Jump to content

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 (SM-T820/SM-T825)


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στο δικό μου ήρθε.

Είναι νωρίς να πεις με ασφάλεια, αλλά ουσιαστική διαφορά δεν βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με την αναβαθμιση μηπως χρειαζεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων; Αν εχεις back up και του κανεις επαναφορα ρυθμισεων με το restore θα ξαναγινει οπως ηταν πριν; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

@radioforce1, προσωπικά έκανα factory reset πριν και μετά την αναβάθμιση. Για backup & restore χρησιμοποιώ το smart switch της samsung προς sd κάρτα, και γενικά μου δουλεύει μια χαρά, αν και κάποια τα ξαναπερνάω μόνος μου (πχ accounts).

 

Πάντως δεν είδα κάτι πολύ εμφανές στη νέα έκδοση, εκτός ίσως του dolby atmos, που είναι πραγματικά εντυπωσιακό.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο note 4 ακολουθούσα το πλήρες πακέτο με smart switch, δηλαδή

 

1. backup σε SD κάρτα μέσω smart switch

2. factory reset

3. upgrade

4. factory reset

5. restore από SD κάρτα μέσω smart switch

6. ρύθμιση για ό,τι δεν πέρασε το βήμα 5

 

και γενικά η συσκευή δουλεύει απροβλημάτιστα 3.5 χρόνια.

 

Στο tab s3, μια που τα βασικά μου δεδομένα ήταν είτε στην SD κάρτα είτε στο online, προτίμησα στο βήμα 5 να κάνω επιλεκτικά restore ελάχιστα πράγματα από το smart switch (πχ gallery, contacts), και να ξαναπεράσω τα πάντα χεράτα. Φαντάζομαι ότι δύσκολα θα δούμε άλλο μεγάλο update στο tablet μας, οπότε μια που το χρησιμοποιώ επαγγελματικά διέθεσα το χρόνο.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Γνωριζει κανεις που θα μπορουσα να βρω ανταλλακτικες μυτες για το πενακι; το αγορασα μεταχειρισμενο και δεν τις ειχε στο κουτι. Η' μηπως ταιριαζουν οι μυτες απο αλλα πενακια της σαμ(πχ νοτε8);
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κατοχος και εγω του εργαλείου. Να ρωτήσω, από θήκες τι χρησιμοποιείται; Μπορειτε να κανετε κάποια πρόταση;

Επίσης αν του βαλω tempered glass η γραφή με την γραφίδα θα επηρεαστεί;

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω του εργαλείου. Να ρωτήσω, από θήκες τι χρησιμοποιείται; Μπορειτε να κανετε κάποια πρόταση;

Επίσης αν του βαλω tempered glass η γραφή με την γραφίδα θα επηρεαστεί;

 

Έχω πάρει αυτήν την θήκη και δεν έχω βάλει καμία προστασία στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει αυτήν την θήκη και δεν έχω βάλει καμία προστασία στην οθόνη.

 

Πολύ ωραία θήκη αλλά πολύ ακριβή ρε ****το....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία θήκη αλλά πολύ ακριβή ρε ****το....

 

Πήρα αυτή... https://de.aliexpress.com/item/-/32806288869.html

... Και δεν θα το πω επειδή την πήρα.... Απλά απίστευτη...

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπαρχει καποια ρυθμιση για on screen buttons ή οχι; Θελω να το κραταω αναποδα ωστε να μην με ενοχλει το jack των ακουστικών αλλα με τα capacitive buttons αναποδα δεν γίνεται δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια ρυθμιση για on screen buttons ή οχι; Θελω να το κραταω αναποδα ωστε να μην με ενοχλει το jack των ακουστικών αλλα με τα capacitive buttons αναποδα δεν γίνεται δουλειά.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=nu.nav.bar

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.control.navigation.gesture.android.p

