Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

usb debugging = ON, και θα λυθει το προβλημα σας

που μπορει να επηρεαζει αυτο?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Σε ZTE Blade με CM 7 δεν μου έχει τύχει. Τις περισσότερες φορές δεν "πέφτει" ούτε 1% στη διάρκεια της νύχτας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

Εχω στην κατοχη μου ενα Samsung I5800 το οποιο εχει κλειδωσει το μοτιβο του και ζηταει το gmail και το password για να ξεκλειδωσει. Δεν γνωριζω ποια μπορει να ειχαν setαρσιτει αρχικα και δεν υπαρχει τροπος να τα μαθω. Θελω οπωσδηποτε να ξεκλειδωσει το κινητο ή εστω να διαβασω τα μηνυματα που εχει αποθηκευμενα. Ειναι τρομερη αναγκη να το καταφερω. Εχω ρωτησει πολλους τεχνικους αλλα και την samsung και μου ειπαν οτι δεν γινεται. Πιστευω ομως οτι σιγουρα θα υπαρχει καποιος τροπος απο καποιον που θα εχει εμπειρια. Παρακαλω οποιος γνωριζει κατι να με βοηθησει ας μου στειλει ενα μηνυμα ειτε εδω ειτε private γιατι ειναι παρα πολυ μεγαλη αναγκη που δεν μπορω να εξηγησω απο εδω. Σημειωνεται οτι το μονο που θελω να καταφερω ειναι να διαβασω τα μηνυματα.

 

Ευχαριστω πολυ.

Δεν γίνεται τίποτα. Αναγκαστικά πρέπει να μάθεις τα στοιχεία του Gmail.

Υπάρχει περίπτωση να γίνεται κάτι αλλά πραγματικά είναι πολύ πιο εύκολο να βρεις τα στοιχεία του Gmail.

Από τι θυμάμαι η Gmail ζητάει πλέον κινητό τηλέφωνο, δοκίμασε να πας εδώ, μάλλον θα σου έρθει μήνυμα στο κινητό.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

HTC desire με cyanogenmod nightly (2.3.4) με ManU kernel και vipermod για undervolt δε μου εχει συμβει ποτε. Αντιθετως πολυ καλυτερη αποδοση μπαταριας σε σχεση με οποιαδηποτε αλλη official ή custom rom εχω δουλεψει.
Link to comment
Share on other sites

Δυο κινητα :

 

galaxy s II stock KE2, baseband XDJ. Η μπαταρια ειναι απλα εκπληκτικη, απολυτως κανενα προβλημα. Εχω 2-3 ημερες με ολα ανοιχτα.

 

galaxy s : stock JVO. Ειχα καποια προβληματα με υψηλη καταναλωση απο το radio αλλα με ολους τους συγχρονισμους ανοιχτους. Δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι θεμα android ή καποιο hardware - driver combo. Παντως με το galaxy 2 δεν εχει καμια σχεση. Ειχα καποια υποψια οτι την ζημια την κανει ο συγχρονισμος της google και οχι καποιο αλλο προγραμμα, καποιος ανεφερε οτι εχει παντα ανοιχτο connection για τα push mails (?). Γενικως ομως ειναι καλυτερα απο την 2.2.1 και 2.1.

 

ΥΓ : τα φλασαρισματα μου ηταν καλα, δεν υπηρχε θεμα στην εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με ενα φλασαρισμα λετε να στρωσει το SGS 2 σε οσους εχουν προβλημα???Γιατι εγω με τη K2 το επαθα εχθες το βραδυ κ ελπιζω να μη το ξαναπαθω...

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Είμαι καινούργιο μέλος και συγχαρητήρια για τη σπουδαία δουλειά που κάνετε! Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Όταν θέλω για παράδειγμα να προσθέσω σε μία αρχική οθόνη την εφαρμογή σε πλήρη οθόνη πχ μηνύματα και όχι μόνο το εικονίδιο, πως το κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη τη παρέα,

να κάνω την εισαγωγή μου πρώτα, έχω ένα x10mini με τη 2.1, δε το έχω κάνει root Ούτε σκοπεύω...

