Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέει ότι κατεβάζεις το update πατάς επανεκκίνηση όταν στο ζητήσει και μόλις σβήσει το τηλέφωνο και μαυρίσει η οθόνη πατάς ταυτόχρονα το power και το volume up. Μόλις αισθανθείς τη δόνηση του ανοίγματος του τηλεφωνου αφήνεις τα κουμπιά και ξεκινάει η ενημέρωση...

 

Α μαλιστα οταν υπαρξει προβλημα κολληματος έτσι γίνεται καταλαβα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από χθες του redmi note 4 global 4/64 αγορασμένο από Αλι στα 160€ έχω διαπιστώσει ότι καταρχήν για τα λεφτά του είναι ένα άριστο κινητό. Σε σύγκριση με το redmi note 3 pro 3/32 που είχα του οποίου το back up με τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις τα πέρασα στο καινούργιο απευθείας οπότε και τα δύο κινητά έτρεχαν τις ίδιες εφαρμογές και ρυθμίσεις στην τελευταία global stable το πρώτο και στην τελευταία global beta το δεύτερο διαπίστωσα τα εξής: Οθόνη, ήχος, ταχύτητα, ταχύτητα και σκορ στο antutu το 3αρι υπερτερεί έστω και για λίγο. Κάμερα, δύναμη wifi, 4g και στο πιο απίθανο σημείο, δυνατό ir, καλύτερη απόκριση στο δακτυλικό αποτύπωμα είναι τα πλεονεκτήματα του rn4 global. Τέλος η αυτονομία στην μπαταρία μεταξύ των δύο κινητών δεν έχει σχεδόν καμία διαφορά.

Κάποιο link και σε πόσες ημέρες σου είρθε?

Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι κατεβάζεις το update πατάς επανεκκίνηση όταν στο ζητήσει και μόλις σβήσει το τηλέφωνο και μαυρίσει η οθόνη πατάς ταυτόχρονα το power και το volume up. Μόλις αισθανθείς τη δόνηση του ανοίγματος του τηλεφωνου αφήνεις τα κουμπιά και ξεκινάει η ενημέρωση...

 

ωραίος, έγινε και σε εμένα το update με αυτό τον τρόπο. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχει παρει το ματι σας πουθενα σε καλη τιμη? Το πιο χαμηλο που βρηκα (σε gold) ειναι στο Geekbuying στα 132Ε..

125 ευρω στο gearbest το gray με τη χρήση του κωδικού RedmiJ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link και σε πόσες ημέρες σου είρθε?

 

Έκανα μεγάλη υπομονή καθώς όταν το παράγγειλα ήταν ο μόνος πωλητής που έδειχνε να έχει stock το γκρι χρώμα που με ενδιέφερε. Μου το έστειλε μετά από 8 μέρες μετά από πολλά μηνύματα λέγοντας μου τάχα ότι υπήρχε πρόβλημα με τη διεύθυνσή μου(λογικά δεν το είχε stock) και έφτασε μετά από 22 μέρες σφραγισμένο (το καλό της υπόθεσης), σύνολο 1 μήνας. Αυτή τη στιγμή βλέπω ότι έχει stock μόνο το χρυσό και το ξεκινάει από 175€. Υπάρχουν σίγουρα και πολύ καλύτερες τιμές .

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στον Κωτσοβολο στο Περιστερι και το ειχε το κινητο στα 229€.

 

Δεν ξερω αν ηταν καποια προσφορα ή αν οντως επεσε η τιμη του. Παντως στο σαιτ η τιμη παραμενει στα 249€

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να ανάβει το Led notification όταν έρχονται μηνύματα messenger?

