Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα και η developer μαμισια είναι γιατί να χάσεις εγγύηση;; δεν ξεκλειδώνεις bootloader. Μπορείς ανά πάσα στιγμή να βάλεις όποια θέλεις αλλά θέλει factory reset.

Μια ζωή στα xiaomi μου development έχω τις θεωρώ πολύ καλύτερες από stable

 

Στάλθηκε από το xiaomi omega μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μα και η developer μαμισια είναι γιατί να χάσεις εγγύηση;; δεν ξεκλειδώνεις bootloader. Μπορείς ανά πάσα στιγμή να βάλεις όποια θέλεις αλλά θέλει factory reset

 

Στάλθηκε από το xiaomi omega μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορεις μεν μεσω του updater να πας σε developers αλλα οχι το αναποδο. Και γενικα νομιζω οτι χωρις φλασαρισμα δεν υπαρχει τροπος επιστροφης. Βεβαια δεν δοκιμασα ποτε με factory reset και για αυτο κρατα μια πισινη. Εσυ το χεις δουλεψει ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις μεν μεσω του updater να πας σε developers αλλα οχι το αναποδο. Και γενικα νομιζω οτι χωρις φλασαρισμα δεν υπαρχει τροπος επιστροφης. Βεβαια δεν δοκιμασα ποτε με factory reset και για αυτο κρατα μια πισινη. Εσυ το χεις δουλεψει ετσι;

αυτο διαβασα....απο developer σε μανισια μονο με φλασαρισμα,,,αρα με unlock bootloader....εγω την μανισια εχω και λεω μηπως η developer ειναι καλυτερη..αλλα δεν υπαρχει επιστροφη μετα

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα και η developer μαμισια είναι γιατί να χάσεις εγγύηση;; δεν ξεκλειδώνεις bootloader. Μπορείς ανά πάσα στιγμή να βάλεις όποια θέλεις αλλά θέλει factory reset.

Μια ζωή στα xiaomi μου development έχω τις θεωρώ πολύ καλύτερες από stable

 

Στάλθηκε από το xiaomi omega μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχεις βαλει απο developer μανισια>? διαβασα οτι δεν γινεται,,,,δεν κανει αναγνωριση τυ πακετου δηδλδη της ρομ,,,,οποτε το φλασαρισμα ειναι μονοδρομος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι θα πρέπει να προσέξω για να κρατήσει η αυτονομία της μπαταρίας και στο μέλλον;

 

Παίζει κανέναν ρόλο η πρώτη φόρτιση όταν πάρω το κινητό;

Επίσης, καλύτερα να το φορτίζω όταν πέφτει κάτω από το 20% γενικά και όχι κάθε τρεις και λίγο;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, καλύτερα να το φορτίζω όταν πέφτει κάτω από το 20% γενικά και όχι κάθε τρεις και λίγο;

 

Το αντιθετο. Μιλαμε για λιθιου. Οσο πιο πολυ το αφηνεις να αδειαζει και οσο περισσοτερο το φουλαρεις τοσο μεγαλυτερη φθορα. Ιδανικη φορτιση 50-80. Στη πραξη βεβαια φορτιζε το οποτε σε βολευει αφου θα χει τους μισους κυκλους φορτισης απο το μεσο κινητο. Μεχρι να χρειαστεις μπαταρια θα χεις αλλαξει συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το τηλέφωνο για να ξέρω πως πας από dev - stable και το ανάποδο, εγώ έχω redmi pro με την ελληνική ρομ.

 

Στάλθηκε από το xiaomi omega μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το τηλέφωνο για να ξέρω πως πας από dev - stable και το ανάποδο, εγώ έχω redmi pro με την ελληνική ρομ.

 

Στάλθηκε από το xiaomi omega μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλα δεν γινεται. Ο μονος λογος που κραταγα πισινη ηταν επειδη το εγραψες με σιγουρια. ;)

 

Για να επιστρεψεις θες φλασαρισμα. Εγω τουλαιχστον ετσι επεστρεψα απο dev σε global.

Link to comment
Share on other sites

εχω την ίδια εντύπωση κι εγώ, πρώτη φορά απ όταν το πηρα που στο τέλος της δευτερης μέρας και έφτασα στο 2% που συνήθως έφτανα με κανά 25-30%.

 

Αυτό μου συνέβη με ότι συσκευή έχω πιάσει στα χέρια μου, όπως με το Redmi note 3 που έχω τώρα...

Δεν είναι κάτι καινούριο, είναι σύνηθες.

Η δική μου γνώμη η οποία θα εφαρμόσω και στο συγκεκριμένο που με το καλό θα πάρω τον ερχόμενο μήνα, ειναι μακρυά απο αναβαθμίσεις..

