Jump to content

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 (SM-T820/SM-T825)


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εκανα μια χαζομαρα ,πατησα το s Pen λιγο πιο δυνατα και μπήκε η μύτη μεσα καποια ιδεα πως να την βγαλω ?
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει σαν τηλεφωνο κανονικα (κλησεις, sms κλπ), αναφερομενοι παντα στην εκδοση LTE...;)
Βαγγέλη αξίζει σαν συσκευή η αγορά του, μιλάω καθαρά για το lte μόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βαγγέλη αξίζει σαν συσκευή η αγορά του, μιλάω καθαρά για το lte μόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραιο αλλα δε με βολεψε το μέγεθος του Χαρη, οποτε πηρα παλι το μικρο 8'' (tab s2)... Τελικα αυτή είναι η χρυση τομη για μενα σε ταμπλετ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μια ερώτηση, πώς απενεργοποιείται η κάρτα sim?

 

Δεν κατάλαβα τι ακριβώς θέλεις να κανείς αλλά νομίζω με την ενεργοποίηση της λειτουργίας πτήσης θα είσαι οκ.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εχω Cosmote TwinSim και έψαχνα την επιλογή για την απενεργοποίηση, όπως έχουν τα κινητά, αλλά γίνεται και έτσι όπως λες, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κ εμένα με ενδιαφέρει η αγορά κ θα ήθελα να μάθω για την διάρκεια της μπαταρίας αλλά δεν βλέπω να το έχουν πολλοι
Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα με ενδιαφέρει η αγορά κ θα ήθελα να μάθω για την διάρκεια της μπαταρίας αλλά δεν βλέπω να το έχουν πολλοι

Σερφάρισμα κατι ελαφριες εφαρμογες που δουλευω 6-7 ωρες ,το πηρα προερχομενις σπο ipad air 2 και μου κακοφανηκε λιγο ο η μπαταρια κατά τα αλλα ειναι άψογο

Link to comment
Share on other sites

Για χρήση wifi μιλάμε ταινίες κ τέτοια έχεις καθόλου εικόνα γτ θέλω την 4g εκδοση
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πούλησα εχθές το ταμπλετ. Μακράν το χειρότερο ταμπλετ που είχα τα τελευταία 3 χρόνια. Πολύ lag. Παράγγειλα το καινούργιο της huawei mediapad m5 10.8.

 

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σερφάρισμα κατι ελαφριες εφαρμογες που δουλευω 6-7 ωρες ,το πηρα προερχομενις σπο ipad air 2 και μου κακοφανηκε λιγο ο η μπαταρια κατά τα αλλα ειναι άψογο

 

Μιλας για screen on time 6-7 ωρες; Ή συνολική χρήση;

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για screen on time 6-7 ωρες; Ή συνολική χρήση;

ναι ακριβως

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως το πούλησα εχθές το ταμπλετ. Μακράν το χειρότερο ταμπλετ που είχα τα τελευταία 3 χρόνια. Πολύ lag. Παράγγειλα το καινούργιο της huawei mediapad m5 10.8.

 

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

στην αρχη εχασα και εγω την μπαλα ,το εστησα 2 φορες γιατι ελεγα δεν ειναι δυνατον να τρωει τετοια κολλημτα ,μετα απο αρκετα uptade εστρωσε ,τωρα μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλο (οχι δεν το φτανει το ipad με τιποτα )

Link to comment
Share on other sites

Snapdragon 820 και 4gb ram και ειχε lag; Τόσο πολύ bloatware εχει ακομα η samsung; Το σκέφτομαι για αγορα αλλα αν ειναι τοσο ακριβο ταμπλετ να lagaρει δεν αξιζει τα (πολλα) λεφτα του.
Link to comment
Share on other sites

Snapdragon 820 και 4gb ram και ειχε lag; Τόσο πολύ bloatware εχει ακομα η samsung; Το σκέφτομαι για αγορα αλλα αν ειναι τοσο ακριβο ταμπλετ να lagaρει δεν αξιζει τα (πολλα) λεφτα του.
Άστα να πάνε. Είχα Huawei mediapad m2 10.0 μετά m3 8 και είπα ότι αφού είχα το oneplus 3t θα είναι παρόμοια συσκευή αλλά ούτε για πλάκα. Μόλις ξεκλείδωνει η οθόνη θέλει 2-3 δευτερόλεπτα μέχρι να αρχίσει να δουλεύει και μετά αρχίζουν τα lag. Πότε ξανά Samsung.

 

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Tab S3 ειναι με διαφορα το καλυτερο android tablet της αγορας. Η καλυτερη οθονη στον πλανητη σε ταμπλετα, εξαιρετικα ηχεια και ποιοτητα κατασκευης, αξεσουαρ κλπ κλπ.

ποιο Huawei ρε παιδια? Αστειευεστε? Αν για καποιο λογο θες να φυγεις πας μονο σε ipad. αλλα εκει δεν εχεις την super amoled οθοναρα του S3, ουτε την ελευθερια του Android.

