Jump to content

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 (SM-T820/SM-T825)


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα σημερα και εγω την συσκευή ,γενικά πρώτες εντυπωσεις θετικές ,προς το παρων βλέπω οτι εχω 2 θεματάκια ,το πρώτο το bt δεν μου βρίσκει τις συςκευες και μάλιστα της σαμμυ το 7 edge και το gear 3 ,το δευτερο μπορώ να εξαφάνιση το συρτάρι εφαρμογών και να βάλω τα app στις πρώτες σελίδες χωρις να μπαίνω στο συρτάρι ?καποιες δοκιμές που εχω κανει μου έχει βάλει τις συντομεύσεις 2 και τρεις φορές μπροστά πάω να σβήσω την μια και μου βγάζει επιλογή κατάργηση ,εγω ομως θελω να καταργήσω απλα τις διπλές συντομεύσεις ,ζορίστηκα λίγο στο κινητό δεν είχα τέτοια θέματα
Link to comment
Share on other sites

edit

παιδευτκικα αρκετά, αρκετά πράγματα τα βρήκα, ομολογώ ότι ζοριστκα πολύ, στο7σ δεν ζοριστηκα τοσο (προερχομαι απο Apple συσκευες, έχω κάποια θέματα ακομα, πολύ έντονο χρώμα λίγο πιξελαριστες φώτο που στο κινητό φαίνονται πολύ καλύτερα και λαγκαρει αρκετα ,με σιγουριά θα πω ότι είναι πολύ υπερτιμημένο και όχι το 700 δεν το δικαιουτε, ίσως 400 και αυτό με δυσκολία επειδή είναι η ναυαρχίδα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα την wifi version χτες. Είναι πολύ όμορφο, αλλά τρέμω στην ιδέα να πέσει κάτω, πιστεύω θα διαλυθεί. Ήδη παρηγγειλα θήκη και τώρα το σετάρω.

Ο Κωτσοβολος έχει βγάλει την εξής προσφορά: Αν το πάρεις με κάρτες Alpha Bonus πιστώνονται στην κάρτα επιπλέον 80.000 πόντοι, που για όσους τους χρησιμοποιούν είναι παααρα πολλοί...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την wifi version χτες. Είναι πολύ όμορφο, αλλά τρέμω στην ιδέα να πέσει κάτω, πιστεύω θα διαλυθεί. Ήδη παρηγγειλα θήκη και τώρα το σετάρω.

Ο Κωτσοβολος έχει βγάλει την εξής προσφορά: Αν το πάρεις με κάρτες Alpha Bonus πιστώνονται στην κάρτα επιπλέον 80.000 πόντοι, που για όσους τους χρησιμοποιούν είναι παααρα πολλοί...

Πως μετατρεπονται αυτοι οι ποντοι σε ευρω;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

είμαστε off topic, αλλά τέλος πάντων, εν συντομία, δεν μετατρέπονται σε ευρώ. Με πόντους από τις κάρτες της Alpha αγοράζει κανείς προϊόντα, πχ. μια συσκευή τηλεφώνου, είδη από το super market και άλλα πολλά και διάφορα, που ποικίλουν κατά περιόδους. 80Κ είναι πράγματι πολλοί, αγοράζεις ας πούμε δύο εισιτήρια με Aegean για εξωτερικό, οπουδήποτε πετάει, και μάλιστα business class. Υπό αυτούς τους όρους, αξίζει η αγορά... Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
αυτη τη στιγμη το LTE στα 747 σε σκρουτζομαγαζο και στα 638 η wifi εκδοση

επομενο ξεκινησε απο πολυ ψηλα εδω και το s8 επεσε στα 680 ε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κάτω απο 695 τώρα το LTE - και έχω λιγα νεύρα που το βιαστηκα

 

745 το πλήρωσα

βεβαια το μηχάνημα γ@@@ το πενάκι είναι το ίδιο χρηστικο με του ipad (μετά την τελευταία αναβαθμισούλα που πήρε)

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει το s3 και το s7edge υπάρχει? Το ίδιο νvideo τραβηγμένο από το κινητό μου το παίζει πολύ πιο σκούρα στο τάμπλετ και γενικά όλα είναι κάπως πιο κορεσμένα, στις ρυθμίσεις δεν μπόρεσα να πετύχω καλύτερο αποτέλεσμα, συμβαίνει και σε άλλους?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το tablet το έχω πάρει από τότε που βρήκε μπορώ να πω ότι γενικός είμαι ευχαριστημένος. Έχω όμως ένα θέμα που προφανώς το έχουν και άλλοι και δεν βλέπω να το λέει κανένας πουθενά, μόνο στο xda λένε σε κάποιο νήμα για πρόβλημα στα παιχνίδια. Παίζω clash of lords αλλά είδα ότι και το clash of clans που είναι πιο διαδεδομένο έχει το ίδιο πρόβλημα, μιλάμε για τρελό lag δεν ξέρω δεν έχει κανένας αντίστοιχο πρόβλημα??

