Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει δοκιμασει κανεις lineage os nougat? ακουσα πολυ καλα λογια...

 

Ναι παιδιά πείτε μας λίγο για custom ROMs γιατί το έχω βαρεθεί λίγο το miui κ θέλω να φλασαρω μία μέχρι να βγει η miui9.ειδα λίγο την Resurrection remix στο YouTube κ μου αρέσει!δώστε τα φώτα σας!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πραγματικά πριν ρωτήσετε κάτι κάνετε πρώτα ένα search είτε εδώ είτε google?

Να σε ρωτήσω..για να κάνω flash custom ROM πρέπει να έχω unlock bootloader?πωω με βλέπω για lineage os nougat!!είδα κάτι review στο YouTube και μόνο θετικά λένε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Είμαι και εγώ να το αγοράζω αυτές τις μέρες. Ερχόμενος από Windows (Lumia 640) έχω κάποιες απορίες.

 

Υπάρχει κάποια επιβάρυνση στον χώρο και γενικώς στο performance του κινητού αν έχω μέσα 2 διαφορετικές SIM;

 

Στα α-root-αριστα android γενικώς (και στην Nougat που θα πάρει το Note) η κατάσταση παραμένει ΑΚΟΜΗ ίδια όπως τα παλιά κακά χρόνια, με τις εφαρμογές να μην αποθηκεύονται σε SD;

Δεν υπάρχει καν η επιλογή να διαλέγεις που θα γίνεται η εγκατάσταση τους;

 

Και κάτι τελευταία, άσχετο... Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτοχος από εδώ κανένα φτηνό VR Headset να μου προτείνει;

 

 

Σας ευχαριστώ!

 

Είτε με μια είτε με δυο sim εμένα ίδιο μου φαίνεται.

sd δεν έχω. Σε παλιότερο xiaomi που χρησιμοποιούσα sd μπορούσα να εγκαταστήσω εφαρμογές εκεί .

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω..για να κάνω flash custom ROM πρέπει να έχω unlock bootloader?πωω με βλέπω για lineage os nougat!!είδα κάτι review στο YouTube και μόνο θετικά λένε!

 

Τώρα με τρολαρεις έτσι; :p

 

Άντε χαλάλι σου... επειδή με κάνες και γέλασα σου απαντώ. :) Αν ασχολείσαι με customies ξέρεις πως με κλειδωμένο bootloader δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Άρα ναι πρέπει να κάνεις unlock.

 

Μπορείς να βρεις οδηγούς είτε xiaomi-miui.gr είτε στο xda. Αν και κατά τη γνώμη μου, αν χρειάζεσαι να κάνεις τέτοιες ερωτήσεις καλύτερα να μην μπλέξεις με customies. Είναι επικίνδυνο χόμπι αν δεν έχεις διάθεση για ψάξιμο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το mi mover είναι αξιόπιστο?γιατί είδα πολλά αρνητικά σχόλια..έχει χρησιμοποιηθεί από κάποιον?η να τα μεταφέρω με titanium backup?

 

Απο ποιο τηλεφωνο θα μεταφερεις;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με τρολαρεις έτσι; :p

 

Άντε χαλάλι σου... επειδή με κάνες και γέλασα σου απαντώ. :) Αν ασχολείσαι με customies ξέρεις πως με κλειδωμένο bootloader δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Άρα ναι πρέπει να κάνεις unlock.

 

Μπορείς να βρεις οδηγούς είτε xiaomi-miui.gr είτε στο xda. Αν και κατά τη γνώμη μου, αν χρειάζεσαι να κάνεις τέτοιες ερωτήσεις καλύτερα να μην μπλέξεις με customies. Είναι επικίνδυνο χόμπι αν δεν έχεις διάθεση για ψάξιμο. ;)

Εγώ να σε νευριάσω ήθελα!!!λολ!έχω ασχοληθεί με custom ROMs root κ τέτοια αλλά τα είχα παρατήσει εδώ κ 4 χρόνια κ δεν θυμόμουν καλά..ευχαριστώ για την βοήθεια! unlock bootloader official way προτείνεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο ποιο τηλεφωνο θα μεταφερεις;

 

Θέλω να μεταφέρω από το Xiaomi Redmi note το πρώτο που βγήκε δλδ σε Xiaomi Redmi note 4 global

