Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από ατελείωτες ώρες ψαξιματος, τελικά το βρήκα. Ήταν πολύ απλό αλλά το μυαλό μου δεν πήγαινε με τίποτα.

Το κουμπί που σου δίνει την επιλογή κατάργησης λογαριασμού, ήταν πάνω στο τηλέφωνο και όχι μέσα στην οθόνη όπως έχουμε συνηθίσει στα περισσότερα κινητά.

Όπως και να 'χει ομως, ευχαριστώ πολύ για τη συμμετοχή σου φίλε tsiv.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση γιατί δεν βρίσκω τι φταίει όταν μου έρχεται ειδοποίηση από κάποια εφαρμογή δεν χτυπάει δεν το κάνει σε όλες τις εφαρμογές όμως, μετά όταν θα πάω να ξεκλειδώσω το κινητό με το που ανοίγει η οθόνη τότε έρχεται η ειδοποίηση γιατί γίνετε αυτό?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση γιατί δεν βρίσκω τι φταίει όταν μου έρχεται ειδοποίηση από κάποια εφαρμογή δεν χτυπάει δεν το κάνει σε όλες τις εφαρμογές όμως, μετά όταν θα πάω να ξεκλειδώσω το κινητό με το που ανοίγει η οθόνη τότε έρχεται η ειδοποίηση γιατί γίνετε αυτό?

 

Στις ρυθμίσεις βρίσκεις το μενού ειδοποιήσεις και μπορείς να επιλέξεις σε κάθε εφαρμογή πόσες ειδοποιήσεις θέλεις.Αν έχεις privacy guard με το που ανοίγεις κάθε εφαρμογή θα επιλέξεις το notification on.Στις επιλογές προγραμματιστή υπάρχουν κάτω κάτω οι επιλογές για τις εφαρμογές αν θέλεις να τρέχουν εφαρμογές στο παρασκήνιο με το που κλειδώσεις τη συσκευή.

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αλλα στο galaxy s8 δεν υπάρχουν αυτές οι επιλογές στο μενού για προγραμματιστές δεν υπάρχει και στις ρύθμισις έχει μενού για ειδοποιήσεις και εκεί έχει μια λίστα με όλες τις εφαρμογές που υπάρχουν στο κινητό και από διπλα έχει ένα διακοπτάκι που σε όλες είναι ενεργοποιημένο ότι θα λαμβάνω ειδοποιήσεις από αυτές τις εφαρμογές

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αλλα στο galaxy s8 δεν υπάρχουν αυτές οι επιλογές στο μενού για προγραμματιστές δεν υπάρχει και στις ρύθμισις έχει μενού για ειδοποιήσεις και εκεί έχει μια λίστα με όλες τις εφαρμογές που υπάρχουν στο κινητό και από διπλα έχει ένα διακοπτάκι που σε όλες είναι ενεργοποιημένο ότι θα λαμβάνω ειδοποιήσεις από αυτές τις εφαρμογές

 

Για να ενεργοποιήσεις τις επιλογές για προγραμματιστές ρυθμίσεις>σχετικά με το τηλέφωνο>κλικάρεις 7 φορές το build number.Μετά θα τις δεις στο μενού.Eπίσης κοίταξε στο μενού κλείδωμα οθόνης και ασφάλεια>ειδοποιήσεις>κρυφό περιεχόμενο>ενεργοποίηση>εικονίδιο ειδοποιήσεων μόνο>ειδοποιήσεις από ποιές εφαρμογές

Edited by StoryToTell
Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος μεταφοράς επαφών από παλιό κινητό Android σε καινούριο κινητό Android, με δεδομένο ότι ο χρήστης έχει ξεχάσει τον κωδικό του gmail account ;
Link to comment
Share on other sites

ε, αφου τον ξεχασε, εξαγωγη σε αρχειο;

υπαρχουν στην sim ή στο τηλεφωνο οι επαφες;

διαφορετικα δεν μπορει να κανει ανακτηση λογαριασμου (ή οπως λεγεται στα ελληνικα) ;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στον Η/Υ που να κάνει μεταφορά επαφών απευθείας από κινητό σε κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Ένα φίλος το έχει κάνει με αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lbe.parallel.intl

 

Δεν το έχω δουλέψει όμως εγώ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

Εχω αγορασμένο ενα google book το οποίο όμως θέλω να το τυπώσω. Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

Εχω αγορασμένο ενα google book το οποίο όμως θέλω να το τυπώσω. Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την καταχώρηση outlook λογαριασμού σε gmail??? (σαν exchange εννοώ)

 

Δύο hotmail που έχω καταχωρήθηκαν μια χαρά... Τον συγκεκριμένο λογαριασμό τον είχα καταχωρημένο σε άλλο gmail χωρίς πρόβλημα... Τώρα μου λέει cant connect to server...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, το κινητό μου ζεσταίνεται αρκετά ειδικά τώρα που έχει ζέστη.. και ζεσταίνεται και σχετικά γρήγορα, δεν προλαβαίνω να το χρησιμοποιήσω 10 λεπτά και αρχίζει και ζεσταίνεται, ακόμα και όταν είμαι σε κλειστό χώρο... Ο επεξεργαστής του είναι ο mediatek x10, το αναφέρω μπας και παίζει ρόλο...

 

Πιθανές αιτίες που ζεσταίνεται? Υπάρχει περίπτωση να ευθύνεται κάποια εφαρμογή ή κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ανοιχτό 4G ή τρέχεις κάποια απαιτητική εφαρμογή - παιχνίδι;

 

Κανένα παιχνίδι, και γενικά έχω λίγες εφαρμογές... Συνήθως συνδέομαι μέσω wifi.. εντομεταξύ έχω παρατηρήσει πώς και στο wifi συνδέεται λίγο πιο αργά από τι συνήθιζε.. δηλαδή από εκεί που συνδεόταν αμέσως,σε 1-2 δευτερόλεπτα ας πούμε, τώρα μπορεί να πάρει και 10.

Link to comment
Share on other sites

Kάποια κινητά το έχουν το θέμα με τη ζέστη... ρώτα καλύτερα στο νήμα της συσκευής σου.

 

Δεν είναι γενική απορία του ανδρόιδ αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να μικραίνει την οθόνη στο αριστερό μέρος τουλάχιστον?

 

Για κινητό που δε λειτουργεί η αφή στην άκρη

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα για καιρό στο Moto G 1st το Macrodroid και είχα βολευτεί με κάποιους αυτοματισμούς που είχα φτιάξει.

Τώρα, στο Huawei p Smart έχω παρατηρήσει ότι η εφαρμογή σταματά να λειτουργεί περίπου 2 λεπτά μετά το κλείσιμο της οθόνης.

Από τις ρυθμίσεις του κινητού, έχω εξαιρέσει την εφαρμογή από την "βελτιστοποίηση της μπαταρίας". Εξακολουθεί όμως να κλείνει η εφαρμογή (αυτό το έχω παρατηρήσει και με άλλες εφαρμογές, τις οποίες πάλι έχω εξαιρέσει - ή τουλάχιστον έτσι θεωρώ - από την βελτιστοποίηση της μπαταρίας).

Καμιά ιδέα ρε παιδιά;

Υ.Γ. Το κινητό φοράει τις τελευταίες εκδόσεις λειτουργικού (oreo και EMUI 8).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να μικραίνει την οθόνη στο αριστερό μέρος τουλάχιστον?

 

Για κινητό που δε λειτουργεί η αφή στην άκρη

Για root συν xposed κινητό υπάρχει το niwatori xposed module

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...