Jump to content

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 (SM-T820/SM-T825)


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους το έχουν το tablet ,ποια είναι η εμπειρία τους?

Από μπαταρία έχει κάποιο θέμα με στην αναμονή που καποιοι αναφέρουν στο xda?

 

θήκη ποια χρησιμοποιείται? Γιατί η original με τον μαγνητη έχει θέματα σταθερότητας απ ότι διαβάζω..

Πηρα μαγνητικη θήκη απο αμαζον και ειναι τελεια 9ε,η μπαταρια καλη ειναι δεν βλεπω καποιο battery drain απλα δεν κραταει πολυ συνεχομενη λειτουργία fb,περιήγηση οχι βίντεο μαι Ταινίες 5 ωρες μαξ

Link to comment
Share on other sites

... θήκη ποια χρησιμοποιείται? Γιατί η original με τον μαγνητη έχει θέματα σταθερότητας απ ότι διαβάζω..

 

Έχω παραγγείλει την γκρι με το πληκτρολόγιο από εξωτερικό, την επόμενη εβδομάδα που θα την έχω θα πω την αποψή μου.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει την γκρι με το πληκτρολόγιο από εξωτερικό, την επόμενη εβδομάδα που θα την έχω θα πω την αποψή μου.

έχω το tab s2 (1η γενια) και τον Σεπτέμβριο προσανατολιζομαι στο να πάρω το s3...τωρα έχω sot περίπου 6 με 6,30 ώρες με κύρια χρήση σερφάρισμα...το s3 ποσό κρατάει μπαταρία?

 

όσον αφορά την θηκη η φετινή η μαγνητική με έχει απογοητεύσει με αυτά που διαβάζω και βλέπω από reviews...στο tab s & s2 οι original θήκες ήταν εξαιρετικες....

 

Επίσης διαβάζω διαφορά στο xda ότι όσες έχουν μαγνήτη για να σβήνουν την οθόνη οταν κλείνουν - ανοίγουν δημιουργούν θέμα στο s pen στα ακρα...

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s3/accessories/beware-auto-sleep-tab-s3-t3625213

 

https://youtu.be/nJ9M9LHphyo

 

Έχω βρει αυτή την ωραία θηκουλα αλλά έχει...μαγνητη και την φοβαμε...

 

http://www.tucano.com/en/folio-case-for-galaxy-tab-s3-9-7-tre-black.html?utm_term=tab%20s3&utm_source=site&utm_medium=search&utm_campaign=cvetta

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηρα μαγνητικη θήκη απο αμαζον και ειναι τελεια 9ε,η μπαταρια καλη ειναι δεν βλεπω καποιο battery drain απλα δεν κραταει πολυ συνεχομενη λειτουργία fb,περιήγηση οχι βίντεο μαι Ταινίες 5 ωρες μαξ

Ποια έχεις πάρει? σου προκαλεί κάποιο θέμα με το s pen? κλείνει κι ανοίγει την οθόνη στο άνοιξε κλείσε?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Ποια έχεις πάρει? σου προκαλεί κάποιο θέμα με το s pen? κλείνει κι ανοίγει την οθόνη στο άνοιξε κλείσε?

Κανενα θεμα με το s pen,ανοιγει κλειναι υποδειγματικά, επισης πολυ σταθερο στην ανάκληση, επεσε και η τιμη της στα 7 ε

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.amazon.de/gp/product/B06W54R3CF/ref=oh_aui_detailpage_o04_s00?ie=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Ποια έχεις πάρει? σου προκαλεί κάποιο θέμα με το s pen? κλείνει κι ανοίγει την οθόνη στο άνοιξε κλείσε?

Κανενα θεμα με το s pen,ανοιγει κλειναι υποδειγματικά, επισης πολυ σταθερο στην ανάκληση, επεσε και η τιμη της στα 7 ε

 

με την θηκη σου κλείνει και ανοίγει η οθόνη οταν την κλείνεις/ανοίγεις?

 

Το πορτάκι έχει μαγνήτη για να μένει κλειστό?

 

Δεν βλέπω στα specs του Amazon ν αναφέρει κάτι τέτοιο.....

 

Το tablet δεν το εχω οπως είπα...(εχω το s2)...αλλα σκοπεύω να το πάρω το Σεπτέμβρη...και γι αυτό το ψάχνω....