Link to comment
Share on other sites

Στην μπάρα πάνω πάνω πως γίνεται να φαίνεται το ποσοστό της μπαταρίας από την εφαρμογή gsam battery ; Τώρα μου δείχνει μόνο το εικονίδιο της εφαρμογής.(δεν μιλάω για το ποσοστό της μπαταρίας του κινητού)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σε νευριάσω ήθελα!!!λολ!έχω ασχοληθεί με custom ROMs root κ τέτοια αλλά τα είχα παρατήσει εδώ κ 4 χρόνια κ δεν θυμόμουν καλά..ευχαριστώ για την βοήθεια! unlock bootloader official way προτείνεις?

 

 

Ναι ρε φιλε αλλα ρωτας τα παντα ολα και δεν κανεις ενα κοπο να κανεις πρωτα μια αναζητηση. Και οταν θα χρειαζεσαι οντως βοηθεια οι περισσοτεροι θα εχουν κουραστει και δεν θα σου απαντουνε. Γραφεις στην αρχη :

 

Ναι παιδιά πείτε μας λίγο για custom ROMs γιατί το έχω βαρεθεί λίγο το miui κ θέλω να φλασαρω μία μέχρι να βγει η miui9.ειδα λίγο την Resurrection remix στο YouTube κ μου αρέσει!δώστε τα φώτα σας!

 

Πανω σε τι φωτα; Στο ξεκλειδωμα; Στο περασμα του twrp? Στα αρχεια του φλασαρισματος; Στη διαδικασια του φλασαρισματος; Σε τι; Ειδικα για customies δεν δικαιολογεισαι να μην κανεις πρωτα μια αναζητηση.

 

Και αντε πες πως με νευριασες (οπως λες). Τι καταφερες; Ποιος θα σε βοηθησει μετα αν το μπρικαρεις ή εχεις αλλη απορια στο μελλον αν "νευριαζεις" ανθρωπους που προσπαθουν να βοηθησουν; Στη τελικη ακομα και για το κινητο που πηρες εγω σε ειχα βοηθησει και δεν δισταζεις να μου στελνεις pm για αποριες οποτε λιγη ευγενεια απο μερους σου δεν θα εβλαπτε. ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σε νευριάσω ήθελα!!!λολ!έχω ασχοληθεί με custom ROMs root κ τέτοια αλλά τα είχα παρατήσει εδώ κ 4 χρόνια κ δεν θυμόμουν καλά..ευχαριστώ για την βοήθεια! unlock bootloader official way προτείνεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θέλω να μεταφέρω από το Xiaomi Redmi note το πρώτο που βγήκε δλδ σε Xiaomi Redmi note 4 global

Δε θα εχεις προβλημα απο αδελφη συσκευη κιόλας; Εγω απο g2 στο 4αρι νερο πηγαν όλα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Στην μπάρα πάνω πάνω πως γίνεται να φαίνεται το ποσοστό της μπαταρίας από την εφαρμογή gsam battery ; Τώρα μου δείχνει μόνο το εικονίδιο της εφαρμογής.(δεν μιλάω για το ποσοστό της μπαταρίας του κινητού)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μιας και βλέπω δεν κοιμάστε και εσείς :) εδώ καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μιας και βλέπω δεν κοιμάστε και εσείς :) εδώ καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικα ρυθμιση μεσα απο το app ειναι και οχι του miui. Αν εισαι σιγουρος οτι ειναι σωστα σεταρισμενο το app τοτε δες μηπως πρεπει να ενεργοποιησεις τα εικονιδια ειδοποιησεων στις ρυθμισεις->ειδοποιησεις & γραμμη καταστασης.

 

Αν και λογικα θεμα του app ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα ρυθμιση μεσα απο το app ειναι και οχι του miui. Αν εισαι σιγουρος οτι ειναι σωστα σεταρισμενο το app τοτε δες μηπως πρεπει να ενεργοποιησεις τα εικονιδια ειδοποιησεων στις ρυθμισεις->ειδοποιησεις & γραμμη καταστασης.

 

Αν και λογικα θεμα του app ειναι.

μπα όλα τα έχω κάνει όπως λες αλλά μόνο το εικονίδιο της εφαρμογής φαίνεται όχι το battery icon που έχω επιλέξει από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής..

