Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α) υπάρχει κάποιο module για το magisck ώστε το youtube να παίζει στο παρασκήνιο?

β) ποιο είναι module για το magisck ώστε με το redwolf όταν παίρνω οτα να μην διαγραφεται το ροοτ ?

 

Εγω μπαινω απο chrome youtube επιλέγω να με εμφανίσει την σελιδα για υπολογιστη και μπορω να παιζει και στο background

Link to comment
Share on other sites

Σε leagoo m5 είχα το ίδιο θέμα με το chromes, πάνω που ήμουν έτοιμος για custom rom είδα ότι έχει update, το έκανα και φαίνεται να έχει διορθωθεί

 

το προβλημα δεν λυνεται με update,μαλλον θελεις μια τελειως custom ρομ,οχι επισημη,διαβασε εδω και θα καταλαβεις:https://wccftech.com/42-android-banking-trojan/

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω πρόβλημα με μια συσκευή..η εταιρία εχει βγάλει μια ενημέρωση που οταν την δεχετε κολλάει.

πως μπορω να αποτρέψω τις αυτόματες ενημερωσεις? εννοείται οτι μεσα απο τις ρυθμίσεις εχω κλείσει τις αυτοματες ενημερωσεις.

τι αλλο να κανω καθε 2 ήμερες γινετε τούβλο και του βαζω την προηγούμενη.(ασε που καθε φορά θελει και στήσιμο):(

αααα android 7.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω πρόβλημα με μια συσκευή..η εταιρία εχει βγάλει μια ενημέρωση που οταν την δεχετε κολλάει.

πως μπορω να αποτρέψω τις αυτόματες ενημερωσεις? εννοείται οτι μεσα απο τις ρυθμίσεις εχω κλείσει τις αυτοματες ενημερωσεις.

τι αλλο να κανω καθε 2 ήμερες γινετε τούβλο και του βαζω την προηγούμενη.(ασε που καθε φορά θελει και στήσιμο):(

αααα android 7.

Ποια συσκευή; Σε καμία συσκευή δεν μου έκανε ενημερώσεις χωρίς να με ρωτήσει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω πρόβλημα με μια συσκευή..η εταιρία εχει βγάλει μια ενημέρωση που οταν την δεχετε κολλάει.

 

Ρώτα στο νήμα της συσκευής.

 

Δεν είναι γενική απορία του Android αυτό που ρωτάς

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο, όταν ακούω μουσική, διακόπτεται στιγμιαία τυχάια με οποιονδήποτε player. Συμβαίνει τυχαία, γνωρίζετε τι μπορεί να συμβαίνει; Είμαι στην έκδοση 7 Nougat.
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα κινητό με android, εάν κατεβάσω εφαρμογή για τα gmails, και συγκεκριμένα το blue mail,

απ' ό,τι έχω δοκιμάσει παλαιότερα, εάν κάνω sync το account, το οποίο είναι ρυθμισμένο IMAP, δεν

θα κάνει sync καί τα mails στο sent folder.

 

Κάνω κάτι εγώ λάθος; Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα φέρει όλα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα στο νήμα της συσκευής.

 

Δεν είναι γενική απορία του Android αυτό που ρωτάς

 

δεν ειναι κινητό ειναι android box (beelink gt1 ult)

κανει μονο του ενημέρωση ...ειπα μήπως υπάρχει καμια αλλη ρύθμιση στο android που δεν βλέπω.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κινητό ειναι android box (beelink gt1 ult)

κανει μονο του ενημέρωση ...ειπα μήπως υπάρχει καμια αλλη ρύθμιση στο android που δεν βλέπω.

Δεν έχω ακούσει κανένα κινητό/box να κάνει αναβάθμιση συστήματος μόνο του.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κανένα κινητό/box να κάνει αναβάθμιση συστήματος μόνο του.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

ναι και ειναι σπαστικό να περνάω συνεχεία χειροκίνητα την ρομ.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά

έχω στα χέρια μου την συσκευή μίας φίλης, μάρκας Leagoo z5 lte.

Προσπάθησα να κάνω εργοστασιακή επαναφορά όμως το όμορφο πρασινοπούλικο ρομποτάκι είναι ανάσκελα με ένα θαυμαστικό.

Το προσέρασα και αυτό ψάχνοντας σε ξένο σάϊτ.

http://global.drfone.biz/el/reset-android/android-recovery-mode-no-command.html

Όμως.....

Εδώ μετά έχω πρόβλημα, όταν ξεκινάει και επιλέγω γλώσσα ελληνικά, μετά μου ζητάει email που είχε χρησιμοποιηθεί στην συσκευή.

Η φίλη μου δεν θυμόταν ποιό είχε βάλει, αλλά δεν είναι αυτή η απορία μου.

Από την στιγμή που έκανα το εργοστασιακό, ΔΕΝ θα έπρεπε να μου το βγάλει αυτό. Θα μου έβγαζε να βάλω έναν λογαριασμό.

Μία βοήθεια σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά

έχω στα χέρια μου την συσκευή μίας φίλης, μάρκας Leagoo z5 lte.

Προσπάθησα να κάνω εργοστασιακή επαναφορά όμως το όμορφο πρασινοπούλικο ρομποτάκι είναι ανάσκελα με ένα θαυμαστικό.

Το προσέρασα και αυτό ψάχνοντας σε ξένο σάϊτ.

http://global.drfone.biz/el/reset-android/android-recovery-mode-no-command.html

Όμως.....