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Κανενα θεμα με το s pen,ανοιγει κλειναι υποδειγματικά, επισης πολυ σταθερο στην ανάκληση, επεσε και η τιμη της στα 7 ε

 

με την θηκη σου κλείνει και ανοίγει η οθόνη οταν την κλείνεις/ανοίγεις?8

 

Το πορτάκι έχει μαγνήτη για να μένει κλειστό?

 

Δεν βλέπω στα specs του Amazon ν αναφέρει κάτι τέτοιο.....

 

Το tablet δεν το εχω οπως είπα...(εχω το s2)...αλλα σκοπεύω να το πάρω το Σεπτέμβρη...και γι αυτό το ψάχνω....

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με την θηκη ανοιγοκλείνει η οθόνη και εχει μαγνητη και μαλιστα δυνατο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πρώην κάτοχος του Tab S WIFI, Tab S2 LTE, πήγα στο Tab S3 LTE με το original cover από το πρώτο δευτερόλεπτο. Η συσκευή τα σπάει, δεν έχει αντίπαλο σε specs android και οθόνη. πολύ premium κατασκευή όπως βέβαια και οι ναυαρχίδες της εταιρίας (S8+). Προηγουμένως είχα iPad Pro 12.9, για να το κουβαλήσω ήθελα trailer. Ελπίζω μη μου βγάλει προβλήματα, το S2 είχε βγάλει 2 φορές στην ταινία των πλαινών κουμπιών (επισκευή...)
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο πηρα μόλις βγηκε προερχομενος απο ipad air 2, περιπου οπως τα λες η μπαταρια τραγικη ομως και καποια lags η διαφορα με το ipad air 2
Link to comment
Share on other sites

Παρέλλαβα την Θήκη με το πληκτρολόγιο. Μαζί με τα μεταφορικά πήγε στα 100€. Δείχνει ποιοτική και σε γκρι ταιριάζει με το αλουμινένιο χρώμα του S3. Θα ανεβάσω σε πρώτη ευκαιρία φωτογραφίες.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παρέλλαβα την Θήκη με το πληκτρολόγιο. Μαζί με τα μεταφορικά πήγε στα 100€. Δείχνει ποιοτική και σε γκρι ταιριάζει με το αλουμινένιο χρώμα του S3. Θα ανεβάσω σε πρώτη ευκαιρία φωτογραφίες.

 

photos plz... ψήνομαι...!

 

Επίσης εντυπώσεις από άλλους που το έχουν;

Τα κολλήματα που αναφέρονται παραπάνω έστρωσαν ή παραμένουν;

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Η original θηκη με το πληκτρολογιο ειναι ποιοτικη και δεν φευγει με τιποτα. Την εχω και σα stand για οταν παιζει ο μικρος παιχνιδια και στο κοπανημα δεν καταλαβαινει τιποτα.

 

Απλα δεν εχω καταφερει να αλλαξω απο αγγλικα σε ελληνικα. Το κλασσικο alt+shift δε δουλευει. Ιδεα;;;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η original θηκη με το πληκτρολογιο ειναι ποιοτικη και δεν φευγει με τιποτα. Την εχω και σα stand για οταν παιζει ο μικρος παιχνιδια και στο κοπανημα δεν καταλαβαινει τιποτα.

 

Απλα δεν εχω καταφερει να αλλαξω απο αγγλικα σε ελληνικα. Το κλασσικο alt+shift δε δουλευει. Ιδεα;;;

 

Έχω την εντύπωση ότι είναι shift+ space.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το εν λόγο ταμπλετ και θέλω να ρωτήσω πρώτον εάν ενσωματώνει την sd με την εσωτερική μνήμη και εάν δουλεύει με quick charge 3.0.

 

Στάλθηκε από το BTV-DL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα δύο.

Έχω μείνει έκπληκτος, εδώ και μια εβδομάδα που το έχω.

Πρόκειται για οτι πιο ποιοτικό έχω πάρει στα χέρια μου. Δεν κολλάει, τρέχει τα πάντα άψογα, φανταστική ποιότητα κατασκευής και οθόνη με το πιο βαθύ μαύρο που έχω δει ποτέ.

