Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου 'ρθε μικρή ενημέρωση 55 MB για 9.5.10 σε stable global, την οποία δε βλέπω ούτε εδώ: http://en.miui.com/download-309.html#468

Τί φάση είναι αυτή; Την κατέβασε κανείς;

 

Μήπως έγραφε "nightly" στον τίτλο της rom ; Αν ναι είναι beta και δίνεται σε ορισμένους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω για μια φιλη,πιο ειναι το πιο οικονομικο μαγαζι με εγγυηση infoquest?

 

edit:τα τσεκαρα ολα και εχουν ολα ακριβως την ιδια τιμη.Τους την καθοριζει η infoquest οποτε.

 

https://www.mistore-greece.gr/Products/Smartphones/smartphone-xiaomi-redmi-note-4x-64gb-dual-sim-gold.aspx

 

Το επισημο store της Xiaomi στην Ελλαδα (σε αμεση συνεργασια με Infoquest). Αν και μονο η χρυση εκδοση, τα 4/64 σε αυτη τη τιμη με 2 χρονια επισημης εγγυησης ειναι no brainer.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα δεν είχε beta global? 8.5.25 έχω τώρα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Miui rom global beta rom 8.5.31 suspended συμφωνα με το miui forum.

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Μου 'ρθε μικρή ενημέρωση 55 MB για 9.5.10 σε stable global, την οποία δε βλέπω ούτε εδώ: http://en.miui.com/download-309.html#468

Τί φάση είναι αυτή; Την κατέβασε κανείς;

 

μπα ουτε σε εμενα εχει κατι πάτησα για ελεγχο για ενημερώσεις κ δεν υπαρχει διαθέσιμη ενημέρωση μου λεει.... τελευταια ειναι 9.5.9.0

 

Παιδια και κατι αλλο τωρα που το θυμήθηκα ξερεις κανει γιαυτο το κινητο ?? xiaomi Redmi Note 5 6GB 64GB το ειδα σημερα στο αλι..απλος στο σκρουτζ δεν νομίζω να υπαρχει... και ειδα κ στο φορουμ δεν υπαρχει κατι γιαυτο το κινητο

Edited by Smile10
Link to comment
Share on other sites

μπα ουτε σε εμενα εχει κατι πάτησα για ελεγχο για ενημερώσεις κ δεν υπαρχει διαθέσιμη ενημέρωση μου λεει.... τελευταια ειναι 9.5.9.0

 

Παιδια και κατι αλλο τωρα που το θυμήθηκα ξερεις κανει γιαυτο το κινητο ?? xiaomi Redmi Note 5 6GB 64GB το ειδα σημερα στο αλι..απλος στο σκρουτζ δεν νομίζω να υπαρχει... και ειδα κ στο φορουμ δεν υπαρχει κατι γιαυτο το κινητο

https://www.skroutz.gr/s/14037867/Xiaomi-Redmi-Note-5-4GB-64GB.html

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

μπα ουτε σε εμενα εχει κατι πάτησα για ελεγχο για ενημερώσεις κ δεν υπαρχει διαθέσιμη ενημέρωση μου λεει.... τελευταια ειναι 9.5.9.0

 

Παιδια και κατι αλλο τωρα που το θυμήθηκα ξερεις κανει γιαυτο το κινητο ?? xiaomi Redmi Note 5 6GB 64GB το ειδα σημερα στο αλι..απλος στο σκρουτζ δεν νομίζω να υπαρχει... και ειδα κ στο φορουμ δεν υπαρχει κατι γιαυτο το κινητο

 

Είναι η έκδοση που προορίζεται για Κίνα. Ρίξε μια ματιά στο θέμα του RN5, το έχουν αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λέτε, αλλά μια χαρά μου ήρθε εμένα η 9.5.10 σε stable global, ξαναελέγξτέ το... (Για κάποιο λόγο δε μπορώ να κάνω upload το screenshot, παρόλο που είναι μόνο 52ΚΒ). Δεν είναι beta η ρομ σίγουρα, δεν έχω πειράξει τίποτα απ' όταν το αγόρασα. Edited by nikoskazanakis
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λέτε, αλλά μια χαρά μου ήρθε εμένα η 9.5.10 σε stable global, ξαναελέγξτέ το... (Για κάποιο λόγο δε μπορώ να κάνω upload το screenshot, παρόλο που είναι μόνο 52ΚΒ). Δεν είναι beta η ρομ σίγουρα, δεν έχω πειράξει τίποτα απ' όταν το αγόρασα.

Προφανώς είναι nightly update.

Δεν έχει δοθεί ακόμα σε όλους.

Αν δεν παραπονεθείς εσύ για δυσλειτουργίες θα την δώσουν και στους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λέτε, αλλά μια χαρά μου ήρθε εμένα η 9.5.10 σε stable global, ξαναελέγξτέ το... (Για κάποιο λόγο δε μπορώ να κάνω upload το screenshot, παρόλο που είναι μόνο 52ΚΒ). Δεν είναι beta η ρομ σίγουρα, δεν έχω πειράξει τίποτα απ' όταν το αγόρασα.