Link to comment
Share on other sites

Το Tab S3 ειναι με διαφορα το καλυτερο android tablet της αγορας. Η καλυτερη οθονη στον πλανητη σε ταμπλετα, εξαιρετικα ηχεια και ποιοτητα κατασκευης, αξεσουαρ κλπ κλπ.

ποιο Huawei ρε παιδια? Αστειευεστε? Αν για καποιο λογο θες να φυγεις πας μονο σε ipad. αλλα εκει δεν εχεις την super amoled οθοναρα του S3, ουτε την ελευθερια του Android.

 

Κ εγώ αυτό πιστεύω ρε φίλε κ σκέφτομαι να το πάρω περιμένω να πουλήσω ένα tqb 3 lenovo που έχω τώρα για να πάρω αυτό γτ με τα υπόλοιπα έχω ξενερώσει είμαι ανάμεσα σε αυτό κ το asus zenpad 500 αλλά δεν το βρίσκω σκρτουζ πλέον διαθέσιμο σε 4g

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ αυτό πιστεύω ρε φίλε κ σκέφτομαι να το πάρω περιμένω να πουλήσω ένα tqb 3 lenovo που έχω τώρα για να πάρω αυτό γτ με τα υπόλοιπα έχω ξενερώσει είμαι ανάμεσα σε αυτό κ το asus zenpad 500 αλλά δεν το βρίσκω σκρτουζ πλέον διαθέσιμο σε 4g

Παιδια, το 90% της εμπειριας ενός ταμπλετ (δηλαδή καταναλωση περιεχομενου) είναι η οθονη και τα ηχεια. Εκει παιζει μπαλα μονο του το s3.

Βαλε και το πιο ομορφο σκιν από ολους στην αγορα (εστω και με ελαχιστο λαγκ - σε καμια περιπτωση αυτό που περιγράφεται παραπανω) - κλασεις ανωτερο από το τραγικα σχεδιασμενο emui, το καλυτερο σερβις στη χωρα μας (ξερετε ολοι ποιο είναι) και το γλυκο εδεσε. Μονόδρομος σε δεκαρι σημερα το S3...

Edited by arxif
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη πραγματικά είναι κορυφή. Τα ηχεία είναι καλά, αλλά από εκεί και πέρα στην καθημερινή χρήση έκανε αυτά που περιέγραψα ποιο πριν. Πρωσοπικα θέλω η συσκευή να πηγενει σφαίρα χωρίς λαγκ και κολλήματα και να έχει αυτονομία μπαταρίας τα οποία δεν είχε το Samsung. Το άφηνες χωρίς χρήση και σε 24 ώρες ήθελε φωρτισμα.

 

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη πραγματικά είναι κορυφή. Τα ηχεία είναι καλά, αλλά από εκεί και πέρα στην καθημερινή χρήση έκανε αυτά που περιέγραψα ποιο πριν. Πρωσοπικα θέλω η συσκευή να πηγενει σφαίρα χωρίς λαγκ και κολλήματα και να έχει αυτονομία μπαταρίας τα οποία δεν είχε το Samsung. Το άφηνες χωρίς χρήση και σε 24 ώρες ήθελε φωρτισμα.

 

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

αυτο παντως δεν ισχυει σε μενα ,το αφησα 4 μερες και ηταν στο 63%

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα βρεθηκε ενα στα χερια μου ενα 4G και το εχω βαλει αγγελια, σφραγισμενο, αλλα με τρωει να το ανοιξω. :lol:

Επειδη εχω παιξει με τον ανταγωνισμο, νομιζω σε android, παιζει και θα παιζει για ολο το 2018 μονο του. Η οθονη ειναι μαγεια (και τι πιο σημαντικο απο αυτο, οταν μιλαμε για σερφαρισμα και netflix / youtube κλπ σε ενα τετοιο μηχανημα ως επι το πλειστον σε καθημερινη βαση) . Εκτιμω πως θα το ξεπερασει μονο ο διαδοχος του το Φθινοπωρο...

Link to comment
Share on other sites

για το καινουργιο παντως απο διαροες ακουστηκε οτι παλι θα εχει 4 ραμ ,θα γινει 64αρι και ιδια οθονη ,θα μου πεις και τι αλλο να κανουν αλλα γενικος δεν βλεπω κατι το σοβαρο για αλαγη
Link to comment
Share on other sites

για το καινουργιο παντως απο διαροες ακουστηκε οτι παλι θα εχει 4 ραμ ,θα γινει 64αρι και ιδια οθονη ,θα μου πεις και τι αλλο να κανουν αλλα γενικος δεν βλεπω κατι το σοβαρο για αλαγη

 

Κοιτα, καλο ειναι να δωσουν και κατι πιο δυνατο σε cpu (πχ 835). Ουτως ή αλλως, σε ραμ και τελευταια cpu ποτε δεν πανε, για να κρατησουν το κοστος χαμηλα. Το βασικο component που ειναι και το 50% του κοστους ενος tab s3 ειναι η οθοναρα του. Και καλα κανουν, αυτο ειναι το βασικοτερο σε μια ταμπλετα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...