Το μέγεθος του είναι πρόβλημα για μένα. Θα το προτιμούσα με 8 ίντσες, θα ήταν πιο εύχρηστο.

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα δύο.

Έχω μείνει έκπληκτος, εδώ και μια εβδομάδα που το έχω.

Πρόκειται για οτι πιο ποιοτικό έχω πάρει στα χέρια μου. Δεν κολλάει, τρέχει τα πάντα άψογα, φανταστική ποιότητα κατασκευής και οθόνη με το πιο βαθύ μαύρο που έχω δει ποτέ.

Το μέγεθος του είναι πρόβλημα για μένα. Θα το προτιμούσα με 8 ίντσες, θα ήταν πιο εύχρηστο.

Για το πρωτο εισαι σίγουρος? Νομιζω πως δεν γίνεται οπως και δεν γίνεται με το s7edge

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αααα, κάτι τελευταίο!

Ο ΗΧΟΣ ΑΠΛΆ ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ!!!

Πραγνατι εχω παυρι ξαι εγω πλακα με τον ήχο

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα θήκη και τζάμι. Μόλις πάω Γερμανία θα το παραγγείλω από αμαζον. Οπότε θα τα λέμε και στο συγκεκριμένο θέμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντα βάζω για προστασία και γρατσουνιές και μπρούμυτα πτώση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
υπάρχει docking station για το S3, κατι σαν το dex station , Βασικά θέλω να συνδέσω εξωτερικό σκληρό δίσκο και τηλεόραση με HDMI η και οθόνη υπολογιστη
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα το περιμένω από Δευτέρα. Το πήρα χωρίς σιμ. Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι δεν ενσωματώνει την εσωτερική μνήμη με την sd.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πήγα το είδα σήμερα στον Κωτσόβολο. Πολύ ωραίο εργαλείο. Στιβαρό, όμορφο και με εξαιρετική ποιότητα κατασκευής. Αν έβγαινε σε 8 - 8,4 ίντσες θα το χτύπαγα σίγουρα. Όντως το δωράκι τελικά που δίνουν είναι antivirus. Ψιλοαχρείαστο.
Όπως το είπες αν έβγαινε σε 8" θα είχα πάρει το 4g μοντέλο χαλαρά για μεγάλο smartphone :)

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

 

Σύγκριση καρτοκινητής, πακέτων δεδομένων, συμβολαίων, χαρτών κάλυψης όλα τώρα στο http://mobilemaps.freesite.host

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μέγεθος του είναι πρόβλημα για μένα. Θα το προτιμούσα με 8 ίντσες, θα ήταν πιο εύχρηστο.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Απορώ γιατί έπρεπε η Samsung να ακολουθεί την Apple η οποία μόλις ανακοίνωσε ότι έκοβε το 7.9" iPad δεν έβαλε νέο μοντέλο η Samsung σε 8"...

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

 

Σύγκριση καρτοκινητής, πακέτων δεδομένων, συμβολαίων, χαρτών κάλυψης όλα τώρα στο http://mobilemaps.freesite.host

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες αν έβγαινε σε 8" θα είχα πάρει το 4g μοντέλο χαλαρά για μεγάλο smartphone :)

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

 

Σύγκριση καρτοκινητής, πακέτων δεδομένων, συμβολαίων, χαρτών κάλυψης όλα τώρα στο http://mobilemaps.freesite.host

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Συμφωνώ απόλυτα. Απορώ γιατί έπρεπε η Samsung να ακολουθεί την Apple η οποία μόλις ανακοίνωσε ότι έκοβε το 7.9" iPad δεν έβαλε νέο μοντέλο η Samsung σε 8"...

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

 

Σύγκριση καρτοκινητής, πακέτων δεδομένων, συμβολαίων, χαρτών κάλυψης όλα τώρα στο http://mobilemaps.freesite.host

μακαρι να την ακολουθησει σε ανδροινδ 12+.(δηλαδη αντιστοιχο του ipad pro 12,9)

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δυο μηνες χρησης και ενω λειτουργουσε αψογα σταματησε να φορτιζει. Το εχω παει για service (σε επισημο της samsung ) και αναμενω τα αποτελεσματα. Ολα αυτα για ενα tablet αξιας 560 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...