 

Μα δεν ειπαμε οτι λες ψεματα. Απλα θα ειμαι nightly αφου δεν υπαρχει στο site και δεν ανεφερε κανεις αλλος οτι του ηρθε. Οπως ηταν η 9.2.2.0.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειπαμε οτι λες ψεματα. Απλα θα ειμαι nightly αφου δεν υπαρχει στο site και δεν ανεφερε κανεις αλλος οτι του ηρθε. Οπως ηταν η 9.2.2.0.

 

Αν είναι nightly, δεν πρέπει να μου το λέει κάπου; Επίσης δεν πρέπει να έχω dev rom ή κάτι άλλο παρόμοιο, για να πάρω nightly; Εγώ το έχω τελείως απείραχτο, του κουτιού...Πάντως επί λέξει στο μενού του κινητού λέει : MIUI Global 9.5/Σταθερή/9.5.10.0 (NCFMIFA). Και επίσης ολοκαίνουριο επίπεδο ασφαλείας Android 1/5/2018.

 

Δείτε κι εδώ: https://c.mi.com/thread-1125897-1-0.html

(Το έχω region Ελλάδα κανονικά).

Άσχετο: Γιατί δε μπορώ να κάνω upload συνημμένο ένα απλό .jpg 15 ΚΒ; Μου λέει ότι ξεπερνάω το quota διαρκώς.

Edited by nikoskazanakis
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι nightly, δεν πρέπει να μου το λέει κάπου;

Οχι. Καποιες φορες το γραφει κ αλλες οχι.

Συμβαινει και σε αλλα μοντελα.

Προσοχη ομως αν δεν γινει επισημη! ΔΕΝ θα μπορεις να "περασεις" ευκολα την προηγουμενη ROM με ενα απλο downgrade και θα πρεπει να μεινεις σε αυτη.

Mόνο με flashing περνας παλιοτερη ROM. Αρα μη προσπαθησεις αν δεν εχεις γνωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Καποιες φορες το γραφει κ αλλες οχι.

Συμβαινει και σε αλλα μοντελα.

Προσοχη ομως αν δεν γινει επισημη! ΔΕΝ θα μπορεις να "περασεις" ευκολα την προηγουμενη ROM με ενα απλο downgrade και θα πρεπει να μεινεις σε αυτη.

Mόνο με flashing περνας παλιοτερη ROM. Αρα μη προσπαθησεις αν δεν εχεις γνωσεις.

 

Ρε παιδιά συγγνώμη, τι "επίσημη" και ανεπίσημη αναβάθμιση. Η αναβάθμιση μου ήρθε OTA σε κανονική stable ρομ global, αρουτάριστη, απείραχτη του κουτιού. Και τι να προσπαθήσω, ένα απλό update ΟΤΑ έκανα και όλα πάνε ρολόι. Το update είναι επίσημο και δεν είναι ούτε beta και -κατά 99%- ουτε nightly. Μάλλον έπαιξε για κάποιες ώρες και την τραβήξανε, τι να πω. Βλέπω και στο λινκ που έδωσα ότι το έχουν πάρει κι άλλοι και γράφει στο μενού ακριβώς τα ίδια, με Android patch 1/5/18. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάποια διαφορά σοβαρή ούτε bugs.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα ήρθε κάτι.... Με Global Stable κι εμένα 9.5.9.0.....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγγνώμη, τι "επίσημη" και ανεπίσημη αναβάθμιση. Η αναβάθμιση μου ήρθε OTA σε κανονική stable ρομ global, αρουτάριστη, απείραχτη του κουτιού. Και τι να προσπαθήσω, ένα απλό update ΟΤΑ έκανα και όλα πάνε ρολόι. Το update είναι επίσημο και δεν είναι ούτε beta και -κατά 99%- ουτε nightly. Μάλλον έπαιξε για κάποιες ώρες και την τραβήξανε, τι να πω. Βλέπω και στο λινκ που έδωσα ότι το έχουν πάρει κι άλλοι και γράφει στο μενού ακριβώς τα ίδια, με Android patch 1/5/18. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάποια διαφορά σοβαρή ούτε bugs.

 

Μην ασχολεισα,ι τα παιδια εννοουν οτι κατα καιρους γινονται καποιες αναβαθμισεις σε λιγες συσκευες και μαζικα αργοτερα .Εσυ θα κανεις οτα οτι αναβαθμιση σου ερχεται στο μαμα κινητο σου χωρις εργοστασιακο μηδενισμο και θα εισαι μια χαρα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ότι και να κάνω καλύτερη μπαταρία δεν βγάζω... και στα 4 κινητά που έχω στην οικογένεια. πόσο να κρατήσει και αυτό το 25% που απομένει;; και για πρώτη φορά χτες βράδυ έκλεισα και δεδομένα και wifi και bt!