άνοιξε τον messenger ,κλείσε τον. πάτα το αριστερό κουμπί, "τράβα"προς τα κάτω το παράθυρο του messenger και πάτα το κουμπί πληροφορίες και μετά πάνω πάνω έχει τις ειδοποιήσεις. δες εάν έχεις ενεργό το φλας ειδοποίησης

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

και κάτι που δεν έχω βρει απάντηση

 

third party εφαρμογή γίνεται να έχει μόνιμη ειδοποίηση στην οθόνη κλειδώματος; όχι απλά ειδοποιήσεις μηνυμάτων απο Viber, whatsapp κλπ αυτές οκ. άλλες πχ εφαρμογές ραδιοφώνου, μπαταρίας και γενικά εφαρμογές που έχουν επιλογή για μια μόνιμη ειδοποίηση στην οθόνη κλειδώματος

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/282526768922

 

αυτή την έχει κανείς; όταν είναι κλειστό το καπάκι βλέπεις τίποτα πχ στο αμάξι;

όμορφη φαίνεται πάντως

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που συνδέω ακουστικά θα ανάβει η οθόνη; δεν αλλάζει αυτό;

 

Γιατι να μην ανάβει δηλαδη μετα σβηνει ειναι ενδειξη οτι αναγνωρισε τα ακουστικα σε αλλα αναβει το λεντ. Το ζορι σου δεν καταλαβαινω εκτος αν βάζεις βγάζεις 30 φορές τα ακουστικα στο 10λεπτο.Ελα πες την αληθεια εχεις παραξενιά ετσι; χαχαχα :lol::lol:

Παντως δε νομιζω να βγαινει αυτη η λειτουργια. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μεγάλη υπομονή καθώς όταν το παράγγειλα ήταν ο μόνος πωλητής που έδειχνε να έχει stock το γκρι χρώμα που με ενδιέφερε. Μου το έστειλε μετά από 8 μέρες μετά από πολλά μηνύματα λέγοντας μου τάχα ότι υπήρχε πρόβλημα με τη διεύθυνσή μου(λογικά δεν το είχε stock) και έφτασε μετά από 22 μέρες σφραγισμένο (το καλό της υπόθεσης), σύνολο 1 μήνας. Αυτή τη στιγμή βλέπω ότι έχει stock μόνο το χρυσό και το ξεκινάει από 175€. Υπάρχουν σίγουρα και πολύ καλύτερες τιμές .

Σ'ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

ωραίος, έγινε και σε εμένα το update με αυτό τον τρόπο. Ευχαριστώ

 

Καλημέρα,

έχω το ίδιο πρόβλημα και έχω δύο ερωτήσεις.

1) Τον updater τον καθάρισες ;

2) Η οθόνη γίνετε μαύρη και βγάζει έναν κύκλο που γυρίζει. Volume up & power πατάς αφού φύγει και ο κύκλος ή με το που βγει η μαύρη οθόνη με τον κύκλο. Πάντως ο χρόνος από την στιγμή που θα φύγει και ο κύκλος μέχρι την δόνηση είναι ελάχιστος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω το ίδιο πρόβλημα και έχω δύο ερωτήσεις.

1) Τον updater τον καθάρισες ;

2) Η οθόνη γίνετε μαύρη και βγάζει έναν κύκλο που γυρίζει. Volume up & power πατάς αφού φύγει και ο κύκλος ή με το που βγει η μαύρη οθόνη με τον κύκλο. Πάντως ο χρόνος από την στιγμή που θα φύγει και ο κύκλος μέχρι την δόνηση είναι ελάχιστος.

Τον updater και να μην τον καθαρίσεις δεν παίζει ρόλο. Απλά αν δεν τον καθαρίσεις θα χρειαστεί να ξανακατέβει όλη την rom (1.5 giga) αντί τα mb που είναι το update.

Μόλις γίνει μαύρη (σταματήσει δηλαδή και ο κύκλος που γυρίζει) γρήγορα πατάς τα κουμπιά.

Link to comment
Share on other sites

Τον updater και να μην τον καθαρίσεις δεν παίζει ρόλο. Απλά αν δεν τον καθαρίσεις θα χρειαστεί να ξανακατέβει όλη την rom (1.5 giga) αντί τα mb που είναι το update.