Μια και καλή ναι, με καθαρή εγκατάσταση απο την αργχή της Rom.

Οχι όμως ξανά αναβαθμίσεις. Δε τη πατάω. Οι απώλειες της μπαταρίας είναι μεγάλες!

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν γινεται. Ο μονος λογος που κραταγα πισινη ηταν επειδη το εγραψες με σιγουρια. ;)

 

Για να επιστρεψεις θες φλασαρισμα. Εγω τουλαιχστον ετσι επεστρεψα απο dev σε global.

Από dev σε global;;;;

Μα και η developer global δεν είναι;; αν πας από China rom σε global τότε θέλει ξεκλείδωμα και flash tool, μόνο με δοκιμή μπορείς να ξέρεις εγώ δεν έχω το τηλέφωνο αλλιώς θα το δοκίμαζα.

 

Στάλθηκε από το xiaomi omega μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου συνέβη με ότι συσκευή έχω πιάσει στα χέρια μου, όπως με το Redmi note 3 που έχω τώρα...

Δεν είναι κάτι καινούριο, είναι σύνηθες.

Η δική μου γνώμη η οποία θα εφαρμόσω και στο συγκεκριμένο που με το καλό θα πάρω τον ερχόμενο μήνα, ειναι μακρυά απο αναβαθμίσεις..

Μια και καλή ναι, με καθαρή εγκατάσταση απο την αργχή της Rom.

Οχι όμως ξανά αναβαθμίσεις. Δε τη πατάω. Οι απώλειες της μπαταρίας είναι μεγάλες!

 

Οι απωλειες παιδια συνηθως ειναι προσωρινες (εκτος και αν αποδειχτει οντως χειροτερη η εκδοση).

 

Δωστε μερικες μερες να κατσει ο kernel και το ξανασυζηταμε. Αλιμονο αν χαναμε 20% μπαταρια ανα update. Στο τελος ουτε 1 ωρα δεν θα μας εβγαζε :p

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανενας να πει εντυπωσεις απο την developer global nougat? αν την βαλουμε χανουμε εγγυηση? γιατι μανισια εχει global stable

εχω περασει αυτην https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/26319-XTRV-7-6-14-15-H-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7%E2%80%8B-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-MIUI-V8-ROM-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-16-6-19/αν εχεις το global 4χ.εντυπωσεις καλες αλλα μονος σου θα κρινεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποια ρομ εχει την καλυτερη μπαταρια?

καμια ρομ δεν εχει πρωτο ρολο στο θεμα μπαταρια,εκτος και αν λειπουν τα μισα προγραμματα,ειναι θεμα συνδιασμου hardware (πχ αναγκες οθονης) και χωρητικοτητας μπαταριας. το λεω γιατι εδω και δεκα χρονια σε καθε αναβαθμηση λειτουργικου το πρωτο που λεει η google ειναι "καλυτερη διαχειρηση μπαταριας"πραγμα που φαινεται ελαχιστα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λογικα την Τριτη θα το εχω και εγω 3/32 με την 800αρα σε μαυρο χρωμα. :)

 

Ξεπεσα σε μικρο κινητο απο 6.5 ιντσες που ηθελα αλλα τα μεγαλα εχουν τσακωθει με την 800αρα εκτος αν πας σε αρκετα ακριβο. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ενα 4-64 απο ali.. Στις 16-6 εφυγε απο την χώρα διέλευσης και μεχρι σήμερα ( 7 μέρες) κανένα άλλο νέο. Δεν θα έπρεπε να ειχε φτάσει? Αργει τόσο?..Θυμάμαι απο άλλες αγορές πιο λίγος ηταν ο χρόνος

 

Ακριβώς 7 μέρες εκανε και και το δικό μου να ''προσγειωθεί''.

Υποθέτω πως μια δυο μέρες επιπλέον καθυστέρησης,δεν είναι κάτι ανησυχητικό.

Link to comment
Share on other sites

Α τοσο πολυ κανει να ερθει ενα κινητο;

 

Γιατι ειχα βαλει αγγελια αναζητησης και μου τα κοτσαραν με καπελο 50-70 ευρω.

Μου ελεγαν κανει δυο μηνες να ερθει εχει 100% τελωνειο λες και μιλαγαν στον γιο μου που ειναι 7 ετων. :lol:

Link to comment
Share on other sites

καμια καλη εφαρμογη για την συλλογη(εψαξα αλλα 2 που κατεβασα δεν λενε)εχει να προτεινει καποιος.συγκεκριμενα πλην της μανησιας που αν εχει δουλεψει καποιος με lg η samsung ,θα την βρει τολιγοτερο δυσχριστη, αυτες που κατεβασα οταν θελω να διαγραψω μια φωτο μου βγαζουν μηνυμα να δωσω δικαιωματα απο καρτα sd πραγμα που επειχηρω να κανω αλλα δεν εχει κατι τετοιο εκει που με παραπεμπουν με αναδυομενο παραθυρο.αν καταλαβε κανεις:p τα φωτα του:rolleyes:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Α τοσο πολυ κανει να ερθει ενα κινητο;

 

Γιατι ειχα βαλει αγγελια αναζητησης και μου τα κοτσαραν με καπελο 50-70 ευρω.

