Jump to content

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 (SM-T820/SM-T825)


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κ χωρίς καθόλου να θέλω να κατηγορήσω πλην της μπαταρίας το s3

 

Εδώ θα συμφωνήσω απόλυτα με τον dafly, αυτό είναι κατά τη γνώμη μου το μεγάλο αρνητικό σημείο του tab s3. Ώρες ώρες με κάνει να αναπολώ το παλιό μου ipad 2, το οποίο μετά από 7 χρόνια ζωής ανταγωνίζεται άνετα το s3 σε αυτονομία...

 

Κατά τ'αλλά δεν έχω συγκριτική εικόνα με το Huawei, αλλά προσωπικά είμαι υπερ-ευχαριστημένος από το s3. Ειδικά από όταν πήρα τη θήκη-πληκτρολόγιο είναι για μένα πραγματικό εργαλείο δουλειάς, εκτός από τις υπόλοιπες αρετές του με τη φανταστική οθόνη, τον πολύ καλό ήχο και τη συνολική εμπειρία χρήσης.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε σαν κάτοχος κ των δύο θα σου μιλήσω εκ πειρας....

Όταν πήρα το tab s3 εγώ δεν είχε βγει το Huawei δυστυχώς αλλά το πήρα μετά για την γυναίκα μου μακράν πλέον αν δεν σε ενδιαφέρει χρήση για το πενάκι μ για την θήκη πληκτρολόγιο τότε πας h uawei για τους εξής λόγους....πιο γρήγορο καλύτερος ήχος κ πιο δυνατός κ πιο ωραίο μπάσο έχει το Huawei κ όποιος δεν το έχει ακούσει ας το ακούσει πρώτα μιλάμε τεράστια διαφορά καθώς επίσης κ μπαταρία κ κάμερα κ οθόνη είναι , μεγαλύτερη κ εμένα μου αρέσουν κ περισσότερο τα χρώματα της μακράν άνετα θα το άλλαζα κ εγώ το s3 μου για το Huawei m5 .....ελπίζω μα βοήθησα κ χωρίς καθόλου να θέλω να κατηγορήσω πλην της μπαταρίας το s3 απλά έχω κ τα δύο στο σπίτι οπότε η σύγκριση είναι αναπόφευκτη ελπίζω να βοήθησα!

Δεν αντιλέγω ότι προτιμάς το mediapad για τους λόγους σου, αλλά στην οθόνη είναι πολύ πίσω. Δεν μπορεί να συγκριθεί super amoled με ips. Όπως είπα θέλει λίγη δουλίτσα για να δείξει τις δυνατότητες του. Η μπαταρία εμένα κρατάει 3μιση μέρες με 6 ώρες οθόνη. Καλά για το design δεν το συζητώ. Αν και 1 χρόνο παλιότερο το s3 δείχνει ένα χρόνο πιο καινούριο. Ας πάει σε ένα κατάστημα ο φίλος που ενδιαφέρεται και ας τα δει και τα δύο από κοντά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω ότι προτιμάς το mediapad για τους λόγους σου, αλλά στην οθόνη είναι πολύ πίσω. Δεν μπορεί να συγκριθεί super amoled με ips. Όπως είπα θέλει λίγη δουλίτσα για να δείξει τις δυνατότητες του. Η μπαταρία εμένα κρατάει 3μιση μέρες με 6 ώρες οθόνη. Καλά για το design δεν το συζητώ. Αν και 1 χρόνο παλιότερο το s3 δείχνει ένα χρόνο πιο καινούριο. Ας πάει σε ένα κατάστημα ο φίλος που ενδιαφέρεται και ας τα δει και τα δύο από κοντά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω στο λαγκ την ταχύτητα γτ τα δουλεύω κ τα δύο σπίτι Όχι σεψμαγαζι που είναι άδεια από εφαρμογές αλλά στην πράξη οποτεκανει καλύτερη διαχείριση κ είναι πιο smooth σε σχέση με το s3 κ η μπαταρία στην πράξη πάντα η μέρα με την νύχτα για οθόνη οποιαβολευτεις εγώ μιλάω για την καθημερινή χρήση κ τπτ άλλο ελπίζω να βοήθησα αααα κ ήχος μεγάλη διαφορά καλύτερο μακράν κ πιο δυνατό το Huawei

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Χαιρετω την παρέα.

 

Με ενδιαφερει να παρω ενα Android tablet που να παιζει Netflix HD.

Αφηνοντας λοιπον στην ακρη ολα τα κινεζικα, μενουμε σε Samsung.

