Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς excel? Υπάρχουν διάφορες τέτοιες εφαρμογές όπως το office suite

 

Ευχαριστώ αλλά δεν ξέρω να δουλεύω το Excel και πιο απλό;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά δεν ξέρω να δουλεύω το Excel και πιο απλό;

Βοήθησε με λίγο, τι ακριβώς θες να κάνεις;

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vodafone.safetynet.core

 

Επίσης αν το tablet σου έχει δυνατότητα για διαφορετικούς χρήστες, μπορείς να δημιουργήσεις χρήστες για τα παιδιά σου με περιορισμένα δικαιώματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά δεν ξέρω να δουλεύω το Excel και πιο απλό;

δεν υπάρχει κάτι πιο απλό απ το excel:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή πήρα, δεν ξέρω αν σου κάνει, αξιόπιστος φαίνεται ο πωλητής, και tracking number.

http://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Carbon-Fiber-Soft-Case-Film-for-Samsung-i9200-Galaxy-Mega-6-3-ZMLR330-/190941817019?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item2c7504e8bb

Link to comment
Share on other sites

Είσαι καταπληκτικός!!! Όσο κι αν έψαξα, δεν κατάφερα να βρω τίποτα!!! Όντως έχει clip για ζώνη!!!

 

Όταν με το καλό την παραλάβεις, στείλε μήνυμα με εντυπώσεις να την αγοράσω κι εγώ. Είναι ακριβώς αυτή που θέλω!

 

:thanks: :thanks: :thanks:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ο chrome ειναι καλυτερος απο το προγραμμα που εχει απο τη μανα του το κινητο?

υπαρχει κ καμια αλλη εναλακτικη λυση? με ενδιαφερει να ειναι πιο γρηγορο σαν προγραμμα κ πιο <<ελαφρυ>> ακομα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ο chrome ειναι καλυτερος απο το προγραμμα που εχει απο τη μανα του το κινητο?

υπαρχει κ καμια αλλη εναλακτικη λυση? με ενδιαφερει να ειναι πιο γρηγορο σαν προγραμμα κ πιο <<ελαφρυ>> ακομα καλυτερα!

Το καλύτερος είναι σχετικό. Πιο ελαφρύς και γρήγορος ο chrome όχι. Μπες και στο play store και ψάξε για browsers. Ένας που ακούγεται πολύ είναι ο Boat.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του κινητού εγώ έχω κλειστή την επιλογή για αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά.

Εδώ στον συγχρονισμό τι είναι η επιλογή που λέει για δεδομένα εφαρμογών;

Επίσης το στοιχεία ατόμων τι είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του κινητού εγώ έχω κλειστή την επιλογή για αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά.

Εδώ στον συγχρονισμό τι είναι η επιλογή που λέει για δεδομένα εφαρμογών;

Επίσης το στοιχεία ατόμων τι είναι ;

RTFM

είναι όλα στο βιβλίο με τις οδηγίες χρήσης ή την ενσωματωμένη βοήθεια του android...

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια εβαλα ενα lockscreen ios7 απο espier και εβαλα και τα notifications! Στα notifications εχει να επιλεξω ποιες εφαρμογες θα δειχνει στην lockscreen! Εβαλα μηνυματα τηλεφωνο κ ενα livescore! Το τηλεφωνο δεν λειτουργεο ενω τα αλλα λειτουργουν! Μηπως πρεπει να βαλω και καποιο αλλο system app σχετικο με το τηλεφωνο για να δειχνει τα missed calls? Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια εβαλα ενα lockscreen ios7 απο espier και εβαλα και τα notifications! Στα notifications εχει να επιλεξω ποιες εφαρμογες θα δειχνει στην lockscreen! Εβαλα μηνυματα τηλεφωνο κ ενα livescore! Το τηλεφωνο δεν λειτουργεο ενω τα αλλα λειτουργουν! Μηπως πρεπει να βαλω και καποιο αλλο system app σχετικο με το τηλεφωνο για να δειχνει τα missed calls? Ευχαριστω εκ των προτερων

Μήπως είναι bug της εφαρμογής;

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι bug της εφαρμογής;

 