Μου ελεγαν κανει δυο μηνες να ερθει εχει 100% τελωνειο λες και μιλαγαν στον γιο μου που ειναι 7 ετων. :lol:

 

Μα δεν ειπαν ποτε οτι παρελαβαν. Γενικα απο Κινα αν δεν περασει τελωνειο το συνηθες ειναι κανα 20ημερο. Αν περασει βεβαια τελωνειο οντως μπορει να φτασει το διμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειπαν ποτε οτι παρελαβαν. Γενικα απο Κινα αν δεν περασει τελωνειο το συνηθες ειναι κανα 20ημερο. Αν περασει βεβαια τελωνειο οντως μπορει να φτασει το διμηνο.

 

Και παλι δεν ειναι πολλα να μου ζητανε 180-200 για ενα κινητο που εχει 130 που σε αυτη την τιμη το βρισκεις και στο Skroutz που σιγουρα ο καθενας αν αποφασισει να πληρωσει καπελο απο τιμη Κινας θα προτιμησει να εχει και αποδειξη απο Ελληνικο μαγαζι.

 

Οκ να βγαλει κερδος ο ιδιωτης που το φερνει απο εξω αλλα λογικο ενα 15-20%

Link to comment
Share on other sites

Και παλι δεν ειναι πολλα να μου ζητανε 180-200 για ενα κινητο που εχει 130 που σε αυτη την τιμη το βρισκεις και στο Skroutz που σιγουρα ο καθενας αν αποφασισει να πληρωσει καπελο απο τιμη Κινας θα προτιμησει να εχει και αποδειξη απο Ελληνικο μαγαζι.

 

Οκ να βγαλει κερδος ο ιδιωτης που το φερνει απο εξω αλλα λογικο ενα 15-20%

 

Μα δεν σχολιασα το ποσο επρεπε να ζητανε. Και το ποσο το βρισκεις Κινα δεν εχει σημασια. Δεν σου εβαλε κανενας το πιστολι στο λαιμο να το παρεις απο αυτους και οχι απο Κινα. ;) Μπορεις καλιστα να το παραγγειλεις μονος σου. Αλλωστε για να το χουν ετοιμοπαραδοτο σημερα σημαινει οτι δεν το αγορασαν 130 αλλα καπου 150 οσο δηλαδη εκανε πριν 1-2 μηνες.

 

Αλλα αν σου ζητανε σημερα 200 τοτε κατι δεν παει καλα γιατι 159 εχει στο σκρουτζ. Αλλα και παλι αν το παρεις 200 εσυ θα φταις. Ο καθενας πουλαει οσο νομιζει. Το θεμα ειναι εσυ ποσα δινεις να το αγορασεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν σχολιασα το ποσο επρεπε να ζητανε. Και το ποσο το βρισκεις Κινα δεν εχει σημασια. Δεν σου εβαλε κανενας το πιστολι στο λαιμο να το παρεις απο αυτους και οχι απο Κινα. ;) Μπορεις καλιστα να το παραγγειλεις μονος σου. Αλλωστε για να το χουν ετοιμοπαραδοτο σημερα σημαινει οτι δεν το αγορασαν 130 αλλα καπου 150 οσο δηλαδη εκανε πριν 1-2 μηνες.

 

Αλλα αν σου ζητανε σημερα 200 τοτε κατι δεν παει καλα γιατι 159 εχει στο σκρουτζ. Αλλα και παλι αν το παρεις 200 εσυ θα φταις. Ο καθενας πουλαει οσο νομιζει. Το θεμα ειναι εσυ ποσα δινεις να το αγορασεις. :)

 

Αυτο εβλεπα και εγω και ελεγα ρε μπας και του Skroutz ειναι αλλο τηλεφωνο; δεν μπορει "εμπορος" ειναι αυτος που μου το ζηταει 200 αποκλειεται να μην ειναι ενημερωμενος.

 

Αλλα μαλλον ενημερωμενος ηταν απλα εψαχνε για ανημερωτους :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ασχετο για να μην ψαχνω τοσες σελιδες κοντρολακι εχει αυτο οπως ειχε το 2 που ειχα;

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Ασχετο για να μην ψαχνω τοσες σελιδες κοντρολακι εχει αυτο οπως ειχε το 2 που ειχα;

 

Αν εννοείς υπέρυθρες, ναι, έχει!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

•••
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...