Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παρατηρήσει κανείς, ότι στην lockscreen εμφανίζεται το σύμβολο 4G, έστω και αν έχεις τα δεδομένα κλειστά; Είμαι στην τελευταία stable. Όταν το ξεκλειδώνεις,φεύγει.

Επίσης, ενώ το ηχείο σε youtube και άλλες multimedia apps είναι ικανοποιητικό, σε απλή κλήση με speaker δεν ακούγεται δυνατά. Το ίδιο και στις κλήσεις κανονικά, πρέπει να το πας τέρμα στο max,για να ακούς τον άλλον στο αυτί σου οριακά. Το βλέπω και αλλού να αναφέρεται αυτό (ένταση in-call κλήσεων) και δεν έχει λυθεί ακόμα (τουλάχιστον στα αρουτάριστα, όπως το έχω εγώ προσωρινά).

Τέλος, το hd voice (σε 3g), πώς μπορώ να καταλάβω αν το εφαρμόζει; (Δεν μιλάω για το θέμα με το VOLTE και το 4G, εξάλλου, αφού δε το έχουμε αγοράσει από Γερμανό κλπ. και δεν υποστηρίζει το συγκεκριμένο τηλέφωνο η COSMOTE δε θα το ακούσουμε μάλλον ποτέ).

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς, ότι στην lockscreen εμφανίζεται το σύμβολο 4G, έστω και αν έχεις τα δεδομένα κλειστά; Είμαι στην τελευταία stable. Όταν το ξεκλειδώνεις,φεύγει.

Επίσης, ενώ το ηχείο σε youtube και άλλες multimedia apps είναι ικανοποιητικό, σε απλή κλήση με speaker δεν ακούγεται δυνατά. Το ίδιο και στις κλήσεις κανονικά, πρέπει να το πας τέρμα στο max,για να ακούς τον άλλον στο αυτί σου οριακά. Το βλέπω και αλλού να αναφέρεται αυτό (ένταση in-call κλήσεων) και δεν έχει λυθεί ακόμα (τουλάχιστον στα αρουτάριστα, όπως το έχω εγώ προσωρινά).

Τέλος, το hd voice (σε 3g), πώς μπορώ να καταλάβω αν το εφαρμόζει; (Δεν μιλάω για το θέμα με το VOLTE και το 4G, εξάλλου, αφού δε το έχουμε αγοράσει από Γερμανό κλπ. και δεν υποστηρίζει το συγκεκριμένο τηλέφωνο η COSMOTE δε θα το ακούσουμε μάλλον ποτέ).

Στην πρώτη ερώτηση, είναι η ονομασία του δικτύου έτσι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη ερώτηση, είναι η ονομασία του δικτύου έτσι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

 

Ποιανού δικτύου; Αφού βγαίνει στην lockscreen και όταν έχω κλειστά τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μετά το πέρας μιας κλήσης τραβώντας το κινητό από το αυτί για να κλείσω τη γραμμή η οθόνη παραμένει κλειστή? Για να κλείσω τη κλήση πρέπει να πατήσω δακτυλικό αποτύπωμα και μετά το πλήκτρο τερματισμού.

Είμαι με την τελευταία stable

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε official Lineageos 15.1 με oreo 8.1 ακόμα καλύτερο απο nougat. Μήν χαλατε τον χρόνο σας τζάμπα με το miui

 

Για δώσε λινκ να δούμε σχόλια κλπ

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχεις φορτιστη 1A και οχι 2Α που χρειαζεται το τηλεφωνο,τσεκαρε τι γραφει.
Όχι, κανονικά 2Α. Μάλιστα δοκίμασα και τον αυθεντικό 2Α του note 4 ενός άλλου φίλου όπως προανέφερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε official Lineageos 15.1 με oreo 8.1 ακόμα καλύτερο απο nougat. Μήν χαλατε τον χρόνο σας τζάμπα με το miui

 

Σε μένα δουλεύει άψογα η miui, τι διαφορετικά features έχει η έκδοση που αναφέρεις ώστε να αξίζει η μετάβαση;

Link to comment
Share on other sites

Ποιανού δικτύου; Αφού βγαίνει στην lockscreen και όταν έχω κλειστά τα δεδομένα.
Πήγαινε ρυθμίσεις, ειδοποιησεις& γραμμή κατάστάσης εμφάνιση παροχου και βάλε να μην εμφανίζεται
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση μου:

1.Με ξεκλειδωτο bootloader και stock recovery μου έρχονται κανονικα ota upadates;

2.Εφοσον παιρνω κανονικα τα updates ο bootloader ξανακλειδωνει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση μου:

1.Με ξεκλειδωτο bootloader και stock recovery μου έρχονται κανονικα ota upadates;

2.Εφοσον παιρνω κανονικα τα updates ο bootloader ξανακλειδωνει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1. Ναι κανονικά.

2. Όχι. Τουλάχιστον σε μένα δεν έχει ξανακλειδώσει.

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι κανονικά.

2. Όχι. Τουλάχιστον σε μένα δεν έχει ξανακλειδώσει.

Σ ευχαριστω για την άμεση απαντηση!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leuteris23
Link to comment
Share on other sites

περνώντας την τελευταία stable από εδώ ο dialer μου βγαίνει στα ρωσικά πλέον. ξέρει κανείς πως αλλάζει?

επίσης, ενώ βάζω region είτε ελλάδα είτε ηπα αυτό επιστρέφει μετά από λίγο σε κίνα, πως γκενεν αυτό?

τελευταίο, φλασάροντας το 9.5.8 face id mod μπορείς να απενεργοποιήσεις το άχρηστο vault

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

για 4χ δεν κατεβάζω?
Αν και είναι ίδιες ρομ, για note 4 κατέβασε, το 4χ είναι το κινέζικο χωρίς 800αρα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι ίδιες ρομ, για note 4 κατέβασε, το 4χ είναι το κινέζικο χωρίς 800αρα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ποια η διαφορα στη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά, είναι ακριβώς ίδιες.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...