Ίσως κάποιος που την έχει εγκαταστήσει να μας βοηθήσει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε αλλα ρωτας τα παντα ολα και δεν κανεις ενα κοπο να κανεις πρωτα μια αναζητηση. Και οταν θα χρειαζεσαι οντως βοηθεια οι περισσοτεροι θα εχουν κουραστει και δεν θα σου απαντουνε. Γραφεις στην αρχη :

 

 

 

Πανω σε τι φωτα; Στο ξεκλειδωμα; Στο περασμα του twrp? Στα αρχεια του φλασαρισματος; Στη διαδικασια του φλασαρισματος; Σε τι; Ειδικα για customies δεν δικαιολογεισαι να μην κανεις πρωτα μια αναζητηση.

 

Και αντε πες πως με νευριασες (οπως λες). Τι καταφερες; Ποιος θα σε βοηθησει μετα αν το μπρικαρεις ή εχεις αλλη απορια στο μελλον αν "νευριαζεις" ανθρωπους που προσπαθουν να βοηθησουν; Στη τελικη ακομα και για το κινητο που πηρες εγω σε ειχα βοηθησει και δεν δισταζεις να μου στελνεις pm για αποριες οποτε λιγη ευγενεια απο μερους σου δεν θα εβλαπτε. ;)

Έχεις δίκιο γίνομαι κουραστικός..δεν είναι ότι δεν κάνω search στο Google η YouTube απλά ρωτάω για να επιβεβαιώσω ότι είναι ο σωστος τρόπος.κ μέχρι χθες δεν ήξερα ότι υπάρχει επιλογή στο search του φορουμ να βγάζει τα μνμτα σε αυτό που ψάχνω κ μου έβγαζε ολόκληρο το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος από σήμερα του 3/32 global μαύρο. Batch 4.2017. Δυστυχώς( ; ) κάμερες Samsung. Ερχόμενος από το LG G2, με ξενίζει λιγάκι το βάρος. Αλλά συνήθεια είναι όλα. Κατά τα άλλα είναι αστέρι για τα λεφτά του, σχεδόν κλέψιμο.

 

ΥΓ: that fking battery, jesus...

Edited by z3et
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος από σήμερα του 3/32 global μαύρο. Batch 4.2017. Δυστυχώς( ; ) κάμερες Samsung. Ερχόμενος από το LG G2, με ξενίζει λιγάκι το βάρος. Αλλά συνήθεια είναι όλα. Κατά τα άλλα είναι αστέρι για τα λεφτά του, σχεδόν κλέψιμο.

 

ΥΓ: that fking battery, jesus...

 

Τι ειναι αυτο και γιατι δυστυχως;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα διαβάσει σχεδόν όλο το thread, το θέμα με τις κάμερες (μετά την ονοματολογία) ήταν ένα από τα hot topic και ίσως υπήρχε ένας συσχετισμός μεταξύ παρτίδας (ποιο μήνα κατασκευαστηκε) και κάμερας, αν η πίσω θα είναι Sony ή Samsung. Υποτίθεται πως η Sony είναι λίγο καλύτερη. Anyway, δεν με απασχολεί και τόσο πολύ, είναι περισσότερο ψυχολογικό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Για 4k κλπ μπορεις να δεις ειτε Open camera ειτε google camera. Για σταθερα 30 καρε σε χαμηλο φωτισμο, διαβασε το οδηγο που χω γραψει εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/24789-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%82-%CE%B2%CE%B9%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF-30-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%B5-%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CE%B5-%CF%87%CE%B1%CE%BC%CE%B7%CE%BB%CE%BF-%CF%86%CF%89%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF-manual-camera/

 

Ισως θα ηταν καλο να μπει και αυτο στο πρωτο μηνυμα. Γενικα στο πρωτο μηνυμα θα μπορουσαν να μπουν αρκετα links. Κριμα που δεν υπαρχει καποιος ενεργος moderator για το συγκεκριμενο thread.

 

Καλημέρα. Πολύ χρήσιμος ο οδηγός σου. Αισθητή η βελτίωση. Το μόνο που λείπει πλέον από την καταγραφή video μέσω του RN4 είναι η βελτίωση του ήχου, αν και βλέπω η Xiaomi δεν ενδιαφέρεται να τον βελτιώσει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...