Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΤΟ εγκατεστησα κανονικα χθες και επαιζε μια χαρα, ωσπου εκανα συνδεση στον λογαριασμο μου και απο τοτε μ@..κε, δεν λειτουργει καλα το προγραμμα, δηλ. μου παιζει κανονικα 1-2 βιντεακια με ολες τις ρυθμισεις, οπως volume up με συρσιμο του χεριου και κλεινοντας την οθονη συνεχιζει η αναπαραγωγη, αλλα μετα σταματανε ολα και λειτουργει οπως το κανονικο youtube.

Το εγκατεστησα ξανα και ξανα, αλλα τιποτα, σε καθε καινουρια εγκατασταση μου το ονομαζει youtube και οχι ogyoutube, ενω παραλληλα με βγαζει μονιμως συνδεδεμενο μετα απο καθε εγκατασταση και ας εχω κανει αποσυνδεση πριν την διαγραφη του προγραμματος.

Δεν γνωριζα οτι βαζοντας αυτη την εφαρμογη, δεν θα πρεπει ποτε να κανω συνδεση.

Ξερετε πως μορω να το διορθωσω και να παιζει κανονικα?

Θα συμφωνήσω το πρόγραμμα δεν δουλεύει σωστά.. Δουλεύει αρχικά αλλά μετά από λίγο σταματάει.. Για μένα το καλύτερο πρόγραμμα για να παίζεις βιντεακια background στο κινητό και γενικά για multitasking είναι η παρακάτω εφαρμογή.. Πραγματικά απίστευτη την έχω χρόνια δεν με έχει κρεμάσει ούτε μία φορά..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lwi.android.flappsfull

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

σε κινητο android που εσπασε η οθονη, πως μπορω να εχω προσβαση σε αρχεια ?

και μεταξυ αλλον με ενδιαφερει να μπω στο viber να παρω τηλεφωνα καταγεγραμενα απο chat μια μια επαφη μου.

Ρωτα και σαν αρχεια εαν μπορω να τα παρω ειτε εαν μπορω να συνδεσω το τηλεφωνο καινα βλεπω την οθονη

Link to comment
Share on other sites

σε κινητο android που εσπασε η οθονη, πως μπορω να εχω προσβαση σε αρχεια ?

και μεταξυ αλλον με ενδιαφερει να μπω στο viber να παρω τηλεφωνα καταγεγραμενα απο chat μια μια επαφη μου.

Ρωτα και σαν αρχεια εαν μπορω να τα παρω ειτε εαν μπορω να συνδεσω το τηλεφωνο καινα βλεπω την οθονη

 

Αν είχες πάρει back up του viber τότε θα τα βρεις όλα στη νέα σου σε συσκευή. Αν έχεις PC με w10, κατέβασε το viber από το store και θα τα βρεις όλα εκεί.

Για τα υπόλοιπα αρχεία απλα συνδέεις την σπασμένη σου συσκευή με το PC μέσω USB και θα τα βρεις όλα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες πάρει back up του viber τότε θα τα βρεις όλα στη νέα σου σε συσκευή. Αν έχεις PC με w10, κατέβασε το viber από το store και θα τα βρεις όλα εκεί.

Για τα υπόλοιπα αρχεία απλα συνδέεις την σπασμένη σου συσκευή με το PC μέσω USB και θα τα βρεις όλα.

 

δεν ειχα παρει back up του viber οποτε αυτο δεν μας κανει.

Τι εννοεις να κατεβασω απο το store to viber και θα τα βρω ολα εκει ?

Δηλαδη στα windows 10 το viber εχει δυνατοτητα να δει τα αρχεια τις viber της συσκευης ? και η συσδεση πως θα γινει, παλι με καλωδιο usb ?

Ρωταω γατι εχω 8,1 οποτε θα πρεπει να βαλω η να βρω καπου .

στα 8.1 δεν μπορει να γινει ?

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση... αν ενεργοποιήσω στο "επιλογές προγραμματιστων" το "όριο διεργασιων" σε καμία, θα έχω πρόβλημα πχ καθυστερήσεις στην παραλαβή μηνυμάτων στο viber;
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα παρει back up του viber οποτε αυτο δεν μας κανει.