Είχε πάνω του την εφαρμογή του facebook, αλλά πριν 1 μήνα πέρασα την εφαρμογή του facebook Που βρήκα στο market...θεωρώ ότι είναι πιο νέα έκδοση και όντως...έχει και επιλογή για το chat Και κάποια πράγματα παραπάνω...

Το θέμα είναι το εξής:

Για παράδειγμα: αν σου στείλει κάποιος ένα μήνυμα μέσω chat και εσύ εκείνη τη στιγμή βγεις, θα σου έρθεί και σαν μήνυμα στα εισερχόμενά σου....ΣΩΣΤΑ?

Ωραία, αν συμβεί αυτό το ενδεχόμενο, εμένα μου βγάζει κανονικά την ειδοποίηση, ότι και καλά έχω 1 ή 2 ή όσα είναι μηνύματα...επιλέγω να τα δω και δε τα βλέπω ποτε...πρέπει να κάνω Log in στο facebook από το pc μου για να τα δω...Γενικά νομίζω ότι αυτή η έκδοση είναι πιο "βαριά" για το mini, και δεν "ανταποκρίνεται" πλήρως...

 

Έχει κάποιος άλλος, ανάλογα "θέματα"...???

:confused:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με ενα φλασαρισμα λετε να στρωσει το SGS 2 σε οσους εχουν προβλημα???Γιατι εγω με τη K2 το επαθα εχθες το βραδυ κ ελπιζω να μη το ξαναπαθω...

 

Ναι αν περασεις την Κ7.

Εγω παλι ειμαι τωρα και με τους 2 Γαλαξιες.

Στο SI εχω την τελευταια Simply και δεν εχω αντμετωπισει θεμα απο τοτε που την εβαλα.

Ειχα ομως πολλες φορες με αλλες ROM που περνουσα.

Στο SII ειχα μια φορα ενα θεμα οταν ακομα ειχα την Κ2 αλλα μετα απο επανεκκινηση διορθωθηκε. Απο τοτε που ηρθε η Κ7 δεν ειχα ποτε προβλημα εκτος απο μια φορα που του περασα την Litening (την εβγαλα για αυτο ακριβως το λογο) και απο τοτε η μπαταρια του ΒΡΑΧΟΣ.....

Συνηθως στο τελος της ημερας (αφου το φορτιζω κατα την διαρκεια της νυχτας παντα) ειμαι με 60-70%.......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν περασεις την Κ7.

Εγω παλι ειμαι τωρα και με τους 2 Γαλαξιες.

Στο SI εχω την τελευταια Simply και δεν εχω αντμετωπισει θεμα απο τοτε που την εβαλα.

Ειχα ομως πολλες φορες με αλλες ROM που περνουσα.

Στο SII ειχα μια φορα ενα θεμα οταν ακομα ειχα την Κ2 αλλα μετα απο επανεκκινηση διορθωθηκε. Απο τοτε που ηρθε η Κ7 δεν ειχα ποτε προβλημα εκτος απο μια φορα που του περασα την Litening (την εβγαλα για αυτο ακριβως το λογο) και απο τοτε η μπαταρια του ΒΡΑΧΟΣ.....

Συνηθως στο τελος της ημερας (αφου το φορτιζω κατα την διαρκεια της νυχτας παντα) ειμαι με 60-70%.......

 

Ωραιος φιλε μου σ᾽ευχαριστω!!!

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

κύρiοι

 

Στοιχεία : ΚΕ2

phone : Galaxy SII

ginberbgread 2.3.3

baseban XXKDJ

 

η μπαταρία ΞΕΖΟΥΜΙΖΕΙ!!!!!!! δεν θυμάμαι μέρα να το έχω χρησιμοποιήσει περισσότερο από 8 ώρες!