Δεν ξερω φιλε μου! Απλα τα αλλα δουλεουν και μου φαινεται περιεργο να ειναι bug! Αλλα δεν αποκλειεται

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις pulse?εδω και καμποσο καιρο facebook,twitter δε μου βγαινουν στα feeds ενω μεχρι προτινος ηταν οκ...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δουλέψει το google now με τις καρτελίτσες του στη χώρα μας , είμαι ρουτ , παρ όλο που το ενεργοποιώ δεν φαίνεται να λειτουργεί. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δουλέψει το google now με τις καρτελίτσες του στη χώρα μας , είμαι ρουτ , παρ όλο που το ενεργοποιώ δεν φαίνεται να λειτουργεί. :blink:

 

Εμένα δεν μου έχει δουλέψει είτε με είτε χωρίς root... Χωρίς να πειράξω τίποτα βέβαια. Εσύ ακολούθησες κάποια διαδικασία; Αν ναι, ποια;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δουλέψει το google now με τις καρτελίτσες του στη χώρα μας , είμαι ρουτ , παρ όλο που το ενεργοποιώ δεν φαίνεται να λειτουργεί. :blink:

 

Βάλε τη γλώσσα της συσκευής στα Αγγλικά, άνοιξε το google now, πέρνα το welcome και τις πληροφορίες που έχει και μόλις ανοίξει κανονικά ξαναγύρνα τη γλώσσα στα Ελληνικά. Μετά θα δουλεύει κανονικά..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το google now ειναι εφαρμογη γιατι δεν την βλεπω στο μαρκετ

 

Είναι η Αναζήτηση (Search).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα με τους δορυφόρους. Βρήκα τυχαία έναν gps receiver που ούτε που θυμόμουν ότι είχα.

http://www.canadagps.com/Gtop_G66Plus.html

Κλειδώνει γρήγορα και με σταθερό το σήμα των δορυφόρων, είναι μιά εναλλακτική λύση στα κινητά μας με προβλήματα στο σήμα των δορυφόρων αλλά και όταν είμαστε εν κινήσει και δεν έχουμε πρόσβαση σε wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

πέσ το πως το έκανες ρε φιλε γιατί την πάτησα και εγώ. Αν υπάρχει δυνατότητα να επικοινωνήσουμε απ ευθείας . το μαιλ μου ειναι evagelatosn παπάκι.gmail.com Ευχαριστώ Νικος

 

 

 

 

 

Καλησπέρα. Προσφατα εκανα μια "πατατα" και διεγραψα το google talk απο την android συσκευη μου. :oops:

Το αποτελεσμα ηταν σχεδον καταστροφικο (αποδειχτηκε οτι το google talk ειναι βασικη εφαρμογη για το συστημα και χωρις αυτο δεν δουλευει το play και καποιες αλλες εφαρμογες). Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο θεμα στο forum για τις εφαρμογες που σε καμια περιπτωση ΔΕΝ πρεπει να διαγραψουμε απο την android συσκευη μας. Αν υπαρχει θα ηθελα το link για να το διαβασω αλλιως πιστευω οτι θα ηταν πολυ χρησιμο να δημιουργηθει ενα τετοιο θεμα...

 

Θα ηθελα επισης να προσθεσω οτι τελικα καταφερα και ξεπερασα το προβλημα με τη δαγραφη του google talk αλλα δυστηχως εμειναν καποια "κουσούρια". Το χειροτερο ειναι οτι μου βγαζει οποτε θελει το εξης μηνυμα στην οθονη: "the process com.google.process.gapps has stopped". Τα καλα νεα ειναι παντως οτι μπορω να κατεβαζω πλεον απο το market, οποτε ολα (σχεδον) καλα. :up:

Αν καποιος κανει τη χαζομαρα που εκανα και εγω μπορει να με ρωτησει τη διαδικασια που ακολουθησα για να τη διορθωσω ωστε να μην χανει ασκοπα την ωρα του ψαχνοντας σε δεκαδες forum για τη λυση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αλλα καπου διαβασα οτι η google στην εκδοση android 4.4 θελει να το κανει ποιο ελαφρυ το λειτουργικο ωστε να το παρουν και ποιο παλιες ή οχι και τοσο δυνατες συσκευες.

 

Ισχυει πραγματικα κατι τετοιο ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...