Τι εννοεις να κατεβασω απο το store to viber και θα τα βρω ολα εκει ?

Δηλαδη στα windows 10 το viber εχει δυνατοτητα να δει τα αρχεια τις viber της συσκευης ? και η συσδεση πως θα γινει, παλι με καλωδιο usb ?

Ρωταω γατι εχω 8,1 οποτε θα πρεπει να βαλω η να βρω καπου .

στα 8.1 δεν μπορει να γινει ?

 

Για τα αρχεία είπαμε. USB καλώδιο και τα κατεβάζεις στο pc.

 

Νομίζω πως όταν εγκαθιστάς το viber στο πσ (w10) σου φέρνει και τις συζητήσεις ώστε να δεις τα νούμερα που ψάχνεις

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη που να κοβει διαφημησεις απο τα παιχνιδια υπαρχει? Εχω δοκιμασει το add away χωρις αποτελεσμα.

Προσωπικά επειδή έχω root και xposed framework χρησιμοποιώ το minmin guard module που κόβει τις διαφημίσεις μέσα στις εφαρμογές

@geioannou

Δες και αυτό το λινκ https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2786395 αναφέρει για ένα πρόγραμμα που έχει φτιάξει ο τύπος εκεί για χειρισμό του κινητού με σπασμένη οθόνη.Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά οπότε δεν ξέρω αν κάνει δουλειά όντως

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

@geioannou

Δες και αυτό το λινκ https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2786395 αναφέρει για ένα πρόγραμμα που έχει φτιάξει ο τύπος εκεί για χειρισμό του κινητού με σπασμένη οθόνη.Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά οπότε δεν ξέρω αν κάνει δουλειά όντως

 

σε ευχαριστω αδελφε. εκανα μια προσπαθεια αλλα δεν εγινε τιποτα. πολυ εξειδικευμένο το βρηκα...

Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη που να κοβει διαφημησεις απο τα παιχνιδια υπαρχει? Εχω δοκιμασει το add away χωρις αποτελεσμα.

 

 

No root...!

 

https://www.dropbox.com/home?preview=adguard.apk

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, οπως εγραψα και στην προηγουμενη σελιδα, εχει σπασει η οθονη του κινητου και ψαχνω τροπο να συνδεθω με αυτο.

Η οθονη του κινητου αναβει αλλα εχει χαλασει το touch. Εχω λοιπον τα εξεις.

- οταν το κουμπωνω με το PC, αυτο φορτιζει κανονικα. Το usb USB debugging απο οσο θυμαμαι το ειχα ενεργοποιημενο.

- Δεν το βλεπει ομως ο υπολογιστης.

Η πρωτη απορια ειναι, το οτι δεν το βλεπει σημαινει οτι δεν ειναι τελικα ενεργοποιημανο η κατι αλλο ?

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, οπως εγραψα και στην προηγουμενη σελιδα, εχει σπασει η οθονη του κινητου και ψαχνω τροπο να συνδεθω με αυτο.

Η οθονη του κινητου αναβει αλλα εχει χαλασει το touch. Εχω λοιπον τα εξεις.

- οταν το κουμπωνω με το PC, αυτο φορτιζει κανονικα. Το usb USB debugging απο οσο θυμαμαι το ειχα ενεργοποιημενο.

- Δεν το βλεπει ομως ο υπολογιστης.

Η πρωτη απορια ειναι, το οτι δεν το βλεπει σημαινει οτι δεν ειναι τελικα ενεργοποιημανο η κατι αλλο ?