 

apps: facebook, Whatsapp, MS exchange Email, αυτό

Link to comment
Share on other sites

Να απαντήσω και εγώ τι έχω δει να το ενεργοποιεί και τι κάνω!

Έχω το samsung galaxy s (όπως και πολλοί με το συγκεκριμένο πρόβλημα). Install έκανα την 2.3.3 JVH (clean install me factory reset, wipe data, dalvik cache πριν και μετά και με repartition!) και απο πάνω την JUWE 4.2 wipe (τώρα έχω την JUWE 4.3.1.)... Πριν την JVH είχα δοκιμάσει JVK και JVB (σε συνδυασμό με τις rομ του JUWE) και πάντα έιχα το drain σε όλες τους!

Τι το προκαλεί;

Σαφώς δεν έιναι το usb debugging mode (πάντα ενεργό το έχω), σαφώς δεν φταίει (πάντα?) η εγκατάσταση (αν και θέλω να ξαναδοκιμάσω με άλλες οδηγίες για καθάρισμα του τηλεφώνου να δοκιμάσω και έτσι)...

Τι μπορεί να φταίει:

-Το wifi σίγουρα είναι ο συχνότερος λόγος (σχεδόν πάντα εμφανίζεται μετα απο λίγο surfing), για να σας προλάβω έχω βάλει στο sleep policy το "never"

-σπανιότερα μπορεί να φταίει και κάποια εφαρμογή (κυρίως παιχνίδια με βαριά χρήση cpu/3d)...

 

Λύση:

Το να κάνει κανείς εκκαθάριση δεδομένων στην "ενημέρωση λογισμικού" φαίνεται να βοηθάει (απο το xda),

η επανεκκίνηση του τηλεφώνου το διορθώνει σίγουρα,

τέλος διάβασα και ότι το να τερματίζεις εφαρμογές συστήματος (και αυτές να ξαναξεκινάνε μόνες τους) το διορθώνει έστω και προσωρινά (δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, θα δοκιμάσω) αλλά δεν συνιστάται σαν λύση καθότι μπορεί εύκολα να τερματίσεις εφαρμογές που χρειάζονται και να παγώσει το τηλέφωνο (οπότε αναγκαστικά κάνει reboot)!

Ελπίζω η νέα rom 2.3.4 που κυκλοφόρησε να το αντιμετωπίζει καλύτερα το θέμα (έτσι δείχνει μέχρι στιγμής παρότι ακόμη υπάρχει το θέμα!)... Είμαι τέλος αισιόδοξος οτι θα διορθωθεί στο εγγύς μέλλον (αισιόδοξος;:p)!

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

οι κατοχοι των sgs 2 δεν νομιζω οτι μπορουν να εχουν σωστη εκτιμιση για το αν η 2.3.3 εχει battery drain γιατι ουτως η αλλως δεν εχουν δοκιμασει αλλη ρομ πλην της 2.3.3
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Είμαι καινούργιο μέλος και συγχαρητήρια για τη σπουδαία δουλειά που κάνετε! Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Όταν θέλω για παράδειγμα να προσθέσω σε μία αρχική οθόνη την εφαρμογή σε πλήρη οθόνη πχ μηνύματα και όχι μόνο το εικονίδιο, πως το κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum :happy::happy:

Αυτό είναι widget (ή γραφικό στοιχείο στα ελληνικά) και δεν είναι πάντα σίγουρο ότι υπάρχει στη συσκευή κάποιο προεγκατεστημένο αν και απ'όσο ξέρω συνήθως υπάρχουν... Πάτησε παρατεταμένα σε μια αρχική οθόνη και επέλεξε προσθήκη γραφικού στοιχείου. Μετά επέλεξε κάποιο που να λέει "μηνύματα"

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

εμενα χτες εξαφανιστηκαν ολα τα εικονιδια απο το κουμπακι στην αρχικη οθονη που πατουσα και λεει να συρω κατι εκει για να προσθεσω εφαρμογες! αν παω αναζητηση ή διαχειριση ομως τις βλεπω εγκατεστημενες! τωρα με δυσκολευει αφανταστα να τις βρω για να τις τρεξω! δεν ξερω τι εγινε και τι μου διαφευγει και δεν ξερω και καλά από android για να βρω μια λυση τωρα! καμια ιδεα κανεις?