 

Ψαχνω κατι σε value for money οποτε κοιτάζω κατα κύριο λόγο τα S2 και S3.

Μπορεί καποιος να με βοηθησει με τις παρακάτω απορίες μου?

 

 

  1. Το S3 εχει πολύ καλύτερη αυτονομία απο το S2?
  2. Διαβάζω στο skroutz πολλά θέματα με τη μπαταρια του ή την αυτονομία αυτης που πέφτει σχετικά σύντομα. Στις εκατοντάδες κριτικές του Amazon δεν εχω διαβάσει κάτι σχετικό. Τι ισχύει?
  3. Netflix 1080p φαντάζομαι ολα καλά, έτσι?
  4. Αληθεύει οτι πολλές συσκευές S3 είχαν θέμα με το πενάκι και την οθόνη?
  5. Αν πάρω απο σκρουτζομάγαζο εχω εγγύηση απο ελληνική αντιπροσωπεία?
  6. Ποια εκδοση του Android εχει πλέον το S3 και ποια το S2?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω αυτα που ξερω ,απο ipad πηγα σε s3 και μετα σε s4 (ακομα τωρα) το s3 εχει χαλια μπαταρια το s4 πολυ καλυτερη,me to penaki δεν ειχα θεμα με το s3 ,για ταινιες ειναι ακαταλληλα και τα δυο λογω αναλογιας οθονης ,για ταινιες θα πηγαινα παλι στο ipad και η μπαταρια ειναι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

θα σου πω αυτα που ξερω ,απο ipad πηγα σε s3 και μετα σε s4 (ακομα τωρα) το s3 εχει χαλια μπαταρια το s4 πολυ καλυτερη,me to penaki δεν ειχα θεμα με το s3 ,για ταινιες ειναι ακαταλληλα και τα δυο λογω αναλογιας οθονης ,για ταινιες θα πηγαινα παλι στο ipad και η μπαταρια ειναι σουπερ

 

Αφού το S3 είναι 4:3 ratio οθόνης όπως και τα ipad γιατί ακατάλληλο λόγω αναλογίας οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

Για να προσθέσω τη δική μου εμπειρία, η σύζυγος μου έχει το S2 και εγώ το S3. Συνολικά είναι πολύ καλά tablet, και είμαστε αμφότεροι πολύ ευχαριστημένοι. Μοναδικό μελανό σημείο είναι όντως η μπαταρία του S3, που είναι χειρότερη όχι μόνο από αυτή του S2, αλλά ακόμα και από του παλιού μου ipad 2. Επίσης το πενάκι ίσως όντως έχει λίγο μικρότερη ευαισθησία από ότι στο Note 4 που επίσης χρησιμοποιώ, αλλά γενικά δεν έχω παράπονο.

 

Κατά τ'άλλα, οθόνη και ήχος στο S3 είναι σούπερ, ενώ με τη θήκη-πληκτρολόγιο το χρησιμοποιώ ακόμα και για επαγγελματικό υπολογιστή.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το S3 τρέχει android 8, και το S2 android 7. Λογικά εκεί θα μείνουν κιόλας, ίσως με κάποιες ενημερώσεις ασφαλείας για το S3.

 

Sent from my SM-T825 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το πήρα κι εγώ το patch. Με το pie άραγε τι θα γίνει, γιατί μας έχουν τόσο παραπεταμένους; Είδα το dark mode του One UI και το λιγουρεύομαι.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ το patch. Με το pie άραγε τι θα γίνει, γιατί μας έχουν τόσο παραπεταμένους; Είδα το dark mode του One UI και το λιγουρεύομαι.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Για Σεπτέμβριο έχει προγραμματιστεί.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εδω και 8 μηνες που εχω το ταμπλετ εχω παρατηρησει οτι ειναι απελπιστικα αργο.Εχω δοκιμασει με hard reset, και ξαναεγκατασταση των προγραμματων και ακομα ειναι πολυ αργο.Ειδικα αν εχω ωρες να το χρησιμοποιησω,για να ανοιξει μια εφαρμογη κανει 10 δευτερολεπτα.Αν κατεβαζει ενημερωσεις προγραμματων αργει επισης πολυ.

Γνωριζετε τι φταιει και πως να το διορθωσω;Εχω και ενα Sony tab Z3, το οποιο ειναι τουλαχιστον 2 φορες ποιο γρηγορο,με χειροτερα χαρακτηριστικα

george cc
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εδω και 8 μηνες που εχω το ταμπλετ εχω παρατηρησει οτι ειναι απελπιστικα αργο.Εχω δοκιμασει με hard reset, και ξαναεγκατασταση των προγραμματων και ακομα ειναι πολυ αργο.Ειδικα αν εχω ωρες να το χρησιμοποιησω,για να ανοιξει μια εφαρμογη κανει 10 δευτερολεπτα.Αν κατεβαζει ενημερωσεις προγραμματων αργει επισης πολυ.

