Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε ναι, προφανώς και το κρατάω. Αυτό που θέλω είναι να λύσω το πρόβλημα που έχει παρουσιαστεί - γι' αυτό και άνοιξα το συγκεκριμένο θέμα. Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

γι' αυτό και άνοιξα το συγκεκριμένο θέμα.

 

Το έχω αντιληφθεί,αλλά δεν βλέπω φως. Περίμενε μήπως με το επόμενο update,στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως, γκουγκλάροντάς το, δεν βλέπω να έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο, και αυτό είναι που με προβληματίζει περισσότερο, γιατί εντάξει, αν είναι κάποιο bug, όντως, θα διορθωθεί σε κάποιο επόμενο update, αλλά αν φταίει κάτι άλλο, πώς θα το βρω;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , ο θειος μου εχει το viber για την δουλεια του πυροσβεστης και ο γιος του για να κατεβασει εφαρμογες του προεπιλεγει εφαρμογες να διαγραψει ( παλια αυτο δεν γινοτανε! τωρα γινεται αυτοματα και στο δικο μου κινητο το παρατηρησα! ) . υπαρχει τροπος να προστατεψει το viber να μην μπορει να το διαγραψει; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι γενικο προβλημα. Εγω δεν το εχω αντιμετωπισει για παραδειγμα.

Δοκιμασε να το εγκαταστησεις ξανα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , ο θειος μου εχει το viber για την δουλεια του πυροσβεστης και ο γιος του για να κατεβασει εφαρμογες του προεπιλεγει εφαρμογες να διαγραψει ( παλια αυτο δεν γινοτανε! τωρα γινεται αυτοματα και στο δικο μου κινητο το παρατηρησα! ) . υπαρχει τροπος να προστατεψει το viber να μην μπορει να το διαγραψει; .

 

Aφού το κινητό το έχει για εργασία να μην το δίνει στον γιο.Τι πιο απλό ;

 

Για να λέει ότι πρέπει να διαγράψει εφαρμογές μάλλον δεν έχει αρκετό χώρο αποθήκευσης.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο file explorer χρησιμοποιείτε για να διαβάζετε στικακια otg? Το πρόβλημα είναι ότι ntfs δεν διαβάζει το Android, παλιά είχα το es file explorer αλλά πλέον δεν το θέλω, είναι φορτωμένο.
Link to comment
Share on other sites

Aφού το κινητό το έχει για εργασία να μην το δίνει στον γιο.Τι πιο απλό ;

 

Για να λέει ότι πρέπει να διαγράψει εφαρμογές μάλλον δεν έχει αρκετό χώρο αποθήκευσης.

 

του έχει χαλάσει το tablet γι αυτό παίρνει το κινητό του μπαμπά. και για αυτό έψαχνα κάποιον τρόπο! .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Πήρα καινούργιο κινητό και εκανα μεταφορά του viber απο το ενα στο αλλο με τον ίδιο αριθμο αλλα χαθηκε το ιστορικό μου και θελω να το ανακτησω πως μπορω να το κανω αυτο??
Έχει το viber backup στις ρυθμίσεις. Παίρνεις λοιπόν backup και όταν το κάνεις εγκατάσταση στο νέο κινητό κάνεις restore
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν Χρόνια Πολλά, Καλά και Ελληνικά. Εδώ και κάποια χρόνια είχα smartphones, σήμερα μου έπεσε το κινητό και η οθόνη διαλύθηκε, εν τω μεταξύ τις τελευταίες μέρες μου έδινε σημάδια τελευταίου ασπασμού... Αλλά σκέφτηκα να μην πάρω για ένα διάστημα, όσο αντέξω, smartphone, αλλά να χρησιμοποιήσω ένα απλό που έχω με κουμπιά, χωρίς wifi κλπ. Αλλά στην sim δεν έχω καμία επαφή. Πως μεταφέρω τις επαφές από android/google στην sim;
Link to comment
Share on other sites

Μια κοπελιά στο σέρβις της Huawei μου είπε ότι επειδή κάνει bootloop αυτοί αλλάζουν μητρική. Απορώ, σοφτγουερικά δεν γιατρεύεται το κινητό;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σου!