 

edit : βρηκα πως κανω συντομευσεις, αλλα οχι στο κουμπι του menu.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και δεν κατεφερα κάτι! αλλά οκ δεν με πειράζει, αφού βρηκα πως να κανω συντομεύσεις και δεν χάθηκε τπτ απολύτως, απλά κανω συντομεύσεις τα προγράμματα που με ενδιαφέρουν. Ευχαριστω πάντως! τώρα να δω πως θα περάσω τις απειρες επαφες από το iphone και στο android κινητό! αυτό ειναι θεμα! καμιά ιδεα? από το iphone τις περναω στο address book του mac mini G4, μετα μπορώ να τις εξάγω σε αρχείο, από αρχείο έχουμε κανά πρόγραμμα να τις κάνει Import στο android?

 

Επίσης τελικά το καλώδιο για το pc τι το πηρα? δεν βλέπω να χρειάζεται σε κάτι! το pc δεν μπορεί να δει το κινητό ουτε την κάρτα θέλει drivers και δεν ειχε μαζί cd κάτι. Παλι καλά που βρηκαμε τα wifi προγράμματα με FTP, samba κτλ και κάνουμε την δουλειά μας!

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και δεν κατεφερα κάτι! αλλά οκ δεν με πειράζει, αφού βρηκα πως να κανω συντομεύσεις και δεν χάθηκε τπτ απολύτως, απλά κανω συντομεύσεις τα προγράμματα που με ενδιαφέρουν. Ευχαριστω πάντως! τώρα να δω πως θα περάσω τις απειρες επαφες από το iphone και στο android κινητό! αυτό ειναι θεμα! καμιά ιδεα? από το iphone τις περναω στο address book του mac mini G4, μετα μπορώ να τις εξάγω σε αρχείο, από αρχείο έχουμε κανά πρόγραμμα να τις κάνει Import στο android?

 

Επίσης τελικά το καλώδιο για το pc τι το πηρα? δεν βλέπω να χρειάζεται σε κάτι! το pc δεν μπορεί να δει το κινητό ουτε την κάρτα θέλει drivers και δεν ειχε μαζί cd κάτι. Παλι καλά που βρηκαμε τα wifi προγράμματα με FTP, samba κτλ και κάνουμε την δουλειά μας!

 

Εαν το αρχειο ειναι CSV ή Vcard μπορεις πολυ ευκολα να το κανεις εισαγωγη απο τις επαφες στο gmail σου (απο το PC)...και μετα με ενα συγχρονισμο τις εχεις και στο κινητο σου :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Σε περίπτωση που θέλει καποιος να κανει διαχειρισει του κινητου του απο το pc χωρίς δηλαδη να ειναι συβδεδεμενο το Phone με το internet,

Πως εγκαθηστάτε προγραμμα (πχ navigation), games που εχω στο pc , ή πως και σε ποιον φακελο τοποθετουνται τα mp3,pdf,χάρτες ...σε ενα android phone απο το PC. (ideos X5) . Eχω συνδεσει το smartphone με το pc , βλεπω καποιυς φακελους αλλα ακρη δεν βγαζω. Ειναι η δομη του android σε ολα τα κινητα το ιδιο? Μηπως θελει καποιο software για αυτην τη δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω το drain να οφείλεται στην έκδοση του λογισμικού αυτή καθ'αυτή αλλά σε συνδυασμό παραγόντων. Το nexus S για παράδειγμα δεν έχω δει να έχει αυτό το πρόβλημα ;)

