Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες που μπορώ να απευθυνθώ για πρόβλημα στο SKYPE γιατί με έπρηξε ;;
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το Android έχει βελτιωθεί πια σε όλους τους τομείς, συμπεριλαμβανομένου του UI, smoothness, ασφάλεια κτλ. Άλλα τρομάζω κάθε φορά που ανοίγω τον file manager, όλα είναι τόσο χύμα. Ακόμη και τα "χύμα" Windows έχουν καταφέρει να δημιουργήσουν π.χ. ένα σχετικά καθαρό desktop ή τα έγγραφα μου και τέλοσπαντων σπάνια μια εφαρμογή δημιουργεί τόσο αδόμητα φακέλους και αρχεία.

 

Πως αντιμετωπίζεται όλο αυτό το χάος;

Έχετε κάποιο συγκεκριμένο app ή χρησιμοποιείται κάποια τεχνική;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

Δεν μπορω με τιποτα να συνηθισω την γραμματοσειρα των android... (και λογω ορασης, και λογω μικρου μεγεθους)

Θα ημουν ΚΑΤΑΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ αν καποιος εχει να μου προτεινει (αξιοπιστο, λειτουργικο, και δοκιμασμενο) ΑΛΦΑΡΗΘΜΙΤΙΚΟ πληκτρολογιο να κατεβασω!

(Ο,τι εχω δοκιμασει, ηταν μουφα, ή δεν ειχε ελληνικους χαρακτηρες..)

Link to comment
Share on other sites

Στο viber στις συνομιλίες όταν κάνω σκρολ να δω πχ τα χθεσινά μήνυμα μου βγάζει μήνυμα ότι η συνομιλία είναι κρυπτογραφημενη. Μέχρι τώρα δεν υπήρχε κάποιο θέμα.. Τι μπορεί να έγινε?
Link to comment
Share on other sites

Στο viber στις συνομιλίες όταν κάνω σκρολ να δω πχ τα χθεσινά μήνυμα μου βγάζει μήνυμα ότι η συνομιλία είναι κρυπτογραφημενη. Μέχρι τώρα δεν υπήρχε κάποιο θέμα.. Τι μπορεί να έγινε?

Ψάξ'το λίγο, καινούριες ρυθμίσεις ασφαλείας είναι, κάπου έχει μια επιλογή για να κάνεις τον συνομιλητή "αξιόπιστο' ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

όταν μου ζητάει με pop up κάποιος να συνδεθεί(pairing) με το κινητό μου πως το κάνω να μην με ξανά ειδοποιήσει;

Με ποιον τρόπο ζητάει να κάνει pairing με το κινητό μου;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις; να κανει αυτοματα pairing;

αν ναι πρεπει να τον προσθεσεις στις αξιοπιστες συσκευες

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις; να κανει αυτοματα pairing;

αν ναι πρεπει να τον προσθεσεις στις αξιοπιστες συσκευες

όχι το ανάποδο. κάποιος που δεν ξέρω ζητούσε να κάνω pairing με το κινητό του. εγώ δεν ήξερα ποιος είναι και απλα εδιωχνα την ειδοποίηση. αλλά ξανά ζητούσε μετά από λίγο. πως να "κρύψω" το κινητό μου; πως ζητούσε pairing? μέσω Bluetooth? παλιά θυμάμαι υπήρχε επιλογή να ΜΗΝ φαίνεται το κινητό πάρα μόνον σε paired συσκευές. αυτό δεν το βρίσκω στα τελευταία κινητά μου πλέον

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα με κάποιο να βλέπω στο κινητό αυτά που παίζει η τηλεόραση; πχ. Έχει ένα ποδόσφαιρο και θέλω να πάω τουαλέτα και δεν θέλω να χάσω λεπτό. Τηλεόραση 10αετιας Sony bravia και έχω κουμπώσει ένα chromecast.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω messenger χωρίς Facebook και τώρα που άλλαξα κινητό δεν συνδέεται. Έχει κανείς καμία ιδέα πως γίνεται ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα με κάποιο να βλέπω στο κινητό αυτά που παίζει η τηλεόραση; πχ. Έχει ένα ποδόσφαιρο και θέλω να πάω τουαλέτα και δεν θέλω να χάσω λεπτό. Τηλεόραση 10αετιας Sony bravia και έχω κουμπώσει ένα chromecast.

χάχαχαχα καλό! να βάζεις δυνατά την τηλεόραση να ακούς στην τουαλέτα ρεεεε! πάντως άμα υπάρχει λύση την θέλω και εγώ!!!! ¡!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χάχαχαχα καλό! να βάζεις δυνατά την τηλεόραση να ακούς στην τουαλέτα ρεεεε! πάντως άμα υπάρχει λύση την θέλω και εγώ!!!! ¡!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Καλα, χλωμο το κοβω αλλα σαν ιδεα θα μου αρεσε. Ελεγα μεσω δικτυου στο σπιτι μπας και επαιζε τιποτα....... Κατι σαν cast απο την αναποδη.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είστε αλάνια

 

4a7982d5e9b84d951fda56d8798f8273.jpg

 