 

Κάνε ένα soft reset για να δεις αν θα δονηθεί η συσκευή

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι, εντελως! κι εγω το χρειαστηκα το σαββατο που πηγα να αντιγραψω τα αρχεια του titanium backup στο pc (300+ αρχεια μεγεθος 2gb+) και

ενω δοκιμασα 2-3 φορες (συνδεση με καλωδιο, μεχρι και θυρα usb αλλαξα), μου εβγαλε ολες "unspecified error",

απηύδησα και λεω ας δοκιμασω με το otg stick, αμεσα και γρηγορα εγινε το copy στο στικακι και μετα απο εκει στο pc!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμμία εφαρμογή που να βρίσκει μαζικά τον πάροχο σε κάθε τηλέφωνο των επαφών και να τους προσθέτει σε group με βάση τον πάροχο που ανήκουν;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμμία εφαρμογή που να βρίσκει μαζικά τον πάροχο σε κάθε τηλέφωνο των επαφών και να τους προσθέτει σε group με βάση τον πάροχο που ανήκουν;

 

Δεν νομιζω να υπαρχει γιατι θα επρεπε να υπαρχει database απο καθε παροχο και καθε κινητο.Αν υπαρχει θα κανει αυτο που μπορεις να κανεις και εσυ.

 

Να κανεις ομαδες πχ Vodafone Wind Cosmote και να περασεις εκει τις επαφες με βαση το νουμερο που ατιστοιχει σε καθε παροχο.Και παλι ομως δεν θα ειναι τελεια λιστα διοτι καποιος απο Vodafone με 694χχχχχχχχ μπορει να πηγε στην Cosmote και να κρατησε το ιδιο νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά και... αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα (η εναλλαγή παρόχου). Από την άλλη, η με το χέρι ενημέρωση είναι επίπονη. Αν υπάρχουν καμμιά 50αριά επαφές, κάτι γίνεται, αλλά σε εκατοντάδες, είναι ζόρικη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω το elephone p8000 με android 5.1(official rom).

 

Το κινητό το έχω σχεδόν 2 χρόνια. Πριν 5-6 βδομαδες άρχισε να μου εμφανίζει προβλήματα στον ήχο σε youtube και spotify(άρα λογικά το πρόβλημα είναι γενικό), τόσο μέσω wifi και 4g(στο spotify μέχρι και σε κατεβασμένα τραγούδια). Είχα κάνει clear cache/reinstalls αλλά δεν γινόταν τπτ. Με ένα factory reset όλα ήταν καλά μέχρι εχτές που άρχισαν τα ίδια..... Έχω δοκιμάσει να αλλάξω από AwesomePLayer σε NuPlayer και το αντίστροφο χωρίς καμία λύση....

 

Τι άλλο μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση.

 

Αν αγοράσω κάτι μέσω google play και μετά αλλάξω κινητό. Η εφαρμογές που έχω αγοράσει μπορούν να περαστούν και στο νέο κινητό? Θα συνδέονται με τον λογαριασμό μου δηλαδή? Ή σε tablet πχ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση.

 

Αν αγοράσω κάτι μέσω google play και μετά αλλάξω κινητό. Η εφαρμογές που έχω αγοράσει μπορούν να περαστούν και στο νέο κινητό? Θα συνδέονται με τον λογαριασμό μου δηλαδή? Ή σε tablet πχ?

 

Ναι, θα φαίνονται πάντα στο Google play σαν αγορασμένες. Αρκεί και με τις νέες συσκευές να συνδεθείς με τον ίδιο λογαριασμό gmail.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση.

 

Αν αγοράσω κάτι μέσω google play και μετά αλλάξω κινητό. Η εφαρμογές που έχω αγοράσει μπορούν να περαστούν και στο νέο κινητό? Θα συνδέονται με τον λογαριασμό μου δηλαδή? Ή σε tablet πχ?

 

 

Οι αγορές από όσο ξέρω, συνδέονται με τον λογαριασμό σου και όχι με την συσκευή. Οπου είναι ο λογαριασμός πάνε και οι εφαρμογές, ανεξαρτήτως συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα φαίνονται πάντα στο Google play σαν αγορασμένες. Αρκεί και με τις νέες συσκευές να συνδεθείς με τον ίδιο λογαριασμό gmail.

 

Πολύ ωραία. Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι σοβαρο!

Το play, εχει παψει πια να μου κατεβαζει ενημερωσεις!

Ενω μου εμφανιζει ποιες εφαρμογες εχουν ενημερωση απο τις εγκατεστημενες μου, οταν πατω update, ειναι επι μονιμου βασεως κολημενο στο 'download pending'!!!!

Γιατι ρε παιδια; Τι φταιει; Τι να κανω για να ξεκολησει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...