 

Συσκευή: htc wildfire

Έκδοση λογισμικού: 2.3.4

ROM: CM7

 

Έχω ακούσει και από άλλους για battery drain και αφορά κυρίως custom roms και συνήθως λύνεται μετά από 1-2 φορτίσεις ακόμα και χωρίς wipe των battery stats...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Σε περίπτωση που θέλει καποιος να κανει διαχειρισει του κινητου του απο το pc χωρίς δηλαδη να ειναι συβδεδεμενο το Phone με το internet,

Πως εγκαθηστάτε προγραμμα (πχ navigation), games που εχω στο pc , ή πως και σε ποιον φακελο τοποθετουνται τα mp3,pdf,χάρτες ...σε ενα android phone απο το PC. (ideos X5) . Eχω συνδεσει το smartphone με το pc , βλεπω καποιυς φακελους αλλα ακρη δεν βγαζω. Ειναι η δομη του android σε ολα τα κινητα το ιδιο? Μηπως θελει καποιο software για αυτην τη δουλεια?

 

 

Aloha,

 

Από τι θυμάμαι η HTC έχει τέτοια επιλογή στην σουίτα της. Αν δεν έχεις HTC γίνεται και αλλιώς.

Θα χρειαστείς να βάλεις το κινητό σε USB debugging(mode) από Settings --> Applications --> Development.

Μετά θα χρειαστεί φυσικά να έχεις τα κατάλληλα αρχεία(.apk) και να τα κάνεις push μέσω adb

 

Τί είναι το adb και τί κάνει;

 

 

To adb είναι μέρος του android sdk, (development kit), και επιτρέπει την επικοινωνία ενός υπολογιστή με μια συσκευή android, είτε είναι τηλέφωνο είτε κάτι άλλο (π.χ. tablet). Με το adb μπορείς να δεις μέσα στη συσκευή, να αντιγράψεις ή να σβήσεις αρχεία, να την κάνεις reboot, να της αλλάξεις τα φώτα γενικά.

 

Οι οδηγίες παρακάτω αφορούν μόνο υπολογιστές με windows, που έχουν οι περισσότεροι. Φυσικά γίνεται και σε mac και σε linux, αλλά δε θα καλύψω αυτές τις περιπτώσεις.

 

1) Προετοιμασία

Πρέπει ο υπολογιστής να έχεις τους οδηγούς (drivers) για τη συσκευή

 

Το adb θα το βρείτε εδώ: http://www.multiupload.com/UALGGF8HGK Απλά κάντε το unzip στο C:\ . Θα έχετε μετα στο C: έναν καινούριο φάκελο, τον adb, με 3 αρχεία μέσα (κοιτάξτε από το My Computer)

 

Επίσης, το τηλέφωνο πρέπει να έχει το USB debugging mode (εντοπισμός σφαλμάτων USB) ενεργοποιημένο. Είναι στα Settings, Applications, Development. (Ρυθμίσεις, Εφαρμογές, Ανάπτυξη). Είναι ένα τικ.

 

2) ADB

Το adb το δουλεύουμε από τη γραμμή εντολών των windows. Δηλαδή Start (Run), cmd. Βγαίνει έτσι ένα παράθυρο μαύρο, που γράφει C:\Users\.....\> (ή C:\Documents and Settings\...\>).

Εκεί γράφουμε cd c:\adb , και μπαίνουμε στο directory που κάναμε unzip πιο πάνω. Θα γράφει τώρα C:\adb>

 

- Τώρα συνδέουμε το κινητό με το καλώδιο USB στο PC. Θα βγάλει πάνω αριστερά ένα κόκκινο τρίγωνο το κινητό (ή ένα άσπρο σκαθαράκι android αν έχουμε Froyo), που θα λέει ότι είναι σε USB debugging mode.

