Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και 'γω μπορεί να γράψω, 3lalala&2opaopa@gmail. μπλα μπλα μπλα και να υπάρχει κάποιος σε ετούτο το μάταιο κόσμο που να το έχει.

 

2 step verification έχεις?

 

Αν ναι είναι μιά καλή ασφάλεια, αν όχι βάλε επειγόντως...

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω μπορεί να γράψω, 3lalala&2opaopa@gmail. μπλα μπλα μπλα και να υπάρχει κάποιος σε ετούτο το μάταιο κόσμο που να το έχει.

 

2 step verification έχεις?

 

Αν ναι είναι μιά καλή ασφάλεια, αν όχι βάλε επειγόντως...

σωστό και αυτό. θα κοιτάξω το 2 step εάν το έχω ενεργό. (νομίζω το έχω)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 ημέρες έκανα ένα hard reset στο Nexus 5x γιατί ψιλοσερνοτανε.Το αποτέλεσμα είναι καλό.Δεν κολλαει όπως πριν και βελτιώθηκε και η μπαταρία.

 

Το μόνο που με ενοχλεί τώρα είναι ότι το στο Gmail app δεν έχει push notifications και ότι το Tesla unread (χρησιμοποιώ nova) δεν εμφανίζει τον αριθμό των αδιαβαστων emails.

 

Έχω συνδεδεμένους στο Gmail app ένα λογαριασμό gmail και έναν Yahoo.

 

Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω η τι φταίει;;

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 ημέρες έκανα ένα hard reset στο Nexus 5x γιατί ψιλοσερνοτανε.Το αποτέλεσμα είναι καλό.Δεν κολλαει όπως πριν και βελτιώθηκε και η μπαταρία.

 

Το μόνο που με ενοχλεί τώρα είναι ότι το στο Gmail app δεν έχει push notifications και ότι το Tesla unread (χρησιμοποιώ nova) δεν εμφανίζει τον αριθμό των αδιαβαστων emails.

 

Έχω συνδεδεμένους στο Gmail app ένα λογαριασμό gmail και έναν Yahoo.

 

Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω η τι φταίει;;

 

Εχεις κάνει update ton Tesla unread?Πριν λίγο καιρό απο κάποιο update ,του gmail νομίζω , έκανε αυτό το πρόβλημα αλλά το διόρθωσαν με νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις teslaunread, gmail πάνω στο γρανάζι και ενεργοποίηση κάθε λογαριασμού Gmail ξεχωριστά. Έχω teslaunread 5.1.2. Και δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν δουλεύει δυστυχώς.Δοκιμασα και με άλλα mail app αλλά τα ίδια...

 

Πώς γίνεται να μην δουλεύει μόνο στα mail δεν ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

παιδια το YouTube Vanced το χρησιμοποιεί κανενας?

Ναι εγω το χρησιμοποιώ!

Έχω τη μη root version σε root συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

παιδια το YouTube Vanced το χρησιμοποιεί κανενας?
Και εγώ το δουλεύω σε κινητό και TV box

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το δουλεύω σε κινητό και TV box

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

Το κατεβασα απο το labs,δεν μπορω να βαλω τον λογαριασμο μου. Σβηνω την official εκδοση και παλι τα ιδια :blink::blink:

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσεις και το MicroG για να κάνει συγχρονισμό στον λογαριασμό σου.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Φυσικά και δεν χρειάζεται.

Μια χαρά μου παίζει χωρίς κανένα έξτρα.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο stock android (8.0) υπάρχει τρόπος με την stock εφαρμογή επαφών να εμφανίζει μόνο τις επαφές που έχουν και νούμερο τηλεφώνου ?

 

(όλες οι επαφές είναι αποθηκευμένες στο gmail)

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Στο stock android (8.0) υπάρχει τρόπος με την stock εφαρμογή επαφών να εμφανίζει μόνο τις επαφές που έχουν και νούμερο τηλεφώνου ?

