Jump to content

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 (SM-T820/SM-T825)


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ήρθε ενημέρωση 289,37 κ από ότι λέει ασφάλεια Οκτωβρίου....
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε ενημέρωση 289,37 κ από ότι λέει ασφάλεια Οκτωβρίου....

 

Τι χώρας είναι το δικό σου; Σε εμένα, ελληνικής αντιπροσωπείας, είναι σε ασφάλεια Αυγούστου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε ενημέρωση 289,37 κ από ότι λέει ασφάλεια Οκτωβρίου....

 

Και σε εμένα ήρθε η ίδια ενημέρωση, με CSC country SEGR/GR.

 

Έχω συχνές αποσυνδέσεις στο wi-fi του σπιτιού. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Τι χώρας είναι το δικό σου; Σε εμένα, ελληνικής αντιπροσωπείας, είναι σε ασφάλεια Αυγούστου.

 

Δεν ξέρω που το βλέπεις αυτό για να σου πω από Σκρουτζ το είχα πάρει

 

Όχι εμένα αποσύνδεσης δεν έχει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που το βλέπεις αυτό για να σου πω από Σκρουτζ το είχα πάρει

 

Όχι εμένα αποσύνδεσης δεν έχει

 

Κατα πασα πιθανότητα αρα ειναι άλλης ευρωπαϊκής χωρας, παραεισαγωγη.

Αποσυνδεσεις πολυ σπανια οταν καθομαι μπαλκονι. Αλλα τελευταία εκανε και το κινητο 2-3 αποσυνδεσεις οποτε δεν φταιει το ταμπλετ.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε η ίδια ενημέρωση, με CSC country SEGR/GR.

 

Έχω συχνές αποσυνδέσεις στο wi-fi του σπιτιού. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Και σε μένα συμβαίνει, χάνει το σήμα και το βρίσκει σχεδόν ακαριαία

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα κι εγώ την ενημέρωση. Να υποθέσω ότι δεν έχει εντοπίσει κανείς καμία ορατή διαφορά, σωστά;

 

Sent from my SM-T825 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε η ίδια ενημέρωση, με CSC country SEGR/GR.

 

Έχω συχνές αποσυνδέσεις στο wi-fi του σπιτιού. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Τελικά πήγα στο service της Smartec, όπου μου άλλαξαν την κεντρική πλακέτα και την μπαταρία.

 

Το πρόβλημα με τις αποσυνδέσεις έχει μειωθεί αισθητά.

 

Αυτό που παρατήρησα όταν πήρα το tablet από το service, είναι όταν ήμουν σε εξωτερικό χώρο και μειώνεται η φωτεινότητα (ρύθμιση φωτεινότητας auto), η οθόνη παίρνει μια ροζ απόχρωση (όχι όλες τις φορές). Το χρώμα της οθόνης επανέρχεται πατώντας οποιοδήποτε πλήκτρο.

 

Το ξαναπήγα στο service όπου μίλησα με τον τεχνικό και επιβεβαίωσε και αυτός τα λεγόμενα μου. Μου είπε ότι θα ανοίξει ticket στην Samsung, όπου θα αναφέρει το πρόβλημα για να γίνει διόρθωση σε μελλοντική έκδοση του software.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ήρθε ενημέρωση με επίπεδο ασφάλειας Οκτωβρίου σε Tab S3 ελληνικής αντιπροσωπείας.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα λύθηκε ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται ανοίγοντας τυχαία το Bluetooth ,δεν έχει ξανά κάνει αποσύνδεση
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το οφ τόπικ....αλλά δεν υπάρχει αντίστοιχο τόπικ για S4....?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=473288