- Γράφουμε στη γραμμή εντολών στον υπολογιστή μας adb devices. Θα πει κάτι για τον adb daemon που ενεργοποιείται, και μετά θα δείτε 'List of devices attached:'

Αν έκεί έχει από κάτω μια σειρά γραμμάτων/αριθμών, σημαίνει ότι βλέπει μια χαρά τη συσκευή (η οποία αντιστοιχεί σ'αυτά τα γράμματα), και μπορούμε να συνεχίσουμε, με τις πιο κοινές εντολές adb.

 

- Για reboot, γράφουμε adb reboot.

- Για reboot σε recovery mode, γράφουμε adb reboot recovery

- Για reboot σε download mode, adb reboot download

- Για να ελέγχουμε το κινητό, adb shell. Έτσι είμαστε μέσα στο κινητό, σε περιβάλλον linux. (Bγαίνει το $). Με exit βγαίνουμε.

- Για να αντιγράψουμε κάτι στο ή από το κινητό, adb push ή adb pull

(π.χ. adb push arxeio.zip /sdcard/arxeio.zip , περνάει το αρχείο arxeio.zip στο κινητό).

- Για να κάνουμε install μια εφαρμογή κατεύθείαν, βάζουμε το arxeio.apk της εφαρμογής στο C:\adb\ φάκελο, και γράφουμε adb install arxeio.apk

 

...Και διάφορα άλλα.

Αυτά.. Πιο εύκολο είναι βέβαια απλά να βάλεις τα αρχεία(.apk) στο κινητό και να τα κάνεις εγκατάσταση από εκεί μέσω κάποιου File Explorer(πχ Astro)

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως χρησιμοποιώ στο hd2 cyanogen roms που έχουν ως βάση τις cm roms του desire.Με το wifi policy στο never,data 2g,ανοιχτό gps,2 gmail με αυτόματο συγχρονισμό η κατανάλωση που έχω συνήθως στην αναμονή είναι 1% ανά ώρα.Mε μια ρομ όμως που έβαλα τελευταία και βασίζεται στη nigtly 95 με android 2.3.4 η κατανάλωση αυξήθηκε στο 5-6% ανά ώρα.Ξαναδοκίμασα παλιότερη version και ήταν πάλι 1%.
Link to comment
Share on other sites

Saliez πολύ χρήσιμα αυτά που είπες παραπάνω! Ευχαριστώ και εγώ τα έψαχνα! αν και δουλεύω σε debian linux, έχω όμως και εικονικά windows σε Virtualbox για τα δύσκολα προγράμματα. Εχω ένα αλλο θεματάκι τώρα και δεν βρήκα πως να το λύσω. Στο κινητό μου κάποιες εφαρμογές πχ το Sipdroid και το IM+ ειναι φορτωμένα στην μνήμη και τα δείχνει ψηλα στην μπάρα και ακόμα και να ανοιγοκλείσω το κινητό φορτώνονται στην μνημη αυτόματα! πως μπορώ να τα κανω να μην φορτώνονται από μόνα τους? δοκίμασα διάφορα προγράμματα αλλά δεν το κατάφερα!
Link to comment
Share on other sites

για ιντερνετ από το pc στο κινητό μέσω usb υπάρχει αυτός ο οδηγός http://blog.mycila.com/2010/06/reverse-usb-tethering-with-android-22.html αλλά δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά.σε htc κινητά όπως το desire hd και μετά αυτή η λειτουργία είναι ενσωματωμένη στο σύστημα.

για ιντερνετ από το κινητό στο pc μέσω καλωδίου γίνεται με κάποιο πρόγραμμα όπως το pdanet https://market.android.com/details?id=com.pdanet&feature=related_apps ή το easy tether https://market.android.com/details?id=com.pdanet&feature=related_apps

το σωστο Link για το tether

https://market.android.com/details?id=com.mstream.easytether_beta&feature=search_result

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...