 

(όλες οι επαφές είναι αποθηκευμένες στο gmail)

 

Μία μπακαλίστικη λύση είναι να φτιάξεις μία ομάδα με τις επαφές που έχουν αριθμό τηλεφώνου,και να βάζεις να σου δείχνει την ομάδα αυτή στις επαφές σου μόνο.Αν κάποιος ξέρει κάτι καλύτερο ας πεί.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια συνάδελφος μου έφερε το εν λόγω κινητό. Αυτό για κάποιο διάστημα ήταν οκ, όταν αγοράστηκε δλδ ήταν μια χαρά, αλλά το έδωσαν κάποτε στην πεθερά της, και μάλλον κάποιος το πήγε σε μαγαζί? ή του άλλαξε κάποιος συγγενής την έκδοση...

Με τα λίγα το αποτέλεσμα είναι ότι τώρα που θέλει να το χρησιμοποιήσει, γιατί έσπασε την οθόνη στο άλλο που είχε, δεν μπορεί γιατί είναι τίγκα στους ιούς. κατεβάζει μόνο του εφαρμογές, ανοίγει διαφημίσεις, κρασάρει, κλείνει παράθυρα... τους ιούς τους βρίσκει το antimalware αλλά είναι ενσωματωμένη με τα system αρχεία οπότε δεν μπορεί να κάνει τπτ. και ότι μπορέσει να σβήσει μετά το ξανακατεβάζει από το ιντερνετ...ένα χάλι μαύρο.

 

Διάβασα εδώ στο σιτε οδηγό για το πως αλλάζουμε το firmware, κατέβασα και μια έκδοση που έλεγαν εδώ αλλά δεν κατάφερα να κάνω τπτ. Έχω δοκιμάσει κάποιες εφαρμογές για να το κάνω root αλλά με καμία δεν γίνετε... όλες σταματάνε. και αυτές που έβαλα για να κάνω root με πρόγραμμα στο κινητό, αλλά και από το pc που έβαλα πρόγραμμα. Κάποιοι είδα λένε ότι μπορείς να κάνεις το twrp χωρίς να είναι rootαρισμένο. Πως το κάνω?

Ερώτηση. το TWRP μενού πως το εμφανίζω στην επανεκκίνηση για να κάνω wipe?

Όταν πατάω αυτούς τους συνδυασμούς Vol UP+ Vol Down και κρατώντας τα πατημένα και το Power δεν μου ανοίγει το εν λόγω μενού. για να κάνω την διαδικασία που βλέπω στο youtube. ανοίγει ένα άλλο μενού που απλά έκανα επαναφορά στα εργοστασιακά. φυσικά τπτ δεν αλλάζει γιατί όλα είναι ενσωματωμένα στην έκδοση που έβαλαν...

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα :blink::blink::blink: . καμιά βοήθεια? η συνάδελφος μου λέει χέστο αλλά εγώ έχω πεισμώσει.

ευχαριστώ πολύ.

 

edit:

Κατάφερα και έβγαλα το μενού αυτό. βρήκα σε ένα σιτε έξω που ένας είχε τα λινκς με τα προγράμματα μέσα και ήταν ακόμα διαθέσιμα, δεν είχαν λήξει τα λινκς οπότε τα κατέβασα. γιατί απο εδώ και από εκεί που τα κατέβαζα προφανώς δεν ήταν τα σωστά... Τώρα θα συνεχίσω την προσπάθεια για να περάσω την νέα έκδοση :)

 

ΟΛΑ ΚΑΛΑ! λύθηκε το θέμα. εκτός από ένα malware

Edited by melissa_virus
Link to comment
Share on other sites

Φίλος έχει σχολή χώρου και έχει τα τηλέφωνα των μαθητών του.

Τα έχει γράψει στο excel και τα έχει χωρίσει ανά τμήμα.

Τι μπορεί να κάνει ;

 

Α. Να φτιάξει ένα νεο gmail αccount και να τα καταχώρηση εκεί και μετά να φτιάξει ομάδες ανά τμήμα.