Γνωριζετε τι φταιει και πως να το διορθωσω;Εχω και ενα Sony tab Z3, το οποιο ειναι τουλαχιστον 2 φορες ποιο γρηγορο,με χειροτερα χαρακτηριστικα

 

samsung world.... τα ίδια κι εγώ.... σε λίγο θα θέλει και μανιβέλα

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την οθόνη, μακράν από τα χειρότερα τάμπλετ που έχουν περάσει από τα χέρια μου μακάρι να έβρισκα να το δώσω για κάτι άλλο αργό μέχρι θανάτου μπαταρία έτσι κ ανοίξεις δεδομένα ειδικά ούτε μέρα κλάμα μεγάλο ποτέ ξανά samsung tablet
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
https://www.sammobile.com/news/samsung-releases-android-pie-update-galaxy-tab-s3-and-tab-a-2017/ ελπιζω η κατασταση να βελτιωθει μετα την αναβαθμιση!Περιμενω εντυπωσεις!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Φαντάζομαι το pie θα το πάρουμε μαζί με τη δευτέρα παρουσία, ε;

 

Δεν γνωρίζω χειρότερη υποστήριξη για tablet των 1000 ευρώ από το tab s3. Samsung απλά τραγική. Διαβάζω τους φίλους που προ-παραγγέλνουν το tab s6, και ειλικρινά τους λυπάμαι για την υποστήριξη που (δεν) τους περιμένει.

 

Sent from my SM-T825 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η ενημέρωση για Pie... το απόγευμα θα την περάσω και βλέπουμε...
Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και σε εμένα η αναβάθμιση για το Android 9. Την πέρασα χωρίς πρόβλημα. Μέχρι στιγμής φαίνονται όλα καλά αν και ζορίζεται σε μερικές εφαρμογές (εκτός και αν ήταν ιδέα μου), αλλά είναι και αρκετά νωρίς για να βγάλουμε συμπεράσματα. Μακάρι να πάρουμε και Call & Message Continuity και νομίζω ότι είμαστε μια χαρά. Βασικά για το Call & Message Continuity (CMC) είναι ένα χαρακτηριστικό που θα έπρεπε να το είχε δώσει εδώ και χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

ζορίζετε μόνο;;;....η συμπεριφέρεται σαν ταμπλετ του 100κου;;;

.. για γέλια η σαμυ.

... έκανα update και περίμενα έστω μια μικρή βελτίωση σε λαγκ και καθυστέρηση ανοίγματος εφαρμογών.... αλλά.... είπαμε.... για γέλια.

καθαρή εγκατάσταση, να τονίσω.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Περασα την έκδοση 9 πάνω από την 8 και το tablet σέρνεται! Ειδικά όταν είναι σε κατάσταση idle και παει να ξεκινήσει ζορίζεται πάρα πολύ.

Κρίμα γιατι πριν ήταν πολύ γρήγορο.

Καθαρή εγκατάσταση δεν θα κάνω, γιατί βαριέμαι - δεν έχω χρόνο, να το στήνω πάλι από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Περασα την έκδοση 9 πάνω από την 8 και το tablet σέρνεται! Ειδικά όταν είναι σε κατάσταση idle και παει να ξεκινήσει ζορίζεται πάρα πολύ.

Κρίμα γιατι πριν ήταν πολύ γρήγορο.

Καθαρή εγκατάσταση δεν θα κάνω, γιατί βαριέμαι - δεν έχω χρόνο, να το στήνω πάλι από την αρχή.

 

Iσχύει έγινε πολύ αργό και σε εμένα χωρίς καθαρή εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο ακριβώς... σερνόταν όταν πέρασα την 9 πάνω από την 8. Ειδικά όταν ξυπνούσε από idle, όπως λέει ο φίλος. Επειδή ήμουν τυχερός και δεν είχα ένα σκασμό πράγματα το έκανα καθαρή εγκατάσταση χθες βράδυ και είναι η μέρα με την νύχτα... ακόμα και με άλλο launcher (Microsoft launcher) είναι αισθητά πιο γρήγορο.
Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση από 8 σε 9, και το τάμπλετ δουλεύει εξίσου καλά όπως πριν, αν όχι καλύτερα. Στα μεγάλα συν για μένα, το dark mode, το περίμενα πώς και πώς.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...