Το έχω 4 χρόνια είναι απίστευτο. Πρακτικά έχω παντού τηλεόραση δωρεάν και κάνω και εγγραφές κανονικά. Πχ έχει μια σειρά που με ενδιαφέρει. Το βαζω και γράφει εκείνη την ώρα και το βλέπω όποτε θέλω. Πραγματικά με έχει καταβολεψει πιάνω και HD κανονικά σε τέλεια ποιότητα με το κινητό.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είστε αλάνια

 

4a7982d5e9b84d951fda56d8798f8273.jpg

 

Το έχω 4 χρόνια είναι απίστευτο. Πρακτικά έχω παντού τηλεόραση δωρεάν και κάνω και εγγραφές κανονικά. Πχ έχει μια σειρά που με ενδιαφέρει. Το βαζω και γράφει εκείνη την ώρα και το βλέπω όποτε θέλω. Πραγματικά με έχει καταβολεψει πιάνω και HD κανονικά σε τέλεια ποιότητα με το κινητό.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό είναι ;;;

https://www.ebay.com/itm/Tivizen-Pico-Galaxy-Tab-Note-DVB-T-Empfanger-Android-4-0-UP/222129867709?epid=21012047162&hash=item33b7f8cbbd:g:ynsAAOSwNsdXRl~w

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει άλλη υποδοχή από κάτω. Θες Micro USB για κινητό. Αυτό που έβαλες είναι για tablet με την παλιά υποδοχή την μεγάλη.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι τέτοιο θα κάνει δουλειά απλά δεν το έχω δοκιμάσει

 

f586944e6bccf490ec72aeabf51dbe57.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όχι το ανάποδο. κάποιος που δεν ξέρω ζητούσε να κάνω pairing με το κινητό του. εγώ δεν ήξερα ποιος είναι και απλα εδιωχνα την ειδοποίηση. αλλά ξανά ζητούσε μετά από λίγο. πως να "κρύψω" το κινητό μου; πως ζητούσε pairing? μέσω Bluetooth? παλιά θυμάμαι υπήρχε επιλογή να ΜΗΝ φαίνεται το κινητό πάρα μόνον σε paired συσκευές. αυτό δεν το βρίσκω στα τελευταία κινητά μου πλέον

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Υπήρχε ανέκαθεν τέτοια ρύθμιση στα Bluetooth settings.

Πας και επιλέγεις να μην είναι ανιχνευσιμη η συσκευή σου

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει άλλη υποδοχή από κάτω. Θες Micro USB για κινητό. Αυτό που έβαλες είναι για tablet με την παλιά υποδοχή την μεγάλη.

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Και κάτι τέτοιο θα κάνει δουλειά απλά δεν το έχω δοκιμάσει

f586944e6bccf490ec72aeabf51dbe57.jpg

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό που έβαλες τώρα το έχω και δεν κάνει τίποτα ..

Οπότε μάλλον εννοείς αυτό :

https://www.ebay.com/itm/Tivizen-Pico2-Android-DVBT-Fernseh-TV-Empfanger-fur-Samsung-Galaxy-Note-8-5-4-3/232557867190?hash=item36258770b6:g:jH0AAOSwMNxXXbFC

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να σκεφτείτε ένα λόγο που από moto g 3rd gen δεν μπορώ να στείλω sms σε iphone 6; Σε android κανονικά. Κουλό ...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει φίλε μου κανονικά όπως και otg που έχω. Κατεβάζετε την εφαρμογή tivizen από το playstore και το βρίσκει άμεσα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που έβαλες τώρα το έχω και δεν κάνει τίποτα ..

Οπότε μάλλον εννοείς αυτό :

https://www.ebay.com/itm/Tivizen-Pico2-Android-DVBT-Fernseh-TV-Empfanger-fur-Samsung-Galaxy-Note-8-5-4-3/232557867190?hash=item36258770b6:g:jH0AAOSwMNxXXbFC

Ναι το αυθεντικό tivizen μόνο εχω δουλέψει για τα άλλα δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. 10 ευρώ το είχα βρει σε προσφορά και το έχω δουλέψει σε note 3 mi max note 8 LG G3. Παντού δούλευε άψογα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείτε να σκεφτείτε ένα λόγο που από moto g 3rd gen δεν μπορώ να στείλω sms σε iphone 6; Σε android κανονικά. Κουλό ...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτσε το στέλνεις και δεν έρχεται ποτέ? Τη φάση?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να σκεφτείτε ένα λόγο που από moto g 3rd gen δεν μπορώ να στείλω sms σε iphone 6; Σε android κανονικά. Κουλό ...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μηπως σε εχει μπλοκάρει ο παραλήπτης?

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλα, χλωμο το κοβω αλλα σαν ιδεα θα μου αρεσε. Ελεγα μεσω δικτυου στο σπιτι μπας και επαιζε τιποτα....... Κατι σαν cast απο την αναποδη.

 

Εγώ με samsung τηλεόραση και samsung κινητό έχω κανονικά τηλεόραση στο κινητό μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε ανέκαθεν τέτοια ρύθμιση στα Bluetooth settings.

Πας και επιλέγεις να μην είναι ανιχνευσιμη η συσκευή σου

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

άμα το είχε δεν θα ρωτούσα. δεν υπάρχει711748c6de18a39eaea57646eb2d6e65.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...