 

Β. Στον ίδιο υπάρχω λογαριασμό gmail που έχει να τα καταχώρηση όλα και να φτιάξει ομάδες ;

 

Γ. Άλλη λύση;

 

(δεν το έχει πολύ με την τεχνολογία)

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι επειδή δεν μπορώ πια να κουβαλάω 2 κινητά θα πάω προς δίκαρτο.

Οι ερωτήσεις που έχω είναι οι εξής προς τους χρήστες Viber/WhatsApp

 

Από τον έναν αριθμό πχ.Επαγγελματικό τον 2ο μπορώ να χρησιμοποιώ και τις 2 εφαρμογές ?

Στον 1ο Προσωπικό δεν θέλω να χρησιμοποιώ τις 2 εφαρμογές ώστε να φαίνεται το νούμερό μου.

 

Αυτό γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

kinhto lenovo κινεζικη εκδοση πως βαζω ελληνικα.

καλησπερα σε ολους .σε ενα κινητο lenovo vibe z2 αλαχτηκε η μητρηκη πλακετα.η νεα πλακετα εχει μονο κινεζικα και αγγλιλκα.γινεται να μπουν ελληνικα ;κανω συνδεση στο ιντερνετ και μου κατεβαζει ενα σορο κινεζικες σελιδες ..παω να κατεβασω ο google chrome h monzila αλλα ενω μου κατεβενει στις λυψεις μου λεει οτι ο φακελος δεν μπορει να ανοιξει ,.μπορει να βοηθησει καποιος.ευχαριστω

Edited by omatsitoyka
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους .σε ενα κινητο lenovo vibe z2 αλαχτηκε η μητρηκη πλακετα.η νεα πλακετα εχει μονο κινεζικα και αγγλιλκα.γινεται να μπουν ελληνικα ;κανω συνδεση στο ιντερνετ και μου κατεβαζει ενα σορο κινεζικες σελιδες ..παω να κατεβασω ο google chrome h monzila αλλα ενω μου κατεβενει στις λυψεις μου λεει οτι ο φακελος δεν μπορει να ανοιξει ,.μπορει να βοηθησει καποιος.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους .σε ενα κινητο lenovo vibe z2 αλαχτηκε η μητρηκη πλακετα.η νεα πλακετα εχει μονο κινεζικα και αγγλιλκα.γινεται να μπουν ελληνικα ;κανω συνδεση στο ιντερνετ και μου κατεβαζει ενα σορο κινεζικες σελιδες ..παω να κατεβασω ο google chrome h monzila αλλα ενω μου κατεβενει στις λυψεις μου λεει οτι ο φακελος δεν μπορει να ανοιξει ,.μπορει να βοηθησει καποιος.ευχαριστω
Τι θα πει η πλακέτα έχει κινέζικα και Αγγλικά;

Το software καθορίζει την γλώσσα του μενού.

Και ελληνικό πληκτρολόγιο μπορείς να περάσεις στάνταρ.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Γιά να μην ανοίγω καινούριο θέμα, βαζω την απορια μου εδώ.

Πώς μπορώ να κάνω κατάργηση (όχι διαγραφή) ενός λογαριασμού google;

Έχω ένα zte blade l3 του πιτσιρικά αλλά δυστυχώς δε μου δίνει την επιλογή κατάργησης του λογαριασμού, όπως συμβαίνει στα περισσότερα κινητά. Μου επιτρέπει μόνο οριστικη διαγραφή, κατι το οποίο δεν επιθυμώ.

Υπάρχει κανείς που μπορεί να με βοηθήσει;

 

Ευχαριστώ.

 

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε ένα ακόμα λογαριασμό και κοίτα αν σε αφήνει να κατάργησεις αυτόν που θες
Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε ένα ακόμα λογαριασμό και κοίτα αν σε αφήνει να κατάργησεις αυτόν που θες
Ευχαριστω για την άμεση απάντηση.

Δύο έχω μέσα και προσπαθώ να καταργήσω τον έναν αλλά δε με αφήνει.

Ίσως να φταίει ότι είναι παλιό μοντέλο αλλά δεν μπορώ πουθενά να βρω την "κατάργηση λογαριασμου".

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...