Κάποιου λένε ότι με το game tuner διορθώνεται το θέμα άλλα εγώ δεν το είδα, παρόλο που βρήκα τρόπο να το βάλω οτι ρυθμίσεις και αν δοκίμασα τα ίδια προβλήματα. παρεμπιπτόντως έχω το s7 και το τηλέφωνο το παιχνίδι το παίζει νερό, μπορώ να πω οτι και το προηγούμενο tablet μου το note 8 καλύτερα έπαιζε.

Μέχρι που νόμιζα κάποια στιγμή οτι το tablet μπορεί να έχει κατασκευαστικο πρόβλημα, αλλά έτρεξα geekbench και τέτοια και φαίνεται να φτάνει κανονικά τους αριθμούς που θα έπρεπε άρα θέμα με το tablet δεν υπάρχει.

ξέρω οτι πολλά παιχνίδια απλά δεν είναι optimized για tablets ειδικά στο android μήπως τελικά δεν μπορώ να κάνω τίποτα και απλά πρέπει να περιμένουμε μήπως η sammy βγάλει κανένα game optimizing service της σοφελιας για το tablet?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ηδη έπεσε στα 579 ευρώ το Wi-fi only και συνεχιζει να κατρακυλάει. Ολο και πλησιάζει στην τιμη-στόχο που εχω βάλει, αυτή των 400 ευρώ (συν ΦΠΑ). Με ενα τιμολογιακι το τσιμπάω στα 400 ευρώ , αντί των αρχικών 829 ευρώ (με απόδειξη) που ξεκίνησε. Το ιδανικό θα ηταν να έπεφτε σε αυτή την τιμή το LTE (χλωμό δυστυχώς).

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πόση ώρα κάνει να φορτίσει με το fast charge?

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 2,5 ώρες είναι γρήγορο

Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

τι SOT βγάζει το tablet με νορμαλ χρήση χωρίς παιχνίδια πχ?

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Κάπου τώρα δηλ. στο τρίμηνο δεν πρέπει κανονικά να πέσει η επίσημη τιμή του;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κάπου τώρα δηλ. στο τρίμηνο δεν πρέπει κανονικά να πέσει η επίσημη τιμή του;

709€ είναι η 1η τιμή...εχει πέσει λίγο...αλλα οσο υπάρχει το s2 ακόμα και μάλιστα σε χαμηλή τιμή (366€)...πεφτει πιο δύσκολα...

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

709€ είναι η 1η τιμή...εχει πέσει λίγο...αλλα οσο υπάρχει το s2 ακόμα και μάλιστα σε χαμηλή τιμή (366€)...πεφτει πιο δύσκολα...

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η επισημη παραμενει στα 709. Ιστορικα καπου τωρα πρεπει να πεσει ενα κατοσταρικο.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

709€ είναι η 1η τιμή...εχει πέσει λίγο...αλλα οσο υπάρχει το s2 ακόμα και μάλιστα σε χαμηλή τιμή (366€)...πεφτει πιο δύσκολα...

 

Δεν νομιζω οτι εχει σχεση η υπαρξη του s2 για την αδικαιολογητα αργη πτωση της τιμης του s3. Το s8 για παραδειγμα εχει κατρακυλησει πλεον πολυ κοντα στην τιμη του s7 edge.

 

Απορω πως συνεχιζει το s3 να κρατιεται σε τοσο υψηλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Η επισημη παραμενει στα 709. Ιστορικα καπου τωρα πρεπει να πεσει ενα κατοσταρικο.

Η επίσημη 1η τιμή ( kotso,media,πλαισιο κλπ) θα παραμείνει για ποοοολυ καιρο στα 709 .....στο skroutz μετράει η τιμή...575...αρα πτώση 134 γιουρο....μολις ξεστοκαρει λίγο το tab s2 (δεν πουλάνε τρελά πλέον τα tablet) θα πέσει κι άλλο....

 

Δυστυχώς η αγορα στα tablet είναι αργή και βαλτωμενη...καμια σχέση με τα κινητά που κάθε 12 μήνες βγαίνει νέο μοντέλο....

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι τα tablet είναι και συσκευές που κρατάνε περισσότερο στο χρόνο, tablet αλλάζω κάθε 4-5 χρονιά ενώ κινητό δύσκολα θα περάσει τη διετία. είδη το s7 μου έχει φάει τούμπες και έχει ραγίζει και μπροστά και πίσω αν φάει μερικές ακόμα άντε γεια πάμε για αντ/ση. Το tablet δύσκολα πέφτει κάτω εκτός αν το δώσεις στα παιδιά εκεί γίνεται σίγουρα το ατύχημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδί έχει κανείς την LTE έκδοση ;

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος να βάλει κάρτα sim και να κάνει τηλεφωνικές κλήσεις με BT ?

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για όσους το έχουν το tablet ,ποια είναι η εμπειρία τους?

Από μπαταρία έχει κάποιο θέμα με battery drain στην αναμονή που καποιοι αναφέρουν στο xda?

 

θήκη ποια χρησιμοποιείται? Γιατί η original με τον μαγνητη έχει θέματα σταθερότητας απ ότι διαβάζω..

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το εχω μερικες μερες. Ειμαι στη 2η μερα και η μπαταρια δειχνει καλα σημαδια.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...