Εδώ μετά έχω πρόβλημα, όταν ξεκινάει και επιλέγω γλώσσα ελληνικά, μετά μου ζητάει email που είχε χρησιμοποιηθεί στην συσκευή.

Η φίλη μου δεν θυμόταν ποιό είχε βάλει, αλλά δεν είναι αυτή η απορία μου.

Από την στιγμή που έκανα το εργοστασιακό, ΔΕΝ θα έπρεπε να μου το βγάλει αυτό. Θα μου έβγαζε να βάλω έναν λογαριασμό.

Μία βοήθεια σε αυτό;

Δεν πρέπει να έχεις τέτοιες απορίες !Πρέπει να ξέρεις και mail ...ανεξάρτητα από factory reset (για να μην πέσει η συσκευή σε λάθος χέρια ....)

Η μαγική λέξη είναι bypass ...ψαξτο στο YouTube ...(κακός σου δίνω οδηγίες αλλά....)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να επαναφέρουμε αρχείο με πολλά sms απο παλιά συσκευή και τι πρόγραμμα χρειάζεται ώστε να τα επαναφέρει στην ροή των sms του νέου μας κινητού; Το όνομα του αρχείου που έχω είναι αυτό: sms-2015100314.xml

Ευχαριστώ πολύ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Με τί πρόγραμμα πήρες αυτό το αρχείο;

Δε μπορείς με το ίδιο να το επαναφέρεις;

Πάντως το παρακάτω βγάζει την ίδια μορφή αρχείου με αυτό που λες.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idea.backup.smscontacts

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Με τί πρόγραμμα πήρες αυτό το αρχείο;

Δε μπορείς με το ίδιο να το επαναφέρεις;

Πάντως το παρακάτω βγάζει την ίδια μορφή αρχείου με αυτό που λες.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idea.backup.smscontacts

 

Είναι μηνύματα έως το 2015. Δυστυχώς το καλοκαίρι έσπασε το κινητό μου και έχασα τα μηνύματα που είχα (20.000). Είχα όμως ένα αρχείο του 2015 και αυτό προσπαθώ να επαναφέρω έστω. Δούλευα με το cm backup και συγχρόνιζα με facebook πάντα αλλα είχα την ατυχία όταν έγινε το ατύχημα, να κλείσει και το πρόγραμμα!!!!!!!! Και έτσι δεν μπόρεσα να επαναφέρω τα μηνύματα. Το πρόγραμμα που προτίνεις δεν υποστηρίζει επαναφορά του αρχείου που έχω. Έτσι μου λέει. Έβαλα στην αναζήτηση όμως μόλις τώρα το εξής: sms xml, μου έβγαλε ένα πρόγραμμα και τώρα κάνω επαναφορά των μηνυμάτων. Για να δούμε. Βρίσκεται στο 19% και το φορτώνει εδώ και 5 λεπτά περίπου. Ενθαρρυντικό. Σε λίγη ώρα θα ξέρω εαν ήταν "άνθραξ" ο θησαυρός ή όχι!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

 

Ναί, αυτό δούλεψε. Ακριβώς αυτό. Μου επανέφερε 19184 sms!!!! Έως την χρονιά 2015. Δεν έχω δυστυχώς μεταγενέστερο αρχείο! Βρήκα πάρα πολλά σημαντικά μηνύματα! Τα έβαλε σε σωστή σειρά και μάλιστα και τα περίπου 200 μηνύματα της τελευταίας συσκευής, τα διατήρησε κι αυτά. Όλα στην σωστή χρονική τους σειρά!

Καλό βράδυ παιδιά. :)

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα! Καθάριστα το storage των Google Play/Google Play Services, καθάρισα το cache partition, λούστικα με Ultrex, αλλά τίποτα. Τα updates δε κατεβαίνουν ούτε με σφαίρες.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα δοκιμασα σημερα να περασω μια νεα ρομ σε galaxy s4 i9506 και ολα καλα εως οτου αντιμετοπισα προβλημα στις εφαρμογες της google οι οποιες δε εγκαταστονται με τιποτα,υπαρχει καποια λυση η κατι για να κανω?

η ρομ ειναι lineage 15.1 Ευχαριστω εκ των προταιρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα δοκιμασα σημερα να περασω μια νεα ρομ σε galaxy s4 i9506 και ολα καλα εως οτου αντιμετοπισα προβλημα στις εφαρμογες της google οι οποιες δε εγκαταστονται με τιποτα,υπαρχει καποια λυση η κατι για να κανω?

η ρομ ειναι lineage 15.1 Ευχαριστω εκ των προταιρων!

Το σωστό είναι να ρωτήσεις στο νήμα της Rom ! Ενδέχεται να είναι bug της ίδιας της Rom !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα δοκιμασα σημερα να περασω μια νεα ρομ σε galaxy s4 i9506 και ολα καλα εως οτου αντιμετοπισα προβλημα στις εφαρμογες της google οι οποιες δε εγκαταστονται με τιποτα,υπαρχει καποια λυση η κατι για να κανω?

η ρομ ειναι lineage 15.1 Ευχαριστω εκ των προταιρων!

Έχεις περασμένη την τελευταία έκδοση gapps? http://www.opengapps.org
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα! Καθάριστα το storage των Google Play/Google Play Services, καθάρισα το cache partition, λούστικα με Ultrex, αλλά τίποτα. Τα updates δε κατεβαίνουν ούτε με σφαίρες.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Σε custom rom είσαι? Το google account σου συγχρονίζει κανονικά? Δοκίμασες να βγάλεις και να ξαναπεράσεις το account? Έχεις τελευταία version από gapps (αν είσαι σε custom rom)?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...