Μόλις γίνει μαύρη (σταματήσει δηλαδή και ο κύκλος που γυρίζει) γρήγορα πατάς τα κουμπιά.

Σ' ευχαριστώ φίλε,

θέλει γρήγορα με το που φύγει ο κύκλος πάτημα τα δυο κουμπιά.

Το έκανα και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα αυτή τη θήκη http://www.gearbest.com/cases-leather/pp_619382.html. Πολύ καλή και premium αίσθηση, με ενεργό πορτάκι. Για όσους ψάχνουν τέτοιου είδους θήκη, τους την προτείνω!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο app ώστε να μπορώ να απαντώ στις κλήσεις είτε με το να ανοίγω τη θήκη, είτε με το fingerprint?
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε και μενα, πρωτες εντυπωσεις παρα πολυ καλες! Μια ερωτηση γιατι ειναι το 1ο μου Xiaomi, αυτο το Mi account τι ειναι; Μπορω να το παραλειψω ή θα χασω πραγματα;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι για να μπορεις να κανεις χρηση του cloud αλλα και στη περιπτωση που στο κλεψουν αν πχ θελουν αν του κανουν hard reset ή να αλλαξουν sim να ζηταει κωδικο. Ακομη, αν θες να ξεκλειδωσεις το bootloader ειναι αναγκαιο αφου μεσω του προφιλ σου κανεις αιτημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Έκανα και εγώ την αναβάθμιση,και μπορώ να πω ότι πήρε διπλάσιο χρόνο μέχρι να ολοκληρωθεί σε σχέση με αλλες αναβαθμίσεις που έχω περάσει...

Λοιπόν μετά την αναβάθμιση,μπορώ να πω με σιγουριά ότι η μπαταρία κρατάει τουλάχιστον μία ώρα λιγότερο...

Ίδια χρήση, ανοιχτα όλα,τις τελευταίες δυο μέρες είμαι ανάμεσα σε 7.5/8.5 ώρες οθόνη,που πριν είχα πάντα πάνω από 9...Μικρό το κακό,απλά το αναφέρω...

Ακόμα ίσως είναι και λάθος δεν έχει την ίδια σπιρτάδα σε σχέση με πριν...

Θα το κοιτάω γιατί αυτη τη στιγμή με αυτό μόνο έχω μείνει,και θα ξαναγράψω αν κάτι αλλάξει...

Έχει αντιληφθεί κανείς τα ίδια αποτελέσματα μετά την αναβάθμιση;;;;

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα αυτή τη θήκη https://m.banggood.com/NILLKIN-Frosted-Shield-PC-Hard-Back-Cover-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-p-1134964.html

Πολύ καλή ποιότητα και κάθεται τέλεια! Με την σαγρε υφή πίσω δεν γλιστράει εύκολα πλέον και επίσης δεν παχαινει το τηλέφωνο. Έρχεται και με screen protector!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Έκανα και εγώ την αναβάθμιση,και μπορώ να πω ότι πήρε διπλάσιο χρόνο μέχρι να ολοκληρωθεί σε σχέση με αλλες αναβαθμίσεις που έχω περάσει...

Λοιπόν μετά την αναβάθμιση,μπορώ να πω με σιγουριά ότι η μπαταρία κρατάει τουλάχιστον μία ώρα λιγότερο...

 

εχω την ίδια εντύπωση κι εγώ, πρώτη φορά απ όταν το πηρα που στο τέλος της δευτερης μέρας και έφτασα στο 2% που συνήθως έφτανα με κανά 25-30%.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ενα 4-64 απο ali.. Στις 16-6 εφυγε απο την χώρα διέλευσης και μεχρι σήμερα ( 7 μέρες) κανένα άλλο νέο. Δεν θα έπρεπε να ειχε φτάσει? Αργει τόσο?..Θυμάμαι απο άλλες αγορές πιο λίγος ηταν ο χρόνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...