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά μια ερώτηση γτ η Samsung το έχει ξεχάσει τόσο ακόμα ενημέρωση ασφαλείας Απριλίου έχω εγω....περίεργο δεν είναι?
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς η Samsung συνεχίζει τη γνωστή πολιτική της για την προώθηση νέων προϊόντων. Προφανώς τώρα θέλει να σπρώξει το S4. Δεν χρειάζεται να αναπαράγω τα γνωστά, αλλά imho παραμένουν η εταιρεία που όλοι ξέρουμε: πολύ καλό hardware, πολύ μέτριο software, και ανύπαρκτη υποστήριξη.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά μια ερώτηση γτ η Samsung το έχει ξεχάσει τόσο ακόμα ενημέρωση ασφαλείας Απριλίου έχω εγω....περίεργο δεν είναι?
Μόλις μου ήρθε update με ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ν;ι το πήρα Καλημέρα μάλλον έπρεπε να γκρινιάξω για να ερθει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χεχεχε, αν είναι έτσι να γκρινιάζεις συχνότερα μπας και πάρουμε κάποια στιγμή Android 9.0!

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς τη θήκη-πληκτρολόγιο της samsung; Γενικά μου είχε κάνει μέτρια εντύπωση όταν την είχα δει σε μαγαζί, και επιπλέον είναι αλμυρούτσικη (άνω των 100€). Απλά τελευταία έχω ενθουσιαστεί με τις δυνατότητες της εφαρμογής Termux, και νομίζω πως ένα ελαφρύ πληκτρολόγιο θα απογείωνε τη χρηστικότητα του tablet. Αν υπάρχουν εντυπώσεις, ευπρόσδεκτες!

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε update με ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμενα δεν μου βγαζει κάποια ενημέρωση. Ελληνική έκδοση απο public.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς τη θήκη-πληκτρολόγιο της samsung; Γενικά μου είχε κάνει μέτρια εντύπωση όταν την είχα δει σε μαγαζί, και επιπλέον είναι αλμυρούτσικη (άνω των 100€). Απλά τελευταία έχω ενθουσιαστεί με τις δυνατότητες της εφαρμογής Termux, και νομίζω πως ένα ελαφρύ πληκτρολόγιο θα απογείωνε τη χρηστικότητα του tablet. Αν υπάρχουν εντυπώσεις, ευπρόσδεκτες!

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Την έχω την θήκη. Για τι πράγμα ενδιαφέρεσαι να μάθεις;

Η θήκη είναι πολύ καλη, αλλά δουλεύει πολύ καλά με το πληκτρολόγιο της Samsung. Με το πληκτρολόγιο της Google έχει θέματα. Το πιο βασικό δεν μπορείς να αλλάξεις την γλώσσα.

Επίσης έχει και έξτρα θήκη για να βάζεις το πενάκι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση enterhere. Με ενδιαφέρει σαν εμπειρία χρήσης, αν δηλαδή

* δακτυλογραφείς σχετικά εύκολα

* κρατάει με ασφάλεια το tablet χωρίς να το χαράζει

* βολεύει σαν γωνία θέασης (από όσο έχω διαβάσει έχει μια μόνο θέση)

* δυσκολεύει την ταυτόχρονη χρήση αφής του tablet

 

Ήδη μου ήταν πολύ χρήσιμη η γνώμη σου, χρησιμοποιώ πράγματι το πληκτρολόγιο της Samsung (όχι της Google). Βασικά λόγω επαγγέλματος θα μου άρεσε η ιδέα να το κουβαλάω μαζί σε σταθερή βάση αν το πληκτρολόγιο μου δίνει τη δυνατότητα να γράφω ένα μικρό προγραμματάκι στο Termux σε εύλογο χρόνο, και έτσι έχω μπει στη λογική αν αξίζει η αγορά της θήκης.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ ενδιαφέρομαι Ναι την αγορά της αλλά κ 100 ευρώ ειναι πολλα Edited by dafly7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...