μισές ώρες ήμουν σπίτι με WiFi μισές εκτός με δεδομένα (αλλά πλην της χτεσινής νύχτας τα δεδομένα και το WiFi ήταν όλη την ώρα ανοικτά)

 

 

d9ecc3ca551fc309ca70aeaae913f437.jpgc2efc36917aee3717712db743ede0897.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγγνώμη, τι "επίσημη" και ανεπίσημη αναβάθμιση. Η αναβάθμιση μου ήρθε OTA σε κανονική stable ρομ global, αρουτάριστη, απείραχτη του κουτιού. Και τι να προσπαθήσω, ένα απλό update ΟΤΑ έκανα και όλα πάνε ρολόι. Το update είναι επίσημο και δεν είναι ούτε beta και -κατά 99%- ουτε nightly. Μάλλον έπαιξε για κάποιες ώρες και την τραβήξανε, τι να πω. Βλέπω και στο λινκ που έδωσα ότι το έχουν πάρει κι άλλοι και γράφει στο μενού ακριβώς τα ίδια, με Android patch 1/5/18. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάποια διαφορά σοβαρή ούτε bugs.
Υπάρχουν και stable roms οι οποιες ειναι beta (δοκιμαστικες) ή αλλιως nightly. Δίνονται σε λιγους χρήστες (τυχαία ή όχι δεν ξερω) ανα καιρούς και δεν ανεβαίνουν στο site επειδή ακριβώς ειναι beta. Στο μενού πληροφορίες για το τηλέφωνο δεν λεει αν ειναι nightly. Αυτο θα το ελεγε οταν σου ηρθε η ειδοποίηση για αναβαθμιση και αν θυμαμαι καλα σε κακη μεταφραση "νυχτα" διπλα στο ονομα της εκδοσης της ρομ.

Δεν μπορω να στο κανω πιο λιανά.

Link to comment
Share on other sites

ότι και να κάνω καλύτερη μπαταρία δεν βγάζω... και στα 4 κινητά που έχω στην οικογένεια. πόσο να κρατήσει και αυτό το 25% που απομένει;; και για πρώτη φορά χτες βράδυ έκλεισα και δεδομένα και wifi και bt!

μισές ώρες ήμουν σπίτι με WiFi μισές εκτός με δεδομένα (αλλά πλην της χτεσινής νύχτας τα δεδομένα και το WiFi ήταν όλη την ώρα ανοικτά)

 

 

d9ecc3ca551fc309ca70aeaae913f437.jpgc2efc36917aee3717712db743ede0897.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Να σε ρωτησω....στο screenshot παρατηρησα οτι στην γραμμη καταστασης αναγραφεται η θερμοκρασια 23°

Με πιο προγραμμα καιρου χρησιμοποιεις;

Η rom ειναι η "μαμα" του κινητου;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ότι και να κάνω καλύτερη μπαταρία δεν βγάζω... και στα 4 κινητά που έχω στην οικογένεια. πόσο να κρατήσει και αυτό το 25% που απομένει;; και για πρώτη φορά χτες βράδυ έκλεισα και δεδομένα και wifi και bt!

μισές ώρες ήμουν σπίτι με WiFi μισές εκτός με δεδομένα (αλλά πλην της χτεσινής νύχτας τα δεδομένα και το WiFi ήταν όλη την ώρα ανοικτά)

 

 

d9ecc3ca551fc309ca70aeaae913f437.jpgc2efc36917aee3717712db743ede0897.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Κι εγω εκει παιζω αλλα εχω 6 apps που "τρεχουν" συνεχεια. Φυσικα το κινητό εχει κλεισει κι ενα χρονο οποτε καποια μικρη φθορα στην μπαταρία θα υπαρχει σιγουρα.

Παντως το σιγουρο είναι οτι η Miui 9 ενω ειναι πιο γρηγορη και smooth απο την 8 σιγουρα ειναι πιο ενεργοβορα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να ανεβασω στιγμιοτυπο οθονης και βγαζει ενα παλιομυνημα οτι ειναι μεγαλο κλπ κλπ πως θα ανεβασω χωρις χρηση καποιας εφαρμογης?
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου ποτέ δεν τα πήγαινε καλά με τις ρημαδοΟΤΑ. Τώρα μπρίκαρε τελείως, ούτε με το usb και το XiaoMiTool ούτε μέσω TWRP, τίποτα. Τί κάνουμε έδω;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να ανεβασω στιγμιοτυπο οθονης και βγαζει ενα παλιομυνημα οτι ειναι μεγαλο κλπ κλπ πως θα ανεβασω χωρις χρηση καποιας εφαρμογης?
Ανέβασε το μέσω Tapatalk
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να ανεβασω στιγμιοτυπο οθονης και βγαζει ενα παλιομυνημα οτι ειναι μεγαλο κλπ κλπ πως θα ανεβασω χωρις χρηση καποιας εφαρμογης?

Αναγκαστικά tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...