαγράψω μια συνομιλία από το Viber , κι εν συνέχεια να μην υπάρχει κανένα «αποτύπωμα» της συγκεκριμένης συνομιλίας σε backup η οπουδήποτε άλλου.

Να γίνει κοινώς αμετάκλητη διαγραφή , και να μην μπορεί να ανασυρθεί καθ’ουδενα τρόπο.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κι άλλος τη συνομιλία, αυτός που ανταλλασατε μηνυματα για να καταλάβεις, οτι και να σβύσεις εσυ, πάντα θα υπάρχει αντίγραφο...

για πλήρη διαγραφή, χρειάζεσαι τη συσκευή του άλλου και να κάνεις εσυ τη διαγραφή. Ειδάλλως πάντα θα σε κρατά στο χέρι... :p

Μεγάλο κάρφωμα επίσης είναι το πληκτρολόγιο, αν έχεις γράψει "μωρό μου, φως μου, αστερι μου, αρ. τηλεφωνου, λέξεις που δεν πρέπει κλπ" θα βγάζει υποδείξεις, οποτε πρέπει και εκεί να κάνεις ξεκαθάρισμα...

Edited by Asta_La_Vista
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ήθελα να ρωτήσω με ποιο τρόπο θα μπορούσα να διαγράψω μια συνομιλία από το Viber , κι εν συνέχεια να μην υπάρχει κανένα «αποτύπωμα» της συγκεκριμένης συνομιλίας σε backup η οπουδήποτε άλλου.

Να γίνει κοινώς αμετάκλητη διαγραφή , και να μην μπορεί να ανασυρθεί καθ’ουδενα τρόπο.

Ευχαριστώ πολύ!

 

Μπορείς να σβήσεις αυτά που έγραψες εσύ (οχι του συνομιλητή) πατώντας παρατεταμένα πάνω στο κάθε μήνυμα και επιλέγοντας διαγραφή απ' όλους και ελπίζοντας να μην έχει κρατήσει back up στο viber ή screenshot της συζήτησης.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

η ρυθμιση του νοβα είναι αυτή και επειδή θέλω να ξεκλειδώνω με δακτυλικό διάλεξα την πρώτη επιλογη! 7cb5ec541f4503a19c2ec3a301568b1c.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σβήνει αμέσως η οθόνη ή μετά από καθυστέρηση κάποιων δευτερολέπτων;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή το peggo για κάποιο λόγο δεν λειτουργεί πλέον, ξέρουμε άλλη εφαρμογή για κατέβασμα τραγουδιών από YouTube ;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή το peggo για κάποιο λόγο δεν λειτουργεί πλέον, ξέρουμε άλλη εφαρμογή για κατέβασμα τραγουδιών από YouTube ;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Tubemate ;)

Link to comment
Share on other sites

Σβήνει αμέσως η οθόνη ή μετά από καθυστέρηση κάποιων δευτερολέπτων;
μετά την αναβάθμιση σε pie ναι άμεσα. πριν όχι. γιαυτό το είχα στο άλλο

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό κι εγώ έβαλα τον poco launcher, επειδή έχει screen off με double tap, κάτι που δεν υποστηρίζει ο nova στη συσκευή μου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό κι εγώ έβαλα τον poco launcher, επειδή έχει screen off με double tap, κάτι που δεν υποστηρίζει ο nova στη συσκευή μου.

 

Ποια συσκευή έχεις? Μου φαίνεται παράξενο να μη δουλεύει το double tap για σβήσιμο οθόνης στον Nova. Ελεγξες τις ρυθμίσεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

έχω κινητό με μαμά android. όταν ενεργοποιω το να μένει ξεκλείδωτη η συσκευή σε συγκεκριμένα μέρη πχ σπίτι λειτουργεί εάν κλείσω ανοίξω την οθόνη από το κουμπί on /off. (μένει ξεκλείδωτη).

εάν όμως σβήσω την οθόνη με gesture του nova launcher μετά όταν ανάψω την οθόνη με το κουμπί θέλει τον κωδικό που έχω βάλει. γιατί;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα στο mi a1 δεν το κάνει αυτό που λες... ανάβει η οθόνη χωρίς να ζήτησε κωδικό ή μοτίβο..... προφανώς ανάβει η οθόνη κλειδώματος...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια συσκευή έχεις? Μου φαίνεται παράξενο να μη δουλεύει το double tap για σβήσιμο οθόνης στον Nova. Ελεγξες τις ρυθμίσεις?

Καλημέρα και καλό μήνα!

Έχω το Redmi 5 Plus, Xiaomi.

Δουλεύει το double tap, αλλά με χρονική καθυστέρηση, όπως λέει και στον nova.

Μπορεί να δουλέψει και άμεσα, αλλά μετά δεν θα δουλεύει το αποτύπωμα.

Όλα αυτά σε oreo.

Με τον poco launcher δεν υπάρχει θέμα.

Έχω και άμεση λειτουργία του double tap και αποτύπωμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα. Έχω πρόβλημα με το messenger (χωρίς facebook). Πήρα καινούργιο κινητό, κατέβασα την εφαρμογή και πάω να κάνω σύνδεση, βάζω το δεκαψήφιο νούμερο του τηλεφώνου μου και τον κωδικό που είχα. Μου έβγαλε λάθος κωδικός. Πατάω, ξέχασα τον κωδικό μου και μου βγάζει ότι δεν υπάρχει λογαριασμός με αυτό το νούμερο, ενώ στην παλιά συσκευή τρέχει με το ίδιο νούμερο. Τι συμβαίνει; Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!

Έχω το Redmi 5 Plus, Xiaomi.

Δουλεύει το double tap, αλλά με χρονική καθυστέρηση, όπως λέει και στον nova.

Μπορεί να δουλέψει και άμεσα, αλλά μετά δεν θα δουλεύει το αποτύπωμα.

Όλα αυτά σε oreo.

Με τον poco launcher δεν υπάρχει θέμα.

Έχω και άμεση λειτουργία του double tap και αποτύπωμα.

 

Πάντα έτσι δούλευε το double tap στον Nova. Και πριν pie. Όμως δεν ενοχλεί κάπου η καθυστέρηση αφού η οθόνη σβήνει. Απλά μπορείς να την ανοίξεις αν πατήσεις μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα το πλήκτρο του μενού.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μάλλον το είχες με email, είναι ίδιος με λογαριασμό του fb, από την άλλη αν δεν είχες fb και απλά έκανες messenger τότε έχεις απλά έναν προσωρινό λογαριασμό και στην άλλη σησκευη πρέπει να κάνεις ξανά την διαδικασία εγγραφής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...