Αν τις είχες αποθηκευμένες στο gmail, μπαίνεις από υπολογιστή και εφόσον έχεις κάνει είσοδο στο email σου, γκουγκλαρε contacts Google.

Στη στήλη αριστερά θα βρεις την επιλογή εξαγωγής επαφών. Σώζεις το αρχείο στον υπολογιστή και συνδέεις πάνω στο pc την κάρτα μνήμης. Με copy paste μεταφέρεις το αρχείο στη κάρτα.

Ύστερα θα πρέπει και το τηλέφωνο σου να έχει ρύθμιση να τις διαβάζει από τη κάρτα μνήμης.

Να τις βάλεις απευθείας στη sim χωρίς smartphone δεν γίνεται.

Η δανείζεσαι ένα κινητό κάποιου δικού σου, βάζεις επάνω την sim σου, προσθέτεις στους λογαριασμούς το gmail σου και από την εφαρμογή των επαφών, επιλέγεις εμφάνιση από το gmail σου και μετά μεταφορά στη sim.

 

Ίσως και να διαβάσει τις επαφές από την κάρτα μνήμης το συμβατικό κινητό και να.μη χρειαστεί να μεταφερθούν στη sim.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι Samsung S8 με Android ver. 9.0.

Τα διάφορα software (πχ αυτό) που υπόσχονται ανάκτηση, κάνουν τίποτα;

Πρόκειται για σημαντικά αρχεία οπότε πρέπει να εξαντληθεί κάθε δυνατότητα.

Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

του έχει χαλάσει το tablet γι αυτό παίρνει το κινητό του μπαμπά. και για αυτό έψαχνα κάποιον τρόπο! .

 

Μπορεί να βάλει μια Applocker εφαρμογή και να κλειδώσει ότι πρέπει.

Έτσι έκανα εγώ και ησύχασα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βάλει μια Applocker εφαρμογή και να κλειδώσει ότι πρέπει.

Έτσι έκανα εγώ και ησύχασα.

 

πως δουλευει αυτο ; και κλειδωνει ολες τις εφαρμογες ; και οριζεις εσυ ενα δικο σου κωδικο .;

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

πως δουλευει αυτο ; και κλειδωνει ολες τις εφαρμογες ; και οριζεις εσυ ενα δικο σου κωδικο .;

 

Διαλέγεις ποιες εφαρμογές θα κλειδώσει.

Μπορείς να βάλεις κωδικό ή μοτίβο και κάποιες δουλεύουν και με σένσορα δακτυλικού αποτυπώματος.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

πως δουλευει αυτο ; και κλειδωνει ολες τις εφαρμογες ; και οριζεις εσυ ενα δικο σου κωδικο .;

Στο redmi note 4 παντως εχει στα settings του κινητου στα Application Settings το App lock με το οποιο κανεις αυτο που λεει παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι Samsung S8 με Android ver. 9.0.

Τα διάφορα software (πχ αυτό) που υπόσχονται ανάκτηση, κάνουν τίποτα;

Πρόκειται για σημαντικά αρχεία οπότε πρέπει να εξαντληθεί κάθε δυνατότητα.

Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ

 

 

 

Ποιό εννοείς αυτό ?

Eχω σώσει πάρα πολλές φωτογραφίες (όχι όλες, περίπου 90-95%) με το diskdigger.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

γιατι το es διαβαζει ntfs; ειχα την εντυπωση οτι ntfs δεν διαβαζει το android γενικως

 

Ισχύουν και τα δύο που λες, απλα πλεον ο es κουβαλαει πολλα περιττα μαζι του και δεν τον θελω.

Link to comment
Share on other sites

Στο redmi note 4 παντως εχει στα settings του κινητου στα Application Settings το App lock με το οποιο κανεις αυτο που λεει παραπανω.

 

Αυτό το κάνει το Miui γενικά και εάν δεν κάνω λάθος από το 7 και μετά.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...