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προχθές έγινα και εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου tablet και να πω την αλήθεια το έχω ερωτευτεί. Έχω περάσει από ipad 3 και iPad air 2 και μπορώ να πω ότι το ταμπλετακι είναι εφάμιλλο αν όχι καλύτερο σε πολλά. Πριν καταλήξω σε αυτό κοιτούσα το iPad 9.7 2018 και το iPad pro 9.7 του 2016 και τελικά δεν το μετάνιωσα καθόλου. Στα μάτια μου και στα αυτιά μου η οθόνη του είναι ότι καλύτερο υπάρχει και ο ήχος του τα σπάει. Με τα κατάλληλα mods (nova launcher, adhell 3, swift installer, navigation gestures, youtube vanced και 0.5 σε όλα στις επιλογές προγραμματιστή ) δεν υπάρχει σχεδόν καθόλου lag παρά μόνο λίγο stuttering. Με την τελευταία έκδοση του 8 και αφού του έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και wipe cache το τάμπλετ είναι ταχύτατο και πετάει. Στην μπαταρία βέβαια από ότι φαίνεται δεν είναι σαν το ipad αλλά και πάλι δεν είναι απογοητευτική. Πιστεύω μια πολύ καλή επιλογή για κάποιον που θέλει high end tablet με λιγότερα από 400 ευρώ!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξέρετε κανέναν τρόπο να βάλουμε κάποιο μαύρο theme στο tablet (χωρίς root) ώστε να εκμεταλλευτούμε την χαμηλότερη κατανάλωση της amoled οθόνης στο μαύρο χρώμα. Η εφαρμογή galaxy themes δεν είναι συμβατή (αμάν ρε Samsung....)
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε το Swift installer από playstore για μαύρο θέμα. Μόνο το μενού των ρυθμίσεων δε μαυρίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-T820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε το Swift installer από playstore για μαύρο θέμα. Μόνο το μενού των ρυθμίσεων δε μαυρίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-T820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό είναι βασικά το θέμα να μαυρίσουν οι ρυθμίσεις! Ευχαριστούμε πάντως!

 

Σήμερα βγήκα αναβάθμιση με πακέτο ασφαλείας Δεκεμβρίου σε ελληνική συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ εμένα ήρθε η αναβάθμιση αυτή μικρή 175 mb άκουσα κάπου ότι 9 αρα εμείς μέχρι τέλος του χρόνου αν δεν το έχω αλλάξει μέχρι τοτε
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι βασικά το θέμα να μαυρίσουν οι ρυθμίσεις! Ευχαριστούμε πάντως!

 

Σήμερα βγήκα αναβάθμιση με πακέτο ασφαλείας Δεκεμβρίου σε ελληνική συσκευή.

Βέβαια μαυρίζει όλα τα άλλα. Ακόμη και εφαρμογές. 34ea42c2658f552700a47875edb53aff.jpg0b6c144f93ed5e36973a9208a870e8aa.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους ….θα μου προτείνατε το συγκεκριμενο ?? είμαι αναμεσα σε αυτό και το mediapad της χαβαι….
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους ….θα μου προτείνατε το συγκεκριμενο ?? είμαι αναμεσα σε αυτό και το mediapad της χαβαι….
Με λίγη παραμετροποίηση γίνεται τρομερό. Από τις καλύτερες οθόνες που μπορείς να βρεις και πολύ καλό ήχο. Θα πάρει και την 9.0 κατά τον Αύγουστο. Εγώ πάντως είμαι πολύ ικανοποιημένος και έχω περάσει και από iPad. Για το Χαβάη δεν έχω άποψη.

 

Στάλθηκε από το SM-T820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε σαν κάτοχος κ των δύο θα σου μιλήσω εκ πειρας....

Όταν πήρα το tab s3 εγώ δεν είχε βγει το Huawei δυστυχώς αλλά το πήρα μετά για την γυναίκα μου μακράν πλέον αν δεν σε ενδιαφέρει χρήση για το πενάκι μ για την θήκη πληκτρολόγιο τότε πας h uawei για τους εξής λόγους....πιο γρήγορο καλύτερος ήχος κ πιο δυνατός κ πιο ωραίο μπάσο έχει το Huawei κ όποιος δεν το έχει ακούσει ας το ακούσει πρώτα μιλάμε τεράστια διαφορά καθώς επίσης κ μπαταρία κ κάμερα κ οθόνη είναι , μεγαλύτερη κ εμένα μου αρέσουν κ περισσότερο τα χρώματα της μακράν άνετα θα το άλλαζα κ εγώ το s3 μου για το Huawei m5 .....ελπίζω μα βοήθησα κ χωρίς καθόλου να θέλω να κατηγορήσω πλην της μπαταρίας το s3 απλά έχω κ τα δύο στο σπίτι οπότε η σύγκριση είναι αναπόφευκτη ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...